Šta je novo?

Rumor: Half Life 3 na E3 :)

jer moze iskoristiti potencijal harvera za pc bez zadrske? jer ce biti sve igrivije, lepse, bolje, sa fizikom, optimizovanije itd itb... hteo ti to da shvatis ili ne, pc danas je ispred konzola ohoho
 
Neka prvo zavrse HL2 Ep3 i time stave tacku na Hl2.

to je jedino logicno...prosto bi bilo neozbiljno od valvea da napuste hl2 i ostave stvari nedorecene prelaskomna neki hl3...

nego da ne potezem black mesa temu sta ce dogadja sa ovim?
nisam igrao hl1 (pokusao nedavno pa se smorio od grafike) tako da ovo ocekujem sa velikim zarom :)
 
jer moze iskoristiti potencijal harvera za pc bez zadrske? jer ce biti sve igrivije, lepse, bolje, sa fizikom, optimizovanije itd itb... hteo ti to da shvatis ili ne, pc danas je ispred konzola ohoho

Znaci ako nije pc only onda nece moci da se ostavi opcija za extra high texture, vise particla, itd. ...? :) Interesantno :)
 
ne, nego je poenta ne gubiti vreme i focus na gluposti :)
evo ih ovi iz crysisa se otelise dok nisu sredili engine, i naravno igra ce opet predstavljati prvenstveno tehnicka dostignuca enginea, a ne neku 'holy fck!' super igru(ali iskreno se nadam da se varam), dok je svaki deo half-lifea(pod ovime mislim i na epizode) fenomenalan dozivljaj
 
Jeste, poslije FC-a sam sebe natjerao da zavrsim HL2. Odigrao sam jos i prvu epizodu, i to je to. Uopce mi nije jasna tolika zaludjenost tom igrom?
 
Ni meni stalkerom :)
 
Kakvih sve optimističkih komentara u ovoj temi ima :)

Ja mislim da će biti PC eksluziva ali ne iz razloga što je Valve-u stalo do napretka PC igara već zato što je Source a najverovatnije i Source^2 samo jedan deo glavnog Valve proizvoda tj. Steam-a. Jedino što bi moglo naterati Valve da radi konzolne verzije uporedo sa PC verzijom jeste dopuštenje MS-a i Sony-ja da se Steam zavrti na njihovim konzolama uporedo ili kao deo njihovih igračkih mreža (Live i PSN). Pošto su šanse da im tako nešto bude dozvoljeno ravne nuli samim tim su slične šanse da Valve samostalno razvija konzolne verzije. Naravno, portovi nisu isključeni ali te portove bi verovatno radila neka druga firma kao i do sada.

Takođe ne mislim da će Source 2 kao PC eksluziva doneti iskorišćenje današnjeg i budućeg PC hardvera (kao što je Crysis to uradio) već da će endžin biti specijalno optimizovan za prosečnu mašinu Steam usera.

Muzzy ne moraš se brinuti oko termina PC eksluziva pošto to uključuje i Macintosh kompjutere, jer i oni su PC :)
 
Vas problem :) Stalker je bar nesto novo, drugacije.

Valveu svaka cast na prvom HL-u, no to su bili pocetci.
 
Stalker nesto novo ? drugacije ? Ne zavaravaj se ... :D
 
haha uzas....e stvarno ga preterase..
 
Najavili su da nece predstaviti Portal 2. Zatim da ce predstaviti nesto u vezi Portal 2...i na kraju - bili medvedi, ostali medvedi. Making games is hard 'n shit...Dok im kaplje lova sa Steama i L4D, sto bi se bavili i sa cim...
 
Krajnje nekorektno od strane Valve. To znaci da nista kvalitetno nemaju da prikazu. Lazy b***ards!
 
Ma da, Stanlio i Olio (Valve i ID) su prokockali svoje sanse jos pre dosta godina... Ja ne znam zasto im se i dalje daje status idola kada im se iz svemira vidi igracka politika, dok na sitno kaplje slavina - ne zavrci.
 
Ma da, Stanlio i Olio (Valve i ID) su prokockali svoje sanse jos pre dosta godina... Ja ne znam zasto im se i dalje daje status idola kada im se iz svemira vidi igracka politika, dok na sitno kaplje slavina - ne zavrci.

Sećam se te 2004, najbolja FPS godina ikada (FC, HL2, D3). Tada su svi kukali kako HL2 i D3 ne donose ništa revolucionarno, kako su razočarali (svi su bili pod open world utiskom FC-a). A realno, u periodu od tada do danas (6 godina)pojavila su se samo 3-4 sp orijentisana FPS-a koje mogu ući u rang sa tim igrama (FEAR kec, Stalker, Bioshock 1 i Crysis).
 
Pa ne znam koliko se secas, ja se secam da je DOOM 3 demo bio prikazivan jos 2002 kao i HL2 i da su oni dosta kasnili i zato je 2004 FC tehnicki obrisao patos sa njima. Inace ne kazem ja da su igre smor, za mene su one vrhunske, ali pricam o tom duvanju Valve-a i ID-a koje potice jos iz tih godina a narod se prima kao da sami bogovi pisu kod engine-a. Quake 4 je unforgiven sa moje strane kao i ovaj Valve sto mu se hebe za HL2 ep3 a kamoli HL3 a da i ne pricam o Source-u 2.
 
stalker je svakako vrh u svakom pogledu, objektivno, samo ne moZete trpati stalker u isti kos sa igrama tipa D3, FC, HL...to su nebo i zemlja...ove potonje su kalsicni fps-ovi u future okruzenju sa krajnje simplificiranim gameplayom, dok je stalker fps/rpg mutant sa jedinstvenim single play iskustvom smesten u univerzum koji zasluzuje oskara za atmosferu i igracko iskustvo...
 
stvarno bezveze, najavili su bili veliko iznenadjenje... lol od njih terba dici ruke definitivno

id i valve su poznati ne od 2004. vec od mnogo ranije sto je u principu jos gore kada su od pokretaca industrije dosli tu gde jesu... al tako je to sve se menja... nema vise ni kvalitetnih fps-ova, svi jure tps sa smornim cover sistemom, zapravo danas prave igru oko cover sistema a ne obrnuto, sto uzasno iritira... jer zaboga mora i na konzolama da se dozivi imerzivnost u pucachinama

hl2 je bio razocarenje zbog toga sto nije bio ni blizu kecu

ako pogledamo fajt u ME2 recimo, zaletis se u zaklon cucnes i onda se neprijatelji pojavljuju kao na arkadama ti proviris iz zaklona pew pew covece gejmplej se u osnovi na

operation-wolf-1.png

:S:

ok prica je superiska (iz prvog dela) ali danas svi forsiraju pricu kao glavne feature igara sto je lose sto se mene tice... sve je pitanje balansa... danas je formula sledeca osnovni gameplay iz arkadnih igara+zamumuljen i zamumuljen u multimedijalni dozivlja+prica iz jeftinih sf filmova ili kopirani svet poznatih franshiza+gledanje u ledja dok igras+100 milina zelembaca u marketing = teh win!!
 
Poslednja izmena:
Mozda nije bio tako dobar kao prvi HL ali dvojka je fenomenalna igra ako gledamo sta se od tad sve provlaci na trzistu.
 
Iznenadio sam se kada je jedan biser iz jako poznatog IT casopisa odvalio ocjenu od 92 HL dvojci. Ocjenu je dao unatoc misljenju da je igra prosjecna. Kao da se nesto sto se zove HL mora dobro ocijeniti? Ista glupost je bila i sa D3.
Jos nedavno vidjeh na jednom forumu kako neki proglasavaju HL2 igrom decenije. Ne fps decenije, vec igra decenije?

G!!! je spomenuo pricu. Kamo srece da Valve ili id guraju bar pricu kako treba. Pa svedjani su Riddick odradili daleko bolje.
 
Jel govorimo o istom bisreu koji je svakom COD nastavku dao 95+? Ako je to taj biser onda je taj biser odavno prolupao.
 
To za cod mw2 jeste tacno, ali gomila vas lupeta kao zmaj sto se tice hl2 i d3. Kada se Doom3 pojavio, imao je za 20 koplja i bolju grafiku i bolji gameplay od konkurencije (koja i nije bila neke u to vreme) , pa secam se samo kada sam jurio betu po casopisima kod drugara , posto nam tad nije bilo adsl-a pa da se razmazimo skidanjem svega i svacega.

HL2 je isto imao odlicnu atmosferu. Retko koja igra i danas ima takav "urbani" osecaj nekog normalnog grada a da to nije naravno, Nju Jork ili Tokio.. Naravno da je igra delovala nedovrseno ,ali je to valjda da bi ostavilo mesta onim epizodama za HL2 ili mozda nastavku. I ljudi iz valve-a moraju od necega da zive, a posto sigurno nece od 95% vas , koji bi ste prvom prilikom poskidali njen nastavak sa neta i stekli utisak , kome iskreno nikome sem vas samih nije bitan, a narocito ne valve-u , kome za igru niste ni platili.

Treba vam dati one formulice za atarija, i lovove na patke, ili da probate sami da napravite igru, pa da se malo i vama smejemo.

Cisto da vas podsetim koliko se lozite sada na svaki trailer za neku novi igru, a onda kada se pojavi na rapidshare ili megaupload, skinete je i predjete za 4 dana (ako i toliko) , budete odusevljeni ,a onda za 4 nedelje i zaboravite sta vas je to odusevljavalo iz te igre i proglasite je trashom. :p
 
Jel govorimo o istom bisreu koji je svakom COD nastavku dao 95+? Ako je to taj biser onda je taj biser odavno prolupao.

Mozda i govorimo :) Stvar je u tome da je lik lupio visoku ocjenu unatoc cinjenici da mu igra nije bas nesto posebno.

To za cod mw2 jeste tacno, ali gomila vas lupeta kao zmaj sto se tice hl2 i d3. Kada se Doom3 pojavio, imao je za 20 koplja i bolju grafiku i bolji gameplay od konkurencije (koja i nije bila neke u to vreme) , pa secam se samo kada sam jurio betu po casopisima kod drugara , posto nam tad nije bilo adsl-a pa da se razmazimo skidanjem svega i svacega.

HL2 je isto imao odlicnu atmosferu. Retko koja igra i danas ima takav "urbani" osecaj nekog normalnog grada a da to nije naravno, Nju Jork ili Tokio.. Naravno da je igra delovala nedovrseno ,ali je to valjda da bi ostavilo mesta onim epizodama za HL2 ili mozda nastavku. I ljudi iz valve-a moraju od necega da zive, a posto sigurno nece od 95% vas , koji bi ste prvom prilikom poskidali njen nastavak sa neta i stekli utisak , kome iskreno nikome sem vas samih nije bitan, a narocito ne valve-u , kome za igru niste ni platili.

Treba vam dati one formulice za atarija, i lovove na patke, ili da probate sami da napravite igru, pa da se malo i vama smejemo.

Cisto da vas podsetim koliko se lozite sada na svaki trailer za neku novi igru, a onda kada se pojavi na rapidshare ili megaupload, skinete je i predjete za 4 dana (ako i toliko) , budete odusevljeni ,a onda za 4 nedelje i zaboravite sta vas je to odusevljavalo iz te igre i proglasite je trashom.

Eto nek si nas podsjetio kakva su to remek djela ;) Pogotovo D3 i taj fantasticni gameplay.
 
I previsoka po mom misljenju.
 
Po meni je HL2 odlicna igra. Donela je nesto revolucionarno. Sjajna fizika, verodostojni izrazi lica i prikazi emocija, Gravity Gun,... I po meni Valve je izbacivao samo odlicne, ne dobre, odlicne igre. Tako da sigurno ima razloga zasto su odustali od E3 sajma ove godine i verujem da ce nadoknaditi to sledece. Opet cete da me kritikujete jer sam (previse) optimistican, ali eto. :D

A kad vec pominjete Stalker i stavljate ga u isti kosh sa HL2 (a ne znam zasto kad nemaju apsolutno nikakvih dodirnih tacaka), igra mi je bzvz. Necu da izazivam nikakav flame, ali bas nista me nije privuklo da je odigram do kraja i grafika mi je bila prilicno ruznjikava, a engine neopravdano zahtevan i neoptimizovan (to kazem za Shadow Of Chernobyl, ostale nisam ni hteo da igram). Ali postujem tudje misljenje, ukusi se razlikuju i da toga nema, zivot bi bio prilicno dosadan. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno