Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Jasno. Uzecu neki SSD 120 Gb ili 240 Gb da ne razmisljam 🙂

Mozda je glupo pitanja ali da li za registraciju naloga na HiveOS koristite redovnu svoju email adresu ili otvarate neku novu samo za tu svrhu?
 
Preko dve godine 4 riga su mi konstantno radila na usb flashu, doduse koristio sam simplemining ali nikad nisam imao problem.
 
Ja koristim više od 2 godine usb na raveos. Nikakvih problema nije bilo zbog usb-a. Koristim isto i ssd na drugoj mašini, sve ok.
 
Resio sam malo da kopam HAVEN iz win podesim sve sto sam mogao u teamredminer i kopa on lepo ali posle nekog vremena prestane sta da gledam gde da trazim gresku ?
Temp. su recimo ok oko 80 ne idu preko toga GPU su 470 4gb *2 kom.
 
Resio sam malo da kopam HAVEN iz win podesim sve sto sam mogao u teamredminer i kopa on lepo ali posle nekog vremena prestane sta da gledam gde da trazim gresku ?
Temp. su recimo ok oko 80 ne idu preko toga GPU su 470 4gb *2 kom.
80 stepeni za kopanje ne da nije ok, nego ni blizu.
Temp ne bi trebalo da prelaze 60, bez obzira na godisnje doba.
 
Ne moze 60 nikako u sobi mi je 24 pa je sve malo toplije spustim ja njih na 70 al nije do toga .... nesto drugo mora biti u pitanju.Rade neku put 10 h neki put pola sata....
 
Ne moze 60 nikako u sobi mi je 24 pa je sve malo toplije spustim ja njih na 70 al nije do toga .... nesto drugo mora biti u pitanju.Rade neku put 10 h neki put pola sata....
Ma do temperatura je 99%.
To na 70 tjunc je na 100, pitanje na koliko je memorija.
Ako ti je sada 24 u sobi i karte na 80, to leti nece moci da radi ni 3 minuta.
 
heaven protokon 62C-64C stepena na temperaturi vazduha od 24 C sobzirom da gpu ne greje uopste i da se vise greje memorija , to uopste nije dobro. znaci imas nesto sto gresis.
Da se ogradim malo ove temperature koje sam naveo za komp koji nij eu kucistu zatvoren. Ako je u kucistu sa otvorenom stranicom sa dodatnim ventilatorom koji duva u donju kartu (MB sa 2 PCIE slota) . temperatura NE bi smela ici preko 68C potpisujem.

Da mnogo ne popujem(o) poradi malo na parametre , taktove memorije , gpu , voltaze . Mnogo je bitno koje kartice imas , da li memorija ima direktni kontakt sa hladnjakom ili ne.
Za win 7 , win 10 , smatram da su i dalje najbolji drajveri blockchain drajveri , memorija modovana i patchovana i podesis/ostavis na 1750mhz (OC mislim da je izgubio smisao sa cenom i diffom, s obzirom da samo jedna naponska jedinica regulise napon memorije i koliko je do sada odradila neka odmara u radu :) ), gpu na 1060 (nekako ostala meni navika) podesis voltazu oko 0.9V za gpu i vozi.
MSI AB je tvoj prijatelj.

sa istim parametrima mozes kopati , probati VTC , cisto da uporedis temperaturu. HVN nisam kopao nikad , kopao drugar , ali eto VTC sa prekidima kopam duze vreme leti , zimi kada je malo toplije.

i za kraj povecaj malo broj obrata ventilatora. Kod mene je za 60C broj obrtaja na 40%. u msi Ab pomerim prva tacka na xy osi pocinje sa 20% na 20C 40% na 60C , ostatak ne diram.
 
Poslednja izmena:
Videcu logove sutra ako ih ima negde ,ali mi izgleda kao da me izbaci s mining sajta....
 
Kakva je perspektiva kopanja. Da li će moći da se zarađuje pristojna kinta?
 
Sve zavisi šta podrazumevaš pod "pristojna kinta"?! :p
 
Koji rig je u pitanju, sa kojim kartama?! Pretpostavljam 5 komada 570/580 sa 8GB?!

160 MH/s na ETC trenutno donosi mesečno ~13$ bez struje, ako plaćaš struju u minusu si :)
Grafičke možeš da probaš da prodaš po 60-70€, ima ih po oglasima lopatama da utovaruješ...
 
Šta znam, ETH sam šljakao po 100 evra mesečno. Rig je kopao 160Mhz. Pa bar 100 evrića mesečno. AAko ne može toliko da prodam grafičke.
Dok ne krene bull nema nista od toga u smialu koji si naveo. Mozes samo mozda da kupujes trenutno neki perspektivan hardver ako je dobra cena pa da i njega kao i novcice prodajes u bullu. Mislim na GPU i neke Asice. Ja na primer gledam da uzmem trenutno nesto tipa S19J PRO 104Th/s, S19 PRO 100Th/s i sl. ali da je cena ok. Isto vazi i za GPU ali samo Nvidia i serija 3XXX. Za sada.
 
Ove kartice imam. Imaju li ove kartice perspektivu?
Ja nemam pojma šta je bull. :D
 

Prilozi

  • kar.JPG
    kar.JPG
    30.8 KB · Pregleda: 89
kaspa -0.25$ na dan "zaradjuje" +1.05$ dnevno
 
Premalo je ovo novca sta god trenutno neko da ima od rigova i kartica, osim ako bas nema besplatnu struju (u tom slucaju naravno da bi svako rudario).
Ali po trenutnim cenama struje i novcica, isplativost je zaista mizerna.
Kada u jednacinu ubacite svoje vreme za povremeni monitoring, menjanje iz coina u coin kako se profitabilnost menja, tuning da se nadju najbolje OC vrednosti za gpu i memoriju, zatim ciscenje i odrzavanje karti, stvarno svaka cast ko ima zivce.

Meni je trenutno mnogo bolje da se mesecno kupe coini za odredjenu sumu koju bi neko dao za struju.
Vreme mi je dragoceno, trosio bih ga na mining samo ako opet bude velika profitabilnost.

Ostavio sam 2 riga (cpu, ploca i sve ostalo) ali nemam vise karte.
Besmisleno ih je i cuvati jer ce do tada verovatno izaci RTX 5000 i RX 8000 serije, pa ce karte biti i efikasnije..

I ovo pisem ja kome su sve karte bile RX 6000 serija i RTX 2000 i RTX 3000, znaci visoka efikasnost.

Ljudi sa matorim kartama ne znam sta uopste razmisljaju i ocekuju, jedino ako su totalno neupuceni u materiju.
Mislim da sa takvim karticama mogu samo da budu u minusu ako placaju struju regularno, ili eventualno na nuli (ali trose i vreme)
 
skoro 300W za 93 MH/s, efikasnost 320 kH/J - tuga
Jedna dobro nastelovana 3080 je ako se secam sa 220W davala 100 MH/s, a ima i efikasnijih karti.

U prevodu ako nemas struju za dzabe - bolje mesecno sa parama koje dajes na struju samo kupiti te novcice.
 
Nemogu da nađem odgovarajuću temu pa ću probati ovde , šta mislite koja kripto valuta ima neku izglednu budućnost a koja se može rudariti naravno da sad nije isplativo za ridarenje al ima potencijala za rast i moguću primenu samim tim i opstanak i šansu za većom cenom . Verovatno imamo ovde malo ozbiljnijh analiza
 
Za mesec dana Ethermine gasi svoje pool-ove za rudarenje
Ako neko ima nesto tamo neka povuce na wallet
 
Nemogu da nađem odgovarajuću temu pa ću probati ovde , šta mislite koja kripto valuta ima neku izglednu budućnost a koja se može rudariti naravno da sad nije isplativo za ridarenje ...
A zašto bi rudario, ako nije isplativo?
 
To mi nije palo napamet ali i to dolazi u obzir . Pa zato što rig stoji , džabe mi se ne daje za kartice retko koga interesuju i nisu aktuelne
 
Izgleda da misli da kripto moze da se nabavi jedino rudarenjem...
 
Drugari moze li pomoc iskusnih, u pitanju su 570 ce 4 gb, da li na Hiveosu mogu da kopaju RVN? I da li mora da bude modovan bios( one click) da bi izvuko 13Mghs po karti, ili moze samo iz podesavanja preko Hiveosa??
 
Nazad
Vrh Dno