Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Zavisi od algoritma i kartice 🙂
I jos nekih faktora
Mozda ne bi bilo lose da budes malo konkretniji pa ce ti vec neko tacno reci sta te zanima 😉
Da li je mnogo da temperatura bude na 72C a brzina fana 71% ?
 
Povecaj brzinu ventova, neka temp bude oko 70c, a moze i nize, valjalo bi.
Meni, kada su bile najvece vrucune ventovi isli oko 85%, temp 65c
Znači OK je de ventilatori budu na 85% ?
Šta se dešava ako ventilatori crknu? Da li se grafička pregreva pa crkne, ili ima neku zaštitu koja će je ugaiti npr.?
 
Znači OK je de ventilatori budu na 85% ?
Šta se dešava ako ventilatori crknu? Da li se grafička pregreva pa crkne, ili ima neku zaštitu koja će je ugaiti npr.?
Pa bolje je ventovi da rade, nego da graficka radi nonstop na visokim temperaturama.
Nece ventovi odjednom da riknu i da stanu.
Kada gpu predje odredjenu temp, trebalo bi da ima neku zastitu, nisam imao iskustva.
Saphire je neprevazidjen.
Slazem se 👍
 
kad vent crkne metnes 12cm i teraj, ja to radim sa novim karticama sto ne bi ti sa nekom izandjalom?
 
Saphire nitro i pulse 6700xt i 6600xt, temp target na 60 c , fan leti 30%, zimi 25%. 3 riga u 25 mkv, provetreno i zamraceno, jos nisam video da je povecao brzinu ventilatora ni po onim najvecim vrucinama. Saphire je neprevazidjen.
Ne samo Sapphire, imam ASRock 6700 XT i 6800 - ista prica.
Kartice AMD 6xxx serije se minimalno greju + imaju dobro ili odlicno reseno hladjenje.
 
Реците новајлији. Које криптовалуте је сада исплативо?
 
kad vent crkne metnes 12cm i teraj, ja to radim sa novim karticama sto ne bi ti sa nekom izandjalom?
na kp ima da se kupe ventilatori za skoko sve kartice
Реците новајлији. Које криптовалуте је сада исплативо?
nije kripto za ljude koji hoce profit bez mnogo rada cimanja kroz par meseci..to je bilo 2021 i to je to..ako si u kriptu od npr 2018..nje uvek bilo cvece
 
AAAA
reci koje kartice imas , pa cemo ti reci sa kojim algorimom da se igras.
Sto se tice isplatljivosti - nema je.
 
Ja se igram sa 6x3060 TI Tufovkama kopam trenutno RVN oko 135 Mhs , ne zelim da ih natezem nego ajde da ne stoje u prazno. Planiram da probam posle Flux.
 

Prilozi

  • 1664615435752.png
    1664615435752.png
    70.8 KB · Pregleda: 78
Za potrošen struju kupovati coine
Grafike u kutije i neka odmaraju osim za ljude koji su na solarnoj
 
Da li moze neka pomoc kako resiti ovo?
 

Prilozi

  • IMG_20221008_205244.jpg
    IMG_20221008_205244.jpg
    281.4 KB · Pregleda: 70
Pomoć šta mu znači ovaj password
teamredminer.exe -a firopow -o stratum+tcp://POOLADDRESS : PORT -u username.worker -p password
Pokušao sam da majnujem ovo ali nešto neide...
Javlja mi ovaj error
Pool firo.miners.com authorization failed. Error code :20 - invalid adresess
Kao wallet sam stavio na binance da ide.
 
za password vecinom bude x. pa imas gresku u adresi
firo.miners.com kao da ne postoji ;)
https: // woolypooly.com/en/coin/firo probaj tamo da kopas


teamredminer.exe --algo=firopow --url=stratum+tcp://pool.eu.woolypooly.com:3104 --user=xxxxxxx.rx470
ili
teamredminer.exe -a firopow -o stratum+tcp://pool.woolypooly.com:3104 -u WALLET_ADDRESS.WORKER_NAME -p x
 
Poslednja izmena:
da ti nije adresa losa ?
A mozda ne mozes na binance da kopas direktno.

skini GUARDA wallet podrzava i firo. kopiraj firo adresu iz guarde pa probaj. drugo ne znam :(.
 
Pozdrav,
Do sada sam samo koristio Win10 kao OS za rigove i konacno sam resio da predjem na HiveOS. Nisam do sada koristio ali kontam da nije sveto pismo pa cu provaliti sta i kako 🙂

Hteo sam da pitam sta je bolje uzeti kao hdd za taj posao, USB ili SSD?
I ako sam dobro razumeo kod HiveOS nema onaj momenat sa virtual memory kao u Win pa da moram da imam veci SSD ili NVME?
 
Ranije dok sam koristio HiveOS imao sam i USB i SSD, sve radilo bez problema :)
 
SSD-ovi su bili od 120GB, ne sećam se za USB, čini mi se da ti treba nekih 6-7GB za image, dakle 16GB USB mislim da će da vrši posao.

Preporuka ako uzimaš USB uzmi one male kratke, a ne kao ja da zakačiš USB kolenom i počupaš sve zajedno sa portom iz ploče :ROFLMAO:
 
Moja preporuka je SSD umesto USB.
Desavalo mi se da USB posle 2-3 meseca krene da zabada.
Oni su dobro privremeno resenje, ali za duzi period bolje ssd
 
Nazad
Vrh Dno