Šta je novo?

Hardver RTX 3060 TI ili 6700 XT za 1440p

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente
Učlanjen(a)
01.11.2021
Poruke
21
Poena
25
Pozdrav svima, u procesu sam satavljanja novog kompjutera i trenutno sto sam kupio je

Intel i5 12400 (u procesu kupovine)
MSI b660 DDR4 mortar
Kingston Fury 2x16GB 3200Mhz DDR4
1TB SAMSUNG M2 NVMe EVO 980
Ostalo mi je jos da odaberem napajanje (planiram 750 ili 850W) i graficku. Prvi izbor mi je bio 3060 TI ali tesko mi je da nadjem model koji zelim, trazim ASUS TUF verziju koje nema skoro nigde osim na KP. Pa razmisljam izmedju ovih modela:

ASUS DUAL RTX 3060 TI ~ 70K rsd (verzija sa 2 ventilatora, citao sam da ovako ima slabije hladjenje ali da li je stvarno velika razlika u odnosu na 3 ventilatora?)

Power Color Radeon Red Devil AXRX 6700 XT ~ 68K (Po testovima bolja je od 3060TI daje vise FPS, vise VRAM, jeftinija je, ali vidim da se pominju problemi sa drajverima, DLSS vs FSR, za nekog kome nije vazno da igre budu na ultra koliko je ovo losije ili bolje od NVidia? Vidim da je i problem sa nekim programima za streaming, video editovanje, ali nista od toga ne koristim)

GIGABYTE Nvidia RTX 3060 TI ~77K (Nasao sam na par mesta da GIGABYTE ima problema sa ventilatorima, da su bucni, plastika zapinje i slicno)

ASUS TUF RTX 3060 TI ~ 80k ( Da li je najbolje da ostanem na prvom izboru i dam malo vise para?)

 
Dobre su im sve, probili su se još sa 5000 serijom.
Naravno, i oni imaju segmente, Fighter < Hellhound/Red Dragon < Red Devil, pa su neke bolje od drugih ali generalno su ok.
 
Ajde da se nadovežem na temu, da ne otvaram novu. Videh na netu Sapphire AMD Radeon RX 6750 XT 12 GB za 6800 dinara. U odnosu na ostale čini mi se kao dobra ponuda. Voleo bih da čujem vaše mišljenje.

 
Sada videh da sam pogrešno kucao cenu, cena je 66500.
 
Vodite računa sa tim "Mađarima". Ništa ih ne obavezuje osim reči da vam uvaže eventualnu reklamaciju. Praktično, kada tamo kupiš, kupio si bez garancije. A kako prevara u našem narodu nije strana, itekako se praktikuje.
 
Nije na KP. Kupujem preko računa firme pa ću kupiti u prodavnici. Cena sa popustom 66500, kada vratim PDV ne bih mnogo bolje prošao ni kod "Mađara"
 
Nazad
Vrh Dno