Šta je novo?

Hardver RTX 3060 TI ili 6700 XT za 1440p

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente
Učlanjen(a)
01.11.2021
Poruke
21
Poena
25
Pozdrav svima, u procesu sam satavljanja novog kompjutera i trenutno sto sam kupio je

Intel i5 12400 (u procesu kupovine)
MSI b660 DDR4 mortar
Kingston Fury 2x16GB 3200Mhz DDR4
1TB SAMSUNG M2 NVMe EVO 980
Ostalo mi je jos da odaberem napajanje (planiram 750 ili 850W) i graficku. Prvi izbor mi je bio 3060 TI ali tesko mi je da nadjem model koji zelim, trazim ASUS TUF verziju koje nema skoro nigde osim na KP. Pa razmisljam izmedju ovih modela:

ASUS DUAL RTX 3060 TI ~ 70K rsd (verzija sa 2 ventilatora, citao sam da ovako ima slabije hladjenje ali da li je stvarno velika razlika u odnosu na 3 ventilatora?)

Power Color Radeon Red Devil AXRX 6700 XT ~ 68K (Po testovima bolja je od 3060TI daje vise FPS, vise VRAM, jeftinija je, ali vidim da se pominju problemi sa drajverima, DLSS vs FSR, za nekog kome nije vazno da igre budu na ultra koliko je ovo losije ili bolje od NVidia? Vidim da je i problem sa nekim programima za streaming, video editovanje, ali nista od toga ne koristim)

GIGABYTE Nvidia RTX 3060 TI ~77K (Nasao sam na par mesta da GIGABYTE ima problema sa ventilatorima, da su bucni, plastika zapinje i slicno)

ASUS TUF RTX 3060 TI ~ 80k ( Da li je najbolje da ostanem na prvom izboru i dam malo vise para?)

 
Ako ti Raytracing nije bitan, onda 6700XT. Vecinu problema sa drajverima su ispravili u verziji 22.11.2. Ima ljudi koji imaju probleme sa dva monitora ako imaju 240Hz i 60Hz kombinaciju refresh rate-a, ali ne znam koliko je zastupljeno, posto su jednoj grupi to popravili.
 
Ako ti Raytracing nije bitan, onda 6700XT. Vecinu problema sa drajverima su ispravili u verziji 22.11.2. Ima ljudi koji imaju probleme sa dva monitora ako imaju 240Hz i 60Hz kombinaciju refresh rate-a, ali ne znam koliko je zastupljeno, posto su jednoj grupi to popravili.
Iskreno, nisam siguran da li mi je bitan :) nisam igrao igre jako dugo, barem ne neke novije sa boljom grafikom. Vidim da Raytracing ima veze sa izgledom najvise ali ne znam da li bih i primetio. Ako je to jedina razlika onda mozda ipak uzmem 6700xt
 
Ja od starta na mojoj RTX 3070 RT uglavnom gasim. Ne pamtim veće buke ni oko čega...
Idi ti na 6700xt, kako vrijeme bude odmicalo biće sve bolja i bolja trgovina u odnosu na konkurentske nvidie.
 
Trenutno je na snizenju u prodavnici ShopToGo asrock 6700 xt phantom gaming za 62k. Jel mi se cini ili je ovo dobra ponuda? Ako sam dobro razumeo ovo je premium model a trenutno je jeftiniji i od najslabijih 6700 xt modela? Jel ima neko iskustva sa ovom prodavnicom, na internetu nisam nasao nikakvih informacija?
 
Koliko vidim, samo su internet prodavnica ala Ananas. S njima ces samo imati kontakt dok ti ne isporuce karticu, sve reklamacije mozes preko EWE od kojih dobavljaju karticu srediti, tako da ne bi trebalo da bude problema.
A konkretno taj AsRock Phantom Gaming je jedna od najboljih varijanti.
 
Kontaktiraj jos neke prodavce, mora neko da ima. Ako bas nema niko, onda imas kod nas dosta modela 6700XT.
 
Kontaktiraj jos neke prodavce, mora neko da ima. Ako bas nema niko, onda imas kod nas dosta modela 6700XT.
Ima i u prodavnicama ali po eponudi cene su im od 96k pa navise, za 6800 (XT) model.
Ono sto bih uzeo kod nas u prodavnici je ovaj model 6700xt sto sam naveo ili cak asus DUAL 3060ti jer sam nekako navikao na nvidiu, cak i ako je slabija, jedino mi zao sto nema TUF tu bih odmah uzeo, rekli su u nekim prodavnicama da ce da je dobiju ali ne znaju kad.
 
Zovi nase prodavnice redom i pitaj, ta eponuda je sve samo ne tacna. I nema sve prodavnice takodje. Iscimaj se malo da se informises. :D
 
Ako prodavnica ima web stranicu proverio sam je, jer zadnjih mesec dana gledam delove, cene su svuda jako slicne. Najveci mi je problem da odaberem model graficke pa da se fokusiram na jednu, jer cesto menjam izbor. Bio sam 100% siguran da hocu nvidiu i 3060ti ali zato sto nisam nasao model koji hocu poceo da gledam neke benchmarke za amd i cine mi se jeftiniji i bolji u nekim slucajevima. I dalje vise naginjem ka nvidia
 
3060TI ti je slabo za 1440p, bar po mom misljenju
 
interesantno je kako svi koji savetuju da se uzme asrock (powercolor i sl) imaju ili asus ili gigabyte gpu :) nevezano za ovu temu, onako generalno na forumu. a ako neko kojim slucajem ima vec amd kartu to obicno bude i saphire
3060TI ti je slabo za 1440p, bar po mom misljenju
trenutno nije, mozda za 2-3 godine
 
Da javim da sam porucio ASROCK Radeon Rx6800 Phantom Gaming, nasao sam nekog iz Beograda za 562evra. Rekao je covek da je sad na nekom popustu pa je takva cena i da ce uskoro da bude za 120 skuplja pa ako zeli jos neko. Odgledao sam par review-eva, kazu da je asrock dobar i ovde je neko rekao da je jedna od najboljih varijanti.
Ja sam zadovoljan, jeftinija je od 3060ti a jaca. Hvala na komentarima, ako neko misli da sam mogao nesto drugacije ili bolje za te pare molim da ne pise :D Previse sam se opteretio sa ovim tako da cu sad da se potrudim da zaboravim sve review-eve sto sam odgledao i uzivam u igrama.

 
Ma jok, odlicna je RX 6800, nema greske, i 562e je OK cena.
Nisi pogresio nikako, uzivaj
 
Da javim da sam porucio ASROCK Radeon Rx6800 Phantom Gaming, nasao sam nekog iz Beograda za 562evra. Rekao je covek da je sad na nekom popustu pa je takva cena i da ce uskoro da bude za 120 skuplja pa ako zeli jos neko. Odgledao sam par review-eva, kazu da je asrock dobar i ovde je neko rekao da je jedna od najboljih varijanti.
Ja sam zadovoljan, jeftinija je od 3060ti a jaca. Hvala na komentarima, ako neko misli da sam mogao nesto drugacije ili bolje za te pare molim da ne pise :D Previse sam se opteretio sa ovim tako da cu sad da se potrudim da zaboravim sve review-eve sto sam odgledao i uzivam u igrama.

Najpametnija kupovina, ja sam isto hteo 6700xt, i uzmem 6800 na kraju, i prezadovoljan sam kako radi, jos msi gaming x trio, hladna, fantazija 😊
 
sto nisi uzeo asrock? :D
 
1440p nije nimalo naivna prica, sigurno 25-30% vise performansi trazi od full hd. Ja sam isto gledao 3060ti kao neki best buy pa mi uleteo 3070, relativno sam zadovoljan, al iz ovog ugla nikako ne bih uzimao 3060ti za 1440p.

6700x sa druge strane da, 12gb vrama je super, ovako na papiru karta ima buducnost samo ne znam kakvi su im drajveri.

Inace, u forza horizon 5 ultra preset u 1440p cesto zna da izbaci low vram memory obavestenje, spustim ja to na high i bude okej, ali dolazi polako vreme kad je u 2k to biti nedovoljno
 
Planiram upgrade sa Ryzen 5 2600/b450 steel legend/GTX 1060 jer sam skoro uzeo 1440p gigabyte monitor koji je bio na akciji. Da li su Mađari jedina opcija za novi GPU? Ja sam našao 6700 non x za 50k kod nas, nova u poznatoj prodavnici. Ne znam koji GPU bi bio neki minimum za 1440p. Igram sam cod/warzone i Fallout trenutno.
 
Fallout je nezahtevan, Warzone već nije...
6700XT bi verovatno bio dovoljan ali zavisi od podešavanja.

Nov 6700XT iz Mađarske bi verovatno bio neki best buy. 6800 non-XT ako uspeš da ubodeš dobru cenu. Sve jače od toga bi koštalo osetno više...
 
POWERCOLOR AXRX 6800 16GBD6-3DHR/OC Radeon RX 6800 16GB GDDR6 Red Dragon PCIE- 748e
ASROCK Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 Challenger D OC PCIE- 470e
POWERCOLOR AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 Red Devil OC PCIE- 470e
Najverovatnije uzimam Red devil 6700XT
 
Nazad
Vrh Dno