Šta je novo?

RTS Pretplata - OPOMENA PRED UTUZENJE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Amen.
Kao da sam ga ja napisao.

RTS nema nikakav ugovor, niti me je bilo ko obavestio o bilo kakvoj obavezi placanja.
Zato, svi koji dobiju bilo kakvu opomenu pred utuzenje treba da podnesu prijavu zbog uznemiravanja nadleznim organima, pa nek se i policija malo pozabavi time ko to i u cije ime preti gradjanima od cijih poreskih para primaju plate (utopija, znam ali eto lepo zvuci kad se napise).
 
Gledao sam na sajtu drustva za zastitu potrosaca vojvodine... znam da su se oni dosta borili protiv haraca, podnosili tuzbe ustavnom sudu itd, ali nisam nista skorije nasao na tu temu...
 
Kakva zamena teza... Ono klasično - znaš kad ćemo da im se izvinimo za _____________________?! Kad nam se oni izvine za to što su nam _____________________!!!

Elem:

- ako te "dobiju" na sudu, tj. ako stigne do toga da je presuda pravosnažna u korist RTS i iscrpiš sve pravne lekove, onda nemaš šta ti više da "ne platiš". Sudski izvršitelji dolaze i plene šta im se nađe pod rukama - komp, tv, nameštaj...
- totalno ti je glupa teorija da "cela Srbija" bojkotuje tu pretplatu. Po toj logici, hajde da bojkotujemo svi plaćanje struje, vode, grejanja itd. Ma da... I onda ćemo svi for free imati sve - ali malo sutra! Utopija bato...

I koliko ja znam, ne bojkotuje cela Srbija plaćanje pretplate. Najveći procenat naplate je u Vojvodini i BG (preko 70%), dok je sve južno ispod toga tri puta manje (20-25%).

Verovatno je tu u pitanju ta usađenost prirodnog otpora prema Turcima, ne znam.

Vidim da su vec neki posle tebe vec odgovorili ono sto cu ti i ja reci.Prvo ti ko da radis u RTS-u drugo ili nemas svoje ja pa si tako odgovorio a ne bi puno da ulazim u politiku zemlje sa odgovorom pa cu biti sto kraci.

Rts pretplatu smatram a nisam sam po ovom pitanju kao prevaru jer je nametnuta bezobrazno i nije omogucen izbor po tom pitanju da li hocemo da placamo ili necemo.

Da struju sam za da placamo posto je koristim kao i sve drugo telefon,grejanje,internet,benzin za auto ali isto tako kolko koristim toliko i platim ali manje vise tu imas izbor neces struju,telefon itd zelis da zivis kao pecinski covek ugasi sve i wola nema racuna za iste da ne banalizujem razumes sta sam hteo da kazem.

Rts pretplata je tu nametnuta je i ne samo to nego je sad vec bezobrazno skupa placati dva kanala kojima je sadrzaj blago receno nikakav a cifra koja se ubaci u kasu svakog meseca za Rts pretplatu je dovoljna da mesecno Rts isproducira film u rangu Holivudskih produkcija a kamoli da kupi kupi kvalitetne serije, filmove,emisije koje bi prikazivala.

I bas zbog svega toga a opet blago receno 50% Srbije ne placa tu pretplatu i treba da je bojkotujemo svi jer mi smo ova drzava i mi konacno bi trebali da donosimo odluke i jedino tako je moguca borba protiv vetrenjaca ja svoj doprinos ovom dajem tako.
 
Poslednja izmena:
Hvala momci na korisnim obavestenjima, tu pretplatu ne placam(o) od kad je uvedena, a sad saznajem da im dugujem samo 12 :D
 
Па и порез је намет (како кажете) па га сви плаћамо :)
Што се и против тога не буните? :p
 
Problem je u tome što je ovo totalno veštačka tvorevina i ne vidim ni jedan normalan razlog da postoji.
Državna televizija bi trebalo da se finansira iz budžeta, a ne ovako da ljudi dobijaju za strujomere u štalama da treba da plate "pretplatu" za TV i slične gluposti. Jednostavno ne želim da me neko pravi budalom i naplaćuje mi vazduh.
 
Državna televizija bi trebalo da se finansira iz budžeta

A ko puni taj budžet? Stanovnici Gane? Ili mi, plaćanjem poreza?

Uostalom, ne može Javni servis da se finansira iz budžeta, nije to Komunalac npr. pa da pripada Srbiji. Javni servis je servis svih građana Srbije a ne državna svojina. Srbija je samo osnivač.

Upravo zato je i uvedena pretplata, da bi se izvršila ta transformacija i prekinulo trošenje para iz budžeta.


Zato mi se i čini da ne razumete problematiku svega ovoga i menjate teze. Umesto što su kritike usmerene na to da li ili ne treba da se plaća pretplata, mi treba da se bunimo prvenstveno zašto programska šema nije odgovarajuća.

"Evo, mi građani plaćamo i očekujemo to i to..." A ne "J**ite se neću da plaćam, a i uzgred program vam je ******"

Javni servis ne sme da se takmiči sa komercijalnim televizijama po pitanju sadržaja! On treba da predstavlja alternativu commercial stanicama, da pušta onakav sadržaj za koji npr pink nema sluha.

Primer: NE 48 sati svadba, DA emisija o prirodi, putopisne reportaže i slično

Finansiranje od građana treba da omogući nezavisnost od sponzora i reklama, koje su tako česte na pinku. I logično, građani ne plaćaju, RTS mora da uvede reklame jer ne može da isplati buljuk pred-penzosa i sve u krug, počinje takmičenje sa pinkom u sheru i gledanosti i tu je kraj. I zato se traži 48 sati svadba i slično, jer ko će da sponzoriše emisiju o npr Romima ili Slovacima? A sigurno postoje ljudi koji bi to da gledaju.

Zašto je veći procenat naplate u Vojvodini nego u južnoj Srbiji? Da li iko ima objašnjenje za to? Da li su po vama Vojvođani i BG savesniji što se toga tiče ili su budale što plaćaju?

I ne, ja ne radim na Javnom servisu. Ali znam vrlo dobro kakve su prilike tamo.

Svakako da postoji način da se reši pretplata ali mislim da trenutno Srbija za to nema sluha. Ako želite, mogu vam ispričati koji bi model bio idealan, pošto se prilično razumem u materiju :)
 
Poslednja izmena:
Ninoslave,u redu je to sto ti pricas,ali tu ima jedan problem,a to se zove izbor.
Ako ja nesto moram da platim a ne koristim,to je namet,kako god ti ili drzava to formulisali.
Vojvodjani (kojima i ja sa tobom pripadam) su budale koji to placaju.Kazem budale jer severno od Beceja preovladava madjarska nacionalna manjina koja ne zna posteno ni srpski (nisu ljudi krivi,da rascistimo),kamoli da gleda RTS.Npr Senta (u centru Vojvodine) ima preko 80% madjara,sela i varosice od Beceja do Subotice su uglavnom 100% madjarska,tu se gleda kablovska jer prenose madjarsku televiziju,pitaj njih da li je to namet...
Napomena:eek:vo nije nacional-sovinisticka izjava,ovo je cisto ukazivanje cinjenica i statistika,btw zena mi je madjarica :)
Posto i sam znam madjarski i ja gledam njihove programe kao i vecina srba u severnom delu Vojvodine(citaj nemadjarske nacije koja zna madjarski) jer su nemerljivo kvalitetniji sa programom u odnosu na nase i vrlo rado placam kablovskom operateru 550 din mesecno jer mi daje (sa RTS-om) 72 kanala gde imam IZBOR za isti novac,retko koje domacinstvo nema kablovsku pa nek RTS to resi sa operaterima...
I ja sam za da imammo PRAVI javni servis a ne politicko orudje i ako RTS nadje povoljno resenje placacu bez po reci.Izem ga,ponekad vise saznam u madjarskom dnevniku sta se desava u Srbiji nego od nasih...nema smisla...
 
Finansiranje od građana treba da omogući nezavisnost od sponzora i reklama,

Finansiranje od građana teoretski je trebalo da omogući nezavisnost od stranaka na vlasti i da omogući građanima da dobiju pravu informaciju koju je za vreme diktature jedne partije bilo nemoguće dobiti.

Ali sama činjenica da je harač za TV uveden od političkih partija a ne izborom građana dokazuje da je RTS glasilo partija na vlasti, jer da nije već bi bio ukinut harač

Zašto bih ja finansirao glasilo političkih partija; Neka ga plaćaju partije koje moraju da imaju "reklamu" o svom "vladanju" na RTS i da prikriju svoje stvarno delovanje i namere...
 
u Zakonu o radiodifuziji u članu 81 između ostalog piše:

Vlasnici radio i TV prijemnika imaju obavezu plaćanja radio-
televizijske pretplate javnim radiodifuznim servisima, u skladu sa ovim
zakonom.

Pitanje je: Ko je i kada utvrdio ko su vlasnici radio i TV prijemnika ? Da li posedovanje električnog brojila automatski podrazumeva i posedovanje radio TV prijemnika ?
 
Juce mi je stigao racun za struju i kad pogledam koliko dugujem za tv pretplatu kad ono 3700 din :S:
A znam da je nikada nisam platio u zivotu. Kada pogledam malo bolje pisu sledece stavke
tuzba -16700, predhodno dugovanje 19000 i kusur, ukupno dugovanje oko 3700 ??
Nikakvo upozoronje mi nije stiglo, niti sam platio nesto. Ako su mi oprostili dug, hvala im :)
 
Poslednja izmena:
Drmilengele, slažem se u većini sa tobom.

Ali ja verujem da je upravo to poenta. Manjinsko stanovništvo u Vojvodini ima totalno drugačiji mentalitet u odnosu na jug Srbije. Većina Mađara koje je znam plaćaju pretplatu, iako imaju i kablovsku sa mađarskim kanalima.

Takođe, bitno je reći da Vojvodina ima RTV. Pretpostavljam da dobar deo ljudi, naročito manjinskog stanovništva, gleda blagonaklono na činjenicu da finansira (makar indirektno) RTV a ne RTS.

Upravo zato i mislim da je to rešenje - regionalni Javni servisi koje će finansirati te regije i koji će prvenstveno biti okrenuti toj regiji.

Trebalo bi da se osnuje Javni servis negde u Šumadiji. Ljudi bi redovnije plaćali za informacije koje su im stvarno potrebne. Baš nekog paora iz B. Gradišta zanima da li je klizište kod Vranja aktivirano, daj da čujemo kako je rodio kukuruz i da li je asfaltiran magistralni put do Temerina. I obrnuto, naravno. Lokalne teme za lokalni Javni servis. Relevantnost teme za gledaoca/slušaoca je od ključnog značaja. Tada se ne bi moglo dogoditi da u RTV dnevniku prvo ide Tadić, pa Jeremić, pa Nikolić pa tek onda Zmajeve dečije igre.
 
Poslednja izmena:
Placao par meseci u pocetku, i od tad ni dinar, hvala bogu :D.Jednostavno su bacili udicu pa ko se upeca :whip: .
Da bas je inspirativno gledati po x put zikinu dinastiju, bolji zivot, srecne ljude, porodicno blago, cak se vrti i najveci shit u istoriji stvaralastva ranjeni orao :vomit: :wc: .. itd.
Jedino sto vredi je kvadratura kruga, memedovic(kako kad), mira adanja polak, i to se odgleda kad kad...

Jednostavno glupo je placati nesto sto vec u izobilju mozes da dobije za dzabe... imas opasnu ribu koja je dobra u svemu i daje sve, ali ne ja sam uzorna budala i ici kod prostitutke samo da bih platio, bracala moj...
 
Poslednja izmena:
Juce mi je stigao racun za struju i kad pogledam koliko dugujem za tv pretplatu kad ono 3700 din :S:
A znam da je nikada nisam platio u zivotu. Kada pogledam malo bolje pisu sledece stavke
tuzba -16700, predhodno dugovanje 19000 i kusur, ukupno dugovanje oko 3700 ??
Nikakvo upozoronje mi nije stiglo, niti sam platio nesto. Ako su mi oprostili dug, hvala im :)

Ne, već to očigledno znači da su te tužili za 16700. :(
 
Zasto "unutrasnjost"(tako nazivaju 50% srpske teritorije na RTS-u) ima manji stepen naplate haraca? Mislite da je narodna izreka: "Sto juznije to tuznije" nastala juce.
"Unutrasnjost" ima najmanju prosecnu platu(u ciji obracun ne ulaze nezaposleni!), najvecu stopu nezaposlenosti....

A da ne ulazimo tek u sadrzaj koji nam plasira medijski javni servis evropske Srbije:

-48h svadba(i slicne emisije) je dokaz da se trci trka, kojoj kraja ne vidim, sa ostalim privatnim TV stanicama sa nacionalnom frekvencijom i to je samo jedna od stvari na osnovu koje se vidi da niko nema KONTROLU nad institucijom javni servis Srbije.
-Gde su crtaci u 19:15h? Gde je skolski program (koji je cak i za vreme Milosevica bio 3 nivoa visi od ovog sad)? Sta imamo sad u okviru skolsko-obrazovnog programa: kviz o evroatlanskim integracijama i euFAKINnet?
-Zasto bih placao nekome da mi prikazuje beogradsku hroniku, svakodnevno? Sta mene u Nisu boli stojko kad ce koja ulica u BG imati kratkotrajna iskljucenja struje
tokom dana?
-Zasto bih nekome placao da me vredja? Kakva bre unutrasnjost? Ja takvu podelu Srbije nisam u skoli ucio. To mi pokazije da svaka susa moze sebe nazvati novinarom i zaposliti se tamo da sisa pare koje ja dam. E pa NEMA!

Sreca pa dosla vremena da posoji kablovska, satelitska TV, IPTV, internet... inace ispred mog imena sada bi stajalo dr:d Mislim, smor.
btw ideja javnog servisa jeste dobra, mozda malo manje sa novim vidovima prenosa informacija, ali podnosljivo... e sad, sto kod nas tko ide: porez mora kao u UK, SAD itd da se palimo i poistovecujemo sa razvijenim zemljama, a povratne stvari od strane drzave kao u vreme Turaka pre 5 veka. krastavac kad zivimo u vreme u kojem omladina glasa za Tadica zato sto ima lepe usne:S:
 
Poslednja izmena:
Zasto "unutrasnjost"(tako nazivaju 50% srpske teritorije na RTS-u) ima manji stepen naplate haraca? Mislite da je narodna izreka: "Sto juznije to tuznije" nastala juce.
"Unutrasnjost" ima najmanju prosecnu platu(u ciji obracun ne ulaze nezaposleni!), najvecu stopu nezaposlenosti....

A da ne ulazimo tek u sadrzaj koji nam plasira medijski javni servis evropske Srbije:

-48h svadba(i slicne emisije) je dokaz da se trci trka, kojoj kraja ne vidim, sa ostalim privatnim TV stanicama sa nacionalnom frekvencijom i to je samo jedna od stvari na osnovu koje se vidi da niko nema KONTROLU nad institucijom javni servis Srbije.
-Gde su crtaci u 19:15h? Gde je skolski program (koji je cak i za vreme Milosevica bio 3 nivoa visi od ovog sad)? Sta imamo sad u okviru skolsko-obrazovnog programa: kviz o evroatlanskim integracijama i euFAKINnet?
-Zasto bih placao nekome da mi prikazuje beogradsku hroniku, svakodnevno? Sta mene u Nisu boli stojko kad ce koja ulica u BG imati kratkotrajna iskljucenja struje
tokom dana?
-Zasto bih nekome placao da me vredja? Kakva bre unutrasnjost? Ja takvu podelu Srbije nisam u skoli ucio. To mi pokazije da svaka susa moze sebe nazvati novinarom i zaposliti se tamo da sisa pare koje ja dam. E pa NEMA!

krastavac kad zivimo u vreme u kojem omladina glasa za Tadica zato sto ima lepe usne:S:

Znaci ti si car! Potpuno si u pravu za sve sto si rekao!!!
 
-Zasto bih placao nekome da mi prikazuje beogradsku hroniku, svakodnevno? Sta mene u Nisu boli stojko kad ce koja ulica u BG imati kratkotrajna iskljucenja struje
tokom dana?

Upravo tako. Zato i kažem da Javni servis mora da se menja, i da ljudima u Nišu budu puštane informacije koje se njih tiču.

Informacije iz BG mogu posle. Prvo lokalno i regionalno.
 
Nisam čitao celu diskusiju mrzelo me. JA ne plaćam pretplatu i to za 2 priključka (2 kuće) i veoma sam ponosan na to, dug se nagomilao za ta 2 mesta tu je negde oko 50k dinara.

AKO meni stigne ovakvo utuženje ja ću im odgovoriti tako što ću da im pretim Samoubistvom :D
 
Ne placam od kako su izbacili ligu sampiona zbog sednice e to da placam necu i neka me tuze necu necu i kraj
 
Ne, već to očigledno znači da su te tužili za 16700. :(

Nije mi stigla ni opomena pred utuzenje, niti nekakv poziv za sud.
Mogu oni da me tuze ali postoji u pravu ona kvaka o zastarenju, tako da od tog nema nista.
Da su me tuzili racunam da bih morao da platim tih 16700 din + sudkse troskove, ne bi tako lako sklonili sa racuna nego bi racunam dodali ;)
 
Lopovska država, lopovks vlast, lopovska pretplata, lopovski javni servis.
Džaba bre što RTS nije "uveo" pretplatu. AKo već uzimaju pare od naroda i ako imaju tu pretplatu da ne bi imali reklame, NEMA BRE DA JURE GLEDANOST! Nema šta da se takmičiš sa pinkom, nema izgovora tipa "malo ljudi plaća pretplatu, pa sad moramo da uvedemo reklame"...jadni oni, nemaju para da plate 3000 džabolebaroša koji lade one stvari o ceo dan.
Sole pamet narodu. Kažu Kragujevac se od doline gladi pretvara u "dolinu para" :D Da nije tužno, smejao bih se. Puštaju onaj snimak sa Verkom i Dinkićem i onim Italijanom od pre dve godine svaki put kad pomenu Kragujevac! Pa je l' neko lud?
Neka snime makar jednu novu seriju u dve godine, a ne da puštaju one komunjarske filmove i ret emisije.
Pretplatu niti plaćam, niti ću je plaćati. Ko hoće da puni džepove Tijaniću neka se pravi dobrica i poštenjačina. Jadan i bedan narod tovare sa 800 dinara pretplatom na fiksni, podigao ne podigao telefon, 500 dinara za usra*i RTS i pola plate za najskuplju struju u regionu.
Telekom, RTS i ostale državne firme su najveće lopuže u ovoj zemlji i što se mene tiče Tijanić &co mogu od mene da dobiju samo .!.
 
Kragujevac AKA dolina gladi, je glasao za njih i sada ste dobili lepsi naziv u medijima, to sto i dalje nemate 'leba, to njih nece da zanima do sledecih izbora kada ce verovatno da "otvore" Zastava traktori fabriku ili nesto slicno! :d

Sto se pretplate tice, meni nisu jasni ljudi koji je placaju, pogotovu, ako vec placaju nekog kablovskog provajdera koji placa procenat, kako ti rece Villy "dzabolebarskoj" televiziji RTS. O tome da oni ne zasluzuju ni jedan dinar svedoce cak i emisije posvecene svetskom prvenstvu, gde nekakvi smesni gosti, koji nemaju veze s fudbalom i ona curka voditeljka lupaju nekakve gluposti po ceo dan. Ona curka ima dobre batake, ali nek joj odrede neku drugu emisiju za prezentaciju istih!
 
Poslednja izmena:
E stvarno su me tuzili :mad:
Stigla mi je opomena pred utuzenje.
16482 da platim na 3 mesecne rate. I to u Junu 8241, u Julu 4121 i u Avgustu 4120.
Stim da prvu ratu moram da platim u roku od 8 dana od dana prijema ove opomene. :trust:
E sada, kako oni znaju da sam ja primio ovu opomenu?? Postar je ubacio opomenu u sanduce, nije doneo na vrata pa da potpisem! Da li mogu na ovo da se vadim ???
 
E stvarno su me tuzili :mad:
Stigla mi je opomena pred utuzenje.
16482 da platim na 3 mesecne rate. I to u Junu 8241, u Julu 4121 i u Avgustu 4120.
Stim da prvu ratu moram da platim u roku od 8 dana od dana prijema ove opomene. :trust:
E sada, kako oni znaju da sam ja primio ovu opomenu?? Postar je ubacio opomenu u sanduce, nije doneo na vrata pa da potpisem! Da li mogu na ovo da se vadim ???
Pa ne mozes,to je opomena,nije poziv za sud.Godinu dana unazad ima da platis i to je to.Ako hoces,naravno.
 
Poslednja izmena:
kako godinu dana? 1373 din je mesecna pretplata?
 
Offtopic tema, a još ste krenuli sa politikom. Ne može.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno