Šta je novo?

RTS Pretplata - OPOMENA PRED UTUZENJE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogu da me tuze kome oce, ja RTS nit placam jos manje gledam. A sta i da gledam kad nisu sposobni ni SP da strimuju u HDu ni da naprave ljudsku seriju vec decenijama... UA Tijanicu :-devil-: :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram ko bi, zdrave pameti, zeleo da plati namet (namerno sam upotrebio rec "namet" jer je ovo bukvalno to, the Turks all over again). Ne znam da li narod shvata da sto bojkot placanja tv pretplate bude masovniji, to ce manje imati i osnova i manje piti vodu kod "nadleznih". Ne mogu tuziti 80+posto populacije?!
 
I to svota nije bila neka posebno velika svota, oko 150 evra. Problem je sto su zeni procenili i odneli dve fotelje, televizor, muzicki stub i sta sve ne. Od toga je proslo sigurno 3-4 meseca.

cekaj, pa kako ce ubuduce da joj naplacuju TV pretplatu ako su joj uzeli TV? :eyebrows:

...nista ne misle :smash: :D :d
 
Poslednja izmena:
Aman ljudi, TV pretplata nije plaćanje "usluge", već POREZ koji direktno ide RTS-u (da bi kao bio nezavistan od dobre volje vlasti)...
Sve šta ste ovde napisali možda i jeste tako, ali to je isto ko da ste davali uputstvo kako izbeći bilo koji drugi porez, kako usporavati sudske procese, kako bojkotovati - u principu time kršite zakon.
Ja pretplatu plaćam (a RTS ne gledam godinama), plaćam kablovsku, internet, struju, infostan, plin, telefon, porez na stan, i sve ostale poreze... zbog toga nisam preterano srećan, ali znam da sam čist pred zakonom.
 
Ukazivanje na rupu u zakonu nije protivzakonito. Ionako se nasi "proevropski zakoni" usvajaju busni i to ocigledno, cak i u ocima nepravnih lica. Kad je neko namerno ostavio toliko backdoor prostora namece se pitanje zasto bi neko sebe pravio na budalu i ne bi "shvatio"zakon onako kako je povoljnije po njega.
Za RTS - medijski javni servis evropske Srbije:p je mnogo bolje rizikovati placanje penala nego redovno placanje. Nas nislije je Zoran Zivkovic himself pozvao na gradjansku neposlusnost i neplacanje haraca lopovima iz elektroprivrede. Mi ga volimo, mi ga jos uvek slusamo:d
 
Joj koji su to indijanci, ovde kao tuže i traže neke pare, a nesposobni su da usklade zvuk i sliku sa svetskog prvenstva:wall:
 
Ja znam za slucaj u Nisu da su dosli zeni (zivi sama) da popisuju stvari zbog neplacene pretplate. Vrtela se ta prica par dana po lokalnim medijima, ali nisam ispratio sta se sa tim desilo. I to svota nije bila neka posebno velika svota, oko 150 evra. Problem je sto su zeni procenili i odneli dve fotelje, televizor, muzicki stub i sta sve ne. Od toga je proslo sigurno 3-4 meseca.

Ako ti nesto znaci ni moje domacinstvo ne placa jedno godinu dana, TV je prijavljen na samo jedan od tri strujomera. A popisivace cekam drage volje :).

Ovo je moglo bi se reci konkretno, mada su tvoji podaci nepotpuni.
Popisivanju stvari i odnosenju morao je da predhodi sudski proces...
 
ZAKON
O OBLIGACIONIM ODNOSIMA

("Sl. list SFRJ", br. 29/78, 39/85, 45/89 i 57/89 i "Sl. list SRJ", br. 31/93)

VREME POTREBNO ZA ZASTARELOST

Jednogodišnji rok zastarelosti

Član 378
(1) Zastarevaju za jednu godinu:
1) potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;
2) potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika;
3) potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima;
4) potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.
(2) Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.


PREKID ZASTAREVANJA

Podizanje tužbe
Član 388
Zastarevanje se prekida podizanjem tužbe i svakom drugom poveričevom radnjom preduzetom protiv dužnika pred sudom ili drugim nadležnim organom, u cilju utvrđivanja, obezbeđenja ili ostvarenja potraživanja.



Da li ovo znaci da ako danas 12.06.2010 godine podignu tuzbu, ono sto si dugovao pre 12.06.2009 godine ZASTAREVA?
 
Pa u principu sa Saobracajnim prekrsaijma imam iskustva i rok je 2god ako uspes da eskiviras toliko kazna je zastarela licno iskustvo preko 10kazni uspeo da odradim za dz.A sto se tice tog zakona ako stvarno postoji i aktuelan je deluje mi kao legitiman i da bi posle 1god trebalo da je zastarelo ali mislim da nije u praksi tako.
Da jos jedan zakon za ljude koji vole da malo Drink and Drive postoji zakon kad vas zaustavi saobracajac da nemoras da duvas u alkometar istog trenutka nego imas pola sata da se priberes nije lose taman moze neki promil da ispari!!!:bottle:
 
Aman ljudi, TV pretplata nije plaćanje "usluge", već POREZ koji direktno ide RTS-u (da bi kao bio nezavistan od dobre volje vlasti)...
Sve šta ste ovde napisali možda i jeste tako, ali to je isto ko da ste davali uputstvo kako izbeći bilo koji drugi porez, kako usporavati sudske procese, kako bojkotovati - u principu time kršite zakon.
Ja pretplatu plaćam (a RTS ne gledam godinama), plaćam kablovsku, internet, struju, infostan, plin, telefon, porez na stan, i sve ostale poreze... zbog toga nisam preterano srećan, ali znam da sam čist pred zakonom.

Za kablovsku, internet, telefon, struju..... placas pretplatu u skladu sa ugovornim odnosom izmedju tebe kao kupca i firme koja ti tu uslugu obezbedjuje uz odredjenu nadoknadu. Samim potpisivanjem ugovora ti si izrazio potrebu za tom uslugom i slozio se da ces placati navedenu nadoknadu.
Za porez na imovinu, prihode i ostale (ima ih sada poprilicno) dobijas svake godine resenje i obracun poreza.

Kakav ugovor ili kakvo resenje smo dobili za placanje TV pretplate? Kako se zove prinudna prodaja usluge za koju niti sam izrazio potrebu niti sam se slozio da cu je placati. Iznuda, reket - eto kako se to zove.
Sama cinjenica da tu pretplatu pokusavaju da naplate preko neke druge uplatnice umesto da posalju zasebnu uplatnicu vec ukazuje da tu nije bas sve cisto. Cak su pre neki mesec promenili format uplatnice za struju pokusavajuci da nas zbune i otezaju pronalazanje tacnog iznosa potrosene el. energije.
Ove reci sigurno forumski bot ne cenzurise ali nema veze: barabe, lopovi i prevaranti, eto sa kim imamo posla.
Ali neka, samo polako, bankrotiracemo mi jednom pa ce nas preuzeti neko pametniji kod koga se zna gde zavrsavaju secikese.
 
nek nas vode na sud a ako uspeju tamo da nas dobiju ni onda necemo da im platimo jednostavno kada bi cela srbija bojkotovala tu prevaru od RTS pretplate zapitali bi se malo!!A ako dodje do suda lepo svi treba da kazete da cekamo 1000eura koje nam drzava duguje pa cemo onda da platimo troskove RTS-a do tad nista strasno!!

Kakva zamena teza... Ono klasično - znaš kad ćemo da im se izvinimo za _____________________?! Kad nam se oni izvine za to što su nam _____________________!!!

Elem:

- ako te "dobiju" na sudu, tj. ako stigne do toga da je presuda pravosnažna u korist RTS i iscrpiš sve pravne lekove, onda nemaš šta ti više da "ne platiš". Sudski izvršitelji dolaze i plene šta im se nađe pod rukama - komp, tv, nameštaj...
- totalno ti je glupa teorija da "cela Srbija" bojkotuje tu pretplatu. Po toj logici, hajde da bojkotujemo svi plaćanje struje, vode, grejanja itd. Ma da... I onda ćemo svi for free imati sve - ali malo sutra! Utopija bato...

I koliko ja znam, ne bojkotuje cela Srbija plaćanje pretplate. Najveći procenat naplate je u Vojvodini i BG (preko 70%), dok je sve južno ispod toga tri puta manje (20-25%).

Verovatno je tu u pitanju ta usađenost prirodnog otpora prema Turcima, ne znam.

On topic:

Pretplata mora da postoji i treba da se plaća redovno. Ali, za tu pretplatu očekujem određen i to visok kvalitet programa. Ako hoće da puštaju i reklame, može, ali onda očekujem ekskluzivni filmski i serijski program. A ne da repriziraju one shit serije, da vrte 48h svadba i ostale šund emisije. Skupštinu na zaseban kanal, pa ko voli da gleda morone. Dodatni Info kanal samo za vesti 24/7. Otpustiti 60% fosila iz RTV koji čekaju na poslednji udah tamo. Obnoviti opremu RTV i useliti se u novu zgradu. Zaposliti mlad i obrazovan novinarski kadar a ne neškolovane drolje koje ne znaju ni da čitaju. Promeniti kompletno urednički bord na RTV i RTS. Snimati istraživačke i dokumentarne emisije - politika, korupcija, dečiji program, reportaže, zabavni program primeren mladima.

E to je moja vizija kvalitetnog Javnog servisa.

Nažalost, i to je još uvek samo utopija.
 
Poslednja izmena:
Kakva zamena teza... Ono klasično - znaš kad ćemo da im se izvinimo za _____________________?! Kad nam se oni izvine za to što su nam _____________________!!!

Elem:

- ako te "dobiju" na sudu, tj. ako stigne do toga da je presuda pravosnažna u korist RTS i iscrpiš sve pravne lekove, onda nemaš šta ti više da "ne platiš". Sudski izvršitelji dolaze i plene šta im se nađe pod rukama - komp, tv, nameštaj...
- totalno ti je glupa teorija da "cela Srbija" bojkotuje tu pretplatu. Po toj logici, hajde da bojkotujemo svi plaćanje struje, vode, grejanja itd. Ma da... I onda ćemo svi for free imati sve - ali malo sutra! Utopija bato...

I koliko ja znam, ne bojkotuje cela Srbija plaćanje pretplate. Najveći procenat naplate je u Vojvodini i BG (preko 70%), dok je sve južno ispod toga tri puta manje (20-25%).

Verovatno je tu u pitanju ta usađenost prirodnog otpora prema Turcima, ne znam.

On topic:

Pretplata mora da postoji i treba da se plaća redovno. Ali, za tu pretplatu očekujem određen i to visok kvalitet programa. Ako hoće da puštaju i reklame, može, ali onda očekujem ekskluzivni filmski i serijski program. A ne da repriziraju one shit serije, da vrte 48h svadba i ostale šund emisije. Skupštinu na zaseban kanal, pa ko voli da gleda morone. Dodatni Info kanal samo za vesti 24/7. Otpustiti 60% fosila iz RTV koji čekaju na poslednji udah tamo. Obnoviti opremu RTV i useliti se u novu zgradu. Zaposliti mlad i obrazovan novinarski kadar a ne neškolovane drolje koje ne znaju ni da čitaju. Promeniti kompletno urednički bord na RTV i RTS. Snimati istraživačke i dokumentarne emisije - politika, korupcija, dečiji program, reportaže, zabavni program primeren mladima.

E to je moja vizija kvalitetnog Javnog servisa.

Nažalost, i to je još uvek samo utopija.

Pominjemo samo bojkotovanje TV pretplate. Ona je sama po sebi NAMET, ne dobrovoljno placanje. Nacin na koji je uvedena, prica koja se servirala kako je to na Zapadu uobicajena visevekovna praksa, kao sto je bila i Prima Nocte, Droit de seigneur i sl, jel da? I dalje stojim za to da onaj kome to ne treba ni za >muski polni organ<, nema razloga da placa za to. Sto je veci procenat onih, tj. sto smo solidarniji u toj celoj prici o bojkotu, to ce vise imati smisla. Ko voli i gleda RTS, nek ga i placa. Ja TV ne gledam vec 10ak godina tako da i nemam motivaciju da se borim za politicku korektnost. Ja nemam nameru da bacam 500+ RSD mesecno da bi neki majmun tamo mogao da radi za RTS. Ni meni niko nije poklonio nesto, i svi se borimo za kilavi zivot, tako da onoga ko zeli u takvoj situaciji da placa TV pretplatu a da mu uz to ne treba i da pri tome zivi u Suburbiji stvarno smatram kompletnom budalom.
 
Poslednja izmena:
Pretplata mora da postoji i treba da se plaća redovno. Ali, za tu pretplatu očekujem određen i to visok kvalitet programa. Ako hoće da puštaju i reklame, može, ali onda očekujem ekskluzivni filmski i serijski program. A ne da repriziraju one shit serije, da vrte 48h svadba i ostale šund emisije. Skupštinu na zaseban kanal, pa ko voli da gleda morone. Dodatni Info kanal samo za vesti 24/7. Otpustiti 60% fosila iz RTV koji čekaju na poslednji udah tamo. Obnoviti opremu RTV i useliti se u novu zgradu. Zaposliti mlad i obrazovan novinarski kadar a ne neškolovane drolje koje ne znaju ni da čitaju. Promeniti kompletno urednički bord na RTV i RTS. Snimati istraživačke i dokumentarne emisije - politika, korupcija, dečiji program, reportaže, zabavni program primeren mladima.

E to je moja vizija kvalitetnog Javnog servisa.

Nažalost, i to je još uvek samo utopija.

I pored toga što si svestan da od svega ovoga nabrojanog RTS nema ništa, ti se i dalje zalažeš da se plaća pretplata, tj. Tijaniću pune džepovi? Svaka vlast bi te klonirala, samo da ima što više takvih :S:
 
Pretplatu placam redovno, iako ni sam ne znam zasto. Program im je katastrofa. Samo mi je dojadilo da se vucakam sa drzavom i dugovima.

Razmisljam nesto pre neki dan...
Zbog cega ima reklama na RTS-u ako imaju pretplatu? I to obaveznu, iako im je program ocajan. Zar ne bi trebalo da makar program koji prikazuju bude bez reklama? Malo im je cista zarada od pretplate, pa bi jos da deru na reklamama? I to nisu reklame od po 2-3min, vec Pink-ovski, po 10-15min. Zaboravis i sta si gledao.
 
- totalno ti je glupa teorija da "cela Srbija" bojkotuje tu pretplatu. Po toj logici, hajde da bojkotujemo svi plaćanje struje, vode, grejanja itd. Ma da... I onda ćemo svi for free imati sve - ali malo sutra! Utopija bato...

Nažalost Srbija je još uvek puna onih koji su pre spremni da saviju kičmu nego da se bore za svoja prava.

Zato će gomila lezilebovića, ekonjomista i bilmezsmena iz RTS da leži i dalje i uživa ko Turci u haraču...
 
Sta se bre lozite, alo. Ja placam zato sto moram (podstanar sam). A onaj ko ima nikad nije ni placao niti ce... Srbija
 
Zanimljiv tekst na koji sam pre koju nedelju nabasao...
Harač
24. maj 2010. | Piše: Stojan Stamenković | Izvor: NIN
U Matičinom Rečniku srpskoga jezika stoji doslovce: „pretplata – ugovaranje kupovine plaćanjem unapred“. Sa RTS-om ja nisam ništa ugovorio. Štaviše, od celog njegovog programa gledam „Slagalicu“, zatim saslušam najavu Dnevnika i gledam ga samo u dva slučaja – prvo, ako se najavi vest koja je zaista nova (ne mogu da svarim „dnevnik“ od 45 minuta) i, drugo, u dane kada je prenos Lige šampiona pa Dnevnik traje 20 minuta i bude zaista dnevnik, a ne zbirština životnih priča iz nekih bačija i zabiti, koje mogu biti zanimljive, ali nisu nikakva vest dana.


Okolnosti su poznate: u 2009. strmoglavo su pali industrijska proizvodnja, promet na malo, investicije, uvoz. Na kraju 2009. masa zarada bila je manja nego godinu dana ranije, smanjen je broj zaposlenih. Penzije su u stanju hibernacije... Svi su u gubitku ili sa smanjenim prihodima, ali je u jednom slučaju zakon striktno poštovan.
RTV „pretplata“, za koju nam se računi redovno ispostavljaju uz račun za struju, poskupela je za 15,2 odsto!
Zakonom o radiodifuziji je uspostavljen „javni servis“ koji je obavezno da plaća svako domaćinstvo – gledalo ga i slušalo, ili ne. Visina pretplate svake godine „usklađuje se sa indeksom rasta cena na malo u prethodnoj kalendarskoj godini, prema zvanično objavljenim podacima organa nadležnog za poslove statistike, uvećanim za pet odsto“. To, valjda, zato što je bruto domaći proizvod rastao oko pet posto godišnje.

Nije sasvim jasno ni šta tačno nalaže termin „usklađuje“ niti na koji se rast cena misli – prosečan prema prethodnoj godini, ili na kraju tekuće prema kraju prethodne godine.

Ostavljena je mogućnost kreativnog tumačenja zakona. Kako-tako, „pretplata“ je ove godine veća za 66 dinara mesečno.


Godišnji prihod po pretplatniku je povećan za 792 dinara. Broj domaćinstava u Srbiji (bez KiM) je dva i po miliona, a od toga je oko milion i dvesta hiljada zaduženo „pretplatom“. Ako svi plate – eto milijarde dinara više koja bi ove godine trebalo da se ulije u RTS – iako su opali svi prihodi i standard onih koji plaćaju i prihodi ostalih emitera.

Međutim, cene na malo, sa porastom od oko 10 odsto, u prošloj godini više nisu bili zvanični pokazatelj inflacije (u idućoj godini se više neće ni izračunavati i objavljivati) već su to, kao i u EU, potrošačke cene. A one su povećane za 6,6 odsto.

I da se onaj „genije“ nije setio da fiksira pet odsto u formuli, nego da je stavio stvarnu promenu BDP-a (koji je prošle godine umanjen za tri odsto) došli bismo do povećanja od 3,4 odsto ili, u dinarima, za nešto manje od 15 dinara mesečno, ili oko 180 dinara za godinu dana.

Drugim rečima, pogrešnim korišćenjem statističkih podataka RTS-u treba da se ulije u kasu preko 730 miliona dinara, otetih iz naših džepova, više nego što bi mu pripalo da je neko sa boljim osećajem za statistiku pisao zakon i da su u zakon unete izmene pokazatelja inflacije. Međutim, to je tek manji deo problema.


U Matičinom Rečniku srpskoga jezika stoji doslovce: „pretplata – ugovaranje kupovine plaćanjem unapred“. Sa RTS-om ja nisam ništa ugovorio. Štaviše, od celog njegovog programa gledam „Slagalicu“, zatim saslušam najavu Dnevnika i gledam ga samo u dva slučaja – prvo, ako se najavi vest koja je zaista nova (ne mogu da svarim „dnevnik“ od 45 minuta) i, drugo, u dane kada je prenos Lige šampiona pa Dnevnik traje 20 minuta i bude zaista dnevnik, a ne zbirština životnih priča iz nekih bačija i zabiti, koje mogu biti zanimljive, ali nisu nikakva vest dana.

Uzgred, ovde tu „pretplatu“ često upoređuju sa evropskom praksom, ali na nemačkoj televiziji ARD večernji dnevnik traje striktno petnaest minuta i posle njega više nema reklama, one su na komercijalnim televizijama, pretplata nije na računu za struju.

Prenose Lige šampiona gledam preko satelita, na širokom ekranu. One druge, „s ponosom najavljivane najgledanije“ emisije me ne interesuju i u tom pogledu nisam jedini. Ne gledam više ni filmove – najave film, na primer, za 21.59 (vidi preciznosti!) i nikad ne počne na vreme. Ali, moram da platim kao i svako domaćinstvo.


Takva vrsta plaćanja (po muškoj glavi) je definisana rečju koja se takođe nalazi u Matičinom Rečniku srpskoga jezika – to je harač!
Reč je turskoga porekla, ali svi bi tačno znali o čemu je reč. Za ovu godinu taj harač je veći od sedam milijardi dinara, ne spada u javnu potrošnju koju prikazujemo MMF-u, a namenjen je budžetskom finansiranju programa primerenog komercijalnoj televiziji.

Na kraju, nedavno sam u NIN-u pročitao sjajan članak Egona Savina pod naslovom „Nekulturna kultura“. Program i politika RTS-a i RRA uz njega odlično se uklapaju u ocenu o razaranju kulture u nas.

Simfonijski orkestar i hor Radio Beograda su bili izvođačka tela svetskog renomea, sada su marginalizovani, govorka se i o ukidanju (pitajte kolike su im plate u odnosu na plate političkih zamajavala na RTS-u), a i šta će nam uz Guču i Egzit.

Zbog pravila RRA ne slušamo više Stereoramu na Radio Beogradu, niti Koncert Studija B, koji je skoro tri decenije hvatao korak sa programskom slikom razvijenijeg sveta i predstavljao kulturni standard koji je trebalo razvijati (nisu mu ukinute i frekvencije, sada se na svima emituje onaj jedini program). Ne znam da li se psovke i uvrede u prenosima iz Skupštine svrstavaju u kulturne ili u umetničke sadržaje koje Zakon takođe stavlja u delokrug javnog servisa. Zakon će morati da se menja već zbog definicije cena, pa bi bilo dobro da se u njemu još ponešto ispravi.
 
Pa u principu sa Saobracajnim prekrsaijma imam iskustva i rok je 2god ako uspes da eskiviras toliko kazna je zastarela licno iskustvo preko 10kazni uspeo da odradim za dz.A sto se tice tog zakona ako stvarno postoji i aktuelan je deluje mi kao legitiman i da bi posle 1god trebalo da je zastarelo ali mislim da nije u praksi tako.
Naravno da postoji Zakon o obligacionim odnosima,naravno da je aktuelan i naravno da potrazivanja zastarevaju za godinu dana.Nema tu praksa ili slicno,kad dostave opomenu pred utuzenje pocinje da tece rok godinu dana unazad.
 
Pretplatu za RTS je uvela Vlada 2002. godine, tako da nema svrhe kriviti RTS.

RTS čak nije to ni zahtevao...
 
ne lupetaj .. najblaze receno .. .
 
- Neophodno je naglasiti da RTS nije tražio pretplatu. Na predlog Vlade uvedena je 2002. po modelu koji važi u skoro svim evropskim zemljama. Plaćanje pretplate je zakonska obaveza koja se rigorozno sprovodi u svim uređenim evropskim državama. Dakle, RTS, suprotno naturenim mišljenjima, niti je uveo pretplatu, niti je nadležan za njeno naplaćivanje - ističu u RTS-u.

http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/rts_pokrece_jos_200000_procesa.55.html?news_id=185262

Teško da ćemo mi u Evropu skoro...
 
Poslednja izmena:
:wall: Da neko napiše da u evropi jedu ono što se ne jede, ti bi govorio kako je to jako slatko i lepo...
 
...RTS nije uveo pretplatu i nije nadležan za naplaćivanje, ali zato jeste da te tuži... nije nego...


Po sledećem nema zakonske osnove za tužbu...
ZAKON O RADIODIFUZIJI

Član 81. stav 10
Republička ustanova javnog radiodifuznog servisa vodi evidenciju pretplatnika, sa svim ličnim i drugim potrebnim podacima. Za teritoriju Autonomne pokrajine Vojvodine ove poslove obavlja i pokrajinska ustanova javnog radiodifuznog servisa.

Član 127.
JP "Radio-televizija Srbije" je dužna da do 1. decembra 2002. godine ustanovi evidenciju
pretplatnika na području Republike Srbije koji su kao vlasnici radio i televizijskih prijemnika
obavezni da, u skladu sa ovim zakonom, plaćaju radio-televizijsku pretplatu.

JP "Radio-televizija Srbije" je dužna da, u roku od 15 dana od dana ustanovljavanja
evidencije, svakom pretplatniku u pisanoj formi dostavi obaveštenje o budućoj obavezi
plaćanja radio-televizijske pretplate.


Obaveza plaćanja radio-televizijske pretplate nastaje narednog meseca od meseca u kome
je dostavljeno obaveštenje iz stava 2. ovog člana.

... jer gore navedeno nije ispoštovano ni u jednom slovu...

Ja nisam regularno "ustanovljen pretplatnik" i šaljući tužbu na moju adresu krši ustavni zakon član 42., a isto tako nisam dobio pismeno obaveštenje o budućoj obavezi... A Vi ? ;)
 
Poslednja izmena:
...RTS nije uveo pretplatu i nije nadležan za naplaćivanje, ali zato jeste da te tuži... nije nego...


Po sledećem nema zakonske osnove za tužbu...


... jer gore navedeno nije ispoštovano ni u jednom slovu...

Ja nisam regularno "ustanovljen pretplatnik" i šaljući tužbu na moju adresu krši ustavni zakon član 42., a isto tako nisam dobio pismeno obaveštenje o budućoj obavezi... A Vi ? ;)




ali svi zato imamo brojila za struju :D



u CG je ovo u pocetku islo preko racuna za telefon ,medjutim buduci da je cg poznata po tome sto ima i preko 2 puta vise aktivnih mob brojeva od broja stanovnikaa fixni nema ni 50% ovo nikako nije koristilo rda....pa su posle nekih pola god i oni presli na pakovanje uz brojila :)
 
sto se tice zastarevanja/tuzenja, sinoc sam malo razgovarao sa kompetentnom osobom ..

- potrazivanja starija od 12 meseci ne mogu da potrazuju naknadno - ista zakonski zastarevaju

- ne isplati im se da tuze za tako mali iznos (tehnicki poslednjih 12 neplacenih pretplata), jer dok je proces u toku, oni kao tuzioci placaju sve troskove suda, takse itd, a iako je presuda izvesna u njihovu korist, neizvesna je naplata - u mnogo slucajeva NE MOGU da naplate ni to malo sto bi presudili, a ne idu dotle da teraju ljude na mardelj .. tako da im se jednostavno ne isplati, niti mogu da postignu da sve utuze ..
 
sto se tice zastarevanja/tuzenja, sinoc sam malo razgovarao sa kompetentnom osobom ..

- potrazivanja starija od 12 meseci ne mogu da potrazuju naknadno - ista zakonski zastarevaju

- ne isplati im se da tuze za tako mali iznos (tehnicki poslednjih 12 neplacenih pretplata), jer dok je proces u toku, oni kao tuzioci placaju sve troskove suda, takse itd, a iako je presuda izvesna u njihovu korist, neizvesna je naplata - u mnogo slucajeva NE MOGU da naplate ni to malo sto bi presudili, a ne idu dotle da teraju ljude na mardelj .. tako da im se jednostavno ne isplati, niti mogu da postignu da sve utuze ..

HVALA! :wave: :smoke:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno