Šta je novo?

RTS HD!

Ja sam na limanu4 pored dunava, antena na krovu kule sa 16 spratova okrenuta ka vencu. Šta je potrebno da uradim na plazmi samsungovoj b450 kako bi uhvatio signal osim da bocnem antenu u tv? :)
 
Nadji u meniju ili na daljincu kako se pali DVB-T, preskeniraj 31 kanal, TV bi trebao automatski da sachuva RTS-ov Mux i mozes da uzivash u RTS HD :d
 
Ja sam na Telepu,cim moze da se uhvati u Somboru i vi ste u zgradama verovatno nije podeseno kod njih jos uvek.
Predpostavljam da mene signal prebacuje kuca je niza od zgrade u svakom slucaju + sto sto je telep prvi do Dunava. :d
 
Od danas krenulo ili ce od danas da krene?
 
Jel može neko ko ima samsung da malo detaljnije pojasni ne polazi mi za rukom da nadjem, možda radim nešto pogrešno ?
 
Probao sve ali mi nikako ne polazi za rukom da nadjem ni jedan digitalni kanal.
 
jel zna neko da li samsungova b450 plazma ima mpeg4, komšija inače ima savršen prijem digitalnih rts-ova pa proverim da li vata i HD, signal mu je baš jak.
 
Ajde vi sto mozete da uhvatite,kakva je slika? bitrejt rezolucija... Jel isto sve kao i sa Avale?
Koliko se secam tamo su na kraju namestili tako da je vecina bila zadovoljna. :wave:
 
Nisu moje slike :)

adc9eb9546.jpg


82f5b60248.jpg


4315fb6789.jpg
 
Imam logu, doduše ne mogu sad da pristupim krovu da vidim da slučajno nije neki vandal uzeo antenu.
 
Uspeo sam! Odjednom je uspeo da pronadje na 31. kanalu sva 4 Rts programa :party: Slika je osetno lošija nego hd snimci utakmica koje sam svlačio sa neta ali je toliko osetno pa i više bolja nego IPTV preko kojeg sam gledao do sad. Zemlja Švajcarska, 31. kanal, antena verovatno na krovu i verovatno gleda ka vencu koji je nekih 6-7 km udaljen od čota pa i nije bitno. Hvala svima na pomoći odo da uživam u ovo malo utakmica što je ostalo do kraja kad već nisu u toku grupne faze pustili signal :S:
 
Shto se kvaliteta slike tiche, to zavisi i od kvaliteta koji dolazi iz Juzne Afrike, a i od bitrate-a koji RTS fura. Drago mi je da ti radi, shta drugo da ti kazem sem uzivaj :wave:
 
To je zato što su povećali rezoluciju na pravu 720p, a nema dovoljno protoka da izgura svaki detalj. Obratie pažnju na defekte pri brzim pokretima oko logotipa. U svakom slučaju je možda bilo bolje rešenje da su postavili još jedan DVB-T predajnik koji bi sadržao eventualno samo HD kanal, međutim džaba je sve to kada opet DVB-T1 nije odabrani standard.
 
Sumnjivo mi je to malo. Imam dosta snimaka 720p 6Mbps i mnogo je "ostrija" slika.
Nesto drugo je tu u pitanju. Hmm...
Ne bi me cudilo da se cigane pa tamo kad dobiju signal u Africi smanje ga pa salju za Srbiju. Skupe su im satelitske veze verovatno. :trust:
 
Konacno sam uhvatio signal,dal su pojacali ili sta vec ali evo sample:

Screenshot: http://tinypic.com/r/68r68l/6

Video: http://rapidshare.com/files/403038051/RTS_HD_Sample.7z.html

Nisam zadovoljan kvalitetom,kao da mi slika nije dovoljno ostra. :S:

na torrentima npr kad stave screenshot takođe slika izgleda prilično mutno. u početku je bio bolji kvalitet a sad koja god se utakmica pojavi sve izgledaju mutnjikavo kao da su sa HD-a prešli na upscale.
 
ljudi pomagajte,imam lg lf2510 i hvatam signal sa cota ili venca(31 kanal)sa logom 4 i tunali pojacivacem,imam jacinu signala 98% ali kvalitet 5% ili 0%,ne mogu da resim problem, pomozite.
 
Ne bi me cudilo da se cigane pa tamo kad dobiju signal u Africi smanje ga pa salju za Srbiju. Skupe su im satelitske veze verovatno. :trust:

Veza obično ide za celu Evropu. :) Ne znam kakva je slika bila pre, moguće da njihov inserter ovog logoa nešto utiče. Ranije su išli sa direktnom kopijom streama sa feeda, naravno sada se radi re-enkoding, pa tu ima i uticaj kvalitet H.264 enkodera na stream.
 
Sad mi je jasno zasto ne radi MPEG2 signal Avale :) Sreca, pa je na raspolaganju ostao analogni signal :)
 
Na RTS HD programu sada ide RTS 1,cini mi se da do sada to nije bio slucaj. :,,:
 
slika je bez mrve, pratim preko 22" i gigabyte gtp8000 tv kartice.
 
Jel moguce da MPEG2 risiver (Alma t2200) hvata samo zvuk, ali sliku ne? Pitam jer mi na kanalu Avale (RTS3) ide zvuk RTS-a 1, ali na ekranu pise: "nepodrzan video" (nemoze da dekodira MPEG4).
 
slika je bez mrve, pratim preko 22" i gigabyte gtp8000 tv kartice.

Isuvise je to mala diagonala da bi mogao da zakljucis o kvalitetu slike.

Tek kad na 40" bude kako treba onda ih treba pohvaliti. Ipak je ovo namenjeno za TV a na za PC. :p
 
Nazad
Vrh Dno