Šta je novo?

Revolut beta

Valjda i mi nekad upadnemo na listu od neke fintek kompanije

Moze li se otvoriti aircash nalog bez eu pasosa, sa bosanskim npr? Idem sl vikend u Zagreb pa da kupim ako moze
Nemam ja Aircash, već sam slao na tuđi Aircash nalog. Ja imam Revolut i Wise.
 
Znam da nije moguće, ali opet da pitam..
Želim da ostavim moju Revolut karticu osobi u Srbiji koja nema mogućnost da otvori svoju u EU. Naravno, kada se vratim u EU, ne mogu otvoriti još jednu Revolut karticu na svoje ime, mislim.. pitanje je besmisleno, ali razmišljam da ne postoji neki način..

U tom slučaju, razmišljam, da ostavim moju Wise karticu, osobi u Srbiji, a ja da koristim svoju Revolut u EU, a sve u cilju slanja novca sa jedne kartice na drugu (tj. iz EU u Srbiju) , sa što manjom provizijom..
 
Pa mozes da imas jos revolut kartica ali ce sve biti vezane na isti wallet
 

Prilozi

  • IMG_4233.png
    IMG_4233.png
    415.8 KB · Pregleda: 110
Pa mozes da imas jos revolut kartica ali ce sve biti vezane na isti wallet
Isključena mi je opcija za like, računaj da imaš 1 od mene. (onaj što ima vugla kao četvorokut, učini to).
Elem, super je to što omogućavaju otvaranje više kartica. Ja imam Standard, a za Standard ne pročitah koji su uslovi i mogućnosti za otvaranje još jedne kartice. Uskoro se vraćam u EU, pa ako bude bilo potrebe odradiću upgrade na Plus ili neki jači paket, (počeo sam da trgujem akcijama u okviru Revolut Standard) . E sad, ukoliko odradim upgrade na, recimo, Plus, u tom slučaju sve otvorene kartice se, po automatizmu, apgrejduju na Plus, ili to važi samo za fizičku karticu na kojoj si odradio upgrade..dok druga, Standard kartica, ostaje i dalje Standard..?

Što se tiče da su obe vezane za isti wallet, ne znači mi niša, sve dok je transfer sa jedne, na drugu fee = 0.
E sad, pošto su obe fizičke kartice vezane za isti wallet, znači da nema transfera novca sa jedne ne drugu, već obe osobe, koje toše novac, troše iz istog walleta. . što je, u mom slučaju, još bolje.
 
Što se tiče da su obe vezane za isti wallet, ne znači mi niša, sve dok je transfer sa jedne, na drugu fee = 0.
E sad, pošto su obe fizičke kartice vezane za isti wallet, znači da nema transfera novca sa jedne ne drugu, već obe osobe, koje toše novac, troše iz istog walleta. . što je, u mom slučaju, još bolje.
Tako je.
Ja imam Standard, a za Standard ne pročitah koji su uslovi i mogućnosti za otvaranje još jedne kartice. Uskoro se vraćam u EU, pa ako bude bilo potrebe odradiću upgrade na Plus ili neki jači paket, (počeo sam da trgujem akcijama u okviru Revolut Standard) . E sad, ukoliko odradim upgrade na, recimo, Plus, u tom slučaju sve otvorene kartice se, po automatizmu, apgrejduju na Plus, ili to važi samo za fizičku karticu na kojoj si odradio upgrade..dok druga, Standard kartica, ostaje i dalje Standard..?
Za ova pitanja nisam siguran jer nemam neka iskustva sa revolutom pa ti ne mogu tačno odgovoriti. Ono što predpostavljam je da je upgrade za wallet i da se odnosi na sve kartice koje imaš ali najbolje je to da proveriš ili sa supportom ili na nekoj help stranici. :D
 
Znam da nije moguće, ali opet da pitam..
Želim da ostavim moju Revolut karticu osobi u Srbiji koja nema mogućnost da otvori svoju u EU. Naravno, kada se vratim u EU, ne mogu otvoriti još jednu Revolut karticu na svoje ime, mislim.. pitanje je besmisleno, ali razmišljam da ne postoji neki način..

U tom slučaju, razmišljam, da ostavim moju Wise karticu, osobi u Srbiji, a ja da koristim svoju Revolut u EU, a sve u cilju slanja novca sa jedne kartice na drugu (tj. iz EU u Srbiju) , sa što manjom provizijo

Znam da nije moguće, ali opet da pitam..
Želim da ostavim moju Revolut karticu osobi u Srbiji koja nema mogućnost da otvori svoju u EU. Naravno, kada se vratim u EU, ne mogu otvoriti još jednu Revolut karticu na svoje ime, mislim.. pitanje je besmisleno, ali razmišljam da ne postoji neki način..

U tom slučaju, razmišljam, da ostavim moju Wise karticu, osobi u Srbiji, a ja da koristim svoju Revolut u EU, a sve u cilju slanja novca sa jedne kartice na drugu (tj. iz EU u Srbiju) , sa što manjom provizijom..
Mozes naruciti karticu bez problema stim da placas i narudzbinu i dostavu koliko znam. Svaka kartica koju otvoris vezana je za isti racun. E sad moj ti je savjet da ukoliko das nekome fizicku karticu krriras jednu virtuelnu i dodas je u neki wallet(google, applle) da bi mogao placati. Ako ti treba zbog podizanja onda moras ccekati fizicku ili ovu virtuelnu dodatu u Curve(ako imas).
 
Mozes naruciti karticu bez problema stim da placas i narudzbinu i dostavu koliko znam. Svaka kartica koju otvoris vezana je za isti racun. E sad moj ti je savjet da ukoliko das nekome fizicku karticu krriras jednu virtuelnu i dodas je u neki wallet(google, applle) da bi mogao placati. Ako ti treba zbog podizanja onda moras ccekati fizicku ili ovu virtuelnu dodatu u Curve(ako imas).
Juče sam kontaktirao Revolut support, posle 1h mi je živ čovek odgovorio da, na Revolut Standard, je moguće otvoriti 6 fizičkih kartica.
Što se tiče virtuelnih kartica Revolut / Wise, svakako sam uvezao u GarminPay(jer GPay ne koristim), virtuelne kartice, kao i svuda gde kupujem on-line.

Da li neko od vas koristi one 'benefite' u okviru Revolut aplikacije? Po meni, ono je čista glupost. Gledao sam i YT tutirijale kako mesečno da namlatiš 2000€ koristeći upravo te iste 'perks' :)
Prvo, Savings je čista besmislica . Na Standard kartici, 2.88% je annual yield, uz to da ti Revolut svaki dan obračuna i svoj service fee (bruto/netto) od ukupne dnevne 'zarade' na oročenu štednju. Čisto sam probao kako to funkcioniše, prvom prilikom kada mi zatreba tih par hiljada, povlačim iz Savings i to je to. Video, shvatio, hvala lepo :)

Što se Vaults tiče, ista stvar, teška glupost.

Što se Stocks tiče, moguće da iskusni akcionari mogu namaći koji evro preko Revolut, s'tim da Revolut naplaćuje svoj fee kada prodaš akciju.

Sve u svemu, Revolut jeste koristan ali samo za taj međunarodni transfer novca, ili kupovinu kada si abroad.. što mu i jeste namena.
Sve ostalo što Revolut nudi, u okviru aplikacije, je ili beskorisno, ili je zarada takva kao da zarađuješ igrajući crypto Android igrice na telefonu.

Kakva su vaša iskustva?
 
Juče sam kontaktirao Revolut support, posle 1h mi je živ čovek odgovorio da, na Revolut Standard, je moguće otvoriti 6 fizičkih kartica.
Što se tiče virtuelnih kartica Revolut / Wise, svakako sam uvezao u GarminPay(jer GPay ne koristim), virtuelne kartice, kao i svuda gde kupujem on-line.

Da li neko od vas koristi one 'benefite' u okviru Revolut aplikacije? Po meni, ono je čista glupost. Gledao sam i YT tutirijale kako mesečno da namlatiš 2000€ koristeći upravo te iste 'perks' :)
Prvo, Savings je čista besmislica . Na Standard kartici, 2.88% je annual yield, uz to da ti Revolut svaki dan obračuna i svoj service fee (bruto/netto) od ukupne dnevne 'zarade' na oročenu štednju. Čisto sam probao kako to funkcioniše, prvom prilikom kada mi zatreba tih par hiljada, povlačim iz Savings i to je to. Video, shvatio, hvala lepo :)

Što se Vaults tiče, ista stvar, teška glupost.

Što se Stocks tiče, moguće da iskusni akcionari mogu namaći koji evro preko Revolut, s'tim da Revolut naplaćuje svoj fee kada prodaš akciju.

Sve u svemu, Revolut jeste koristan ali samo za taj međunarodni transfer novca, ili kupovinu kada si abroad.. što mu i jeste namena.
Sve ostalo što Revolut nudi, u okviru aplikacije, je ili beskorisno, ili je zarada takva kao da zarađuješ igrajući crypto Android igrice na telefonu.

Kakva su vaša iskustva?
Samo placanje, nista drugo. Ostalo me ne interesuje.
 
Postoji li način da se evri prebace iz EU, putem Revolut ili Wise, u Srbiju i da se podignu evri u Srbiji , a da transakcije ne košta kao što košta kod tradicionalnih banaka..?
 
Postoji li način da se evri prebace iz EU, putem Revolut ili Wise, u Srbiju i da se podignu evri u Srbiji , a da transakcije ne košta kao što košta kod tradicionalnih banaka..?
Mislim da je preko revoluta 2+% provizija za uplatu na karticu, vec sam ti mislim pisao da je mene kostalo oko 35€ sve sto sam slao swiftom iz PL u BiH. Sad ne znam koliko bi kostalo to putem revoluta posto su u zadnjih par mjeseci podigli provizije. Paysend mozda ima najmanje provizije za slanje na karticu, nekad je bilo tipa 1€. Nisam dugo koristio. Najlakse bi bilo da ih podignes i dones al opet tu je trosak puta ;)
 
Valjda i mi nekad upadnemo na listu od neke fintek kompanije

Moze li se otvoriti aircash nalog bez eu pasosa, sa bosanskim npr? Idem sl vikend u Zagreb pa da kupim ako moze
verovatno mozes.... ali i ako nabavis karticu neces moci da je aktiviras ona je samo za eu gradane na zalost
 
Duplo manje provizije za instant card transfere ;)
 

Prilozi

  • Screenshot_20231107-152251.png
    Screenshot_20231107-152251.png
    182.3 KB · Pregleda: 103
Sa srpskim papirima na žalost ne. Ako imaš EU pasoš onda da.
 
dzaba kad ne mozemo da otvorimo sa eu papirima druga prica
Moj posto je za one koji zive vani pa sebi salju pare ili nekome drugom. E sad ja vise ne vidim neki benifit sem tog instant slanja posto kod nekih banaka mozes dobiti bolji kurs za euro nego kod revoluta. Bilo bi dobro da se moze otvoriti posto revolut ima instant slanja sa racuna na racuna ala Prenesi koji je bez provizije.
 
Moj posto je za one koji zive vani pa sebi salju pare ili nekome drugom. E sad ja vise ne vidim neki benifit sem tog instant slanja posto kod nekih banaka mozes dobiti bolji kurs za euro nego kod revoluta. Bilo bi dobro da se moze otvoriti posto revolut ima instant slanja sa racuna na racuna ala Prenesi koji je bez provizije.
pa nije revolut jedini ima jos 20 slicnih servisa koji rade na istu foru haha svugde je isti slucaj izmedu korisnika je uvek besplatno i instant i bez provizije :p
 
Da ih ima 200 nije bitno, ovaj je najpoznatiji.
hahahahaha ok ako ti tako kazes barem meni je wise ex transferwise poznatiji od revoluta cak su i krenuli 5 godina ranije nego revolut ali dobro.
 
hahahahaha ok ako ti tako kazes barem meni je wise ex transferwise poznatiji od revoluta cak su i krenuli 5 godina ranije nego revolut ali dobro.
Druze, ovo je tema za revolut a ne za drugih 20 proizvoda. Sto se tice wise-a on vise sluzi za transfere, revolut je vise banka, gdje ima licencu. Sto znaci da ima vise mogucnosti. Ali da u pravu si za transfere je poznatiji, bar se vise koristi. Poenta mog posta je da su naknade za instant transfere prema Srbiji, BiH... smanjene za cak 3x.
 
Ubacili su Srbiju trenutno na listu za registraciju. Waiting lista je, al valjda bude nesto
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-18-21-02-52-272_com.microsoft.office.outlook.jpg
    Screenshot_2023-12-18-21-02-52-272_com.microsoft.office.outlook.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 48
We will email you when your account be ready 🙈😅
 
Znam da smo bili, pratim od tad. Al ajde sad lici kao sto je bilo za Makedoniju i to. Njima su ukljucili posle mesec dana, ako se ne varam
 
Zanimljivo, jer do sada nije bilo ovako, do sad bi samo zabagovao kad bih hteo da se login na acc koji sam kreirao i koji je u waiting listi bio. I kada sam hteo sing up je zabagovao bio.

A ovaj odgovor sa tw je klasika, tako uvek odgovaraju.
 
Nazad
Vrh Dno