Šta je novo?

Revolut beta

salecg

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2005
Poruke
1,598
Poena
375
Moja oprema  
Laptop
Mobilni telefon
Pametni uređaji
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poslednja izmena:
Kako je resena legalnost Revoluta u Srbiji? Obzirom da nam nije dozvoljeno posedovanje racuna u inostranstvu bez opravdanog razloga kod NBS?
 
Ne bi oni krenuli sa testiranjem a da nisu rešili ta pravna pitanja.
 
Meni sad psie da sam na 1 mestu za ulazak a dosbio sam email da udjem u aplikaciju i idem dalje jer mi je otvoren nalog, ali u aplikaciji i dalje pise da sma na mestu broj 1 za cekanje?
Dao sam reffer pa sam preskocio red.......
 
Još je to beta ali stvarno je fantastično što konačno kreću u Srbiji. Iskreno nisam očekivao da će oni biti prvi ali nadam se da uskoro možemo očekivao i druge slične servise npr Curve;)
 
@salecg jesi li se registrovao na MNE ili SRB? Da li je Revolut krenuo sa beta testiranjem u MNE?

Pored Srbije moguca je registracija za Revolut beta i za Makedoniju i Crnu Goru. Bosna na zalost nije podrzana.
 
Može li neki kraći sumarum šta je ovo i šta oni zapravo pružaju?
Koja je prednost nad drugim servisima?

Čitam, ali nalazim mnoooogo marketing priče. Ništa konkretno.
 
Slažem se, objasni malo ninđo.
 
koga briga za NBS ako sve ide online, ti likovi smrdine misle da se pitaju oni kao :D
 
ovo radi ? ili? hm
 
Nista nam referal ne znaci... evo ni meni jos nisu pustili nalog. Ali dobro je da vide da ima interesovanja
 
Uff... ajde prvo ovako:

Pošto je sve veoma špekulativno u vezi sa Revolut-om, NBS-om, Poreskom Upravom i generalno sa propisima u Republici Srbiji - hajde neka neko lepo objasni kako ovaj servis može da se koristi na regularan način pa ćemo dalje da vidimo za referral linkove?
 
Uff... ajde prvo ovako:

Pošto je sve veoma špekulativno u vezi sa Revolut-om, NBS-om, Poreskom Upravom i generalno sa propisima u Republici Srbiji - hajde neka neko lepo objasni kako ovaj servis može da se koristi na regularan način pa ćemo dalje da vidimo za referral linkove?
trenutno ne moze pustice ga mozda ako bude dosta zainteresovano ljudi :)
 
Dok god bude opcija za registraciju... nije nas problem ta regulativa. Kao da brines da li je kablovski operater platio prava za neki kanal ili da li je neka prodavnica platila porez... to je njihov problem.

Ako ne budu mogli da nude servise kod nas onda nas nece biti na listi
 
Ljudi koji šiluju referale, treba da znaju da im to ne znači ništa. Ako se pokrene beta, a hoće, svi će doći na red. Poenta je da se prijavi što više ljudi kako bi se servis zainteresovao da se pokrene ovde. NBS nema uopšte veze sa ovim apsolutno. Platni procesori ne moraju nikakve dozvole da dobiju da bi se pokrenuli ovde. TransferWise/Wise radi u Srbiji odlično, a oni nemaju pojma ni da postoji. Bitsafe takođe radi super i izdaju kartice za korisnike iz Srbije. Najćešće ih koriste ljudi koji sarađuju sa sajtovima za odrasle jer je to u skladu sa njihovim ToS-om.
 
Tako nisu imali pojma ni za Payoneer pa se u jednom trenutku 100000 ljudi našlo u nebranom grožđu.
 
Payoneer, Paypal,... imaju dozvolu da rade u Srbiji
Dok god Revolut ne uputi zahtev NBS za dozvolu za rad u skladu sa nasim zakonom o deviznom poslovanju nece ni moci da nude usluge za nas.
Za sada, sa sajta NBS, ovo su institucije el. novca iz trecih drzava koje mogu da posluju kod nas.

Revolut je poceo kao payment processor, institucija elektronskog novca, dok je nedavno dobio bankarsku licencu u Litvaniji i na osnovu koje je poceo da posluje kao banka u mnogim evropskim zemljama. Na osnovu te licence ima plan sirenja kao banka po celoj Evropi. Pa ako doju ovde, doci ce kao banka, ali vrv ono tipa mobilna banka kao mobi/telenor.
 
Ma čoveče, po važećim zakonima, onog trena kada budu dobili licencu za poslovanje - proslediće NBS sve info o dosadašnjim klijentima pa će svim korisnicima biti traženo 47% od svog prihoda & transakcija sa takvih računa, plus kamate plus kazne.
Dal' stvarno toliko ne pratite dešavanja u Republici Srbiji?
Neobaveštenost ne oslobađa neko lice odgovornosti, apsolvirali smo to u Freelance temi.
 
^Ne znam sta si hteo da kazes ovim.
Neobaveštenost ne oslobađa neko lice odgovornosti

Upravo se legalnost Revoluta u Srbiji odnosila na ovo. Dokle god ne dobiju zvanicnu dozvolu da rade u Srbiji, iako neko uspe da izmajmunise nekako sada racun kod njih i nabavi karticu, iako zvanicno ne rade na nasem trzistu, prekrsice zakon. Zna se da po nasem zakonu nije dozvoljeno imati racun u stranoj banci (osim u striktno definisanim slucajevima) i te informacija NBS ako hoce uvek moze da sazna i kazni.
Payoneer, Paypal su kod nas registrovani kao institucije elektronskog novca i mogu legalno da rade, ne krsi se zakon ako ih koristis, dok Revolut za sada nije legalan u Srbiji po nasim zakonima, kao ni Paysera i drugi
 
Poslednja izmena:
^Ne znam sta si hteo da kazes ovim.


Upravo se legalnost Revoluta u Srbiji odnosila na ovo. Dokle god ne dobiju zvanicnu dozvolu da rade u Srbiji, iako neko uspe da izmajmunise nekako sada racun kod njih i nabavi karticu, iako zvanicno ne rade na nasem trzistu, prekrsice zakon. Zna se da po nasem zakonu nije dozvoljeno imati racun u stranoj banci (osim u striktno definisanim slucajevima) i te informacija NBS ako hoce uvek moze da sazna i kazni.
Payoneer, Paypal su kod nas registrovani kao institucije elektronskog novca i mogu legalno da rade, ne krsi se zakon ako ih koristis, dok Revolut za sada nije legalan u Srbiji po nasim zakonima, kao ni Paysera i drugi
pa dobro bice legalni rade na tome kako je payoneer i paypal dobio dozvolu tako dobice i oni.., jer je njima u cilju da se sire
 
Revolut sada traži poreski broj svojih korisnika, čisto da znate.
 
Zasto bi to bio problem?
 
To je za fizička lica matični broj valjda.
 
jos uvek nista? jel ima neko mozda neko info kad krecu da rade? lol
 
Nazad
Vrh Dno