Šta je novo?

Reciklaža tonera (laser) - spisak tonera i štampača 2012

Jesi li koristio ovaj toner i koliko strana može da izvuče?
 
Zdravo,
Da postavim i ja pitanje kad je aktuelno :)
Treba mi stampac za povremenu, relativno slabog obima, stampu (priblizno 500 strana godisnje).
E sad voleo bih i da shodno tome ne platim previse stampac, tj rado bih ustedeo na tome, ali ako treba mogu da platim i vise da bih kasnije mogao bez muke da recikliram toner (Mozda mi zatreba i nesto vise da odstampam).
Koja je vasa preporuka? HP? Vidim da se on najlakse reciklira, ali ne znam kolike su razlike u ceni reciklaze? Generalno ja necu puno stampati, pa ce trebati dosta vremena da mi se razlika u ceni isplati :)
Sta mislite o Epson M1400? Koliko kosta reciklaza za njega?

Trenutno imam Lexmark E120 koji sam kupio jako jeftino na nekoj rasprodaji pre dosta vremena, ali poceo je jako lose da stampa...

Hvala svima na odgovorima.
 
Zdravo,
Da postavim i ja pitanje kad je aktuelno :)
Treba mi stampac za povremenu, relativno slabog obima, stampu (priblizno 500 strana godisnje).
E sad voleo bih i da shodno tome ne platim previse stampac, tj rado bih ustedeo na tome, ali ako treba mogu da platim i vise da bih kasnije mogao bez muke da recikliram toner (Mozda mi zatreba i nesto vise da odstampam).
Koja je vasa preporuka? HP? Vidim da se on najlakse reciklira, ali ne znam kolike su razlike u ceni reciklaze? Generalno ja necu puno stampati, pa ce trebati dosta vremena da mi se razlika u ceni isplati :)
Sta mislite o Epson M1400? Koliko kosta reciklaza za njega?

Trenutno imam Lexmark E120 koji sam kupio jako jeftino na nekoj rasprodaji pre dosta vremena, ali poceo je jako lose da stampa...

Hvala svima na odgovorima.

HP 1102; Samsung ml 2165. A sta se desava sa Lexmarkom? Mozda moze on jeftino da se sredi i da ne kupujes drugi stampac
 
Pozdrav svima,
u firminameravamo da kupimo Canon_LBP7018C
Obim štampe nam je sasvim dovoljan, ali je toner nepoznanica. Koliko košta refill? Da li je neki drugi bolji/ekonomičniji, pa neka je i skuplji u startu? Prioritet: cena štampe, i održavanje.
MFP nam nije neophodan, što ne znači da ga ne bismo razmotrili.
Hvala!
 
HP 1102; Samsung ml 2165. A sta se desava sa Lexmarkom? Mozda moze on jeftino da se sredi i da ne kupujes drugi stampac

Nisam siguran, ali generalno stampa prilicno lose, bledo, ako ima slika onda njih posebno lose uradi. Nekako kao da ne stampa sve piksele, ne znam kako bih bolje opisao :)
Mozda je i do drajvera :-/

Mozes li da mi napises cenu reciklaze za ova 2 koja si preporucio (i da li moze da se reciklira startni toner). Moze na PM ako je u suprotnosti sa pravilima da se pise ovde. Hvala.

EDIT:
Sad sam proverio, pise da je do sad odstampao 666 strana, a da je (inicijalni) toner za 500 strana. To je mozda objasnjenje za losu stampu, ja sam pretpostavio da je za 1000.
To je mozda i objasnjenje zasto nije hteo da stampa sa sluzbenog laptopa (na kome je windows, ja kod kuce imam samo linux).
Jel moguce da su ogranicenje o broju odstampanih strana uradili kroz drajver, pa da zato mene ne kaci?

Da li je moguce reciklirati ovaj toner (inicijalni; ili mora da se kupi prvo drugi), koliko bi to kostalo i koliko tonera moze da stane? Za 500 ili 1000 strana?
 
Poslednja izmena:
Za Lex E120 mozes slobodno da refilujes inicijalni toner, moze da se nagura praha do 1000 strana :) a cena je od 10 do 15e, kako gde. Ako budes uzimao novi, bolje HP 1102, navedeni Samsung se skuplje refiluje.
 
Hvala na pomoci, pokusacu sa reciklazom lexmarka prvo :)
 
Uzeo bih Xerox Phaser 3040 (ili 3010), kakva je situacija sto se tice refilovanja i zamenskog tonera?
Jefitniji je oko 2000din od HP P1102 pa ga zato i razmatram.
 
Imam Canon LBP2900 vec dugo godina i toner je pri kraju, pa me interesuje kakva je situacija... Da li toner moze da se napuni ili moram uzimati novi (da li novi i postoji posto je stampac vec poprilicno star?).
 
Moze da se puni, a mozete uzeti novi originalni (skup) ili kompatibilac (manje od 15e), pa sta vam je lakse. Ako nema za CANON LBP2900 moze i HP 1010 (1018, 1020).

Imam Canon LBP2900 vec dugo godina i toner je pri kraju, pa me interesuje kakva je situacija... Da li toner moze da se napuni ili moram uzimati novi (da li novi i postoji posto je stampac vec poprilicno star?).
 
Hvala na odgovoru.
Ne znam zasto svi gledaju da ustede kupovinom uredjaja. Stedi se kupovinom potrosnog, i repromaterijala. Mozes misliti sto je xerox jeftiniji 2k dinara kao uredjaj.. Zamisli da kupis novi porodicni auto koji kosta 1000 evra, a trosi 30 litara na 100km
Jasna je logika, zato sam i pitao, ocigledno je HP zahvalniji iz tih razloga.
 
Jel može neko da mi preporuči gde da recikliram ili uzmem zamenski toner za HP P1005 i HP M1212 nf u Beogradu. Ako ne može na temi, onda na pp. Hvala unapred.
 
Pozdrav ljudovi, treba mi pomoc, radim u racun.agenciji i treba da kupimo neki stampac/skener kome zamena tonera nije skupa a treba da stampa, sigurno 2000 strana mesecno, pa me zanimaju vasa misljenja. Naravno treba biti kvalitetetan a i cena manja :) Ili napr neki super stampac pa posle da odovojeno kupimo skener. Cena do 15-20 hiljada. Svaki savet i pomoc je dobro dosla.
 
Pozdrav

kakva je situacija sa reciklažom Philips-ovih MFP uređaja, serija LaserMFD 60xx (6020 recimo), dosta su im povoljne cene...
 
Radi se,mada cesto hoce kartice da zezaju,i nisu jeftine. Inace,uredjaj i softver koji ide uz njega su tesko sr.
 
Meni bi trebale 4 prazne toner kasete jer mi trebaju samo roleri iz njih (naravno, uz adekvatnu novčanu nadoknadu). Bitno je da su 4 kaste za isti model štampača, ali nije bito za koji.
Pozdrav
 
Treba mi preporuka za MF ADF crno beli štampač sa mogućnošću duplex skeniranja i štampanja i mogućnošću umrežavanja. Prvenstveno me zanima sa aspekta recikliranja tonera.
 
Da li neko radi reciklazu tonera za Samsung 3310, treba mi kertridz od 5000 strana?
 
Potrebna mi je reciklaža tonera za HP LaserJet P1102 - komada 3.
 
@ RingeRaja - da li si reciklirao toner?
Imam još uvek originalni toner u HP p1102w ali će se uskoro potrošiti pa me interesuje koja je opcija najpametnija:

1. Kupim originalni HP toner - 7600 rsd pa da kasnije njega recikliram ukoliko mu je zapremina veća od onog koji dolazi prilikom kupovine štampača?
2. Recikliram postojeći originalni - valjda je cena oko 2500 rsd?
3. Kupim zamenski već recikliran ukoliko je većeg kapaciteta u odnosu na orginialni koji dolazi prilikom kupovine štampača - ne znam koliko bi ovo koštalo?
4. Kupim nekog punog kompatibilnog kineza, ali kako da znam koji proizvođač valja? cca 1400 rsd
 
Nisam još uvek, ali s obzirom na stanje ovog poslednjeg koji iole štampa moraću koliko za par dana.
I mene interesuje koja opcija je najoptimalnija, pošto sam štampač "nasledio" od firme i u amanet dobio 3 polupuna reciklirana tonera.
Da li uopšte mogu da ih re-recikliram ili ću morati da kupim nove? Ne znam, videću kad ih odnesem na reciklažu, ali i mene interesuje odgovor na pitanja koja si postavio - šta je najbolje?
 
@ RingeRaja - da li si reciklirao toner?
Imam još uvek originalni toner u HP p1102w ali će se uskoro potrošiti pa me interesuje koja je opcija najpametnija:

1. Kupim originalni HP toner - 7600 rsd pa da kasnije njega recikliram ukoliko mu je zapremina veća od onog koji dolazi prilikom kupovine štampača?
2. Recikliram postojeći originalni - valjda je cena oko 2500 rsd?
3. Kupim zamenski već recikliran ukoliko je većeg kapaciteta u odnosu na orginialni koji dolazi prilikom kupovine štampača - ne znam koliko bi ovo koštalo?
4. Kupim nekog punog kompatibilnog kineza, ali kako da znam koji proizvođač valja? cca 1400 rsd

Zdravo,
Reciklaža HP 1102w je mnogo jeftinija od 2500 din. Ako još nisi rešio problem, poslaću ti na PM cenu, može plaćanje i preko računa.
 
Poslednja izmena:
Da li bilo ko ima savet sta je najpametnije uraditi izmedju one 4 opcije napisane iznad?
 
Da li bilo ko ima savet sta je najpametnije uraditi izmedju one 4 opcije napisane iznad?

Recycle all the way ;)
Kao sto koleza rece, refil ti je najbolja i najjeftinija opcija, naravno pod uslovom da nije 2500din. Ne bi trebalo da bude vise od 10-11e za te stampce.
 
Za 1102 kineska kompatibila ne bi trebala da je skuplja od 1000din +pdv, s tim da postoje razlike u kvalitetu, kasete koje koriste 12a pcr, magnet i toner jer je čajnezima tako jeftinije... I to lošije radi zbog toga sto namenski sklop kasete + toner drugacije reaguje na fuzer u novijim modelima (1102, i sl.) nego sto to radi ovo za 12a
 
Da li znate nekoga u Beogradu od koga mogu da kupim reciklirani toner za Samsung SCX 4100?
kakav je kvalitet recikliranog tonera za ovaj stampac i cena?
 
Nazad
Vrh Dno