Šta je novo?

Reciklaža tonera (laser) - spisak tonera i štampača 2012

Treba mi mala pomoć u vezi kupovine kolor lasera za firmu.
Služio bi za štampu fotografija (na običnom papiru) gde je pokrivenost između 30% i 50% a obim štampe je godišnje oko 3000 strana. Koristio bi se samo za kolor štampu jer već imamo monohromatski.
Za poslednje tri godine smo zamenili dva ink džet štampača a treći me je pre neki dan doveo do ludila pa sam rešio da vidim koliko je kolor laser dobro rešenje. Iznenadio sam se kad sam video da ima kolor lasera ispod 100€ poput minolte Magicolor 1600W i posebno EPSON AcuLaser C1700. Naravno, prvenstveno me zanima mogućnost dopune njihovih tonera i koliko to košta. Ukoliko imate savet biću zahvalan.
 
bolje 1600w od ta dva. hp je generalno jeftiniji za dopunu, mada su stampaci malo skuplji.
 
Uskoro će mi se potrošiti inicijalni toner za P1102w.
Razmišljam da li da recikliram ili da kupim novi. Pošto sam nov u materiji, može li neko da mi objasni da li je taj toner koji imam istog kapaciteta kao novi koji bih kupio. Znači, znam da ovaj koji sam dobio uz štampač može manje stranica, ali da li je samo manje napunjen ili je manjeg kapaciteta. To pitam zbog recikliranja. Da li da kupim novi toner da bih reciklažom dobio maksimum ili ću isto dobiti i sa ovim?
 
Uskoro će mi se potrošiti inicijalni toner za P1102w.
Razmišljam da li da recikliram ili da kupim novi. Pošto sam nov u materiji, može li neko da mi objasni da li je taj toner koji imam istog kapaciteta kao novi koji bih kupio. Znači, znam da ovaj koji sam dobio uz štampač može manje stranica, ali da li je samo manje napunjen ili je manjeg kapaciteta. To pitam zbog recikliranja. Da li da kupim novi toner da bih reciklažom dobio maksimum ili ću isto dobiti i sa ovim?

Hopper na inicijalnoj "starter" kaseti je fizički manji, tako da stane gotovo upola manje tonera. Mada hp kasete mogu da se dobrano nafiluju tako da se može i tvoj kertridz napuniti za nekih 1500 stranica.
Mada imaš low end - firme koje pune kasete
High End - firme koje recikliraju (rastave kasete, očiste waste, zamene repro delove, testiraju itd) i imaju lager... Doneseš svoju praznu i dobiješ gotovu u kutiji, ono kao kad kupuješ pivo ili kiselu...
Razlika u ceni, 10 posto, a u kvalitetu ihahaj.
Možeš kupiti i kinesku kopiju kasete, tu je negde s cenom, za tvoj printer se pokazala kao ok, ali su im delovi one life.... Pogotovo magnetni role.
 
Pozdrav svima!

Imam laser štampač HP P2055 kome sam pre nekoliko dana zameno toner. Naravno, nisam kupio novi već zamenio za recikliran. Uzeo sam od firme koja se bavi time, znači stigao mi je upakovan u kutiji i sve po ps-u.. :)
Radi, štampa i sve je bilo ok dok nisam primetio kod štampe nijansi, da je siva nekako mnogo tamna..npr ako pustim na štampu sivu kao crnu 15% odštampa je otprilike kao crnu 30% (ili čak možda i više).
Probao sam i u podešavanjima i ništa se ne menja.. Znate li vi možda u čemu je problem? Ima li rešenja (osim kupovine originalnog tonera)?

Hvala.
 
Epson AL-CX 17

Da li postoji mogućnost za punjenje tonera ovog štampača i gde?
 
To je do tonera. Ili reklamiraj, mada dosta ljudi trazi taman otisak ili napuni onaj originalni koji si dobio uz stampac ako ga imas jos uvek.
 
Cini mi se da je na prethodnoj strani pomenuto da Samsung CLP-325 moze da se dopuni u Bg za razumne novce.
Imam CLP-320 na kom je originalna crna pala skoro na 1/5, a koliko sam shvatio to je skoro isti model.
Hajd' javite lokaciju majstora i cene. Hvala.
 
Ljudi, malo pre sam dosao nezavrsena posla. :(

Ortak mi je ostavio Samsung SCX-4623F da se reciklira.

U mom gradu ima samo jedan lik koji to radi i odem do njega.
Napuni mi toner, zameni cip, ali TRT
Izbaci mi poruku
"Not compatible toner cartridge"

Lik mi na keca kaze da ne moze da resi problem jer mi je ortak povukao preko neta neki update firmwera za koji on nazalost nema resenje.

Misleci da me folira, odem na Google i vidim da ljudi stvarno imaju problema sa nekim v98 i v99 verzijama koje su nehotice pokupili sa neta.
Oratk mi je sam priznao da je to uradio misleci da updetuje drajver.

Lukavi Samsung. ;)

E sada...
El ima neko ko ima ersenje za taj problem?
Da li ima u BGu da se kupi neki cip koji bi resio ovaj problem (moze i na PM) ili je to to. Mora original?

PS. Da napomenem da smo vratili originalni cip i da izbacuje poruku "No Toner".
Unapred hvala ;)

Edit:
Da napomenem, ne znam koju verziju firmwera ima, jer ne znam kako da je odstampam :(
 
Poslednja izmena:
Koje je boje cip u toneru ? Znam da pitanje izgleda glupo ali mi je bitno za dalje.
 
zelene... vracen je original.
Onaj koji je ugradjivao je bio crvene, ali kao sto rekoh vracen je zeleni (klasicna zelena pertinax ploca ne ona tamnija, ja bih rekao) :)
 
jos nista nisi saznao?
 
Cip crne boje je onaj koji radi.
 
imaš li ti to u ponudi ili makar neku ideju. Moze i na PM ako je zabranjeno ovde da se pise o tome :)

Bas bih zeleo da mu odradim to i vratim mu stampac.
 
Stize prva tura normalnih cipova ove nedelje :) mada, nema jos nicega od delova...
 
Kakva je situacija sa kolor MF HP175? Može li da se recikliraju toneri?
 
Molim za pomoć, hteo bih da kupim za firmu neki novi MFP pa mi je potreban savet,
imamo trenutno Ricoh MP1500 koji je star 2-3 godine, nagurao je 100.000 strana. Na papirima se tokom štampe pojavljuje crna linija po sredini lista, iz servisa su rekli da je problem u nekim od rezervnih delova za čiju zamenu je potrebno oko 80.000 dinara. Koliko znam toner tog uređaja izvuče 2000 - 5000 strana, ne znam tačan broj, i nov toner košta do 3000 dinara.

Pretraživao sam malo teme o MFP uređajima i naleteo sam na Samsungu SCX-4623FN kojeg mnogi hvale, vidim da ima dobru specifikaciju, pa bih voleo da mi neko kaže da li bi bio dobar izbor odlučiti se za taj uređaj, koji je jeftiniji nekoliko puta od ovog kojeg imam trenutno? Obim štampe od 12.000 je sjajan pošto je meni potrebno samo par hiljada, zavisi kako kad.. Međutim ono što ne znam je koliki bi bili troškovi same štampe, tj. tonera pošto po onome što sam pročitao sa jednim tonerom može da se odštampa 2000 strana, dakle morao bih da kupujem novi / recikliram toner svakog meseca pretpostavljam? Koliko košta toner za taj Samsung?
 
Drugari, vi koji se bavite reciklažom, potrebna mi je jedna informacija od vas.
Kupio sam od kolege sa foruma laser štampač Eposn AcuLaser MX14 pa me zanima da li mogu da budem miran što se tiče reciklaže u budućnosti?
Znam da ću samo od vas dobiti pouzdanu informaciju. :)
 
Mozes, ima cipova i tonera, a bubanj je u stampacu i za 20k kopija je.
 
Da li kertridž za EPSON Aculaser C1750N može da se reciklira? Uopšte, da li se isplati uzeti ovaj štampač za povremeno štampanje u boji? Video sam na netu da je sipanje tonera veoma lako ali da mora da se promeni i čip. Zanima me i cena. Ako ne može ovde onda na PP.
 
Molim za pomoć, hteo bih da kupim za firmu neki novi MFP pa mi je potreban savet,
imamo trenutno Ricoh MP1500 koji je star 2-3 godine, nagurao je 100.000 strana. Na papirima se tokom štampe pojavljuje crna linija po sredini lista, iz servisa su rekli da je problem u nekim od rezervnih delova za čiju zamenu je potrebno oko 80.000 dinara. Koliko znam toner tog uređaja izvuče 2000 - 5000 strana, ne znam tačan broj, i nov toner košta do 3000 dinara.

Pretraživao sam malo teme o MFP uređajima i naleteo sam na Samsungu SCX-4623FN kojeg mnogi hvale, vidim da ima dobru specifikaciju, pa bih voleo da mi neko kaže da li bi bio dobar izbor odlučiti se za taj uređaj, koji je jeftiniji nekoliko puta od ovog kojeg imam trenutno? Obim štampe od 12.000 je sjajan pošto je meni potrebno samo par hiljada, zavisi kako kad.. Međutim ono što ne znam je koliki bi bili troškovi same štampe, tj. tonera pošto po onome što sam pročitao sa jednim tonerom može da se odštampa 2000 strana, dakle morao bih da kupujem novi / recikliram toner svakog meseca pretpostavljam? Koliko košta toner za taj Samsung?

Po meni SCX 4623 je bestbuy trenutno. reciklaža je 1500,00 sa zamenom čipa za 2000 strana.
 
fanatic, hvala na odgovoru! Nažalost, nemaju nigde više taj MFP, sve je rasprodato, a savetuju mi da umesto njega kupim 4655FN, on je ''noviji, bolji, jači, brži, a jeftiniji''. Prevrnuo sam google tražeći bilo šta o tom MFPu, jedino korisno što sam našao su zvanični podaci na samsungovom sajtu, izgleda da taj MFP još niko nije kupovao kod nas. Na jednom sajtu sam video da je tip tonera za taj 4655FN: MLT-D117S, e sad ne znam da li može da se reciklira,
pa bih bio zahvalan ako bilo ko ima neku informaciju o tom MFPu.
 
Poslednja izmena:
Za sada nema reciklaže. Ne znam odakle si, ali pogledajmalo po ovim vecim megamarketima itd. još uvek ima da se nadje taj model.
 
Još nisam imao priliku da vidim mlt-117, slažem se sa fanaticom da je 4623 best buy ako nađeš...

Nisam siguran ni da li mlt 117 kao i 101 ima magnetni roler(na kaseti) i ujedno koristi 90% sličan prah kao hp štampači, ili je kod ovog modela zadržan standardni Samsung toner i sistem developer rolera
 
Hvala Vam na savetima! Iz Beograda sam pa ću pokušati da nađem po nekim hipermarketima, mada sam zvao sve živo ali bez uspeha :-(
Jel bih mogao neku preporuku da dobijem od vas za neki drugi MFP ukoliko ovaj ne uspem da nađem? Izvinjavam se što sam dosadan.. :)
 
Moze preporuka gde da recikliram toner za hp1102w,upravo mi se inicijalni istrosio....Hvala
 
bilo gde, za hp je to barem vrlo lako naci.
razne cene, razne verzije i nivoi reciklaze, pa izvoli sam odaberi...
 
MOže li preporuka za Samsung ML-1640 bez čipa inicijalni toner, Kragujevac je u pitanju
 
Nazad
Vrh Dno