Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Nema na čemu što se tiče Scene Access-a :wave:

I meni bilo čudno kad sam video da su otvoreni pa rekoh da to podelim ovde. Jeste da je scena ali kad je već džabe ulaz što da ne, a i dobar je traker generalno.:)
 
Na SceneAccessu ima velika arhiva, skidajte to posto je freeleech.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Posto sam potpuni laik za torrente, i vise nema Kickass'a sa koga sam sve skidao - jel postoji neki slicni torrent sajt otvorenog tipa, sa solidnim izborom a da nema onog ratia i sl.
Hvala!

Kad si već na privatnim trakerima postavio to pitanje: Arenabg, Zamunda, Rutracker...; ratio ima, ali su vrlo tolerantni, praktično kao da nema. A ti nemoraš to zloupotrebljavati, već drži seed da i od tebe neko može skinuti.
 
Nigde ne piše osim u vestima, skidam jedan za probu, navodno važi još 2 dana, počeo je 10-og.

P.S. jeste freeleech

P.P.S. da li neko vidi rss feed na scene access?
 
Poslednja izmena:
imam dva pitanja:
1. šta je scena?
2. koji je dobar treker za skidanje blu ray filmova u iso formatu, da imam i 2d i 3d u jednom fajlu? i ako neko ima pozivnicu za taj treker. garantujem 24/7 seed neograničeno dugo.
 
Arhiva nije više FL, jedino ako su joj opet nekim slučajem vratili taj status.

@bukkake_bob: od otvorenih dobar je i Rarbg.
Izvinjavam se za dezinformacije, davno nisam koristio tracker. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
jel registracije još uvek traju? izbaca mi neku grešku error 522, neki cloud fare....
 
video sam to, ali mi i dalje nije jasno, šta se to razlikuje od normalnog trekera?

elem, jel uspeo neko danas da se registruje na sceneaccess, ili su zatvorene registracije?
 
Scenski ripovi su oni koji se pojavljuju odmah nakon izlaska blu-reja ili čak i nešto ranije i kvalitet im je nešto niži u odnosu na tzv. internale (ripove sa hdbits, ahd, hd-t trekera).
 
cvrc...

mene ne zanimaju ripovi, već iso blue ray diska.... to na sceneaccess nema?

hvala na odgovorima.
 
jel taj treker privatni ili javni? ako je privatni da li je otvoren ili treba pozivnica?

ma sceneaccess definitivno nema iso-a znači? da znam da se ne registrujem za dž
 
Poslednja izmena:
Bit-HDTV je privatni traker i ja ne pamtim kad je poslednji put bio otvoren za registraciju, možda pre 5,6,7 godina? Da treba pozivnica za njega.
 
@Ed

Posalji mi pm sa mailom da ti posaljem pozivnicu za Bit-HDTV. Imam 4 tako da mogu i drugi da se jave
 
cvrc...

mene ne zanimaju ripovi, već iso blue ray diska.... to na sceneaccess nema?

hvala na odgovorima.
Ima na PTP ali isključivo ide preko pozivnica, i opet mesta za registraciju ima jako retko i kratko traju, pa se jako teško upada.

Ima i na FL, ne zna u kom broju, ali se lako održava.
 
Poslednja izmena:
da li negde ima info za what.cd kada je bio freeleech prošlih par godina da gledam u tom mesecu da zakupim seedbox?
 
bio je, kako nije? prošle godine mislim da je bio i na waffles-u i na what.cd-u dva do tri dana.... ali ne znam tačno kako gledaju, da li na primer dve nedelje pre katoličkog božića, da li po nečemu drugom, pa bih ako se slaže mesec (dan nebitan) tako i zakupio seedbox.

možda sam i ja pogrešio, znam sigurno da je za waffles bio ali sada si me skroz zbunio za what.cd.
 
@nemanja123

evo šaljem dokaz da se može napraviti 1tb uploada mesečno na ptp-u sa manje od 1.5tb seedovanih stvari:


e sad, niti je jedini seeder u pitanju, niti su godinama seedovane stvari (samo je jedan torrent seedovan šest meseci i dva dana, većina njih su tek stavljeni prvi put da se seeduju), niti su zlatni torrenti u pitanju (ni jedan nije golden). caka je da samo seeduješ stvari koje imaju par seedera.
 
ja seedujem sve što skinem i gotovo :d

nego ponekad skinem nešto sa javnih trekera, pa i to seedujem dugo, ali oni mi toliko pojedu upload da je to strašno, na kraju moram da ih prekinem.
 
@nemanja123

evo šaljem dokaz da se može napraviti 1tb uploada mesečno na ptp-u sa manje od 1.5tb seedovanih stvari:


e sad, niti je jedini seeder u pitanju, niti su godinama seedovane stvari (samo je jedan torrent seedovan šest meseci i dva dana, većina njih su tek stavljeni prvi put da se seeduju), niti su zlatni torrenti u pitanju (ni jedan nije golden). caka je da samo seeduješ stvari koje imaju par seedera.
Verujem ja tebi, samo kod mene ne ide tako. Evo šaljem ti na PM sliku šta sve seedujem pa ako možeš da protumačiš u čemu je problem (da me ne izbace, ne daj bože).
Svakako mi je u planu da kupim veći HDD (od 6 ili 8 TB), ali je cela konfiguracija stara pa moram i nju da promenim, a i HTPC/torent mašina je u planu ali kad izađe Kaby Lake i unormali se cena (dakle u narednih 5 meseci neće biti sigurno).
- Imam 3TB HDD ali su tu i serije, a FHD zauzima 100-150 GB po sezonu... i druge stvari.
 
odgovorio na pp ;)
 
bio je, kako nije? prošle godine mislim da je bio i na waffles-u i na what.cd-u dva do tri dana.... ali ne znam tačno kako gledaju, da li na primer dve nedelje pre katoličkog božića, da li po nečemu drugom, pa bih ako se slaže mesec (dan nebitan) tako i zakupio seedbox.
Био је, да ли око божића или за неки њихов јубилеј, није лоше да се искористи али не превише за дељење, више да покупиш ако те нешто занима а да не трошиш купонче. Последњих година редовно хватам ове фрилич акције, десило ми се и пар минута пошто их отворе и првих пар сати се нешто и скида од мене али врло брзо престане. Могуће је да би seedbox био кориснији али ја полако одустајем од јурења фрилича, ионако нема много тога што ме још занима а немам па ми је бзвз да годину и више дана делим нешто а за то време оде 10МВ.
 
Tips za novajlije:

Ostavite sto duze seed i na najlaksim trackerima (P, Z) bez obzira sto niko ne skida od vas. Na nekim se skupljaju poeni samo drzanjem. A i neko ce nekad potegnuti od vas. Ni drugi nemaju nikakvu obavezu, pa je 85-90% torenata tamo konstantno aktivno. Vi skidate maksimalnom brzinom upravo zato sto neko isto to nesebicno deli. Npr. na Partisu sve iole starije slabije vuku, ali licno ipak vecinu sto skinem zadrzim neko vreme. Na Zamundi ide kao blesavo, isto i na FL. Najbolje je da se seeduje ono sa malo seedera da ne zamre, a nema potrebe da stotine i stotine ljudi skacu na isti fajl. Recimo 100 seedera za jedan muzicki album i mali program je zaista bespotrebno, to se svakako brzo skine i ako samo njih par deli. Ko ima mesta, pozeljno je da drzi razne packove, SD/HD filmove, diskografije, igre i ostale velike fajlove. Ako je povoljan omer S/L, vi ne znacite mnogo ako ste jedan od 500 delitelja, a znaci ako ste jedan od 5. Zato gledajte gde je odrzavanje potrebnije jer tako tracker opstaje i uostalom stice reputaciju.
Impresivno je kako Rutracker sve jako dobro pokriva. Dobro su raspodeljeni. Recimo ako nesto trenutno nije aktivno, uskocice neko uskoro. Jos ne videh da je nesto tamo dugo mrtvo. Od skora i njima gledam da uzvratim seedom. Manjka mi mesta za vise, ali drzim koliko mogu.

Takodje, citam malo Reddit u poslednje vreme ... jedan je napisao kako seeduje 15 000 torenata, od toga neke i po 6, 7 godina. Pa vi vidite ... ja se postideh :D
 
Poslednja izmena:
ja sam trenutno na 710 :D

A imam i ja par takvih torrenata

123.jpg
 
Poslednja izmena:
Pohvale, aco

Skroz podrzavam klase, upravo zbog takvih ljudi treba da postoje razlike A svakako, najvaznije je da svi korisnici ucestvuju koliko su u mogucnosti i svima dobro.
 
zato ja sad konvertujem laptop u seeding mašinu. malo troši i neće da se gasi.

elem, hvala puno TheCyA za pozivnicu! paradizo se isto ponudio da pomogne, hvala i njemu!
 
Nazad
Vrh Dno