Šta je novo?

Raiffeisen bank

Pričah malopre sa operaterom.
Ne može se otvoriti samo devizni iRačun, mora prvo dinarski.
Pitao sam ga ovo dva puta i poduže i dobih isti odgovor da može samo devizni iRačun. Verovatno uz postojeći dinarski ili neki drugi. Ali može bez dinarskog iRačuna. Čai i sajt dozvoljava da se odmakne nekoliko koraka u procesu (ostavljam mogućnost da mi na kraju ne dozvoli, jer nisam kompletirao postupak, pošto sad hoću ceo iRačun).
Ako imaš obični, moraš da čekaš šest meseci nakon što ga zatvoriš, da bi mogao da otvoriš iRačun
Ponovio mi je više puta da može odmah da se otvara dinarski/mešoviti iRačun čim se postojeći zatvori ("istog dana").

Svakako biih sve proverio u filijali, ali ovo je od kol centra. Nije delovao da ne zna o čemu priča.
 
@RazbojNick
Pišem ti iz iskustva, devojka je pre par meseci htela da otvori devizni iRačun i otvorila je ali nije joj radio m/ebanking da bi joj posle više poziva rekli pa vi nemate dinarski i bez njega ne može.
E sad šta tačno ne može i da li zato što nije imala nikakav dinarski ili mora u paketu iRačuni ipak ne mogu da tvrdim, dobro se informiši šta i kako jer izgleda da mnogi ne znaju šta rade.
 
E, kur... Ipak mi ne da da otvorim devizni iRačun. Uneo sam već sijaset podataka da bi mi samo rekli da "ne mogu da mi ponude iRačun u ovom trenutku". Prvo pitanje u postupku treba da bude "Da li imate već račun kod nas? Da/Ne"...
 
Da li je imao neko situaciju da mu ne stizu kartice/pinovi 3+ nedelje za iRacun, jel to normalno? 😅pojavile su se u app odavno
 
Pošta je zagubila, oni su to poslali u roku od par dana, piši im preko aplikacije i reci da nisu došle preko tri nedelje i da bi hteo da tražiš nove kartice i pinove da ti pošalju, takođe možeš da zahtevaš da ti ih pošalju u bilo koju ekspozituru banke, tako ide internom poštom i neće se zagubiti (U poslovnicu stižu u roku od 5 radnih dana).
 
@neptune_bby potraži ih u ekspozituri, možda ih je poštar tamo doneo. Ne bi smelo to da se dešava, ali u početku primene dostave kartica poštom na kućnu adresu kod određenih banaka, neretko su završavale u filijalama.
 
Sad uplacujem preko IPS QR code racun MTS majci na placu. Racun se vodi na nju.
Logujem se na svoj RFB nalog i skeniram IPS kod. Na mestu uplatioca stoji od majke Ime, bukvalno pregazilo moje podatke.

Zar nije bila prica da ovo ne bi smelo da se radi i da su neke banke zabranile da se menja ko uplacuje novac kad se logujemo preko ebankinga i vrsimo placanje. Vidim da ne moze preko naloga za placanje da se menja platilac al IPS pregazi moje podatke :D
 
Možeš da menjaš i sam, odavno su vratili tu mogućnost.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-04-19-27-54-426_rs.Raiffeisen.mobile-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-04-19-27-54-426_rs.Raiffeisen.mobile-edit.jpg
    85.7 KB · Pregleda: 56
Није нелегално ако користиш у приватне сврхе као физичко лице,понеком члану породице и сл. ,а не у комерцијалне,масовно и у циљу зараде,поготово кад је бесплатно плаћање у питању.
 
Svasta, na nlbkb nemam tu mogucnost odavno od kako je NBS doneo stav da fizicko lice samo za sebe po zakonu moze da plati racun a za drugog ne, jer se smatralo neovlasceno pruzanje platnih usluga...
 
Rajfajzen je dva puta ograničavao promenu platioca fiksirajući na vlasnika računa, ali ipak imaj na umu da za znatno veće iznose od par stotina hiljada dinara će sistem automatski promeniti platioca na tebe.
Na nlbkb nemam tu mogucnost odavno
Komercijalna jeste pre akvizicije od NLB-a ograničila promenu platioca, dok s druge strane, primera radi, Poštanska takođe nije (kako u Homebankingu, tako i za bivšu mts banku). Za Mobi takođe nema problema, itd.
 
Užina, ekskurzije, knjige...
 
Hm, malopre sam plaćao račune IPS-om i desilo se da mi je dvaput naplaćen račun od SBB-a. Nikad pre nisam imao susret sa tim, a naplaćao sam se do sada računa. U call centru banke kažu da ne mogu da storniraju pošto je instant nalog i da vidim sa SBB-om oko povraćaja. Kad sam zvao potonje, oni još uvek nemaju evidenciju o uplati, ali vele da bi trebalo da budem u pretplati, što mi je bila prva asocijacija, ali opet je ovde sve nakaradno, pa rekoh da pitam.
 
Зна апликација и да заблокира код ИПС-а ,па онда све испочетка,реактивација итд.
 
Ko otvori iRačun preko linka-preporuke do kraja aprila, dobija 2500din od banke.
Ako nekome treba link, neka mi se javi na PP (ako je protivno pravilima, neka moderatori obrišu ovaj deo poruke)🙂
Edit: za neke teme piše za vaučer instant ban, pa ako je ovo neka vrsta vaučera da brišem poruku?🙂
 
Poslednja izmena:
Koliko sam skontao, uslovi su da budući klijent ima 18+ godina i da nije klijent Raiffeisen banke.
 
Ovo je najbolje naterati sve ukucane ili uzu familiju da otvore...Sav novac ostane u kuci...
 
Hvala na obaveštenju i nemojte da pravite cirkus od teme sa tom promocijom.
 
Zivo me interesuje sta ce da se desi kad skupe odredjenu kolicinu iRacun korisnika, dal ce da uvedu odrzavanje i dal mogu da to urade. Sve mi mirise da hoce veliku kolicinu korisnika da navuku i da posle samo krenu da naplacuju…
 
***o ih njihov token 3d secure i digitalna kartica, vec drugi put mi se ne pojavljuje nista (╯°□°)╯︵ ┻━┻ /rant over
Istekla mi je Raiffeisen Visa Virtual kartica u februaru, sa njom sam kupovao preko Alija, ali sa novom kraticom koju sam dobio više ne mogu ništa da platim Aliju, prihvati novi karticu, ali odbija sa kartice da skine sredstva, 3 dana se drndam sa podrškom, probali smo sve, i ne radi plačanje, dok mi je Ali vratio neka sredstva na karticu (jer se neka ranije kupovina nije ostvarila), to radi, ali plaćanje više ne radi. Malopre sam opet zvao podršku i devojka mi je rekla da je problem do njih, jer Visa Virtual kartice ne poseduju 3D secure zaštitu, a da su sajtvoi sad počeli masovno da to koriste i da mi plaćanje neće raditi dok se to ne sredi na nivou banke...
Da li neko ima isti problem da mu više ne radi plaćanje preko Raiffeisen Visa Virtual kartica?
 
Poslednja izmena:
Svakako ako se uvede naplata po iRacunu moze se isti zatvoriti sadapitanje da li u ovoj akciji sa promocijom imaju tzv. sitna slovajer nema besplatnog rucka
 
@phantomr

Šta ti je Visa Virtual? Misliš Visa Virtuon? Ona kod mene radi na Aliju bez problema, nema veze što nema 3d secure.

Je l ti daje neku poruku, grešku, šta već...?
 
@phantomr

Šta ti je Visa Virtual? Misliš Visa Virtuon? Ona kod mene radi na Aliju bez problema, nema veze što nema 3d secure.

Je l ti daje neku poruku, grešku, šta već...?
Aliexpres mi izbaci grešku, najčešće CSC_7200064 ali i neke druge kodove. Probao sam sa više razlićitih prodavnica, isto odbija da izvrši plaćanje, Pre sat vremena sam poslao mail njihovoj tehničkoj podršci, i malopre kada sam video tvoj odgovor, probam opet da izvršim plaćanje da bi snimio i poslao grešku koju izbacuje, ali prošlo je plaćanje, prvi put od zamene kartice.Probao sam sad da izvršim još neka plaćanja, neke sitnice od 1€ sam probao da kupim, ali opet mi izbacuje grešku i odbija da plati. Imam Visa Virtuon karticu, pre neki dan su mi je dali jer mi je prethodna istekla.

1709757577770.png
1709757558905.png
 
Poslednja izmena:
@phantomr
Koju karticu si imao pre te nove? Ja imam klasičnu fizičku Visa karticu uz iRačun, koja uskoro ističe. Nadam se da ću dobiti opet istu, umesto tih "virtuelnih"...
 
Aliexpres mi izbaci grešku, najčešće CSC_7200064 ali i neke druge kodove. Probao sam sa više razlićitih prodavnica, isto odbija da izvrši plaćanje, Pre sat vremena sam poslao mail njihovoj tehničkoj podršci, i malopre kada sam video tvoj odgovor, probam opet da izvršim plaćanje da bi snimio i poslao grešku koju izbacuje, ali prošlo je plaćanje, prvi put od zamene kartice.Probao sam sad da izvršim još neka plaćanja, neke sitnice od 1€ sam probao da kupim, ali opet mi izbacuje grešku i odbija da plati. Imam Visa Virtuon karticu, pre neki dan su mi je dali jer mi je prethodna istekla.

Pogledajte prilog 432220
Pogledajte prilog 432219

Plaćam tom istom karticom bez problema (nekih 10 kupovina na Aliju do sad). Pre nekih mesec-dva sam je dobio, a ranije koristio običnu Visa debit.
Dešavaju se problemi sa plaćanjem kad zameniš karticu. Mislio sam da ti Ali javlja neku poruku gde ti daje link na kom treba da odradiš verifikaciju naloga. Ali pošto ti je prošlo to jedno plaćanje i ako si kontaktirao i banku i Ali, stvarno nemam pojma.
@phantomr
Koju karticu si imao pre te nove? Ja imam klasičnu fizičku Visa karticu uz iRačun, koja uskoro ističe. Nadam se da ću dobiti opet istu, umesto tih "virtuelnih"...
Ova je za onlajn plaćanja. Nema čip niti bilo šta, samo ispisane podatke na kartici. Čak ni 3d Secure 🤦‍♂️
 
Nazad
Vrh Dno