Šta je novo?

Raiffeisen bank

I treba 5 koverti da stigne. Pinovi za fizičke kartice i za Visa Digital, kao i same fizičke kartice, obaveštenja o slanju bi trebalo da se nalaze u aplikaciji. Pin za Visa digital si dobio jer ona kroz RaiPay/Apple Pay može da se koristi na bankomatu, a za to ti treba Pin. Oni šalju odvojeno ali zavisno od pošte može se desiti da stigne sve u isto vreme (ili sa ogromnom razlikom)
 
Jel preneo neko zaradu na iRačun?

Jel i dalje ostaje odrzavanje računa besplatno ili pocinje da se naplaćuje odrzavanje kad legne uplata sa sifrom zarade.
 
I treba 5 koverti da stigne. Pinovi za fizičke kartice i za Visa Digital, kao i same fizičke kartice, obaveštenja o slanju bi trebalo da se nalaze u aplikaciji. Pin za Visa digital si dobio jer ona kroz RaiPay/Apple Pay može da se koristi na bankomatu, a za to ti treba Pin. Oni šalju odvojeno ali zavisno od pošte može se desiti da stigne sve u isto vreme (ili sa ogromnom razlikom)
Ok, hvala. To je pin za onu Visa digital u app koju sam aktivirao da može da se plaća NFCom?

Nisam instalirao Raipay. Za bankomat imam fizičku koju sam provukao sa datim pinom. Od kartica sam u app aktivirao samo Visa Digital. Ostale Visa online i Dina digital i online su zaključane.
 
Za ino prilive u USD iz USA, da li je svejedno koju korespodentsku banku navesti, po pitanju brzine i troskova?
U ponudi su tri: dve americke i austrijski Rajfajzen licno.
 
Važno je samo ne držati veliki novac na računu. Trošiti (podizati) ili prebacivati "višak" na neki štedni račun koji nije direktno povezan sa aktivnim "platnim instrumentima". Onda je račun siguran koliko i u drugim bankama. Ni manje ni više.
 
dobro imam problem hocu da se ulogujem na iRacun sa računara trazi mi korisnicko ime i lozinku, ja lozinku imam i na telefonu imam ulogovano sve radi, sta ide u polje korisnicko ime probao sam email adresu ne radi probao sam ime i prezime ne radi izbacuje eror ne postoji to ime?
 
da li je sigurno primati platu na iRacun?
Depoziti položeni kod Banke, osigurani su u skladu sa Zakonom o osiguranju depozita kod Agencije za osiguranje depozita. Iznos osiguranog depozita u smislu Zakona o osiguranju depozita je iznos do 50.000 EUR po klijentu u banci, koji se za dinarske depozite, devizne depozite položene u evrima i devizne depozite položene u ostalim valutama, utvrđuje u svemu prema navedenom zakonu o osiguranju depozita.

 
  • Like
Reagovanja: uji
Za ino prilive u USD iz USA, da li je svejedno koju korespodentsku banku navesti, po pitanju brzine i troskova?
U ponudi su tri: dve americke i austrijski Rajfajzen licno.
Nije svejedno, zato što svaka korespondentska banka određuje svoje troškove i brzinu obrade ili banka eventualno angažuje svoju kada se ne navede. Mada, kada sam primao uplate sa AdSense od Google Ireland, Komercijalna i Inteza nisu uključivale korespondentsku.
 
dobro imam problem hocu da se ulogujem na iRacun sa računara trazi mi korisnicko ime i lozinku, ja lozinku imam i na telefonu imam ulogovano sve radi, sta ide u polje korisnicko ime probao sam email adresu ne radi probao sam ime i prezime ne radi izbacuje eror ne postoji to ime?
Ako se do sada nisi logovao na online banking, onda idi na opciju kreiraj novi nalog.
 
Važno je samo ne držati veliki novac na računu. Trošiti (podizati) ili prebacivati "višak" na neki štedni račun koji nije direktno povezan sa aktivnim "platnim instrumentima". Onda je račun siguran koliko i u drugim bankama. Ni manje ni više.
Jel može da se otvori, besplatno, dinarski avista račun? Tako sam kod MTS banke držao din, pa prebacivao na tekući po potrebi.
Ne znam da li podešavanje limita može da spreči zloupotrebu.
Navodno sa deviznog može da se povuče samo koliko ima deviza, ne i sa dinarskog-tekućeg.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-29-09-57-02-17_c1d9ecde3411745de9cea4d546ff9d86.jpg
    Screenshot_2024-02-29-09-57-02-17_c1d9ecde3411745de9cea4d546ff9d86.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 25
Može besplatno da se otvori ali naplaćuju 250din. mesečno. To je ujedno i "Tekuči račun" i sa njega mogu sve radnje uključujući Visa i Dina platne kartice. Visa kartica mpže i strane valute a Dina samo dinarska plaćamje. Sada imaju i opciju "Overdraft" ali moraju da je odobre.
Avista devizni račun je odvojen i može da barata sa sa Euro, USD i CAD devizama i da prodaš ili kupuješ između njih i dinarskog računa. Tako ja to koristim, držim devize na jednom pa prebacim na dinarski kada i koliko treba.
Sa deviznog naravno može da se povuče samokoliko ima na računu a donarski može više samo ako imaš dozvoljeni minus koji nije automatski, moraju oni da ti dozvole a to su posebni uslovi.
 
Koliko sam razumeo @ironmanbg već ima iRačun, sa sve karticama, ali pita da li može da se otvori u Rajfajzenu i štedni po viđenju, beplatno, pa da prebacuje novac sa iRačuna na taj štedni i obrnuto. To ne znam, to bi morao pitati banku. Mislim da to ne može-onako kako to radi u Mobi banci i bivšoj MTS banci, a da sve bude besplatno.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jel može da se otvori, besplatno, dinarski avista račun?
Nažalost, nemaju besplatne dodatne račune (imaju avista devizni i deviznu Visa Virtuon, ali ne postoje makar dinarske Debit Prepaid kartice i slično). Platni račun sa osnovnim uslugama je 150 dinara mesečno. Imali su omladinski Klub račun do 26 godina, ali je ukinut u korist sadašnjeg iRačuna.
Da li podešavanje limita može da spreči zloupotrebu?
Limiti se odnose samo na eMbanking i vraćaju na 7 dana od dana prvog naloga u istom iznosu kao od tog konkretnog.
Sa deviznog može da se povuče samo koliko ima deviza, ne i sa dinarskog-tekućeg.
Tačno. To je tako kada je kartica vezana i za devizni račun. Koliko god imao dinara, biće blokirana potrošnja u inostranstvu sa tekućeg.
 
Nije svejedno, zato što svaka korespondentska banka određuje svoje troškove i brzinu obrade ili banka eventualno angažuje svoju kada se ne navede. Mada, kada sam primao uplate sa AdSense od Google Ireland, Komercijalna i Inteza nisu uključivale korespondentsku.

Da, zato sam i mislio da li neko ima iskustva sa ove tri banke koje su u ponudi kod Rajfajzena za prijem USD, dve americke i RB Austria direktno.
 
kako da iskoristim USD koji imam na iračunu? skidam se sa ove go*no banke i o prebacujem na drugu. Dinari sa tekućeg su prebačeni, ostalo je nešto ispod 1000 usd na deviznom. Ne bih da menjam to u dinare jer je kurs najgori mogući na svetu kod njih u menjačnici.

Da li nekako mogu da plaćam na internetu (ka inostranstvu) direktno sa deviznog u usd?
 
Koilko znam ne rade to više na šaterima. možeš na automatu da skineš dolare.
 
Na bankomatu samo evre. Ostale valute na blagajnama.
 
Na bankomatima piše RSD, € i USD.
 
Na sajtu, banka nudi otvaranje deviznog iRačuna, ali kad pregledam Raiffeisen uporednu ponudu tipova računa na sajtu NBS, ne postoji devizni iRačun, već samo dinarski. Zbog taga ne mogu da vidim pregled svih uslova i troškova.

Da li je ponudjeni devizni iRačun ustvari Devizni tekući račun rezidenta (nema mesečne nadoknade za održavanje)? Ako jeste, zbog čega se dobija i DinaCard?

---------------------

I još, uz dinarski iRačun se ne dobija nikakva kartica?
 
Nema mesecne naknade za odrzavanje i vezuje se za viza karticu odlaskom u ekspozituru.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je ponudjeni devizni iRačun ustvari Devizni tekući račun rezidenta (nema mesečne nadoknade za održavanje)? Ako jeste, zbog čega se dobija i DinaCard?
Ne dobija se, ali može se zatražiti u filijali ako je planirano samo njega otvoriti.
Uz dinarski iRačun se ne dobija nikakva kartica?
Dobijaju se Dina, plasična Visa Online i virtuelna Visa Digital, koje, ako se automatski ne vežu pošto kao korisnik dinarskog budeš otvorio i devizni iRačun, kod savetnika u filijali tražiš da ti poveže jednu ili obe kartice za potrošnju u inostranstvu gde koristiš samo evre, a u Srbiji isključivo dinare. Kartice stižu poštom.
Za oba računa nema troškova održavanja i jedino što se naplaćuje provizija od 1% na svaku transakciju u inostranstvu.
 
Za oba računa nema troškova održavanja i jedino što se naplaćuje provizija od 1% na svaku transakciju u inostranstvu
Da li u inostrano plaćanje spada i online, direktno putem kartice ili preko platnog procesora, npr. PayPal ili AliPay?

Upravo sam se smorio: Ako već imam običan dinarski račun, ne mogu da otvorim dinarski iRačun, dok ovaj prvi ne ugasim. Za to moram u filijalu, a iRačun mogu da otvorim, jel'te, samo online...
 
Ne može se otvoriti samo devizni iRačun, mora prvo dinarski.
 
Ako imaš obični, moraš da čekaš šest meseci nakon što ga zatvoriš, da bi mogao da otvoriš iRačun
 
Nazad
Vrh Dno