Šta je novo?

Raiffeisen bank

Meni je tipa kupovni u kombanci 117.72 trenutno i mogu da kupim danas do 3000 po ovom kursu. 410 din mesecno placas paket aktiv dobijes tekuci, devizni i kartice. Ne znam situaciju kakva je sa klasik racunom koj je 260din, dal je kurs drugi.
@Stiven Hvala, 410 dinara se isplati jer bih stedeo oko 3000 dinara na kursnim razlikama. Provericu i OTP cene paketa
U otp banci kao praktik korisnik kurs je 117.8, na prestiz paketu je povoljnije koliko znam
Hvala @xybo , provericu koje su cene ovih paketa i uporediti sa ovim iz kombanke
119,5 je kad kupuješ male količine eura. Za 2000 bi trebalo da ti kurs bude 118,16 u ovom trenutku. Proveri u aplikaciji tako što probaš da kupiš 2000 EUR, ne moraš da potvrdiš.
@ikos Jeste, u pravu si, sad sam video, za 2000 evra je cena 118,16, sto je i dalje mnogo po meni....

Mislim da cu onda oba ova problema resiti otvaranjem racuna u jos nekoj banci. Imacu povoljniji kurs, devizni racun iz druge bake cu koristiti kao stedni, a dinarski iz te druge banke cu koristiti za online placanja i za kupovinu eura.
Hvala jos jednom svima na odgovorima!
 
Moja preporuka ti je ako odlucis za kombank, da pored tekuceg racuna i deviznog uzmes visa pre paid karticu. Ne znam sta placas online i gde cuvas kartice al mislim da su ti prepaid najbolje za to, trosis onolko kolko ima na njoj. Uplacujes RSD, zavisi od valute koje placas kupuje se po kursu koji je veci od onog sto ti daju za kupivinu deviza da stedis.

Visu debitnu koju bi dobio sa otvaranje racuna veze se za tekuci i devizni kolko znam i onda ti ide ovo. Nisam siguran al mozda moze da naplati sa deviznog racuna treba proveriti.

“Obračunska valuta u odnosu na druge strane valute je EUR. Ukoliko se originalna valuta transakcije izvršena Karticom razlikuje od obračunske valute Banke (EUR), prilikom konverzije originalni iznos transakcije biće uvećan za 2%. Kurs zamene druge ino valute u valutu EUR ne definiše Banka.“
 
Otvori Prestiž paket u OTP banci, traži od ličnog bankara da zahteva srednji kupovni i prodajni kurs (nakon što mu doneseš potvrdu da su ti u prethodna tri meseca mesečna primanja iznad 150000 dinara) i to će ti odobriti, formiraj avista dinarski i devizni kome ne može da se pristupi i da ti ukradu karticu i na njima čuvaj većinu para, a prebacuj na tekući koliko ti treba. Paket je besplatan uz odgovarajuću mesečnu potrošnju, a to verujem ispunjavaš. Jedino je što se svaki instant nalog za plaćanje, kao i plaćanje preko koda, naplaćuje 9 dinara. Nemaš proviziju za plaćanje u inostranstvu što je u potencijalnoj banci slučaj.

Ako nemaš dovoljno na deviznom računu, skidaju sa dinarskog, takođe po tom povlašćenom kursu i bez uvećanja, a ako u trenutku knjiženja budu dostupna devizna sredstva, vraćaju dinare i skinu sa deviznog računa.

Svaki zasebni račun se ne naplaćuje dodatno.
 
Moja preporuka ti je ako odlucis za kombank, da pored tekuceg racuna i deviznog uzmes visa pre paid karticu. Ne znam sta placas online i gde cuvas kartice al mislim da su ti prepaid najbolje za to, trosis onolko kolko ima na njoj. Uplacujes RSD, zavisi od valute koje placas kupuje se po kursu koji je veci od onog sto ti daju za kupivinu deviza da stedis.
Uzeo sam Visa Virtuon u Raiffeisen banci, godisnje odrzavanje 1200 dinara, nameravam da placam online servise (ebay, Spotify, Steam, Aliexpress). U intesi sam imao neku besplatnu, ali 100 dinara mesecno je prihvatljivo....
(nakon što mu doneseš potvrdu da su ti u prethodna tri meseca mesečna primanja iznad 150000 dinara)
Ovo bi znacilo da treba da prenesem zaradu u OTP, je'l tako? Ja sam to vec uradio u Raiffeisen-u, jer hocu da mi tu bude glavni ziro racun zbog Garmin pay-a (i Apple pay-a)
 
Morao bi, ali Apple pay imaš i kod ovih. Mogao si da otvoriš iRačun i da ga koristiš za Garmin pay, prebacuješ pare iz OTP kad ti treba.
 
Hteo bih da se vratim u Raiffeisen. Vec sam napravio Premium account. Da li mogu da otvorim jos jedan dinarski (mozda iRacun) koji bi sluzio samo za to?
Uslov za otvaranje dinarskog ili deviznog iRačuna je da od momenta gašenja jednog ili drugog je prošlo 6 meseci. Drugim rečima, pošto Premium paket uslovljava makar avista devizni, morao bi da gasiš oba i čekaš pa tek nakon toga otvoriš iRačun. Vezivanje dinarske kartice za devizni se radi u ekspozituri kod savetnika automatski i više nema potpisivanja papira uz čekanje na centralu, već to bude realizovano odmah.
Kurs teško da ćeš ostvariti bolji. Za pravna lica može da se iskombinuje preko devizne službe.
 
Morao bi, ali Apple pay imaš i kod ovih. Mogao si da otvoriš iRačun i da ga koristiš za Garmin pay, prebacuješ pare iz OTP kad ti treba.
Pa ja sam pozurio sto pre iz Intese, pa nisam dobro razmotrio sve opcije. Doduse, jos jedna stavka je strani RB kao primarne banke, a to je broj i lokacije bankomata, cini mi se da su tu odmah iza Intese. Probacu par meseci da RB bude primarna a OTP npr. sekundarna, pa onda mozda u jednom trenutku da pogasim sve u RB, prenesem zaradu u OTP i onda nakon 6 meseci otvorim iRacun samo za Garmin pay (mozda i OTP uvede tu uslugu u medjuvremenu).
Uslov za otvaranje dinarskog ili deviznog iRačuna je da od momenta gašenja jednog ili drugog je prošlo 6 meseci. Drugim rečima, pošto Premium paket uslovljava makar avista devizni, morao bi da gasiš oba i čekaš pa tek nakon toga otvoriš iRačun. Vezivanje dinarske kartice za devizni se radi u ekspozituri kod savetnika automatski i više nema potpisivanja papira uz čekanje na centralu, već to bude realizovano odmah.
Kurs teško da ćeš ostvariti bolji. Za pravna lica može da se iskombinuje preko devizne službe.
Ovo nisam znao. Hvala. Ne bih sada da gasim, samo sto sam otvorio.

Hvala vam svima na savetima 2 stvari su mi glavni zakljucak odavde:
1) Trebao sam prvo ovde da se raspitam pa onda da otvaram racun
2) Nijedna banka ne nudi na jednom mestu sve sto ti treba (ali valjda je to i dobro, da postoji konkurencija) :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jel koristio neko virtuelnu Dinu kod Raiff, sta sve njom može da se radi?
 
@nagard samo da se plaća online. Sa aspekta zakona je legitimna, jer se tretira kao platni instrument zasnovan na platnoj kartici.
 
Pa gde moze dina online od domacih sajtova, kada ne radi 3dsecure? I da li se unosi cvv2 tom prilikom, gde ga vidis, u mbank app?
 
@nagard može kod svih mobilnih operatora (dopuna kredita ili plaćanje računa), kod najvećih maloprodajnih lanca tehnike, oba makroizdavača knjiga (čak i ips skeniraj), itd. Lakše mi je da kažem da npr. Beotel još uvek nije uveo plaćanje Dinom, od onoga što je meni bilo potrebno. CVC kod najverovatnije vidiš u mbankingu. Imam samo plastičnu pa pretpostavljam. Nema 3D Secure, kartica prolazi ako su ispravni podaci pa sve na odgovornost krajnjeg korisnika. Najverovatnije je to kamen spoticanja zbog kog DinaCard UnionPay je još uvek samo mrtvo slovo na papiru.
 
@nagard može kod svih mobilnih operatora (dopuna kredita ili plaćanje računa), kod najvećih maloprodajnih lanca tehnike, oba makroizdavača knjiga (čak i ips skeniraj), itd. Lakše mi je da kažem da npr. Beotel još uvek nije uveo plaćanje Dinom, od onoga što je meni bilo potrebno. CVC kod najverovatnije vidiš u mbankingu. Imam samo plastičnu pa pretpostavljam. Nema 3D Secure, kartica prolazi ako su ispravni podaci pa sve na odgovornost krajnjeg korisnika. Najverovatnije je to kamen spoticanja zbog kog DinaCard UnionPay je još uvek samo mrtvo slovo na papiru.
Cekaj, sada sam zbunjen. Znači imas i virtuelnu i plasticnu Dinu? Jel su isti broj i i ostalo?
 
@nagard ok, to je razumljivo, jer sam na prvom iRačunu koga sleduju samo plastične. Posle su išli samo na virtuelne, a sada idu virtuelne i plastične, ali nisu istog broja. Sve četiri kartice imaju različite brojeve i zovu se Dina/Visa Online (plastične) i Digital (virtuelne).
 
Dina plasticna sa pinom ne moze da se ubaci u RaiPay na obican racun,to im je veliki minus.
Beskontaktna Dina valjda ce se pojaviti do 2030 godine.
Ips placanje mali broj trgovaca prima,mozda samo par njih.
 
Ljudi da li je pametno koristiti iRacun Visa Electron za primanje plate?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ljudi da li je pametno koristiti iRacun Visa Electron za primanje plate?
Da, apsolutno. Iz tog razloga sam i zatvorio omladinski, čekao 6 meseci pa otvorio iRačun, da bih primao zaradu, te tako sam i imao jedan pp ugovor prošle godine. S obzirom na to da ne naplaćuju proviziju za ebanking naloge, logično je da mi je dobrodošlo da po tom računu gde imam i beskontaktnu karticu bude sve na jednom mestu, a da za to nemam nikakav trošak.
 
Da, apsolutno. Iz tog razloga sam i zatvorio omladinski, čekao 6 meseci pa otvorio iRačun, da bih primao zaradu, te tako sam i imao jedan pp ugovor prošle godine. S obzirom na to da ne naplaćuju proviziju za ebanking naloge, logično je da mi je dobrodošlo da po tom računu gde imam i beskontaktnu karticu bude sve na jednom mestu, a da za to nemam nikakav trošak.
Ja isto veoma zadovoljan za sad, pitanje dal ce nesto dase promeni od Septembra
 
Ljudi prošao sam tu video identifikaciju sa ovom IDnow. aplikacijom žena je rekla da kada se aplikacija zatvori da cu dobiti nastavak Raifaizen sajtu i dobio sam međutim ne dobijam taj neki elektronski potpis kod na SMS, evo prošlo je već 2 sata pokušao sam nekoliko puta resend i proverio broj telefona sev je ispravno. Da li da zovem korisnički servis?
 
Onda verovatno nije. Video sam da na onom Globatelu imaju velikih problema sa kodovima pa zato pitam. Probaj da ih zoveš.
 
Prošao sam video identifikaciju sa IDnow. Dobio sam ka nastavak Raifaizen sajtu, međutim ne dobijam taj neki elektronski potpis kod na SMS. Prošlo je već 2 sata, pokušao sam nekoliko puta resend i proverio broj telefona sve je ispravno.
Svakako, možeš da ideš na link koga si dobio u mejlu i tu da tražiš sms kod za potpis. Mada, čudi me, jer ja na Globaltelu (broj prenet iz Yettel-a) nisam imao problem za ovo, niti za reaktivaciju mBanking tokena, ali sms otp kodovi za eBanking ne stižu.
Da li da zovem korisnički servis? Operator je A1.
Da, ali pitaj A1 šta se dešava sa isporukom poruka od Raiffeisen-a.
 
Svakako, možeš da ideš na link koga si dobio u mejlu i tu da tražiš sms kod za potpis. Mada, čudi me, jer ja na Globaltelu (broj prenet iz Yettel-a) nisam imao problem za ovo, niti za reaktivaciju mBanking tokena, ali sms otp kodovi za eBanking ne stižu.

Da, ali pitaj A1 šta se dešava sa isporukom poruka od Raiffeisen-a.
Druze meni od raifaizena stize onaj verifikacioni kod kada treba da nastavis zahtev za iRacun, problem je neki kod sa kojim potpisujem ugovor bukvalno jos samo taj kod i to je to. Taj kod ne stize.Da, nastavljam sacuvan zahtev iz e-maila direktno ima link.
Zvao sam Raifaizen korisnicki servis neka zena se javila iz "digitalni banking" iz BG-a , ja joj sve rekao ne stize taj SMS digitalni potpis ona je rekla da kao mora da posalje mejl departmentu koji se bavi time i kao da imaju enormno mnogo posla tu trenutno i da moram da cekam. Trazila je JMBG i broj telefona.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ljudi prošao sam tu video identifikaciju sa ovom IDnow. aplikacijom žena je rekla da kada se aplikacija zatvori da cu dobiti nastavak Raifaizen sajtu i dobio sam međutim ne dobijam taj neki elektronski potpis kod na SMS, evo prošlo je već 2 sata pokušao sam nekoliko puta resend i proverio broj telefona sev je ispravno. Da li da zovem korisnički servis?
Nije problem, problem je što app nije odradio kako treba trebao si ponovo da nazoveš isti slučaj kao kad sam ja uzimao kredit.
 
I kod mene kad sam otvarao devizni iracun je bio neki problem, mislim ja sam bio problem...

Kako me sećanje služi stigne kod na telefon, pa kad se iz mejla nastavi i to ukuca, opet ima neki kod. E ja taj kod nisam video, jel je bio nekako na kraju svega dole :ROFLMAO: Nisam ni listao na dole...

Pa išao opet pa opet i završio...


Screenshot_20230809-213515_Messages.jpg
 
Nazad
Vrh Dno