Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Vidim na sajtu najavili neke prekide i reorganizaciju programske seme u gradovima gde ne postoji jos uvek digitalna.
Da li ce konacno prosiriti digitalnu na sve gradove?
 
Povecali brzine. Sad imam 6mb/s, a pre prvog imao sam 4.
 
https://vimeo.com/126732137
Imam problem na vektoru na svim hd kanalima...kao da se mesaju pikseli ili tako nesto...ono sto sam primetio je da kada je torrent ukljucen i radi upload, da je slika totalno "zamrznuta" dok kada nema uploada onda mi se mesaju ovako pikseli i to je na svim hd kanalima i desavalo mi se ranije na sl8000 i sada na lb671...
Jel zna neko sta moze da bude problem ?
Edit: ne znam zasto je klip ovako rotiran na telefonu odakle sam ga upload stoji normalno....
 
Slab ti je signal , pretpostavljam da imas problem sa upload signal str. ili noise ... Sta god da je - pozovi ih - najbanalnije objasni sta se zbiva (kao sto si ovde napisao) i trazi da dodju do tebe da isproveravaju sve od a do s. Imaju njihove ekipe testere signala - ne pustaj ih iz kuce dok ti sve ne srede :)
 
Zdravo svima, imam jedno pitanje u vezi digitalne televizije RV. Trenutno imam osnovni televizijski paket i net 10 i želim da pređem na kombo paket 100+10, ali pošto imam stari crt tv, da li moram da kupujem dvb-c set top box da bih gledao digitalnu tv ili ga radijus vektor daje/prodaje?

Hvala unapred :)
 
Tesko da RV daje STB jer realno nema potrebe za tim, one pcmci kartice daju na koriscenje.
U ostalom pozovi pa pitaj.
 
Zvao sam juče i oni su mi rekli da oni daju set top box, a i video sam na sajtu na tabeli paketa da piše SET TOP BOX: DA. Hteo sam samo ovde da proverim da li ima neko iskustva s tim, pošto sam čitao prethodne postove uglavnom svi imaju novije televizore gde manje-više treba samo kartica.
 
Za CRT (katodne) tv daju stb (set top pbx), imao neko vreme za 1-2 paketa digitalne u pocetku i radilo je ok (koliko god to ok moze da bude na 5:4 i crt).
Kutija, daljinski i gledaj...
Jos jedan daljinac i jos jedna uticnica zauzeta i jos kablova ali imas digitalnu tv.
 
Za CRT (katodne) tv daju stb (set top pbx), imao neko vreme za 1-2 paketa digitalne u pocetku i radilo je ok (koliko god to ok moze da bude na 5:4 i crt).
Kutija, daljinski i gledaj...
Jos jedan daljinac i jos jedna uticnica zauzeta i jos kablova ali imas digitalnu tv.

Tako sam i pretpostavio. Hvala na odgovorima :)
 
Licno mislim da se digitalnu ne isplati uzimati za crt izuzev ako bas hoces da gledas neki program kojeg nema medju analognim, odnosno ako ti treba neki paket poput hopacupa, spotrskih i slicno...
 
Uzimam digitalnu najviše zbog kanala koje nemam u osnovnoj ponudi. E sad da li se isplati ili ne uzimati za crt... Nemam još u planu da uzimam novi tv. Meni je bitno da pređem na kombo paket, jer sad plaćam tv i net odvojeno (2330 dinara), a za još 50 dinara mesečno imao bih još 40-ak kanala.
 
Dobro razmisli, ako kupis nov TV sa DVB-C tunerom imaces 100 digitalnih kanala iz paketa "Televizija 100" i placaces isto koliko placas i sad.
 
Konstantni radovi bez ikakve najave su postali sve ucestaliji ,a niko ne znam ni sta oni to u stvari sredjuju ?
 
Konstantni radovi bez ikakve najave su postali sve ucestaliji ,a niko ne znam ni sta oni to u stvari sredjuju ?

Verovatno sredjuju za fixnu telefoniju, bas me zanima da li je neko dobio tu uslugu ? ...najavljivali su je od oktobra prosle godine a sumnjam da je uopste i krenulo :trust:
 
Verovatno sredjuju za fixnu telefoniju, bas me zanima da li je neko dobio tu uslugu ? ...najavljivali su je od oktobra prosle godine a sumnjam da je uopste i krenulo :trust:

Nije još krenulo, krajem marta su objavili standardnu ponudu za uslugu terminacije poziva u svoju mrežu, a ista počinje da se primenjuje od početka maja. Trebalo bi uskoro...
Inače, jezgro Radijus Vektor javne fiksne telefonske mreže je realizivano u okviru infrastrukture fiksne mreže kompanije Telenor d.o.o.

http://www.vektor.net/wp-content/up...e-poziva-u-fiksnoj-mrezi-Radijus-vektor-1.pdf
 
Poslednja izmena:
Vektor vec par dana uzastopno u ovo vreme ima problema sa downloadom ...ne ide preko 0.50 mb/s ...ocajan net
 
Da li neko ima Vektor na Banjici? Kakva su vam tamo iskustva?
 
Da vas nesto pitam...
Imam Thomson TCM471 modem i na njemu 5 lampica.
Pre nekoliko dana su nesto cackali ovi vektorovci i dolazilo je do prekida naeta, nesto u vezi telefonije su radili verovatno i sad net radi.
Ono sto me narocito zanima je sta znaci kad lampica trepce?
Ova skroz desno (kako gledam) LINK lampica je pre radova polako treptala, dok su radili tih nekih 5-6 dana kad je radio net uglavnom je konstantno svetlila (bez treptanja) jutros veoma brzo zmirka, ovako brzo je nisam video nikad a trepce. Sta znaci kad trepce a sta znaci kad konstantno svetli i sta znaci razlicita brzina treptanja?
Sta znaci kad je plava a sta kad je zuta lampica upaljena, bilo koja na modemu?
Imam spojen wifi ruter na modem, verovatno je zbog njega link lampica zuta.
Koliko se secam najcesce kad je samo modem u upotrebi, bez rutera , ta lampica je plava.
 
Da vas nesto pitam...
Imam Thomson TCM471 modem i na njemu 5 lampica.
Pre nekoliko dana su nesto cackali ovi vektorovci i dolazilo je do prekida naeta, nesto u vezi telefonije su radili verovatno i sad net radi.
Ono sto me narocito zanima je sta znaci kad lampica trepce?
Ova skroz desno (kako gledam) LINK lampica je pre radova polako treptala, dok su radili tih nekih 5-6 dana kad je radio net uglavnom je konstantno svetlila (bez treptanja) jutros veoma brzo zmirka, ovako brzo je nisam video nikad a trepce. Sta znaci kad trepce a sta znaci kad konstantno svetli i sta znaci razlicita brzina treptanja?
Sta znaci kad je plava a sta kad je zuta lampica upaljena, bilo koja na modemu?
Imam spojen wifi ruter na modem, verovatno je zbog njega link lampica zuta.
Koliko se secam najcesce kad je samo modem u upotrebi, bez rutera , ta lampica je plava.

Link lampica ti zavisi od toga koliko vuces sa neta, tj. koliko router komunicira sa modemom. Sto se tice boja, kad je na vise od jednog kanala lampica je plava (DS/US), kode tebe su obe plave, a kod mene je US zelena(iz nekog razloga cas sam na dva cas na jednom kanalu za upload).
 
Ima li neko problema od sinoc sa netom? Ne otvara mi vecinu sajtova, a dl ide kako treba?
youtube, bench rade a ostalo nista
21. blok u pitanju
 
Poslednja izmena:
Opet nece. Javite kako je kod vas na Novom Beogradu?
 
Banka, planplus,blic, kurir, 24h, vektor, otvara odma ...
 
Veceras se raspada net.. Nadam se da nece biti kao sinoc ,kad je dostigao 1mbit/s :D
 
Znaci zadnjih mesec dana posle 8 sati ne mogu ko covek da gledam na twitch.tv-u nista u source kvalitetu, znaci redovono baferuje
 
Znaci svima se raspada, poslednjih dana uvece... Dzaba ih onda zvati...
 
Meni radi besprekorno.. Napokon dobio ruter.. Cekao skoro mesec dana:)
 
Sinoć i većeras užas!
4390552804.png
 
tu smo negde izmedju 2.5 i 5...
 
Nazad
Vrh Dno