Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Iskren da budem malo sam razocaran kamerom... Jel mozes da napises koje su bile postavke snimanja?

Glupo pitanje ali moram da proverim, da li si skinuo klip(ove) pa si gledao na kompu, a ne u Dropbox plejeru? :) Bio je na None 0,0,0, 3840x2160, 25fps, 60mbps bitrate. Mavic nudi malo lošiji video kvalitet u odnosu na Phantoma 4, otprilike 90% njegovog kvaliteta, malo je musaviji.

vlcsnap-2017-01-13-21h18m35s418 by Dragoljub Radovanović, on Flickr

vlcsnap-2017-01-13-21h15m48s581 by Dragoljub Radovanović, on Flickr

Nisam pregledao snimke i nemam vremena u ovom trenutku ali znam da je dosta ljudi imalo problema sa mavic jer ne bi kliknuli da fokusira kada uzlete i podignu ga i onda je slika bila van fokusa (mekana previse).

Fokusirana je slika pravilno, nismo napravili takvu početničku grešku. Skini klipove pre nego što komentarišeš, pa proceni sam.
 
Quadcopteri (u prevodu: dronovi) za snimanje iz vazduha

Ako je gledao na dropbox mogu zamisliti sta je video... [emoji23]
@Gizmo ja da nisam gledao strane klipove ne bih ni znao jer ne bih citao uputstva, a gomila stranaca koja je review ga medju prvima nije znala za to.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje ali moram da proverim, da li si skinuo klip(ove) pa si gledao na kompu, a ne u Dropbox plejeru? :) Bio je na None 0,0,0, 3840x2160, 25fps, 60mbps bitrate. Mavic nudi malo lošiji video kvalitet u odnosu na Phantoma 4, otprilike 90% njegovog kvaliteta, malo je musaviji.
Gledao na dropboxu ...
Jos gledam i nista mi nije jasno sta se desava, reko mozda su zaboravili onu zastitnu plastiku sa kamere da skinu... lose je vreme, maglovito trt-mrt, ajd' reko moze biti da je do toga :D
Odlicni su snimci, koliko drzi baterija na Mavicu?
 
Evo na tu temu, ova druga dva imaju dosta veće senzore od Mavica, verovatno je veća razlika po lošem svetlu.


 
I u takvom svetlu se vidi razlika u dinamici. Cesto ljudi misle kada vide jaci kontrast da je bolje, ali upravo suprotno, kada vidis da je snimak sa manjim kontrastom vidis detalje u senkama i highlights, a kod veceg je crno i pregoreno. Gledao sam taj klip pre 2 dana pa ako me secanje dobro sluzi iako je bilo oblacno sto je meko svetlo moze se videti velika razlika u dinamici.

Da se ne lazemo - cak i za neke polu profi stvari u Srbiji mavic bi odradio posao vise nego zadovoljavajuce :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ljudi uglavnom ne umeju da podese parametre , dok npr ovaj cika to ume jako lepo imate ceo vlog poslednjih 7 klipova u kojima imate real world primere , ovog lika iznad stvarno ne kapiram ko moze da gleda nema veze sa zivotom i totalna mi je enigma kako je toliko popularan
https://www.youtube.com/watch?v=w7BLbn9nuLA
 
Poslednja izmena:
Da li se neko upustao u samostalnu izradu drona iz delova? Pogledao sam par klipova na yt ne deluje nesto komplikovano ali za nesto malo ozbiljnije bez 400e nista ne moze da se odradi kako sam primetio.
 
Po mom misljenju jako skup hobi za nekog neiskusnog. Licno se nikad ne bih upustio u to, jer nema sanse da za tipa 1000eur napravis nesto kao sto je mavic (ni priblizno), a izgubices vreme i novac...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa moras da pocnes na stino i da doradjujes i delove i iskustvo.
Iskesirati 1000e za nesto sto ne znas da li ce te zanimati ili ces znati da koristis nije bas pametno.

Postoje ti ramovi za 20-30$, elektronika za isto toliko, pa motori za jos malo vise. Dodatno stanica za 50-60$.
Krenes za ~200$, al isada imas nekakv ram i stanicu pa radis na drugim delovima. Takodje baterije uglavnom mogu da se iskoriste na sledecem modelu.
Ima i gotovoih kompleta.
Postoji i ovakav fpv komplet.

Moja sledeca kupovina ce biti bas delovi za jedan ovakav komplet.
 
Pa to se i ne isplati ulagati 1000e, jer softver kao na DJI dronovima nećeš nikad napraviti, ali može sigurno da se sklopi ovako nešto za za*ebanciju za ispod $100(Arduino npr?).

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I koji ces domet imati? Parrot bebop je oko 170 dolara u us ako se dobro secam. Ne mozes za 170 da napravis nesto te klase.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što bi domet bio problem?


Može i tako, ali ono, sigurno da je 'slađe' kad sam napraviš :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Što bi domet bio problem?


Može i tako, ali ono, sigurno da je 'slađe' kad sam napraviš :)

^+1

Kada smo već kod samogradnje, evo šta mi je jutros doneo poštar

dron1.jpgdron2.jpg

Ram sam uzeo na ali-ju, u pitanju je Nighthawk 250 quad, navodno 100% karbon.
Motore, esc-ove i propelere sam uzeo preko banggood-a.
Za ostale delove je pitanje kada će da stignu zbog kineske nove godine.

:guitar:
 
Lepo znači ipak ima ljudi koji su rešili da sami sklapaju. Kada stigne ostatak postavi krajnji rezultat. :)
 
Koliko su ispali motori i ecc?
 
Koliko su ispali motori i ecc?

Motore sam uzeo ove Racerstar RF2204 2300KV, regularna cena na banggood-u je 38$ ali se dobija kupon sa 20% popusta pa je cena oko 30$, za komplet od 4 motora.
Esc-ove sam uzeo ove Racerstar RS20A 20A BLHELI_S OPTO, ovo je v1 verzija koja kosta 25$ za 4 komada, a postoji i v2 ali je onda cena 41$. Razlika je u mikrokontroleru, pa je na ovoj v2 verziji brzi, a to je vazno za one koji se bave trkama dronova zbog brzeg odziva.
:)
 
@toman mozel takav diy quad recimo da nosi gopro i da to lici na nesto
 
Kako je let dronom regulisan kod nas? Znam da je donet zakon u 2016 i sve propise, ali koliko se realno to proverava? Kontam da amateri ne prave nikakav problem i ne ugrozavaju nikoga, pa ne verujem i da ih neko prijavljuje i proverava. Gledam da se mora najaviti let za ove poput Phantoma i ostalih i to najaviti dosta ranije. Kako neko moze da zna kakvo ce vreme tada da bude? Gluposti
 
Da li neko iz BGD ko poseduje dron, želi da pomogne da snimimo nešto na NBG?
Borim se više godina, (nekada sam a danas sa dosta ljudi) da zaštitimo javni interes i nateramo nadležne da rade svoj posao.
Objasniću u privatnoj poruci o čemu se radi, ukoliko mislite da je to ok, značilo bi, hvala!
 
Imate ovde izvorne snimke kad smo leteli mavicom i phantom 3 pro, pa ako vas zanima :) https://www.dropbox.com/sh/l0oe6wlvfrzetfl/AAAXI3xbY6_XLooroQ3NcUq9a?dl=0
Nemate problema sa fokusom?
ljudi uglavnom ne umeju da podese parametre , dok npr ovaj cika to ume jako lepo imate ceo vlog poslednjih 7 klipova u kojima imate real world primere , ovog lika iznad stvarno ne kapiram ko moze da gleda nema veze sa zivotom i totalna mi je enigma kako je toliko popularan
https://www.youtube.com/watch?v=w7BLbn9nuLA
Hvala za link.

Evo vec nedelju dana se mucim sa parametrima, pakao su napravili sa tom kamerom i sistemom fokusiranja.
 
Je l' ima neko na forumu da napiše proceduru i troškove za registraciju drona i dobijanje dozvole ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji li za 1199$ nesto bolje od DJI Phantom 4 Pro?
 
Cao svima :)

Kupio sam dron, DJI Phantom 2...Gimb, Gopro, displej za kameru i OSD. Prezadovoljan :)

E sad...interesuju me iskustva oko polaganje dozvole za upravljanje dronom, moram li bas svaki let da prijavim? Npr, snimao bih malo na Kalemegdanu, to bas i nije dozvoljeno?

Da li je neko imao iskustva oko kaznjavanja?
 
I mene zanima isto kao i @marko_84 sto je postavio pitanje.. Izgleda da je ova tema mrtva?
 
Ma gde mrtva... zver je stigla :D

17887013_1903313823285835_1845703930_o.jpg
 
Nazad
Vrh Dno