Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

koliko ce ukupno da ti izadje mavic? vidim da ovde ima za 1200e
 
Izadje oko 1200eur - 20% povracaj AFA poreza
 
OK, hvala puno, preorijentisacu se onda na taj. Premali je da bih mu uzimao nesto izdrzljivije, ali kad je vec to trazio od Deda Mraza, nema druge.
 
Nije baš moj savet jako merodavan, ali dao sam ti predlog za ono što su hvalili kada sam bio više upućen u materiju... Sada vidim da je ovaj malo zapostavljen, sigurno su izašli i bolji, ali nisam u toku :) ovaj X9 su baš jako hvalili jer je jeftina i izdržljiva kopija kako poznatog malog drona kojeg su ljudi često uzimali za učenje, a koji inače košta boga oca:
http://shop.malaivanca.com/kupi/nano-qx-quad-copter-rtf-ready-to-fly-404275

Imaš ga recimo ovde:
http://www.aliexpress.com/item/32647862656/32647862656.html


Tapatalked from LG V10
 
Poslednja izmena:
Stigao mi konacno dron
http://www.ebay.com/itm/MJX-X101-2-...032338?hash=item41b3b7a952:g:pFEAAOSwTA9X45TL

I dalje mi nije jasno kako je ovako jeftin, ali stigao je i stvarno radi. Tek treba da ga izvozam na otvorenom, za sada sam ga samo probao da li je ispravan.
Prvi utisak je da je odlican za te novce. Fantasitcan pocetnicki model jer je veliki (odnosno, nije micro) i izgleda impresivno. Ima i osvetljenje da se vidi sta je napred. Od dodatne opreme se dobijaju rezervne elise (1 set).
Vrlo je lagan i deluje fragilno. Mislim da cu mu prvo slomiti nogice posto su lose uradjene.
Osim toga, jedino mi se ne svidja daljinac koji izglead skroz kineski i kao igracka. On zapravo uopste nije los, ima sve potrebne dugmice i cak je moguce podesiti 4 moda za upravljanje i palice imauju 3 nacina rada (mogu da zadrze trenutni polozaj ili da se same vracaju na sredinu).

Izgleda kao da ima dosta snage. Bez kamerice, vec na 30% gasa dron se podize tako da sam siguran da ce i kamericu da digne bez previse problema.

Svi delovi koji se montiraju, montiraju se na sraf, sto je uzas za one koji bi da ga stalno nose negde. Jednom sam ga montirao i vec mi je jasno da to necu ponavljati bez preke potrebe iako se ne radi o komplikovanom procesu.

Na brzinu sam bacio pogled na rezervne delove i jeftini su tako da nisam zabrinut. Ono sto je skupo su baterije. oko 10$ je komad. Probao sam da uzmem 3 baterije veceg kapaciteta, ali prodavac nije imao pa sam zavrsio sa 4 obicne baterije i to me izaslo 35$ sto ukljucuje i punjac sa razdelnikom.

Tek posle nove godine cu moci da ga ozbiljnije probam pa javljam i vise utisaka.
 
Moj prvi dron :) Sa njim sam snimao sa Xiaomi Yi tako da snage ima :) Dobar je skroz za te pare.

Tapatalked from LG V10
 
Stigao mi konacno dron
http://www.ebay.com/itm/MJX-X101-2-...032338?hash=item41b3b7a952:g:pFEAAOSwTA9X45TL

I dalje mi nije jasno kako je ovako jeftin, ali stigao je i stvarno radi. Tek treba da ga izvozam na otvorenom, za sada sam ga samo probao da li je ispravan.
Prvi utisak je da je odlican za te novce. Fantasitcan pocetnicki model jer je veliki (odnosno, nije micro) i izgleda impresivno. Ima i osvetljenje da se vidi sta je napred. Od dodatne opreme se dobijaju rezervne elise (1 set).
Vrlo je lagan i deluje fragilno. Mislim da cu mu prvo slomiti nogice posto su lose uradjene.
Osim toga, jedino mi se ne svidja daljinac koji izglead skroz kineski i kao igracka. On zapravo uopste nije los, ima sve potrebne dugmice i cak je moguce podesiti 4 moda za upravljanje i palice imauju 3 nacina rada (mogu da zadrze trenutni polozaj ili da se same vracaju na sredinu).

Izgleda kao da ima dosta snage. Bez kamerice, vec na 30% gasa dron se podize tako da sam siguran da ce i kamericu da digne bez previse problema.

Svi delovi koji se montiraju, montiraju se na sraf, sto je uzas za one koji bi da ga stalno nose negde. Jednom sam ga montirao i vec mi je jasno da to necu ponavljati bez preke potrebe iako se ne radi o komplikovanom procesu.

Na brzinu sam bacio pogled na rezervne delove i jeftini su tako da nisam zabrinut. Ono sto je skupo su baterije. oko 10$ je komad. Probao sam da uzmem 3 baterije veceg kapaciteta, ali prodavac nije imao pa sam zavrsio sa 4 obicne baterije i to me izaslo 35$ sto ukljucuje i punjac sa razdelnikom.

Tek posle nove godine cu moci da ga ozbiljnije probam pa javljam i vise utisaka.
Koliko si platio carinu (PDV i rukovanje)? Koliko košta kamera koja ide posebno?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
harač je bio 1400 din (carinili na 50$).
Kamericu nisam kupovao njihovu, vec ću da modujem da kačim gitup git2. ona ima gyro stabilizaciju pa je pogodna i za bajs i za drona da se ne vidi drmusanje. Dodatni plus je wifi pa mogu da gledam live na telefonu šta se snima.

Nadao sam se da ce biti snega pa sam hteo da napravim nekoliko zimskih snimaka. Možda nešto i ispadne od toga.
 
Jel ima neko na forumu DJi Mavic pro dron?
Nisam uopste pratio koliko je ovo napredovalo.
Moram priznati da sam se opasno primio da kupim neki dron. :d
 
Pa valjda ga ima @k1z4. Ja isto razmišljam da ga uzmem, al' izgleda da se čeka po par nedelja, nema ga na stanju skoro nigde


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam juce naručio Syma x5hw:
ttp://www.ebay.com/itm/SYMA-X5HW-Gyro-RC-Quadcopter-Real-time-Wifi-Drone-mode-2-4Ghz-with-HD-Camera-/222302034079?var=&hash=item33c23bd89f:m:msr0qTb7kcy1pweQYiApzFQ
Nije loše za 50$ - najslabija je kamerica od 0.3 mp. Može li to da se promeni - vidim da imaju razne fvp kamere sa transmiterom za 30-tak dolara.
 
Posto sam prevazisla syma x8 model, razmisljam da uzmem neki phantom u Madjarskoj tokom praznika. Da li neko ima iskustva sa prenosenjem drona u kolima preko granice? Da li carina moze da pravi problem (ako ga nadje) kao kad stize postom tj. da trazi dozvolu za uvoz?
 
Poslednja izmena:
Sigurno bi pravili problem ako bi ga videli... Ali zato uzmes mavic-a i staviš u torbicu :)

Tapatalked from LG V10
 
Jel ima neko na forumu DJi Mavic pro dron?
Nisam uopste pratio koliko je ovo napredovalo.
Moram priznati da sam se opasno primio da kupim neki dron. :d

Trenutno imam Phantom 2 ali ce vrlo verovatno da padne Mavic uskoro posto je Karma totalni promašaj a nju sam cekao.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Zar ti nije cimanje da ideš, a da ne znaš dal ga imaju na stanju?
 
Planirao sam svakako da idem za Segedin sledece nedelje, pa cu svratiti da vidim sta se desava. Porucio sam ga jos krajem Novembra i dogovor je bio da ce sredinom Decembra imati na stanju i da ce mi javiti kad bi mogao da dodjem.
Unervozio sam se cekajuci :)
U medjuvremenu naleteh na ove nase:
https://rcshop.rs/proizvod/mavic-pro-fly-paket/?v=8cee5050eeb7
Mavic kod nas izadje oko 25% skuplje nego kod Madjara, e sad ako uzmem u obzir da moram ici po njega, pa nedaj Boze nesto da se desi pa da moram da ga vracam nazad, tu razliku u ceni samo put pojede.
Nemam pojma i sam sam u dilemi sta da radim... videcu kad budem otisao od nedelje sta oni kazu.
 
Nisi valjda lud da dajes 1500 evra za nesto sto je u USA 1000$, a u Madjarskoj oko 1000 evra kad skines porez?
Ako ces vec bez cimanja uzmi od nasih posrednika na KP za 1200 evra, trazi original garanciju.
 
Planirao sam svakako da idem za Segedin sledece nedelje, pa cu svratiti da vidim sta se desava. Porucio sam ga jos krajem Novembra i dogovor je bio da ce sredinom Decembra imati na stanju i da ce mi javiti kad bi mogao da dodjem.
Unervozio sam se cekajuci :)
U medjuvremenu naleteh na ove nase:
https://rcshop.rs/proizvod/mavic-pro-fly-paket/?v=8cee5050eeb7
Mavic kod nas izadje oko 25% skuplje nego kod Madjara, e sad ako uzmem u obzir da moram ici po njega, pa nedaj Boze nesto da se desi pa da moram da ga vracam nazad, tu razliku u ceni samo put pojede.
Nemam pojma i sam sam u dilemi sta da radim... videcu kad budem otisao od nedelje sta oni kazu.

Ako je tacno da ih ovi imaju na lageru razmotri kupovinu. ED je cak i skinuo Mavic pro iz cenovnika (cini mi se da si kod njih porucio?). Na Amazonu je sledece stanje:
dji.jpg
Izgleda da se dobro prodaju
 
Poslednja izmena:
Ako je tacno da ih ovi imaju na lageru razmotri kupovinu. ED je cak i skinuo Mavic pro iz cenovnika (cini mi se da si kod njih porucio?). Na Amazonu je sledece stanje:
Pogledajte prilog 218678
Izgleda da se dobro prodaju
Stvarno ne znam, videcu od nedelje kad budem otisao... ako ispadne da su me zavlacili mesec ipo dana za nista, onda su stvarno ...

Imate ovde izvorne snimke kad smo leteli mavicom i phantom 3 pro, pa ako vas zanima :) https://www.dropbox.com/sh/l0oe6wlvfrzetfl/AAAXI3xbY6_XLooroQ3NcUq9a?dl=0
Iskren da budem malo sam razocaran kamerom... Jel mozes da napises koje su bile postavke snimanja?
 
Nisam pregledao snimke i nemam vremena u ovom trenutku ali znam da je dosta ljudi imalo problema sa mavic jer ne bi kliknuli da fokusira kada uzlete i podignu ga i onda je slika bila van fokusa (mekana previse).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To su shvatili tek par nedelja po izlasku Mavica,čak je i Casey Neistat priznao da je pogresio u početnom testiranju.


Sent from my 6S using Tapatalk
 
Je l' ga ima negde na stanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno