Šta je novo?

Ptt Kds Nov Paket 512/256

Kablovski Internet generalno ima bolje performanse od ADSL-a zbog same tehnologije i nacina prenosa podataka. Tako da dobro odradjena kablovska infrastruktura VS dobre telefonske veze = kablovski pobedjuje :p
 
Kakva je tehnicka podrska za KDS kablovski internet?

Ja sam na Karadjordjevom trgu, pa bi mi znacilo da cujem kakav je kvalitet veze tamo ako ima neko iz kraja ko je kod KDS-a. Druga varijanta mi je wireless, al evo vec mesec dana odkako sam se prijavila nemam nikakav odgovor od njih.

Pozdrav!
 
Pa jel neko probao ovaj paket? Kako radi generalno ovaj paket tj. kako radi uopste ptt-ov kablovski net?


Evo presao sam danas na 512k sa 256k paketa i prvi utisak je pozitivan. Download je zakucan na 59-60kb u poredjenju sa 29-30kb na prethodnom paketu.




Inace PTT kablovski net je uglavnom stabilan. Ping u online igrama je odlican. Nema peer to peer throttlinga za sada mada desi se sa vremena na vreme da nema interneta po ceo dan. Ali to se desava vrlo vrlo retko. Jedina mana je naravno 2x cena u poredjenju sa ADSL paketima ali sta je tu je.
 
Može li neko od vas dvojice da pogleda iz statusa modema na koliko je setovan upload na 512K paketu?
 
Može li neko od vas dvojice da pogleda iz statusa modema na koliko je setovan upload na 512K paketu?

Kod mene nije moguca provera download / upload brzine na statusnoj stranici. Inace, imam Motorolu SURFboard.
 
ode na 1024/256, a cena prava sitnica ( kao dosadasnji 512 ). Kakav progres!!!
 
Pa evo... 5 meseci kasnije... Telekom, ADSL 4Mbit. Raskinuo ugovor, mislim dok se oni sete da ubrzaju... Za one koji su na lokaciji oko Perpera i razmišljaju se, ADSL savršeno radi. Bio sam u nekom strahu kako će da ide ADSL posle kablovske, naročito posle dosta lošeg iskustva sa ADSL na 2 adrese (centar, Sarajevska ul. i Konjarnik), međutim, zaista radi besprekorno, bez prekida, bez pada transfera. Jedino IPTV nikako da mi odobre, ali ne može sve ni da bude savršeno...
:wave:
 
Evo presao sam danas na 1024k sa 512k paketa i prvi utisak je pozitivan. Download je zakucan na 119-120kb u poredjenju sa 59-60kb na prethodnom paketu. :d




Novi cenovnik :mad::
attachment.php


Preko telefona sam trazio da me prebace na brzi paket i za oko sat vremena promena je stupila na snagu. Inace, nista se nije bitno promenilo u kvalitetu usluge PTT-a u poslednjih nekoliko meseci. I dalje deru kozu sa ledja, ali kulturno :D U poslednjih nekoliko meseci mozda mi je 5-6 puta riknuo net na sat dva ali dok radi radi. Za sada torrenti i kompanija rade ko sat (kuc kuc).
 
Poslednja izmena:
Pa evo... 5 meseci kasnije... Telekom, ADSL 4Mbit. Raskinuo ugovor, mislim dok se oni sete da ubrzaju... Za one koji su na lokaciji oko Perpera i razmišljaju se, ADSL savršeno radi. Bio sam u nekom strahu kako će da ide ADSL posle kablovske, naročito posle dosta lošeg iskustva sa ADSL na 2 adrese (centar, Sarajevska ul. i Konjarnik), međutim, zaista radi besprekorno, bez prekida, bez pada transfera. Jedino IPTV nikako da mi odobre, ali ne može sve ni da bude savršeno...
:wave:

Eh, komšija, a za mene nema slobodan ADSL port... Kada si ti prešao na ADSL?
 
Eh, komšija, a za mene nema slobodan ADSL port... Kada si ti prešao na ADSL?

uf... podneo sam zahtev oktobra 2006 :smash: po principu "biće jednog dana" i ... pozvaše me da dođem na sklapanje ugovora i po opremu tamo negde sredinom novembra...
 
Sad nema, pa nema... A bog zna kako najavljuju, najdalje do kraja februara
 
molio bih nekog korisnika ptt kds kablovskog interneta da mi kaže sledeće:
-pošto se uskoro selim na područje centrale Tošin bunar(Novi Beograd) i tamo nema slobodnih portova za adsl do daljnjeg a meni internet veoma treba biću prinuđen da uzmem kablovski kod kds-a pa me zanima:
= gde može da se nađe neki ruter za njihov net pošto kada sam ih zvao oni nemaju pojma da me upute
= da li uopšte ruter može da funkcioniše kod njih (treba mi da nakačim računar,laptop i sateliski risiver za card sharing)
= kako uopšte šljaka njihov kablovski, pogotovo ovaj sada najjači paket kod njih od 1024 (ako recimo zanemarimo njihovu "popularnu" cenu) i neki opšti utisak
hvala unapred
 
= gde može da se nađe neki ruter za njihov net pošto kada sam ih zvao oni nemaju pojma da me upute
Bilo koji ruter bi trebalo da ti radi posao.

= da li uopšte ruter može da funkcioniše kod njih
Da.

= kako uopšte šljaka njihov kablovski, pogotovo ovaj sada najjači paket kod njih od 1024 (ako recimo zanemarimo njihovu "popularnu" cenu) i neki opšti utisak
Meni 512 radi bez ikakvih problema. Sa jačim paketom nemam iskustva.
 
PTT KDS najavljuje novi cenovnik. Objaviće ga do kraja nedelje.
Nova cena za 1024/256 je 1800 din (PDV uključen!). Pojeftiniće i ostali paketi.

Uzeću ovaj 1024, i, za sada, odustajem od prelaska na ADSL.
 
Poslednja izmena:
Objavljen novi cenovnik:

64/64 Kbps..............600 din/mesečno
128/64 Kbps............800 din/mesečno
256/128 Kbps........1.200 din/mesečno
512/256 Kbps........1.500 din/mesečno
1024/256 Kbps......1.800 din/mesečno

Danas su mi probno pustili 1024 paket (gratis, na 7 dana, u svrhu testiranja).
Modem je pošteno setovan na deklarisane brzine:
Maximum Downstream Data Rate : 1024000 bps
Maximum Upstream Data Rate : 256000 bps
Dakle, nema smanjenja upload-a kao na 256 paketu (tamo je UL 90.000bps).

Prvi utisci - odlični. Ostajem sigurno na kablu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno