Šta je novo?

PTT adsl

Stari ASUS router je hteo da se zaglupi posle par meseci rada toliko da mu je potreban totalni reset - inace ne moze da mu se pristupi uopste.
 
Adresa racunara je 192.168.1.100 a logujem se preko 192.168.1.1. Idem preko kabla ne preko wifi.
 
Stari ASUS router je hteo da se zaglupi posle par meseci rada toliko da mu je potreban totalni reset - inace ne moze da mu se pristupi uopste.

Ovaj je nov prekljuce uzet, a ne smem da ga resetujem mozda mi napravi problem i posle toga da ne mogu da udjem i gubim konekciju. Nisam pametan sta i kako.
 
Jutros sam zvao tehnicku podrsku i rekao im za moj problem da ne mogu da udjem u podesavanja rutera. Ispricao sam im sve sta i kako i on mi kaze da resetujem ruter. Posle resetovanja rutera usao sam normalno u meni podesavanja. Bio sam kuci jos jedno sat vremena i pokusavao sam par puta da udjem u meni i svaki put je usao. Problem nastaje kad sam se vratio kuci, ponovo pokusavam da udjem u ruter ali vratio se stari problem. Ponovo ne mogu da udjem u ruter. Stvarno ne razumem zbog cega. Ruter je TP-LINK TD854W. Da li se nekom desavao ovaj problem i da li je resen.
 
Ako nemaš lozinku za bežičnu mrežu, komšija se nakači na tvoj ruter, promeni parametre da ne bi mogao da čačkaš i tako koristi tvoj internet pored tebe. Jesi li stavio šifre i uključio WPA2 enkripciju? Ako nisi, resetuj ruter ponovo i učini to.
 
Jutros sam zvao tehnicku podrsku i rekao im za moj problem da ne mogu da udjem u podesavanja rutera. Ispricao sam im sve sta i kako i on mi kaze da resetujem ruter. Posle resetovanja rutera usao sam normalno u meni podesavanja. Bio sam kuci jos jedno sat vremena i pokusavao sam par puta da udjem u meni i svaki put je usao. Problem nastaje kad sam se vratio kuci, ponovo pokusavam da udjem u ruter ali vratio se stari problem. Ponovo ne mogu da udjem u ruter. Stvarno ne razumem zbog cega. Ruter je TP-LINK TD854W. Da li se nekom desavao ovaj problem i da li je resen.

Jesi ti u opste procitao moju poruku?!
 
Ako nemaš lozinku za bežičnu mrežu, komšija se nakači na tvoj ruter, promeni parametre da ne bi mogao da čačkaš i tako koristi tvoj internet pored tebe. Jesi li stavio šifre i uključio WPA2 enkripciju? Ako nisi, resetuj ruter ponovo i učini to.

Jesam, uspeo sam kad sam usao u ruter postavio sam sifru.
 
Zanima me da li ima neko problem sa brzinom za skidanje preko torrenta. U pitanju je adsl.
 
Meni u poslednjih 5-6h veza konstantno puca na svaka 2 minuta. Niko se ne javlja u korisnickom pa sam im poslao mail. Da li jos neko ima problema sa internetom?
 
Meni preko dana lepo skida. Brzina interneta 10Mb skida brzinom 1Mb a uvece dosta slabije negde od 400Kb do 500Kb. I da neverovatno secka you tube uvece. Ping mi je preko dana od 10 do 26 a uvece preko 50 pa ide i do 80. Da li zna neko u cemu je problem?
 
Eto docekasmo i taj trenutak da ni za ptt adsl ne moze da se da bezuslovna preporuka, u vecernjim casovima radi bas nesto kilavo...
 
+1

Bilo je fino do sad, ali poslednja nekoliko dana uvece ne radi bas dobro.
 
Jutros sam zvao tehnicku podrsku i rekao im za moj problem da ne mogu da udjem u podesavanja rutera. Ispricao sam im sve sta i kako i on mi kaze da resetujem ruter. Posle resetovanja rutera usao sam normalno u meni podesavanja. Bio sam kuci jos jedno sat vremena i pokusavao sam par puta da udjem u meni i svaki put je usao. Problem nastaje kad sam se vratio kuci, ponovo pokusavam da udjem u ruter ali vratio se stari problem. Ponovo ne mogu da udjem u ruter. Stvarno ne razumem zbog cega. Ruter je TP-LINK TD854W. Da li se nekom desavao ovaj problem i da li je resen.

Imam sličan i pomalo blesav problem sa ruterom. Kada kliknem na stranicu Wireless Statistics ruter se potpuno zaglupi. Znači nema nikakvih radnji posle toga (ni internet ni lokalna mreža, ma ništa) i neophodno je vađenje iz struje same opreme. Nije mi jasno zašto baš na toj stranici pukne (očigledno je softverski bug). Takođe, ruter mi poludi kada se nalazi na b/g/n standardu, pa mi ispada s mreže kao i tebi (nema šanse da mu se priđe jer navodno antena "umre" iako ima svega 2-3 wifija u okolini a čak nijedan koji seče taj kanal koji sam ja njemu podesio). Taj problem sam rešio prebacivanjem rutera na b/g standard jer mi je dovoljno za sve radnje (ali problem sa wifi statistikama nisam). Nije da mi nešto znači ali kad slučajno kliknem na tu stranicu moram svu aparaturu da gasim i malkice nervira :D
 
Imam sličan i pomalo blesav problem sa ruterom. Kada kliknem na stranicu Wireless Statistics ruter se potpuno zaglupi. Znači nema nikakvih radnji posle toga (ni internet ni lokalna mreža, ma ništa) i neophodno je vađenje iz struje same opreme. Nije mi jasno zašto baš na toj stranici pukne (očigledno je softverski bug). Takođe, ruter mi poludi kada se nalazi na b/g/n standardu, pa mi ispada s mreže kao i tebi (nema šanse da mu se priđe jer navodno antena "umre" iako ima svega 2-3 wifija u okolini a čak nijedan koji seče taj kanal koji sam ja njemu podesio). Taj problem sam rešio prebacivanjem rutera na b/g standard jer mi je dovoljno za sve radnje (ali problem sa wifi statistikama nisam). Nije da mi nešto znači ali kad slučajno kliknem na tu stranicu moram svu aparaturu da gasim i malkice nervira :D

A gde menjas te standarde?
 
Pretpostavljam da je dosta ljudi u januaru potpisalo one ugovore "do 5, 10 i 20" u pola cene na godinu dana.

Pošto se približava kraj akcije ima li neko informacije da li se nešto novo sprema?
 
Ja sam u januaru potpisao na 12 meseci za do 20Mb za 1900 rsd/mesečno. To je bilo 50% na ugovor.

Sad je sa istim ugovorom 3000 rsd/mesec. Trenutno daju 3 meseca gratis što je popust od 25% pa cena izađe 2250 rsd/mesečno. Na ugovor od 2 godine je cena 2115 rsd/mesečno. Kod Telekoma je 1900 na dve godine.

Problem je što se obe akcije završavaju u decembru, a meni ugovor u januaru :(

PTT se, verovatno, neće buniti da produžim ugovor i ranije. :)
 
ove ptt ponude 2048/320kb/s za 1.380 mesečno bez ugovora, i 6144/1024kb/s za 1920 din.mesečno bez ugovora jel to neka pošalica ili je stvarnost.. mislim izgledaju dražesno, ali neverovatno..
 
Poslednja izmena:
Kako vam u NS-u radi ptt adsl? Meni su sve cesce neki kratki prekidi, slab odziv na surf u veci deo dana, npr sada ok radi.
 
Meni pocnu predvece i tokom veceri problemi tj surf zna da radi lose, iako DL radi normalno i ping je ok, najvise se tokom surfa oseti i kad pokusavam neke streamove da gledam (pogotovo twitch.tv)
 
Ja imam 10/1 zadnja dva meseca i mogu reci da je mnogo lose.
U popodnevnim terminima nastupa uzas a u vecernjim je jos gore. Evo trenutno mi ucitava stranicu pola minuta i kao da se bori sa nekim cudnim gremlinima.Kako na desku tako i na laptppu.Telekom je mnogo bolje radio i bez reseta konstantan.Ako neko ima neku ideju moze li ovo bolje ili da se razvodim od njih sto pre :)
 
Kod mene nema problema. Jedino što sam morao da uradim je da postavim drugi dns jer sa njihovim, automatskim u poslednje vreme cesto sajtovi nisu dostupni, stranice ne mogu da se otvore. Otkako sam postavio Guglov javni dns, nema problema.
 
Stiglo mi je pismo sa novom akcijskom ponudom, e pa problem je sto sam ja na novogodisnjoj ponudi od 1400 din za 6 mbit. Nova akcija je skuplja nego ova dosadasnja i mislim da cemo se svi razbezati kod kablovskih ili wireless operatera ako ne ponude nesto novo?
 
Nazad
Vrh Dno