Šta je novo?

[PS4, PS5] Gran Turismo 7

Ja sam mislio da je Sport u rangu ACC LFM lige, iRacinga ili rF 2 lige. Ne znam zasto privlaci klovnove, zasto nisu u random lobijima.
 
Kad malo podignete svoje rejtinge onda je bolja situacija jer vas igra stavlja mecevima sa igračima sličnog rejtinga. Već od A SR je situacija daleko bolje i može mnogo bolje da se vozi i trka
 
Ja sam mislio da je Sport u rangu ACC LFM lige, iRacinga ili rF 2 lige. Ne znam zasto privlaci klovnove, zasto nisu u random lobijima.
Ma ne mozes da poredis ligasko simTrkanje i random public evente :D, kao sto sam rekao stranu dve ranije , to jedino da napravimo private lobi mi sa bencha pa da bude kvalitetno trkanje. GTS ocigledno ne organizuje lobije, od kako sam usao na njihov discord ima nekoliko meseci bilo je jednom u fazonu odmah sad a tad nisam bio kuci tako da sam preskocio.
Opet zbog obaveza i svega ostalog sto zivot nosi, vrv bi i taj lobi bio mrsav sa brojem ljudi. To je mana privatnih lobija, nedostatak ljudi i mora dobra da bude dobra sinhronizacija i organizacija da bi se to odrzalo ali nema nista bolje od toga jer tu bi trkanje bilo super a ne public chaos racing.

@Phoenix92 situacija je najbolja kad dodjes do A+ ili visokog A znam iz iskustva, kad si nisko A onda te stavlja sa likovima iz B, a kao sto rekoh pogotovo sad s osvezenim iskustvom najgore kategorije DRa su E,D i B. SR ne znaci nista, ja imam SR S i kad me neko izbaci sa staze da popizdim i izadjem iz trke toliki penal dobijes da padnes u SR: A. Da bi toliko pao udarajuci nekoga moras da napravis karambol u par trka. Drugo SR se stalno nesto kalkulise to sam primetio zadnjih par trka, SR: S mi bude skoro na maximumu odvezem 2 trke bez izletanja bez guranja bez sudaranja , na tabelil posle trke mi pokazuje da mi je SR:S rejting porastao a onda odem u Sport pocetni meni pokazuje mi da mi je SR: S prazna crtica (sto enma logike, jedino ako nema vise levela S kategorije).
Nazalost GT7 sistem rejtinga je pokvaren kao i sistem penalizacije i veze nema s vezom kako odredjuje kazne ili sl. Od 820+ sati igranja GT7 imam bar 400 online i to mogu da tvrdim iz iskustva. Situacija je u pocetku bila mnogo bolja dok ljudi nisu izvalili kako da "prevare" sistem, sad je opsti haos u svim kategorijama u odnosu na ranije i sad se ima 1/100 trka na nekadasnjem nivou.
 
Poslednja izmena:
Da upravu si, na DR sam i mislio. Cim su bolji vozaci, mnogo se cistije i lakse vozi. Generalno je problem da mnogi nisu namerno rameri, nego jednostavno promasi brake zone i onda uleti u tebe koji si u pola krivine. Kad me izbaci, nije mi ni bitno da li je namerno ili slucajno, frustracija je zagarantovana :D
A penalty sistem je prica za sebe, kao da ga je napisao neki indijac u pauzi za rucak.
 
Da upravu si, na DR sam i mislio. Cim su bolji vozaci, mnogo se cistije i lakse vozi. Generalno je problem da mnogi nisu namerno rameri, nego jednostavno promasi brake zone i onda uleti u tebe koji si u pola krivine. Kad me izbaci, nije mi ni bitno da li je namerno ili slucajno, frustracija je zagarantovana :D
A penalty sistem je prica za sebe, kao da ga je napisao neki indijac u pauzi za rucak.
Problem sa brakingom je sto i dalje vecina misli da treba do same krivine ici pun gas i kociti maksimalno u zadnjem trenu umesto ranije da se zakoci trejlbrejkuje kroz prvi deo krivine pa po gasu na izlazu. Takodje mnogi se drze braking markera kao repera sto je ok kad si sam na stazi, kad si u zavetrini ides brze znaci moras da kocis ranije, ako je neko ispred tebe on ti je reper a ne marker. Dzaba meni sto mi je vreme kvalifikacionog kruga 1.30 lupam ako startujem 3. I zbog lika ispred moram dosta da kocim odmerqvam da bi ga cisto prestigao pa mi je vreme kruga u trci i do par sekundi nize.
 
Naravno moras da se prilagodis okolini, nisi u kvalifikacijama. A kao sto kazes mnogi to ne shvate pa je onda prve 2 krivine opsti haos. Takodje potrosnja guma u daily C trkama, nije isto kocenje kad su gume dobre i kad se potrose. Sve su to razlike na koje ljudi na obracaju paznju i onda se desava haos koji se desava. Ja volim kad ovaj ispred mene koci ranije, tako je najlakse da ga prestignem :D
 
To kocenje po markerima a ne racuna da ide brze radi slip-strema.. zar se oni markeri ne prilagodjavaju brzini automobila? Da ti pokaze poziciju kocenja ranije ako ides brze, i obrnuto, ako si spor da mozes kasnije?
 
Ja sam primetio da se prilagodjavaju ako menjam automobile, e sad da li se prilagodjavaju gumama i slipstreamu to vec nisam siguran
 
Ako govorite od GT7 braking markerima koje igra predlaze, oni se menjaju ali i jako su losi kao i predlog za brzinu, mnogo se ranije prikazuju nego sto je realno i najdalja tacka zza kocenje ako bi koristili fiksne stvari po stazi za marker kao sto su oznaka za daljinu od krivine, pocetak curba, neki auto stub ili sl sa strane staze. Tako da ja sam to ugasio odmah i predlazem da se to ne koristi. A mislim da ti markeri ne uzimaju u obzir automobile po stazi mozda gresim ne koristim ih.

Ono sto je problem sa daily trkama je sto ljudi koriste non stop razlicit auto jer su razliciti auti u rotaciji pa za svaki auto moras da se prilagodis sa stilom voznje samim tim i kocenje. Nije isto dal vozis FR, MR ili RR auto. Drugo brake bias takodje zna da promeni braking point pri cemu utice na rotaciju auta sto opet utice na brzinu kroz krivinu. Ali sve je to super kad si sam na stazi, dzaba ako podesim auto da vozim mega brzo ako ima neko ko se kvalifikovao brze od mene a vozi sporije tokom trke na uskoj stazi onda sam uzrocno posledicno i ja spor ili mogu kao neki da koristim mane penalty sistema izguram ga i nastavim dalje s rizikom da taj umesto da pojede konzolu me nabode u prvoj sledecoj krivini na kocenju.

Gume su samo dodatak na sve ovo, dosta ljudi ganja gume preko limita, cime ih vise trosi a sto su istrosenije em je vreme po krugu losije em je auto nestabilniji tj losiji na kocenju i pri gasu. Race C je klasican primer gde ima ta rotacija za gume, gde ljudi iz nedelje u nedelju forsirqju gume do zadnjeg pixela istrosenosti na HUDu a ustvari su sporiji za tipa sekund dva nego da su uzeli losije gume samo krug dva pre kraja jer iako su losije nove su i brze po krugu nego bolje istrosene.
Kad smo kod ovoga i kazne za ljude koji ne menjaju gume vec idu svesno na kaznu su jako male. Ja kad udjem u box gubim min 15s a neko ko to zanemari i ide svesno na kaznu dobije mizeriju od par sekundi kazne. Umesto da dobije maksimalnu mogucu vremensku penalizaciju od minimum stani kreni vremena u boxu.
 
Poslednja izmena:
Ovo na kraju za ne ulazenje u box, zar se ne dobija penaly 1 minut ako ne promenis gume a morao si?
Sto se brake markera tice pricam za ono sto se pojavljuje u hud-u i pise brake, svakako mnogo masi i treba se uvek uhvatiti za neki marker na samoj stazi (drvo, tabla,...) pa pomeras brake zone u odnosu na taj marker
 
Ovo na kraju za ne ulazenje u box, zar se ne dobija penaly 1 minut ako ne promenis gume a morao si?
Sto se brake markera tice pricam za ono sto se pojavljuje u hud-u i pise brake, svakako mnogo masi i treba se uvek uhvatiti za neki marker na samoj stazi (drvo, tabla,...) pa pomeras brake zone u odnosu na taj marker
Nisam dugo vozio C moguce da su povecali ili da sam permutovao. Nesto me secanje sluzi da je u pocetku bila dosta manja kazna. Ne vozim cesto C jer je dugacka zbog dece okolo vec vise vozim brzu B. Super ako je tako.
 
Ja u vecini slucajeva koristim one SPEED markere pored ceste. Ne mora point kocenja biti direktno na njemu ali mi nije problem racunati kada kociti ranije ili kasnije. GT3 na Monzi u svakoj igri "linija" kocenja bude izmedu drugog speed markera. GT7 ima markere na vecini staza kao tragove od guma ali se ne vide kada imas ljude ispred sebe. Isto tako u igrama ne koristim one "papirne" markere pored krivina jer ce ih neko pokupiti pri izlasku sa staze. Eh .,..markeri na iRacing livadama koje nemaju ni curbs je prica za sebe.

Evo jos jednom na temu netcode-a. Ovako sam ja navikao da su auta mirna i zakucana pa mi je malo neobicno ponasanje igraca u GT7. Ali mozda se naviknem. Nisu svi ovi igraci sa iste lokacije ali je nekako netcode ipak savrsen. A igra je stara deceniju i koristi third party servere. Gameplay pocinje od 0:40

 
@Glenn ja tu vidim problem do konzola, mnogo su pristupacnije nego pravi full gaming pc (prevashodno mislim cenovno), oprema isto,... jednostavno mnogo je veca kompatibionost i prosirivost itd na PCu. Dzaba saljes snimke AC LFMa kad toga nema na konzoli. Moding jedna velika nula. Konzole su jedni veliki zatvoreni sistemi u odnosu na PC gaming. Mada sve ima svoje prednosti i mane ali moras da znas sta da ocekujes od konzola vs PC gaming.

Nekada davno sam non stop upgradovao PC da bude top zbog gaminga, kad je crkao spao sam na laptop jer takoreci zivot novi prioriteti, a i prestao sam bio da igram igre u jednom trenu tako da je sluzio samo za striming. Kad je rikno jednostavno sam striming prebacio na NAS, jefinije i bolje resenje za moje potrebe u tom trenu. Posle klinac trazio PS5 i tako sam se vratio u gaming , opet ne bih dao pare za gaming PC iako mi nedostaje zbog svega gore recenog jer je to rupa bez dna. Nekad su izlaziile komponente na godinjem nivou sad svaki dan nesto novo, ko ce to vise ispratiti, ovako za 500e se sita izigra cela porodica na konzoli u nekom periodu 2-3-4 godine i milina. Nit zauzima puno mesta, monitor joj je tv koji bi svakako bio tu ne trazi sto,...
E sad sto smo mi "bolesni" pa ocemo volane, standove, rigove jedno vuce drugo :D to sve ponistava gore receno :D sto bi se reklo "a sto se ti ne bi drogirao" :D
Odosmo u off.

@Phoenix92 da u pravu si 1min je kazna za ne-menjanje guma,dobio je kaznu neki lik veceras na race C kad sam je vozio. :D Bas je dobra ova Race C, mada je smorila zbog vise mesecnog grinda na toj stazi ali od 3 trke 1 skroz cista trkanje vrata na vrata a u druge dve sam bio izbacen sa staze ali sam uspeo uz dobru taktiku da se vratim sa zadnjeg mesta na 4-5.
 
Kada je netcode dizajniran za AC nekad 2013, nije postojao ni PS4. PS5 je izasao 6 godina nakon AC. Assetto Corsa radi na digitronima i ima netcode kakav GT7 moze sanjati. Nema opravdanja. Nije PS5 mobilna platforma niti ja linkam star citizen. Vec nece da placaju 5$ za servere dok ujedno traze pare da igram online. Definicija ironije. Platim igru 70€ i placam godisnje 80€ da imam netcod iz devedesetih.

Da ne otimaju pare za online igranje, svaki bi igrac mogao da renta dva licna dedicated servera. Toliko o tome koliko je konzola jeftina.
 
Kada je netcode dizajniran za AC nekad 2013, nije postojao ni PS4. PS5 je izasao 6 godina nakon AC. Assetto Corsa radi na digitronima i ima netcode kakav GT7 moze sanjati. Nema opravdanja. Nije PS5 mobilna platforma niti ja linkam star citizen. Vec nece da placaju 5$ za servere dok ujedno traze pare da igram online. Definicija ironije. Platim igru 70€ i placam godisnje 80€ da imam netcod iz devedesetih.

Da ne otimaju pare za online igranje, svaki bi igrac mogao da renta dva licna dedicated servera. Toliko o tome koliko je konzola jeftina.
Masis poentu jeftinog. Ali da upravu si da bi igrao online moras da das 80e godisnje , ako uzmes life span od 3-4 godina u porodici to je na pocetnih 500e koliko 500+4*80= 820e u roku od 4 godine. Pritom za tih 80e godisnje ne dobijas samo MP za GT7 vec za sve igre, kao i svakog meseca 3-4 igre besplatno.
Sto se tice same igre nema je na PCu ali ako oces legalno i igre za PC bi platio takodje tu negde (ako zanemarimo krekove i razne varijante nabavljanja), s druge strane za konzolu imas varijantu kao sto ja radim s kumom ili @cartridge sa razmenomIgara, da za mali novac nabavis GT7 ili bilo koju drugu PS5 igru (ok ovo pada u vodu ako zelis da imas kolekciju i koja je samo tvoja ali ovo se odnosi i na trosak u PC gamingu onda). Ja sam morao npr da nabavim fizicki GT Legends, jer sam zeleo da ga imam tako na polici jer je igra po meni neprevazidjena i sam znam koliko sam se 2000ih je***ao da je navbavim od preko.
S druge strane osim ako nisi fokusiran samo na 1-2 igre, kod PCa ces sigurno juriti novu grafiku vise mem ,... u toku 4godine a u startu ce te PC izaci minimum 2x skuplje.
Imas tu i trecu stranu na konzoli nemas iRacing, na PCu imas ali s njim ide pretplata,... mnogo je tu faktora.
Takodje to sto PD nece da placa servere ne znaci da drugi to isto rade, SW Battlefront radi super, CoD radi super u MP na PS5,....

Kao sto vec rekoh sve je to postalo skupo u odnosu na ono kako se igralo '90/'00 . Sad kad cujem dodatak za DD volan = cena celog seta G25 sa pedalama i menjacem u H/Sekvenc. opciji (primer Fanatec QR2 wheel+base side = 250e koliko je '00 kostao ceo pomenuti G25 set). To je jednostavno nenormalno. ALi dok ima nas ovaca bice i onih koji ce da nas sisaju.

I ono najvaznije , niko nas ne tera da igramo na konzolama, VRovima, ili PCevima , svako ima izbor, i ne mozes da kazes da je nesto lose jer se tebi ne svidja u odnosu na nesto drugo.
Ista prica sa igrama, ako ti GT7 ne odgovara preskocis ga ne kupujes konzolu samo zbog njega valjda? Ja sam kupio Crew Motorfest , super igra po svemu , ali mnogo repetativna smara vidim klinca isto, vise ga drzi Forza Horizon 5 a na isti su fazon cak sta vise. Kao sto smo vec ranije zakljucili , ACC ima svoje prednosti i mane, GT7 isto, AC isto,.....F1 isto,..... na tebi je da igras sta ti najvise lezi i da li ces preci preko nekih stvari nekoj igri. Kao sto ti rekoh i pokazah, nije puno velika razlika u iskustvu na US vs EU serveru iako je puno manji ping. Dal je do mog provajdera dal je do kosmicke oluje ili neceg treceg ja na to ne mogu da uticem. Da desi se jednom u 10 ili 50 trka nesto sto bi moglo da se objasni losim pingom lagom ovim onim neko malo skakuce i sto moze da ti pokvari uzivanje u igri. Ne zelim time da se opterecujem zelim da se igram kao sto sam se sinoc igrao bez ikakvih problema iako sam bio na US serveru.

Da se vratim na temu jednom slikom od sinoc :D
photo_2023-12-14 08.07.26.jpeg
 
Poslednja izmena:
..elem. Sad mi nema alternative nego gt7.

image.png
 
Sledeci F1, F124, verujem da ce imati PSVR2 support (y)

Mozes da probas i Galaxy Kart, ako ti je do zajebancije :D
U jednoj ruci volan a u drugoj sense kontroler.

Ali salu na stranu, GT7 kida u VR, zaista je spektakularno, ne moze bolje da se odradi dozivljaj trenutno, jos samo kad bi popravili malo igru bilo bi super, dobra je i ovako ali damn ... sitnice je kolju da bude one and only.
 
..elem. Sad mi nema alternative nego gt7.

image.png
Sad kad osetis sirinu i dubinu staze nema nazad.
Skapiraces koliko je cockpit view u flatu ogranicen , koliko je vidik limitiran i koliko je losa reprezentacija sirine staze.
 
otkako sam to probao flat ekran mi dođe kao da igram na telefonu :) takođe implementacija VR na PC igrama nije ni blizu tako dobra,ne znam zašto jer je ogroman potencijal u tome
 
Parsifal (@Glenn) ziv li si kako ide? Utisci?
 
Extra su im ovonedeljne trke i Race B i Race C. Ali je povratak u DR: A uzasno spor. Progres je bukvalno nevidljiv...
 

Prilozi

  • photo_2023-12-18 09.06.39.jpeg
    photo_2023-12-18 09.06.39.jpeg
    81.8 KB · Pregleda: 24
  • photo_2023-12-18 18.12.10.jpeg
    photo_2023-12-18 18.12.10.jpeg
    96.7 KB · Pregleda: 20
  • photo_2023-12-19 09.53.52.jpeg
    photo_2023-12-19 09.53.52.jpeg
    142.3 KB · Pregleda: 19
  • photo_2023-12-19 19.54.45.jpeg
    photo_2023-12-19 19.54.45.jpeg
    54.1 KB · Pregleda: 28
Da li neko odavde ucestvuje na Worls Series Manufacturer Cupu? Ja sam se prijavio i tek se sad vidi mana PSacc region locked naloga. Sta se desava ako se osvoji neka nagrada gde rese da te kontaktiraju ? Hoce li da me jure po hotelima na Menhetnu, ako me ne nadju sta onda? Totalni debilizam kakav su sistem postavili iz Sonija i PD
 
  • Like
Reagovanja: NSX
Odvozao veceras Daily B, zabavan kao i obicno, sa puno uzbudjenja :D

 
Ja sam sinoc odvozao poslednju trku WSMC sampionata. Sampionat se u mojoj GT2 klasi sadrzao od 2 trke u GT3 i 2 trke u GT4 automobilima odabranog proizvodjaca. Ja sam odabrao Porsche-a. Upravo sam video rezultate i obzirom na sve, Sa limitiranim vremenom za vezbu zbog posla, praznika, porodicnih obaveza, i kad uporedim to sa YT racerima (koje pratim) koji voze 24/7 i koji su po celu noc vozili dok nisu ostvarili najbolji rezultat vs ja koji sam imao vremena samo za 1 pokusaj po trci ja sam prezadovoljan. Na nekim trkama je Porsche bio meta auto na nekima je bio u velikom deficitu i pored BOPa. Na sve ovo bih dodao i da sam skapirao da za ovaj nivo takmicenja je potrebno nekoliko stvari koje trenutno nemam, npr stalak+stolica je no no, koliko god NLR WS 2.0 bio dobar ipak pri trci kad ste u top tieru na A/A+ levelu pa uzavre adrenalin ceo "setup" se pomeri `zbog nekog nalog pokreta i onda ne mozete da se oslonite u potpunosti na opremu sto se najvise vidi u situacijama izbegavanja incdenata, i u slucaju poslednje 2 trke (Mount Panorama && Dragon Trails) konstantan flex & movement ovakve opreme pri kocenju. Sto se tice vozacke opreme dal je Logitech G ili TM ili Fanatec nije toliko bitno ako znate mane opreme ali definitivno je bitno da kocnica bude tvrdja jer onda mozete da gradite misicnu memoriju i da koristite kocnicu na mnogo efikasniji nacin. Sto se tice koriscenja VRa na takmicenjima def to ne bi preporucivao jer iz iskustva sa daily trkama i sad sa sampionata, morate da budete sigurni u opremu, osim ako ne zivite sami pa nema spoljnih uticaja na VR tracking. Takodje ja iako sam brzi u VRu zbog boljeg osecaja dubine samim tim brzine, primetio sam da se gume u VRu vise trose. Naravno ovo sve vazi za neki kompetativni nivo ovakvog ranga. Ako hocete samo da se zabavite i da budete brzi ili da u potpunosti uzivate u igri ovo sve mozete da bacite u vodu (pricam iz licnog iskustva sa preko 450h ciste voznje i trkanja u GT7) jer ipak bitna je i zabava a kompetativni nivo je definitinvno postao preskup (sto vremenski , sto psihicki sto cenovno).

Sto se tice internet konekcije i pinga tu nisam primetio nikakav problem sa moje strane, bilo je par ljudi uvek sa jedva jednom crticom pa su malo seckali ali nije da je bilo neigrivo i trkanje je bilo na veoma viskom nivou (brzo i cisto).
Kad sam gledao i neke EU YT racere koji su vozili ovaj sampionat (a i ono sto sam se ja trkao online u Sport daily races), primetio sam da su ti problemi mnogo ucestaliji na EU kontinentu medju evropskim igracima ili nekima koji zele da budu evropljani) tako da za sada imam bolje iskustvo sa US serverom nego sa EU (SLO/DE). Izgleda da im je server slabiji u EU nego u US.

Za kraj rezultati:
  • Prva trka Nurburgring (fixed setup): zavrsio 5. napravio par gresaka na kocenju na vlaznom.
  • Druga trka Watking Glen (fixed setup): startovao 1. ali sikana je definitvno bila prvi pokazatelj problema sa stalak+stolica setupa, jer se u GT2 klasi A nivoa ovde vozi brzo do poslednjeg trena onda naglo prikoci i odmah pun gas kroz sikanu, pored toga Cayman GT4 nije bas bio najbolji sa gumama a i Mazda3 na pravcu guta asfalt :D zavrsio 6.
  • Treca trka Mount Panorama (delimicno dozvoljen setup suspenzije): Uf veoma zeznuta staza, ovde sam malo i vezbao (jer je uopste nisam vozio posle SP kampanje a i ovo je bila jedina trka gde je moralo u box a ulazak je ultra tricky) i samu trku sam vozio opreznije jer su stavili ogromne kazne za bilo kakav dodir zida, zavrsio 4.
  • Cetvrta trka Trail Garden (fixed stup): Takodje zeznuta trka, nisam imao vremena da je vezbam uopste a navikao sam iz Dailies da je vozim sa Mazdom3, tako da je pored pomeranja opreme problem opet kao na Watkins Glednu bio i sa gumama. Kvalifikovao se 3. zavrsio 6.

Ukupan plasman:
photo_2024-01-11 07.24.26.jpeg

Nagrada: 3 milke za 4 trke sto je super :)
 
congrats
 
Presao u B nakon ove trke, nije nimalo lako sa njima a secam se jos davno kad mi je @Rizmal rekao da su u B najgori :D
Stvarno nisu normalni, sto govori i njihov SR, treba to sve preziveti i doci nekako do A, gonna be a long ride lol

 
Zaista ne znam kako ti se da. Jucer sam samo dva puta vozio i ugasio. U prvoj utrci su me izbili sa staze (namjerno pravac samo da me makne sa ceste) da sam se jedva vratio na istu. Zavrsio predzadnji. U drugoj utrci su me zabili u zid (namjerno prije krivine) da sam morao ubacivati u R da se izvadim.

SR mi je bio A rating. WTF ?? Morao sam zivota mi googlat kak oradi rejting misleci da je A rating najgore, D mozda najbilji ili idu nekako u nazad.

Kakvi imbecili voze u GT7 mi nikako nije jasno. Auto Club Revolution je bio 10 puta cistija igra.

A pazi sad, Sony hoce da mi uzme 300€ vise za DD Fanatec volan samo zato sto se moze s njim igrati GT7. Nek se ****
 
Ne igram puno, nakanio se pre desetak dana da zavrsim Cafe i dostignem Level 50 na Collector, mislim tako je krenulo, kad sam odradio to onda rekoh ajde da probam malo Sport, kad sam vec zagrejan.
Bio sam vec C ali negde oko pola mozda, B sam prvo dosta igrao, uvek neugodni Dragon Trail, dobro je bilo ali vise volim C trke, ima strategije a i cini mi se daleko manje imbecila.
Potrefilo se i da volim Dejtonu, Ford uglavnom svi voze a i meni je ok skroz, mada mi vise odgovara Pezo VGT i njega bih vozio sigurno ali nema ogledala u VR pa sam odustao od njega jer ne mogu bez njih da vozim.
U VR nema virtuelnih ogledala a ni "look back" na dugme.
Nekako sam se naterao da udjem u B i nakon te trke vise nisam ni vozio, mislim da cu da odmorim dobrano od GT na neko vreme, izmorili me idioti u B, jer ta zadnja trka koju sam i postavio je za mene bila C ali su svi uglavnom bili B, kao neka uvertira sta me ceka u B, u C su svi imali SR:S, ovi sa DR:B imaju daleko losije SR i mislim da niko cak nije ni imao S, sto se i vidi u prvom lapu koji mayhem je bio prisutan, tu ako prezivis prvi lap na konju si, treba imati dosta srece ali i koncetracije.
U DR:C ni blizu nije bilo kao na ovoj trci, maltene bez kontakata, ali kazem svi su na SR:S bili.
Uvek sam se i pitao cemu zapravo sluze Daily A i koliko smisla imaju ako nisi rookie, ali verovatno postoji za veci DR (A i B) gde se verovatno SR spusta dosta brze cak i na najmanje kazne tipa isecanje krivina, pa da se onda u Daily A popravi lakse SR, ne znam, spekulisem. Ne znam, videcu i sam kad budem nastavio, ali umorila me Dejtona a i znam sta me ceka sad u DR:B tako da mi se nesto i ne vozi trenutno.
 
@Glenn imas na sajtu GTa tacno lepo u detalje opisana oba rejtinga kako rade, jedino sto ne znamo tacno je gde su pragovi u poenima (donja/ gornja granica) za svaku klasu.

Sto se tice Fanateca, kako si dosao do cifre od 300e vise , u odnosu na sta?

ako gledas bazu CSL DD 8Nm je 450e trenutno na akciji sa 500e, GT DD PRO 8Nm je 600. Tu je znaci razlika od 150e ne 300.

Ako gledamo kompletan sistem GT DD PRO 5Nm je 700e / 8Nm je 800e, s druge strane ako uzmes McLaren volan (kao najjeftiniji a nekog boljeg kvaliteta) + CSL DD 5Nm bazu + CSL pedale (koje su u paku sa GT DD PRO to izadje 200+350+80= 630e za 5Nm / 200+450+80=730e za 8Nm komplet sto znaci razlika je 70e

Jedino sta je trenutno na akciji je CSL DD Ready2Race Bundle for PC (5 Nm) za 400e koji ukljucuje sve tu razlika jeste 300e ali je volan neuporedivo losiji od GT volana koji je na nivou DS kontrolera. Pretpostavljam da si ovo uporedjivao sa GT DD PRO jer je tu razlika 300e
 
Poslednja izmena:
CLS DD 8nm je 300€.
image.png

DD PRO 8nm je 600€:
image.png


DD PRO je CLS baza.

Ako ides kao rady2race bundle:

image.png


image.png


Drugo, prijatelju moj DD PRO rim je plastikanersko smece. Konstanto se lomi, pucketa i savija kao igracka. Rim niej za bazu od 5nm a ne od 8nm. Najgoriv rim na trzistu. Taj sto dodje uz CSL je 5 puta kvalitetniji rim jer je metalni. NE mozes ga saviti nema sile. Taj uz DD PRO je plasticni volan koji je dizajnirao Polyphony i zbog tog razloga ne mozes kupiti DD PRO ni sa jednim drugim rimom. Isti rim se prodaje uz thrustmaster TGT2. Ne zna se koji je gori.

Ovo je blackmail sonya jer ovo nije slucaj sa XBOX podrskom. Ni sa licencom ni sa podrskom.


A ne znam koliko si pratio Fanatec apokalipsu oko isporuka za praznike. Na kraju se uspostavilo da je sony kasnio sa dozvolama i licencama te nisu mogli slati pakete.

A evo ti rejting za klase:

  • A+: 50,000 to 100,000 points
  • A: 30,000 to 49,999 points
  • B: 10,000 to 29,999 points
  • C: 4,000 to 9,999 points
  • D: 1 to 3,999 points (2,000 points are granted upon completion of one's fifth Sport Mode race)
  • E: Designation for new players who have completed less than five races
 
Nazad
Vrh Dno