Šta je novo?

[PS4, PS5] Gran Turismo 7

Fora je sto nikako da dobijem pozivnicu za Citroen vgt usljivi a ni da se pojave legend cars koji mi fale sve se vrti sto imam. Odavno vise ni ne grindam, vec se dosta nakupili kroz ove weekly races i kroz sad manufacturers trke sport time triale. Ali opet cemu cap???
 
Da nije glictheva ,ova tema bi zamrla :) .
Elem ,uzeh igru opet (prvi put posle PS4 ) i svidja mi se kako reaguju joyevi u trkama ,odlično odradjeno ,pogotovu zbog r2/l2 noviteta koji su doneli dualsense joyevi . Fale još samo neke domaće lige ili turniri ,gde bi mogli da se takmičio online :) .Možda sam bio pominjao ranije u gt sport temi ,imala je jedna liga na bpl forumu ,znam kolko sam vežbao staze ,dok ne naučim svaku krivinu :) .I dalje mi neke ostale u pamćenje ,vidim vozeći gt7 .Sve u svemu odličan ugođaj je bio ..
 
Ima Gran Turismo Srbija na discordu i FB ali koliko vidim mrsavo par ljudi iz regiona i veoma neaktivan discord sto je ocekivano obzirom na par ljudi. Ne znam dal negde ima jos nesto ali vrv nas vecinu zeza vreme da se sinkamo. A neko i ne zeli da vozi s drugima ili sta li vec …
 
I jedno i drugo je razlog.
Meni je sasvim dovoljno što nas trojica sa foruma upoređujemo vremena na svakom novom Lap Trial-u.
 
Mozemo da oformimo nas Bench lobi 😎 pa da se okupimo vozimo u zalazak sunca a nekad mozda da padne i neka trka 🏁
Naravno ako ima zainteresovanih.
 

Rizmal

Malo i kod tebe skakucu online igraci. Moguce da im je takav netcode. Nego vidim da su ti neke utrke sa VR2, neke bez. Ima li razloga zasto ga ne koristis svaki put?
 

Rizmal

Malo i kod tebe skakucu online igraci. Moguce da im je takav netcode. Nego vidim da su ti neke utrke sa VR2, neke bez. Ima li razloga zasto ga ne koristis svaki put?
Ima 🙃 i to vise. VR je super za imerziju i s njim sam brzi zbog boljeg osecaja dubine ali ne koristim ga uvek jer nekad hocu samo da odigram trku na brzinu sa VRom to ne moze uvek da bude slucaj jer je potrebno dodatno vreme da ga raspakujem iz casea u kom stoji i nakon poslednjeg updatea trazi mi skoro uvek da ponovo postavim play area iako se koristi u istoj prostoriji pod istim uslovima i pri cemu sam ja bio poslednji koji ga je koristio prethodno.
Druga stvar je ta sto jos to nije upeglano, ima tu jos dosta nekih problema kao sto su: kada koristis Vr nemas mogucnost da podesis pov tako da u nekim automobilima sedis neprirodno nisko (mazda 3) pa gledas jedva preko volana dok u drugim automobilima sedis neprirodno visoko (uglavnom slucaj kod vgt automobila). Sledeca stavka je jako losa implementacija HUDa za vr gde neke stvari nedostaju ako hoces da igras online sport gde su ti potrebne neke info (nor ispis na sred ekrana da nemas vise goriva i da po tome znas da moras u box, znacajno tokom Daily Race C gde uglavnom moras da dopunis gorivo a ne mozes da se oslonis na instrument tablu auta jer kod nekih to radi kod nekih ne a ne mozes ni da se oslonis na MFD jer je kod nekih auta bukvalno na patosu suvozackog mesta). Ono sto mene najvise nervira je sto ce da ti pomera predefinisani pogled sa svakim presekom ekrana ne znam kako to drugacije da kazem ali evo objasnicu: kad sednes da vozis u stolicu /kokpit i sedis prirodno da su papucice i volan ispred tebe , stavis Vr podesis sve centriras ekran da bude u skladu s tvojim telom u trenutnom polozaju. Udjes u trku neku startujes je i prvo se pokazuje grid ko je koji i ide audodrive do startne linije dok si ti kao sa strane kao gledalac, ako zevas u automobile jer si entizijasta i kako su ih dobro uradili kao ja skrenuces pogled malo levo ili desno u odnosu na tvoj auto koji je uglavnom stavljen centralno tokom tih trenutaka i ako te tad igra prebaci na cockpit view jer trka treba da krene pri tranziciji na taj cockpit view on zapamti trenutni polozaj tvoje glave i onda imas situaciju da trka pocinje da ti je telo ostalo u istom polizaju a ti moras da drzis flavu po npr uglom od 45’ jer je tu sada novi defautni pogled. Tad imas 2 opcije ili da vozis s glavom zaokrenutom u odnosu na telo za xx’ sto je onda uzasno neprirodno pogotovo ako hoces da gledas u krivinu koja je u istu stranu gde vec drzis glavu zaokrenutu pa onda lomis vrat ILI druga opcija je da pritisnes dugme za recentriranje ekrana sto ti prebacuje auto na autodrive jer to pokrece pause menu cime gubis pozicije ili cak mozes da napravis karambol jer auto u tom modu dosta uspori ( ovo nije toliko bitno ako vozis offline ali ako vozis online sport jako je bitno). Takodje def je obavezno imati dobar protok vazduha kroz prostoriju u kojoj si, moja topologija stana je takva da nemam bas najbolji protok vazduha gde igram u DS cak i sa otvorenim prozorom tako da i to zahteva dodatno ulaganje u neki vent da ti duva da se ne bi preznojavao ako igras duze. Takodje sluske od VRa su ok ali nista narocito, treba imati nesto kao pulse 3d ili sl a to dodatno doprinosi znojenju.
I naravno jos jedan razlog to su deca koja ako sam s njima moram da gledam da ne prave gluposti a i stalno nesto cimaju 👽

Sto se tice poskakivanja ne znam na kom si ga videu video mozes mi poslati na pp bas me interesuje kao sto rekoh na ps5 temi zna nekad neki auto da poskakuje ali to nije uvek. Glupo je sto ne daju da se menja region za nalog jednom kad se napravi a ne da pravim naloge po celom svetu zavisno od toga dal ocu najveci izbor , najbolju cenu ili najbolje online iskustvo. Pogotovo sto ljudi tokom zivota mogu da menjaju lokacije.
 
Poslednja izmena:
Sto se poskakivanja tice evo pre neki dan sam vozio Daily Race B, nije bilo poskakivanja, iskreno mislim da nijednom to nisam video.
Bilo je dosta gurkanja ali nista dramaticno, ne vozim mnogo u zadnje vreme.
Sto se VR-a tice mislim da ne bih mogao da vozim GT7 flat, probao sam i ne ide, navikao na VR, drugacije je jednostavno, ali dobro ja sam navucen na VR generalno tako da ne mora to nista da znaci :D

 
Hvala na detaljnom objasnjenju za VR.

Sto se poskakivanja tice, ne znam ga objasnit osim ako bi ti vozio ACC nekoliko sati pa presao na GT7. U GT7 auta pomalo skakutaju, nije mnogo ali zavisi od konekcije. Trepere, ne smijem im se pribliziti jer lagaju. Nije mnogo ali uocim. U ACC budem 2cm od auta. Vidis npr kako ovaj lik izmedju krivine 1 i 2 poskoci sa jedne strane na drugu kada ulazi u krivinu 2. Da si pored njega, razvalio bi te:


Skoci kao da je od papira. Recimo auta se tako ponasaju u ACC ako server treba restartovati. Ali nije to toliki problem ako uzmemo u obzir da ljudi sa ko zna kojih kontinenata prave US nalog upravo kao mi. Svima bude žuta konekcija nekad. U petak kada sam poceo voziti Sport je bilo ok, jucer katastrofa. Ljudi se priblize i sigurno zbog laga me izbiju iz krivine skoro svaku utrku da mi se safety rating srozao.





Ne znam jesam li tri utrke zavrsio. Ovo kod @sammy je ekstra "stabilno".

Sto se VRa tice i pozicije u nekim automobilima, ja sam upravo to radio; ako je pozicija neprirodna, onda se prije pocetka nagnem prema volanu, i kada utrka podje, kada se naslonim normalno, onda mi je pozicija bolja. Ima auta da mi je volan doslovno 5cm od prsa, udara u lice, i ja se onda nagnem malo, prije pocetka, i kada podje utrka, kada se naslonim, bude normalna udaljenost. Referenca su mi ramena vozaca, da li je sa mojim ramenima.

E za visinu i to bi onda trebao mozda ustati prije utrke ..hahaha.

Planiram uzeti VR2 samo radi GT7. I sad je pitanej da li pljusnuti 600€ samo na jednu igru. Probao sam kod kolege i sve je to super ali koliko ce me drzati i koje su mane, gledam ako faila na GT7, druge me igre iskreno ne zanimaju. Sve su mi nekako tech demo vise nego ozbiljna igra. GT7, NMS, RE su mi nekako jedine "prave" igre ali je NMS do nedavno bio jako los i mutan port ..pa se jos kontam da li rizikovati.

Sto se GT7 tice, presao sam na CRO nalog. Poceo praviti GER nalog ali ne moze da se odabere engleski jezik. Svasta. Pa sad moram preci sve do Menu 9 da bi mi se otvorio multiplayer. Odose sva auta ode sve na originalnom profilu.

image.png


E da, kazes da si brzi sa VR2 pa mi je to dodatna incijativa da ga kupim VR2 :D Ne znam dobro Barcelonu i sa ekranom doslovno ne mogu dobiti referencu krivine 10. Ne ide pa ne ide. Fastest lap mi je sa 911 2017 1:42:2. Nije katastrofa ali je to i dalje truba. Treba mi tacno VR da se okrenem da vidim kako ide.
 
Razumem na sta mislis kad kazes poskakivanje, verovatno je nesto do konekcije, moguce da je to u pitanju.
Ima ona skala sa barovima pored nicknamea, to je valjda koliko je jak signal, kod mene je bio u toj trci na 3, nisam primecivao tj. gledao to ranije tako da ne znam koliko je uobicajeno a nije prijavljivao nikada neki problem u vezi toga i sl.
Vezao sam wired PS5 tako da nije Wifi, mozda je to ping, nisam siguran, na optici sam kod MTS trenutno, stabilan signal godinu dana, nije nikad ni prekidao cini mi se, pre toga bio na Orionu isto optici, on je takodje bi oodlican ali umeo je da nestane ponekad signal na par sati.
 
@Glenn i ja igram ACC online, tamo nije nista manje izrazeno skakanje ponekad. Naravno i u GT7 se to desava ponekad. POgledao sam ovo sto si rekao i da ima neprirodan polozaj u trenu na mom prvom videu. Ali evo ja sam presao na DE nalog ping 31 vs 121 na US nalogu, i bio je lik koji se bukvalno teleportovao po stazi (imam snimak mogu da okacim) a to nikad nisam video za 2g igranja na US regionu tako da sve je to od slucaja do slucaja. Naravno manji ping je bolji to je sigurno.
Kao sto znamo online je uvek sto se toga tice lutirja, pogotovo kad se igra ovako vrata na vrata kolima pa se ona problemi i tvoje konekcije i onog pored tebe sabiraju :)
UPDATE: INace i meni je PS5 na kablu :D kao i @sammy samo SBB , FTTB optika posle koaksijalac.

Sto se tice ova tvoja 2 videa (valjda su tvoja) to je uobicajeno , nisi ti njima skakao vec tako ljudi prljavo igraju, ja sam bas slao @sammy juce par snimaka gde sam poludeo jer mi je lik isto radio kao i tebi na drugom snimku namerno US police move i izbacio me sa staze, pregledavao sam replay 10x i nikakav glitch , gubljenje paketa ili ista nije bilo nego samo dirty move. Najgori su mi ljudi koji su DR: B igraju uzasno prljavo. Mada sad kad sam napravio DE nalog i usao od 4 partije zavrsio samo 1 to su dive bombing , dive ramming, izguravanja ,.... OK rating pocetni je E ali covece dal je moguce da me namerno izguras da bi uzeo poziciju. A kazne su smesne u GT7. Eto moja situacija od juce kad mi je lik uradio policajku, mene je izbacio , posto sam mu se preprecio zbog toga u jednom trenu morao ej da uspori , i onda su ga sustigla 3 auta zbog cega je naglo skreno udesno i sve iih zabio s druge strane u zid na startno ciljnom pravcu Catalonie. I za sve to je lik dobio samo 5s kazne a sjebao je 4 vozaca. Pri cemu mene koga je izbacio u pesak i dok sam se okrenuo je GT poceo opominje da ce da me diskvalifikuje i da odbroijava, srecom u zadnjem trenu sam se vratio na stazu ali to je ortodoksna glupost (imam snimak za ovo na mom yt nalogu kad sam to prvi put doziveo i kad sam dobio DQF jer se nisam vratio na vreme na stazu). u ACC je to mnogo bolje uradjeno. Takodje kad nanovo krenes online , ovaj glupi ghosting ce ti se aktivirati svaki put kad prikocis :D umesto da urade penale kako treba oni su resili da ghostuju automobile i time ne resavaju probem debila koji su dosli da voze crash racing. Najgore je sto su ljudi naucili kako da koriste ghosting u svoju korist. OPet imas na mom nalogu YT da vidis kad je sve bilo suprotno, iako je ping 120+ itd vozilo se vrata na vrata i da niko nikog nije izbacio.

Sto se tice VRa i pozicije da mozes tako da "podesis" kokpit ali to nije bas user friendly :D zato sam rekao kako je i sta da ocekujes bez da moras da se "prepodesavas" u stolici/ rigu.
Dalje po meni vredi ga uzeti, jer je bas dobar dozivljaj. I da brzi sam ne nesto puno ali uvek sa VR postavim bolje vreme. Nazalost kao sto rekoh dosta cesto samo uskocim da odigram a VR nije za to uskoci jednu izadji ili sl kad moras da nadgledas decu. Drugo mana VRa je kao sto sam rekao HUD, kad vozim bez VRa poceo sam da koristim SimHub dashboard koji sam modifikovao, jer GT7 daje tonu telemetrije koju ne vidis kroz igru, npr meni je jako bitno na koliko sam obrtaja da bi iskoristio svaku brzinu maksimalno jer vozim manuelno, sa VRom to ne mozes ako auto nema obrtomer na tabli/volanu. SimHub mi omogucava i da vidim stanje guma jer je jako bitno koja im je temp sto u igri ne vidis , a od toga jako zavisi koliko mozes da zapinjes (posto igras Acc onda ti je ovo poznato hladne gume malo primiri, pregrejane gume isto, gume na trkackoj temp zapni ). E da VR ti pokvari cockpit view u flatu , do VRa sve sam vozio u cockpit view, od kako vozim sa VR vise ne mogu da se vratim u flat cockpit view , tako da na flatu ugalvnom vozim preko haube.

Ne znam koju opremu imas na kojoj vozis meni je sa 911 vreme 1:41:96 (tako nesto), mogu bolje ali nemam vremena tome toliko da se posvetim (zivot, zena, deca,posao.... a trka ce da bude sklonjena za par dana), a od opreme trenutno imam NLR Wheel Stand 2.0, Ikea stolicu , G923 (modovan) i to je to :D. krastavac ja sam realan sa 40g i decom koja me stalno cimaju tesko da mogu da se posvetim kao pre 15-20g kad sam peglao do savrsenstva :)

E da prelaskom na novi nalog nisi izgubio nista, ja i dalje imam US nalog na kom gledam da kupim jos 10 automobila da kompletiram sve automobile kao car collector, sve trke misije,.... sve zlato. Danas sam zbog tebe stavio i DE nalog , odigrao vec 6% igre , licence natB, natA, intB, intA, zapoceo S licencu. Odradio tonu trka i otkljuceo online :D za sad 25 automobila u garazi. Vrv cu i ovde odraditi sve isto kao i na US nalogu da osvojim i kupim sve samo sad znam kako da ustedim vreme i "novac" da bi dosao do istog statusa kao na US nalogu.
Fora je samo da se switchujes izmedju 2 naloga po zelji ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam zbog tog poskakivanja u online odmah prešao na UK nalog i od tada nemam tih problema
 
Igram ACC svaki dan. Nekada 2-3 utrke, nekada 2-3 kruga ali koliko god ulovim vremena, izdvojim za volan. Nekada sam se takmicio i u LFM ligi. Auta nikad ne skacu kao u GT7. Evo ti poredjenje, ovo je utrka sa Cro profila, 36 ping, sve linije zelene kod indikatora veze:



Gledaj kako auto skace kao da na tastaturi lik igra. A on je sam ispred mene bez kontakta drugih. Kada je vise auta u krivini, ta teleportacija se pogorsa. US profil je jos gori.

Evo ti ACC (nije moj video):



Gledaj kako su auta mirna i kako nema kontakta. Kao da igra lokalno protiv botova a ne LFM ligu. Imao sam i svoj ACC server i da su se auta ponasala kao u GT7, ugasio bih ga.

Ako se tebi desava u ACC, onda je do konzole. Jer ovoga nema ni u iRacingu ni u rFactoru 2. Mozda Sony zaj*****.

Ta dva videa sa izbiojanjem jesu moja. Ja i dalje sumnjam da se ljudi puno lupaju zbog laga jer igram sa pocetnicima i u drugim igrama i izbijanej se desava najcesce u krivini, ne na pravcu kada je neko iza mene kao u GT7.

Sto se VRa tice, to jest lame sto se ne mogu pratiti gume. Zakleo bih se u zivot da sam pogledao gameplay sa indikatorom guma, onako preko konzole stoji onaj 2D indikator, preko ventilacije. Ili ti mislis na nesto drugo. Sa druge strane, dodaje imerziji. Mora biti neki trade-off. Istina da meni lete oci u ACC na sve informacije ali eto, VR2 ima imerziju.

Sto se prebacivanja brzina tice, ne prebacujes na light indikator? Zar to nema svaki model auta?

Sto se opreme tice, nista posebno. T300 RS sa F1 addonom i defaultne pedale. U planu je iduce godine DD PRO i neki "kokpit". Sada je obicna stolica. Dobra i super sluzi ali je daleko od savrsenog. Samo sve to vuce jedno za drugim. Ako uzmem DD, treba mi kokpit, ako uzmem kokpit treba poseban TV itd itd. Znaci VR2 + DD + kokpit + LG C2. Skup sport.

Jos se lomim oko kupovine VRa, dat cu sansu jos 7 dana Sportu pa cu da se skontama. 99% sanse da cu ga uzeti jer previse volim auta da bi propustio, ako nista, silgleplayer utrke na green hellu.

Hvala tebi puno na informacijama :)
 
@Glenn Kao sto si video kod mene retko kad ima toga kao i kod @sammy na US profilu ali ima, i veruj mi nije do laga sto te cukaju u krivini, pogledaj YT kanal bilo koga, videces da je to opste pravilo. Kazem ti imam milion snimaka evo sad i sa DE servera znaci EU ping 31 i opet katastrofa je. Na US serveru najveci karambol je u DR: B (verovatno i u E ali odavno niisam tako nisko) bez obzira na SR, a kad igras sa DR: A/ A+ toga nema , tako da nemoguce da ping 120+ pravi lag i karambol samo u nizim rejtinzima. Ovo ti pricam iz iskustva jer sam bio A+ vozac jedno vreme, ali zbog dece sam morao par puta da izadjem iz trke i to najvise steti rejtingu. Imas i po YT o ovome se dosta prica. Zato su i uveli ghosting, sto je po meni totalno unistilo kvalitet trkanja. I rade pogresne stvari da bi kao resili problem carnage-a.
Sto se tice ACC videa koji si postavio, ima i tu "skakutanja" auta obrati paznju na Hondu od 4. krivine. Sto se tice konzole i ACC, ne znam da li si probao ACC na konzoli ili si ga igrao samo na kompu. Na PCu i xBoxu je ACC super nema bagova, sve je tecno, na PS5 nije tako, prepuno je bagova, da ne pricam da ako stavis sampionat sa max brojem protivnika igra bukvalno zabode na 3fpsa :D Tako da ima nesto tu do PS-a definitivno e sad moj je u NAT: Typ2 nisam uspeo da ga prebacim u Typ1 mozda je do toga ne znam. Nije sad da je neigrivo, igrivo je ima situacija koje su komicne, da pipnem auto ispred a on bude bukvalno katapultiran i obratno. Takodje da se odbijemo jedan od drugog iako izmedju nas mozes da stavis ceo auto. Desavalo se ali retko. Takodje kad vec razmisljam o tome primetio sam da na DE serveru takodje imam 3/5 crtica za konekciju iako je ping ~30 :D

Sto se tice guma da imas MFD kao sto sam ti ranije pisao koji ti pokazuje istrosenost guma i ako ih pregrejes, ne mislim na to to je bazicna info po meni, jer u pozadini kao sto rekoh GT7 ima telemetriju na nivou ACCa gde temp guma itekako utice na grip. Evo ti moj SimHub dash od pre neko vece sto uslikao:
photo_2023-12-10 21.44.41.jpeg

kao sto vidis imas temp guma , i prvi krug su gume hladne i zato uvek postignem na kvalifikacijama npr dosta bolje vreme u drugom nego u prvom krugu, i to je razlog zasto jako lako gubis zadnji kraj u GT7 . Kod vecine kola nikad ne zagrejes zadnje gume.... E sad ako koristis VR ne mozes da koristis telefon/ tablet za ove dodatne info, a iz samo telemetrije guma mozes da izvuces dosta info o tvojoj voznji. Takodje na osnovu ovoga mozes da vidis gde da podesis Brake Bias sto je bitno za rotaciju tj brzinu u krivinma.
Da se vratim na MFD kao sto sam rekao u postu dva pre , MFD u nekim kolima zna da bude na patosu suvozaca sto znaci da u sred trke moras da sklonis pogled totalno sa staze.

Sto se tice onog "imas lampice" kao npr kod Porsea, da imas lampice ali sta ti govore? Govore ti da si u nekim obrtajima i kad dodjes u crveno trepere i to je to, ali ako pogledas podatke o Porseu videces pri kojim obrtiajima ima najvise snage i kad to iskoristis sa podatkom kao npr kod Lamba koji na volanu ima obrtomer onda dobijas i do pola sekunde po krugu ako ne i vise samo na ovu sitnicu.Tako da kao sto rekoh neki auti imaju neki nemaju obrtomer i vrv zato igraci na WGT koriste onaj pogled sa branika gde imaju obrtomer.

Sto se tice opreme ,ja sam uzeo ovaj wheel stand kao u planu da ako uspem da nagovorim zenu da kupim dodatno sediste medjutim cene su otisle u nebesa, vise mi se isplati da uzmem ceo rig a ne samo dodatak za istu cenu. krastavac 2 dece nema se bas mesta za ogroman rig. Mene je zena da ne bi gledao ostatak kokpita pocastila za BF sa Fanatec DD Pro ali koliko vidim pitanje je kad cu to dobiti , Fanatec je spolja jadac iznutra gladac. E sad ako i kad to jednom stigne zbog loadcell pedale vise nece moci da se igra ovako jer load cell zahteva pritisak sto znaci fixni kokpit je must have... a onda sve to postaje uzasno skup hobi pogotovo zbog par desetinki :D A pre 15god ko je imao G25 bio je car iako je igrao sa stola i iz stolice. Neki likovi su me cimali ameri u fazonu kao sam toliko brz ovo ono sta koristim od opreme, i kad im kazem G923 sa ikea stolice oni ne veruju. Tako da poenta je da znas da koristis opremu koju uzmes. Da naravno sa DD volanom ces imati bolji ffb precizniji sto znaci moci ces da ispravis auto kad krene da bezi sto npr kod G923 zbog slabog FFBa nije slucaj tek kad vidis vizuelno da gubis kraj krene FFB da se oseti jer je preslab, a tad je onda uglavnom kasno da nesto uradis. Daleko od toga da je los volan, super je entry level i ako ga kupis po realnoj ceni napolju a ne kod nas po 2-3x vecoj ceni itekako se isplati , lak je za popravku i trpi sve i svasta, nemam kocnice da ga dam klincu ili njegovim drugarima koji krenu da divljaju na njemu.

Sto se tice VRa to je skupa igracka , ako si auto entuzijasta GT je po meni way to go igra , sto zbog kontenta sto zbog detalja do kojih su isli. VR to izdize na novi nivo. A VR na Green Hellu je bolest :D Danima sam vrteo samo time trial s raznim autima kad sam uzeo VR.
Takodje kako vozis iz kokpita, primetices npr na Porscheu na tvom snimku kad igras flat i skreces pogotovo na Barsi u dugim desnim krivinama ruka ti zaklanja vidik i to je ono zasto je VR dobar to nije toliko izrazeno ne smeta toliko jer mozes da nagnes glavu i da vidis oko ruke kao sto mozes videti na

Kao sto vidis veci deo krivine i ceo auto je tebi zaklonjen u fletu ja taj problem u VR nemam jer imam mogucnost promene ugla gledanja, drugo imas automobile koji nemaju retrovizor unutrasnji a spoljni su van vidokruga u flatu , tako da i tu je prednost VRa jer mozes lako da gledas sta se desava oko tebe kad igras vrata na vrata.

I da pitanje zasto si pogasio sav hud? kako mozes da vozis bez MFDa? ja njega koristim u radar modu jer tako znam dosta puta da izbegnem dive rammere, znam da je manja imerzija ali to je must have po meni. Drugo cesto sam primoran da promenim brake bias tokom trke a to bez MFDa ne mozes. Takodje kod trka sa dopunom goriva bez toga neces znati kad da odes u box jer nema pitCrewa ni pit komunikacije pogotovo u VR sto je takodje mana GT7 :(
 
Poslednja izmena:
Nisma pogasio HUD vec je to replay, da ne snimam komplet utrku. Hud mi je kao na ona dva snimka kad su me izbili sa staze.

Ima poskakivanja i u ACC ali je to sve dosta mirnije i staticno. Imam AC i ACC na PS5 ali ih vise ne palim tamo jer nemam razloga zbog racunara. Moguce da su konzolaske verzije losije.

Za green hell sam napucao neki dan XBOW na max i cekam VR. Ide sad do 310kmh :D :D :D

To za pitcrew i informacije o gorivu je fail. Kako izostavljaju takve stvari u VR2. Nadam se da ce fixat nekad. A pozicija hud-a za VR, ne mozes da kacis na ekranu po volji? Kazes da ti ne na podu info. Tu je fixan znaci?

Nisam se pun ocimao oko GT7, poceo sam online ganjati tek u petak da vidim kako ide Sport jer bi samo kontao samo zbog Sporta uzeti VR2. Pa cu onda analizirati auta i strategije.
 
Nisma pogasio HUD vec je to replay, da ne snimam komplet utrku. Hud mi je kao na ona dva snimka kad su me izbili sa staze.

Ima poskakivanja i u ACC ali je to sve dosta mirnije i staticno. Imam AC i ACC na PS5 ali ih vise ne palim tamo jer nemam razloga zbog racunara. Moguce da su konzolaske verzije losije.

Za green hell sam napucao neki dan XBOW na max i cekam VR. Ide sad do 310kmh :D :D :D

To za pitcrew i informacije o gorivu je fail. Kako izostavljaju takve stvari u VR2. Nadam se da ce fixat nekad. A pozicija hud-a za VR, ne mozes da kacis na ekranu po volji? Kazes da ti ne na podu info. Tu je fixan znaci?

Nisam se pun ocimao oko GT7, poceo sam online ganjati tek u petak da vidim kako ide Sport jer bi samo kontao samo zbog Sporta uzeti VR2. Pa cu onda analizirati auta i strategije.
PitCrew nedostaje svakako u GT7, nije kao u ACC da ti kaze sad u box zbog goriva ili guma, ili ...u slucaju da ne zelis da se zamaras s informacijama sa instrument table (a kod nekih automobila to jednostavno ne postoji kao indikacija). Jedino sto imas je van VRa tj u fletu da ti izadje crveni ispis tipa ostalo ti je goriva za 1 ili manje kruga. ili da pratis sam MFD gde imas fuel guage koji pocne da pulsira crveno kad si na 1 ili manje kruga da ostanes bez goriva. U VR2 iz nekog razloga fali ovaj ispis na sred ekrana, tako da moras da se oslonis na MFD. Sto se tice pozicije HUDa ne nemozes nista da menjas (pozicije elemenata HUDa) i to je nesto sto su svi oceklivali da ce SpecII update da poboljsa oko VRa i HUDa ali nazalost nije. Sto se tice MFD pozicije, nazalost i ona je fixna i uglavnom je u nivou instrument table relativno lako vidljiv u vecini automobila, nazalost kod nekih kola je kao sto sam rekao na patosu suvozaca (ne mogu da se setim kod kog auta je to ali tako je). Kod Porschea je npr zbog rearview kamere npr MFD postavljen na suvozacevom delu iznad instrument table ne bas olako vidljiv, tipa trebas da pogledas ka desnom retrovizoru da bi video MFD sto mozes da primetis iz mog snimka iz prethodnog posta.
Kod mazde 3 je npr lako vidljiv sa malim zaokretom glave
Screenshot 2023-12-10 at 11.35.45 PM.png
Dok je npr kod BMW bas lepo vidljiv je je pozicija vozaca duboko u kabini kao kod DTM automobila
Screenshot 2023-12-10 at 11.36.57 PM.png
MFD je jako bitan i zbog toga sto kad imas duze trke mozes da podesavas POWER auta onthefly tako da stedis gorivo, ili menjas brake bias ili da menjas TCS npr ja vozim bez TCSa ali ako krene kisa ja TCS dizem na 1-2. Zato mi je bitno da u svakom trenu bude lako vidljiv i dostupan. Zbog imerzije bi mi bilo najbolje kad bih mogao da pogasim ceo HUD ali da ostane MFD.

KAd smo vec kod toga sta pomaze u voznji, tek skoro sam izvalio da moze da se menja izmedju kratkih i dugih svetala :D uvek sam se pitao kako tako losa svetla ima auto kad se vozi nocu :D
 
Poslednja izmena:
Znaci fali jos dosta stvari da posvete VR komponentama. Nekako mi sve to zvuci, oko HUD postavki, kao placeholder. Sad ce puna godina da je izasao VR2, pune 2 da je izasao GT7. Ne znam koliko ce davati paznje GT7 VR verziji ali ..treba ostat optimistican.
 
Znaci fali jos dosta stvari da posvete VR komponentama. Nekako mi sve to zvuci, oko HUD postavki, kao placeholder. Sad ce puna godina da je izasao VR2, pune 2 da je izasao GT7. Ne znam koliko ce davati paznje GT7 VR verziji ali ..treba ostat optimistican.
Pa iz ugla nekog ko dosta koristi za GT7 fali, u nekim drugim igrama to nije tako izrazeno ili nisam proveo dosta vremena u njima. Imaj na umu da je podrska za VR u GT7 dodata na pocetku ove godine bese (znaci naknadno), tako da jos je to nova tehnologija. Da li ce davati paznje GT7 VR verziji, ne ocekujem iskreno kad vec nisu sad u SpecII updateu (jedino ako bude SpecIII sledece godine :) ), jer igra je sad vec ulazi polako u svoju 3. godinu. Pre ce biti da ce sve sto sada se zamera biti implementirano s dolaskom PS5PRO ili PSVR3 ili GT8 ili sva 3. Videcemo. NIje da je ovo lose super je VR samo sto treba da imas na umu i neke sitnice koje mogu biti nedostaci ako dolazis iz simRacing sveta u GT7 simCade/Racing svet. Na PCu imas npr automobilisu2 ona je kao ACC u VR, ovde imas samo GT7 i iskreno mislim da je VR na GT7 uradjen bolje nego VR u bilo kojoj simRacing igri na PC trenutno. Isto se tice i grafike. E sad sve ima svoje prednosti i mane, PC: modding, conectability,....ovo je ipak konzola i dosta je ogranicena i trazi odredjeni HW, modove tesko da mozes da imas osim zvanicnih DLCova ako oces da ides da igras online itd. Sve su to kompromisi.
 
PC je malo drugacije trziste sto se VRa tice. Ima vise izbora setova i nasviras ih da idu na 120FPS ili sada sto treba da izadje Index 2 koji ce imati 144Hz mod. Igara u izobilju i ono glavno sto se razlikuje u odnosu na GT7 je fizika. Ali nekako sam se navikao na GT7 samo mi "ne dozvoljava" da se vracam na druge simulacije. Comparison is thief of joy.

VR2 jedino ima fenomenalan OLED. Ne kazem da mu je to jedina prednost ali sa PC strane, samo je nebo granica. Imas i ovoga:

 
Znaci krenuo sam na novom nalogu da igram i nisam dirao rulet kartice uopste nakupio sam ih destak i onda sam ih pokrenuo sve jednu za drugom malopre i na svakoj sam dobio najmanji moguci novcani iznos cak i kad je isti bio opcija uz zlatne poluge i automobile. I posle nek kazu da ne forsiraju mikrotransakcije…
 
Meni su bile sve sa 1-2 stars. 2000$ max. Ne znam koje su tebi dolazile. Nisam igrao puno na novom nalogu, izlevelovao 9 book da mogu igrati MP i odvezao 2-3 utrke. NAdam se da ce dolaziti sa 5 stars nakon nekog vremena.

A da forsiraju mikro-transakcije; pa Sony bolno želi da bude Apple u gamingu. Subscription poskupljuje. Izdali konzolu bez audio out porta i ne daju BT slusalice da se kace osim njihovih. Izdali su novu konzolu bez postolja koje prodaju posebno. itd..

image.png
 
Igrao jutros na SLO serveru, da zanemarim sto autombili skacu i vise nego na US serveru sto nema logike jer je ping 3-4x manji, ali kolicina ja ne znam kako da se izrazim kakvih vozaca je ogromna, snimio sam svakakve situacije i ako budem imao vremena napravicu kompilaciju pa okaciti na yt. Bukvalno sve sto vam padne na pamet ili ne ljudi rade da bi zadrzali poziciju ili uzeli poziciju. Trkao sam se na Daily Race B "Brands Hatch" prvo sam usao bez kvalifikacija , da je bilo cistog trkanja zavrsio bih u EC klasi bez problema prvi za zadnjeg mesta, ali posto gomila likova igra uzasno prljavo zavrsavao sam na 2-5 mestu sto je lep skok za samo 5 krugova. Cak sta vise to mi je bilo zanimljivije nego posle kad sam odradio kvalifikacije pa sam startovao sa 1-2 pozicije jer sam znao i iskusio u prve 2 krivine dive bombing i zavrsavanje u pesku pa onda opet sa zadnje pozicije ka vrhu. U ovoj klasi ispada bolje krenuti sa dna kace :D
 
Kako si opisao izgleda da cu razbiti VR a jos ga kupio nisam. Ja ne znam kakvi su to njima serveri pa su tako lose utrke. Nikad zaista nisam gledao ni da li neko licno hosta server kuci, ni da li je rentan server ni ko je na serveru. AC, ACC, rFactror 2, iRacing. 99% vremena su utrke clean da se mozes 2cm iza nekoga voziti.

Ja sam rentao ACC server. Nasao najjeftiniji na netu za 30 slotova, stavio 27. Ma savršen bio. Nekad davno hostao licno na PC-u AC server. Bez greske radio. A da ne idem u kameno doba kada smo svi visili na demo Live for Speed serverima i trkali se dok se boje ne rastope. Nikakvog laga nije bilo.

Ima tu i Automobilista 2, nova rFactor 2 liga, Race Room itd itd. Sve su utrke bile rock solid. Ponekad sam znao igrati Wreckfest na konzoli koji ne bi funkcionisao da ima laga jer je poenta kontak sa drugim ljudima. Isto rock solid. Ja sam mislio da je problem sa lagom u racing igrama zaborav. Ocito ono hostuju utrke na necijoj konzolu, nekoga odaberu da bude host i onda zavisiš o necijoj konekciji jer nema logike da je gore na serveru "par metara od tebe" i na drugom kontinentu sa druge strane planete. Oni ocito i nemaju servere.

Ljudi ne bi bacali silne hiljade € na komponente i racing entuzijazam da je situacija takva. Zamisli da GT7 hosta 24h le mans kao sto bdue na ACC i iRacingu.

Ne kontam.
 
Kako si opisao izgleda da cu razbiti VR a jos ga kupio nisam. Ja ne znam kakvi su to njima serveri pa su tako lose utrke. Nikad zaista nisam gledao ni da li neko licno hosta server kuci, ni da li je rentan server ni ko je na serveru. AC, ACC, rFactror 2, iRacing. 99% vremena su utrke clean da se mozes 2cm iza nekoga voziti.

Ja sam rentao ACC server. Nasao najjeftiniji na netu za 30 slotova, stavio 27. Ma savršen bio. Nekad davno hostao licno na PC-u AC server. Bez greske radio. A da ne idem u kameno doba kada smo svi visili na demo Live for Speed serverima i trkali se dok se boje ne rastope. Nikakvog laga nije bilo.

Ima tu i Automobilista 2, nova rFactor 2 liga, Race Room itd itd. Sve su utrke bile rock solid. Ponekad sam znao igrati Wreckfest na konzoli koji ne bi funkcionisao da ima laga jer je poenta kontak sa drugim ljudima. Isto rock solid. Ja sam mislio da je problem sa lagom u racing igrama zaborav. Ocito ono hostuju utrke na necijoj konzolu, nekoga odaberu da bude host i onda zavisiš o necijoj konekciji jer nema logike da je gore na serveru "par metara od tebe" i na drugom kontinentu sa druge strane planete. Oni ocito i nemaju servere.

Ljudi ne bi bacali silne hiljade € na komponente i racing entuzijazam da je situacija takva. Zamisli da GT7 hosta 24h le mans kao sto bdue na ACC i iRacingu.

Ne kontam.
Kaove veze sad ima razbijanje VRa sa njihovim serverima i igracima 😛

Pazi ja ti samo iznosim moje vidjenje. Kao sto rekoh ping 3-4x manji auta i dalje skacu cak i vise nego na us serveru. Presao sam na SLO nalog jer me mrzi da se podsecam nemackog, ali to bi trebao biti isti server valjda, ping je nepromenjen ~30. A ono sto sam primetio da Francuzi na tom serveru imaju 1 najmanju crvenu crticu za konekciju 🤨
krastavac igrao sam ja i razne lige i sve sa GTR2 i GT Legends nekad i bilo je ok. Neke druge igre ne bas toliko jer je bilo laga itd ali net je pre 20g bio kakav je bio a vremenom iako su brzine otisle gore i dalje neke stvari nisu sredjene tako da naviknes se na ta mala skakutanja i ne primecujes ih il ih prihvatis, bitno je da nema teleportacija a to sto ce u 1od 100 trka neki auto da skakuce mi je nevazno.
Sto se tice wreckfesta na GT7 kazem snimio sam tonu materijala treba to pregledari i izvuci opet ne zelim puno da gubim vreme na to jer znam da je to defakto tako u GT7 (mada da budem iskren u ACC je jos gore sto sam igrao i za sad zbog toga odustao od ACC MP). Zato gledam da koristim radar za ove od pozadi, da tokom trke omasim aoex nekad i celu krivinu gledajuci u radar ali tad izgubim manje pozicija nego kad ga ne pogledam pa me lik katapultira skroz van staze dive rammingom pa me onda jos glupi penalty sistem opominje da imam 10s da se vratim na stazu ili cu biti DQF. Ono sto je najdebilnije po meni je ghosting jer ne mogu da izvalim kako radi. Nekad lik koji prikoci se ghostuje nekad se izvrti ispred mene i ne ghostuje se tako da uvek gledam da izbegavam ghost car kao da se ne ghostuje kad god to mogu. Najvise nervira sto i kad te neko katapultira sa staze nastavi da vozi bez ikakve kazne. Nije dobar ni ACC koji ti lema kazne za dodir ipak je to motosport i treba da bude nekad kontakta (naravno ako isti ne uzrokuje da neko izgubi kontrolu) ali GT7 penalty sistem je tesko sranje. Najgore mi je kad prikkocim ranije da ne dodirnem lika ispred mene a onda se neki mamlaz iza zaleti zvekne me od pozadi i uzrocno posledicno me baci na lika ispred, i tad uvek ja (ti) dobijes kaznu a ne onaj sto te nabacio na ovog ispred, iako si ti uradio sve sto ti je u mogucnosti da vozis cisto.
 
@Glenn Evo jednog videa koji sam nasao na brzinu:


Videces na ovom videu sve mane penalty sistema i ghosting sistema, obrati paznju na zeleno zutu supru vecinom ispred mene koja skakuce (nije jedina a EU SLO server), ghosting im je broken, penalty sistem im je broken, na kraju sam dosao do prve 2ice i pored toga sto sam prethodno bio izguran sa staze, i u pokusaju da ih zaobidjem cak silazeci jednim tockovima sa staze lika jedva da sam dodirno on se zarotirao kao da sam ga ne znam koliko rokno (na US serveru sam ovakve stvari pripisivao velikom pingu ali ocigledno nije tako), ne kazem da mi je najcistiji pokusaj prestizanja ali 3 wide u krivini gde su se njih dvojica prethodno rokala vrata o vrata ne prepustajuci poziciju po svaku cenu nije mogao da prodje bezbolnije od ovoga ali avaj bili su dosta sporiji zbog medjusobnog cukanja mislio sam da mogu da ih prodjem trebao sam mozda da sacekam neku drugu krivinu mada vrv bi bila ista situacija i kasnije, posle me on ili neka ista druga supra namerno izbacila sa staze gde mozes da vidis svu besmislenost penalty sistema jer isti mene hoce da DQF jer sam van staze. Takodje na kraju 3 kruga mozes da vidis klika u Mazdi kako je hteo da me dive rammuje , pa sam ga izbegao zahvaljujuci radaru na MFDu.

@moderatori isteklo je vreme za edit posta, zato postavljam poruku za porukom, ako nije problem spojite je s prethodnom.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje vezano za prenos GT7 progresa i podataka u slučaju promene igre koja je za drugi region, možda je neko imao iskustva.

Dok nisam prodao PS4, neko vreme sam imao obe konzole. Pošto GT7 nalog delim sa još jednim članom (ja PS4 nosilac, on PS5 nosilac, US region), pozajmio sam njegov slot čisto da probam igru na PS5. Svaki put kada šaltam igru sa konzole na konzolu, svi podaci su vezani za PSN nalog i povlače se sa GT7 servera - nastavljam gde sam stao. Uopšte nisam morao da prebacam save fajlove.

E sad, prodajom PS4 konzole, moj slot nosioca mi je praktično beskoristan, moram ponovo da nabavljam igru za PS5, ali me zanima da li ipak mora da se vodi računa o regionima? Nešto sam mišljenja da ako je GT7 progres vezan isključivo za PSN nalog, u mom slučaju US, verujem da će se progres sinhronizovati čak i ako nabavim igru sa recimo TR ili UK regiona. Ima li nekog da potvrdi ovo?

Možda je čak neko voljan da mi pozajmi GT7 nalog ili PS5 slot nosioca koji nisu US, samo da isprobam i budem siguran u teoriju. To bi bilo još bolje i veoma zahvalno sa moje strane.
Drugi predlog, možda i najbolji, ako neki član ima samo GT7 na nekom nalogu i igra sa njega, mogli bismo da podelimo, uz dogovor oko nadoknade. Dakle on gost, a ja nosilac. Ako ima tako dobrih duša, šaljite PM.
 
Imam pitanje vezano za prenos GT7 progresa i podataka u slučaju promene igre koja je za drugi region, možda je neko imao iskustva.

Dok nisam prodao PS4, neko vreme sam imao obe konzole. Pošto GT7 nalog delim sa još jednim članom (ja PS4 nosilac, on PS5 nosilac, US region), pozajmio sam njegov slot čisto da probam igru na PS5. Svaki put kada šaltam igru sa konzole na konzolu, svi podaci su vezani za PSN nalog i povlače se sa GT7 servera - nastavljam gde sam stao. Uopšte nisam morao da prebacam save fajlove.

E sad, prodajom PS4 konzole, moj slot nosioca mi je praktično beskoristan, moram ponovo da nabavljam igru za PS5, ali me zanima da li ipak mora da se vodi računa o regionima? Nešto sam mišljenja da ako je GT7 progres vezan isključivo za PSN nalog, u mom slučaju US, verujem da će se progres sinhronizovati čak i ako nabavim igru sa recimo TR ili UK regiona. Ima li nekog da potvrdi ovo?

Možda je čak neko voljan da mi pozajmi GT7 nalog ili PS5 slot nosioca koji nisu US, samo da isprobam i budem siguran u teoriju. To bi bilo još bolje i veoma zahvalno sa moje strane.
Drugi predlog, možda i najbolji, ako neki član ima samo GT7 na nekom nalogu i igra sa njega, mogli bismo da podelimo, uz dogovor oko nadoknade. Dakle on gost, a ja nosilac. Ako ima tako dobrih duša, šaljite PM.
Hm dobra pitanja, posto igra uzima region PSN naloga (debilno u 21. veku) i to ti direktno odredjuje sve u igri, onda vrv ne bi mogao da uzmes da preneses podatke koje imas sa US PSN nalogom na neki novi region tj ne ocekuj da ce se progres sinhronizovati, jer npr ja kad sam pravio naloge za UK,DE, SLO,.... mogao sam da uzmem isti GT7 ID, isto ime i prezime, jedino sto je razlicito je PSN ID i region (adresa/drzava) samim tim igra nije prenosila trenutni progres. Jer meni bi to bilo super jer sam odradio sve na US nalogu i fali mi trenutno samo 10 automobila da budem full car collector, sve ostalo prestao i osvojio sto se osvojiti moze. Mada iz gore napisanog i uporedjivanjem US vs Eu serveri i pored 3-4x manjeg pinga situacija u onlineu nije puno razlicita cak sta vise.

Brzom pretragom neta dodjoh do ovoga:
Not possible as each region has different ids making saves incompatible.
Dakle nije moguce preneti progres u novi region kao sto sam i pretpostavio jer su razliciti IDevi pa makar kao ja stavio isti GT7 ID.

I ovo je ortodoksna glupost i Sonija i PDa jer npr ja sam mozda pre 2 godine ziveo u US i preselio sam se u EU, i sad nemam mogucnost da promenim region i da se igram sa manjim pingom, lagom ili sta god sto je totalna glupost ali samo oni znaju zasto to rade. Vrv jer ovako mogu da kazu da imaju tonu aktivnih usera :D a ustvari sve to mozemo da podelimo sa bar 2 sto oni govore. Kad gledam neke popularne GT7 YTere oni imaju po 10 naloga :D i onda dodjes do ovako necega
IMG_8176.jpeg

Sto se tice ostalih tvojih pitanja , hm ne znam dal iko osim ovih sto prodaju naloge ima samo 1 igru po nalogu, a pogotovo ako je to EU based PSN nalog.

I pitanje za tebe, zasto ti je toliko bitno da ti budes nosioc ?
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, ali mislim da me nisi razumeo. Ne želim da prenesem PSN nalog na drugi region, niti da pravim drugi zbog bolje pozicije servera idr., imam US (znaš i sam) i ostajem na njemu. Želim da kupim igru GT7 za PS5, ali se pitam da li igra mora da bude US, ne zbog mog mog naloga (M.Matic@xxx), već zato što sam na PS4 koristio GT7 sa US naloga (kurta@xxx) kao PS4 nosilac. Zato me zanima, ako nabavim digitalnu GT7 igru (murta@xxx) koja je TR region recimo, obeležim na kozoli kao primarnu (nosilac) kako bih igrao sa svog naloga (M.Matic@xxx), da li bi se progres sinhronizovao obzirom da je vezan za moj nalog?

Odavno igre nabavljam na forumu "razmenaigara" sistemom deljenja naloga. Što zbog isplativosti, što zbog lakše prodaje, bar u mom slućaju. Navikao sam tako. Disk nikada nisam kupio, lakše mi je ovako sve digital. Nisam baš u situaciji da kupim igru, u ovom slučaju GT7, samo za sebe i platim 70$, ili da čekam popust na 40$, kad već postoji način da se prođe dosta jeftinije. Druga opcija je da se kupi na turskom store-u gde izađe oko 25$ koju takođe vrlo lako mogu da podelim s nekim, ali prvo da otkrijem da li će raditi sinhronizacija sa mojim US nalogom.

I pitanje za tebe, zasto ti je toliko bitno da ti budes nosioc ?

Što se tiče GT7, da bih igrao sa svog naloga i zbog progresa. Ne odgovara mi da počinjem ispočetka. A što se tiče drugih igara - gotivim trofeje.
 
VR kupujem radi GT7. A GT7 bi mi bila onda jedina racing igra jer kako kazes, i sam igraš sa kamerom na krovu automobila jer ti VR pokvari cockpit view. Tesko bi se vracao na ACC ili iRacing. A GT7 kampanjau sam igrao do mozda 40-og menija.

Gledao sam tvoj video, sto se same konekcije tice, stalno imas žute intikatore signala. Probaj drugi mrežni kabl. Ja na CRO imam sve zelene indikatore.

Sto se samog videa tice, previse kontakta. Ljudi igraju gore nego mi NFS devedesetih. Ono izbijanje u zadnjem krugu ..ja bi konzolu pojeo. Kontam ja kežual igranje ali ko igra kežual PVP Sport sa rejting sistemom???? To su cisti trollovi od igraca.

Sto se penala tice, svaka igra, i ACC i iRacing imaju ista pravila; kažnjavaju oba igraca koji su imali kontakt jednako. Ne zele da razviju sistem da proracunaju ko je na stazi zapravo kriv. LFS je to imao. Ako se zaletis u nekoga vecom brzinom, taj bude na auto-kicku a da tebe ne odnese sa staze.

Ono sto iRacinng ima jeste gomilu drugih kazni. Kada diraš travu, zemlju-široke curbove i ako nisi presao vani sa vise od 2 tocka, kada malo više rezes krivinu. I suprotno, sve sto radis po PS-u, nagradjuje te. Pa realno dva igraca koja se dodirnu u GT7 ili ACC budu jednako kaznjeni po SR dok u iRacingu onaj sto bolje vozi bude nagradjen i taj dodir može conterovati, dok onaj sto divlja bude dodatno kaznjen osim vaseg kontakta. Recimo imas 17 poena. Preko 17 te kicka sa staze. Kontakt je x4, pa se ti lupaj kao u GT7. Diranje malo trave je x1 ili x2. Sad pogledaj te ispred sebe sto voze do reklama i skontat ces da bi oni na kraju 2-3 utrke imalu ž rejting. To na zalost ne vazi za GT7 i ACC.

Ali ono sto se razlikuje ACC jeste sto ljudi sa 70 SR i višim totalno clean voze. Udesi su zaista slucajni, kontakti se dese ali nema izbijanja. A onda tek imas privatne lige ili SR 80+ servere. Utrke budu sjajne. Svi postuju pravila. A nema ghost igraca pa i kada se vracaju na stazu, cekaju da ljudi prodju.

To sto je losa konekcija preko konzole je bullshit. Onda Sony pravi problem jer ACC ima dedicated servere. Nema razloga da par automobila laga po stazi. A bude dosta utrka sa preko 30 ljudi na serveru sa ko zna kojih kontinenata.

I dalje je izgleda MP afterthought za GT i ako imaju, na papiru, sjajan competative sistem. GT7 kampanja i farmanje bodova je izgleda primarni za Sony.
 
Hvala na odgovorima, ali mislim da me nisi razumeo. Ne želim da prenesem PSN nalog na drugi region, niti da pravim drugi zbog bolje pozicije servera idr., imam US (znaš i sam) i ostajem na njemu. Želim da kupim igru GT7 za PS5, ali se pitam da li igra mora da bude US, ne zbog mog mog naloga (M.Matic@xxx), već zato što sam na PS4 koristio GT7 sa US naloga (kurta@xxx) kao PS4 nosilac. Zato me zanima, ako nabavim digitalnu GT7 igru (murta@xxx) koja je TR region recimo, obeležim na kozoli kao primarnu (nosilac) kako bih igrao sa svog naloga (M.Matic@xxx), da li bi se progres sinhronizovao obzirom da je vezan za moj nalog?

Odavno igre nabavljam na forumu "razmenaigara" sistemom deljenja naloga. Što zbog isplativosti, što zbog lakše prodaje, bar u mom slućaju. Navikao sam tako. Disk nikada nisam kupio, lakše mi je ovako sve digital. Nisam baš u situaciji da kupim igru, u ovom slučaju GT7, samo za sebe i platim 70$, ili da čekam popust na 40$, kad već postoji način da se prođe dosta jeftinije. Druga opcija je da se kupi na turskom store-u gde izađe oko 25$ koju takođe vrlo lako mogu da podelim s nekim, ali prvo da otkrijem da li će raditi sinhronizacija sa mojim US nalogom.



Što se tiče GT7, da bih igrao sa svog naloga i zbog progresa. Ne odgovara mi da počinjem ispočetka. A što se tiče drugih igara - gotivim trofeje.
Nisam te onda bio razumeo, da vrv bi progres sacuvao ali koliko sam video jutros kad sam pretrazivao postoji mogucnost da u tom slucaju ne prenese sve trofeje (kad saltas nalog sa PS4->PS5). I mislim da GT7 nema region based na osnovu kupovine vec na osnovu PSN region locked.
NIsam uopste postavljao pitanje oko toga kako nabavljas igre vec samo zasto juris da budes nosioc :D
VR kupujem radi GT7. A GT7 bi mi bila onda jedina racing igra jer kako kazes, i sam igraš sa kamerom na krovu automobila jer ti VR pokvari cockpit view. Tesko bi se vracao na ACC ili iRacing. A GT7 kampanjau sam igrao do mozda 40-og menija.

Gledao sam tvoj video, sto se same konekcije tice, stalno imas žute intikatore signala. Probaj drugi mrežni kabl. Ja na CRO imam sve zelene indikatore.

Sto se samog videa tice, previse kontakta. Ljudi igraju gore nego mi NFS devedesetih. Ono izbijanje u zadnjem krugu ..ja bi konzolu pojeo. Kontam ja kežual igranje ali ko igra kežual PVP Sport sa rejting sistemom???? To su cisti trollovi od igraca.

Sto se penala tice, svaka igra, i ACC i iRacing imaju ista pravila; kažnjavaju oba igraca koji su imali kontakt jednako. Ne zele da razviju sistem da proracunaju ko je na stazi zapravo kriv. LFS je to imao. Ako se zaletis u nekoga vecom brzinom, taj bude na auto-kicku a da tebe ne odnese sa staze.

Ono sto iRacinng ima jeste gomilu drugih kazni. Kada diraš travu, zemlju-široke curbove i ako nisi presao vani sa vise od 2 tocka, kada malo više rezes krivinu. I suprotno, sve sto radis po PS-u, nagradjuje te. Pa realno dva igraca koja se dodirnu u GT7 ili ACC budu jednako kaznjeni po SR dok u iRacingu onaj sto bolje vozi bude nagradjen i taj dodir može conterovati, dok onaj sto divlja bude dodatno kaznjen osim vaseg kontakta. Recimo imas 17 poena. Preko 17 te kicka sa staze. Kontakt je x4, pa se ti lupaj kao u GT7. Diranje malo trave je x1 ili x2. Sad pogledaj te ispred sebe sto voze do reklama i skontat ces da bi oni na kraju 2-3 utrke imalu ž rejting. To na zalost ne vazi za GT7 i ACC.

Ali ono sto se razlikuje ACC jeste sto ljudi sa 70 SR i višim totalno clean voze. Udesi su zaista slucajni, kontakti se dese ali nema izbijanja. A onda tek imas privatne lige ili SR 80+ servere. Utrke budu sjajne. Svi postuju pravila. A nema ghost igraca pa i kada se vracaju na stazu, cekaju da ljudi prodju.

To sto je losa konekcija preko konzole je bullshit. Onda Sony pravi problem jer ACC ima dedicated servere. Nema razloga da par automobila laga po stazi. A bude dosta utrka sa preko 30 ljudi na serveru sa ko zna kojih kontinenata.

I dalje je izgleda MP afterthought za GT i ako imaju, na papiru, sjajan competative sistem. GT7 kampanja i farmanje bodova je izgleda primarni za Sony.
SVi LAN kablovi su novi cat8 zamenjeni nema metar dana kad sam pakovao multimedijalni cosak tako da nije do toga sigurno. Kao sto rekoh mozda je do Nat tipa jer ne mogu da ga podesim na typ1 vec sam osudjen na typ2. Ali meni ne smeta iskreno pogotovo kad je bar 90% trka karambol (sad sam imao jako dobru daily race C dosta se vozilo vrata na vrata , inace US server okacicu je kod sebe kasnije na YT :) )

Sto se tice kontakata sad vidis sta mozes da ocekujes u vecini trka pogotovo u DR: E, D i B. Najgore mi je kad mene lik izbaci pa jos ja dobijem i kaznu i DQF a on ode bez kazne dalje....

Sto se tice penala, da poznat mi je sistem iz ACC jer sam je igrao, iRacing jesam davno ne secam se, i meni je glup sistem da ja dobijem kaznu ako mene neko udari ili zakacci pogotovo ako sam se jos i sklonio da mu napravim mesta ali opet bolje i to nego ovo. Jer kao sto rekoh motorsport nije beskontaktni sport , po svojoj prirodi ne moze da bude i zato danas trke su sve nezanimljivije u odnosu na zlatno doba trka iz ere 60-70 npr ili da ne spominjem DTM, TOCA, IMSA ili BTCC sampionate iz 90ih.

Super su private serveri ali uglavnom u njih tesko upadas jer je tu vec poznat krug ljudi. Ja sam bio u privatnim serverima za GTR2 i GTL sa nekim englezima i amerima i to mi je najlepse trkanje ikada do sada. Postoje pravila svi ih se pridrzavamo i svima super.

Kao sto rekih GT7 ne moze da podrzi vise od 25 protivnika na stazi jer iako je "next gen....." fps padne na 3fpsa sto mogu da ti snimim i okacim, doduse danas je bio novi pec mozda je popravio sve ono sto su pokvarili s updatom 1.9 izmedju ostalog i ovaj problem.

Sto se tice GT7 i MP, naravno da im nije u interesu kad u SP mogu da guraju mikrotransakcije. Ako si gledao WGT event sad sto je bio videces da vrte 10 likova vec 2-3 godine. Nemoguce da se nije pojavio niko novi bolji. Pri cemu MFG Sampionat stazu sam ja vozio min 5s brze od najbrzeg kruga tih likova, a bilo je likova koji su postavili brze vreme i od mene za 15s pa ti ljudi nisu pozvani tamo. Tako da sve je to jedan veliki marketing ;)
 
Nazad
Vrh Dno