Šta je novo?

Proverite kako vam radi hard disk!

Namestio sam to, al vec je bilo namesteno 20 minuta. Izgleda nije problem to kod mene.
Jer meni zna da zakoci vise puta recimo u toku 20 minuta, koliko je do sada bilo namesteno.

Dal je moguce da se SSD cuje, nema pokretnih delova, ali da li je moguce da on koci i proizvodi neki zvuk, znam da je to fles memorija na ploci, al nisam pametan...
 
Ne, nema šta da se čuje iz SSD-a. A da koči može..

A dali ti je C sigurno na SSD-u a ne na WD-u?
 
Jeste sigurno, C: mi je sistemska particija na SSD-u.

Kocenje i zvuk se istovremeno cuju, tako da mora biti onda nesto do WD-a, al kako je moguce da on ometa i SSD ?

Pusticu malo kasnije opet ovaj test za SSD u programimuma iz ove teme pa cu videti.
Mada meni SSD radi kao prvog dana, mislim na realni rad,i dalje brzo otvaranje, instalacija...
 
Namestio sam to, al vec je bilo namesteno 20 minuta. Izgleda nije problem to kod mene.
Jer meni zna da zakoci vise puta recimo u toku 20 minuta, koliko je do sada bilo namesteno.
Onda je vreme za testove ako ih još nisi uradio
HD Tune i Sentinel, test sa oba za svaki slučaj.
Ako su rezultati ok tada se ide dalje sa eliminacijom mogućih uzroka problema.. sata kablovi, sata konektori na matičnoj, matična (to jest proba hdd-a u drugom računaru) i reinstalacija pouzdanog windowsa.
 
100% su oba i Health i Performance.

Mislim da je moyda problem do SATA napajanja, tj. konektora od napajanje, jer je ono bilo popravljeno pre nastanka ovog problema.
Nije neki sad problem veliki, al eto malo nervira :).

A Windows 7 je pouzdran, tu verziju sam dosta puta instalirao, sto kod sebe sto kod drugih.
 
Videcu ovih dana da promenim SATA konektor za napajanje. I iskljucicu WD, dakle ostavicu samo SSD.

Da reinstaliram OS nema sanse :), a jos manje sanse ima da menjam maticnu plocu, a ne bih nosio ni HDD kod nekog drugog, sve ovo nabrojano je previse cimanja :).
 
Da se pohvalim i ja.. Slicna stvar. Ubacen danas Mushkin Chronos od 90GB.

Ocajne performanse u testovima, povremeni high pitched noise ocigledno iz napajanja bez nekog primetnog kocenja, AS SSD prijavljuje "pciide - BAD" sto znaci da sam u IDE, a ja uveliko u ACHI. I u registry START ACHI stoji na 0.

Da l moguce da je ovaj marvell toliko ocajan SATA3 kontroler? Pa bolje performanse bih imao bre i sad SATA2 diskom! Ili pak nesto drugo tu ne stima? :)
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    91.6 KB · Pregleda: 92
  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    59 KB · Pregleda: 110
da li je sistem nov, da li je particionisanje odradjeno kako treba? Ja sam imao chronos od 120gb i radio je extra, brzi od vecine zvucnijih imena
 
Najnoviji, sve uredno odradjeno. :) Jel ima jos neko iskustva sa Chronosom na P55 Marvell-u?
 
Moze li neko da mi kaze koliko je ovo lose:

28_November_2013_14_19.png
28_November_2013_14_24.png


Ovaj prvi error scan nije ni stigao do kraja kao sto vidite.


Ovaj benchmark ne moze ni da odradi ako nista ne radim na kompjuteru, pokrenem ga dodje do tog mesta kao na slici i pise: READ ERROR, TEST ABORTED.

28_November_2013_14_26.png



Sta da radim?
 
Poslednja izmena:
Sacuvaj bitne podatke na drugi hdd pa odradi secure erase iz hd tune pro . Da bi to odradio moras prvo da formatiras ceo hdd pa da ubijes particiju iz control panel/administrative tools/computer management /disk management i to sve moras uraditi na drugom racunaru kada spojis taj hdd . Nakon toga mozes da raadis secure erase iz hd tune pro . Kada zavrsis brisanje proveris opet jel ima bad sectora ako nema to je to ako ima salji na reklamaciju ;)
 
Poslednja izmena:
Sacuvaj bitne podatke na drugi hdd pa odradi secure erase iz hd tune pro . Da bi to odradio moras prvo da formatiras ceo hdd pa da ubijes particiju iz control panel/administrative tools/computer management /disk management i to sve moras uraditi na drugom racunaru kada spojis taj hdd . Nakon toga mozes da raadis secure erase iz hd tune pro . Kada zavrsis brisanje proveris opet jel ima bad sectora ako nema to je to ako ima salji na reklamaciju ;)

Hvala ali ne pada mi na pamet da sam ovo radim, a i ne znam iskreno. Znaci HDD je riknuo ili riknjava?
 
Riknjava polako.. Odnesi kod nekog ko ima Hiren's Boot da ga malo proceslja HD Regenerator-om.
 
Najverovatnije. Probaj ga u nekom WD testu. Sta kaze sentinel, par alociranih losih sektora?
 
Najverovatnije. Probaj ga u nekom WD testu. Sta kaze sentinel, par alociranih losih sektora?

Pa eto imas u toj temi.

Sentinel kaze 3 bad sectors i 28 weak sectors.

Performance 100%
Health 81%

Kad pokrenem Short self-test stigne na 0:30 sekundi i svaki put prekine: Test failed by read element 0x79
 
Poslednja izmena:
Tek sad videh da si ustvari okacio link sa posta na ovoj temi i slikama. Tamo sam video samo HD Tune. Definitivno HDD problem, windows non-stop radi tu neku njegovu dijagnostiku jer ima bad sectore, to je normalna pojava. Bekapuj podatke i probaj da ga ozivis u HD Regeneratoru, mada cisto sumnjam da ce da pomogne.
 
Bilo ko sa iskustvom SSD SATA3 on Marvell 9128 chip? :)
 
Zanimljiv hard velikog kapaciteta :)
Ne znam koliko je dobar ili los ovaj rezultat...
30-November-2013_15-13.png
 
Sabija kako je dobar . Ima jako dobar access time cak 2.79ms :smash:
NIje ni cudo :p SEAGATE
4TB SSHD 64MB SATA600 ST4000DX001
 
Poslednja izmena:
Nije ni skup za ovaj kapacitet 20.000din... Necujan u radu.
 
4TB SSHD 64MB SATA600 ST4000DX001
Malo bolji rezultat... Access time 0.207 :p

01-December-2013_12-50.png

Dal neko moze da postavi dijagnozu na osnovu ovog rezultata...
Hard radi nekih 3-4god i bas se dosta pise i brise po njem, nema nikakvih probelma u radu a test je odradjen nakon defregmentacije koja je u prvom prolazu dosta sporo isla...

30-November-2013_15-05.png
 
kakvu bi ti dijagnozu sem da super radi :) . Imas healt status pa tamo proveri ako sumnjas u rad hdd-a ili error scan ako te muci sve ostalo ...
 
Helt status kaze sledece...
01-December-2013_14-01.png

...a ovo je slika drugog harad ali isti model u istom sistemu, nij isti rezultat i grafikon je drugaciji pa sam mislo da hard iz gornjeg posta nema neki problem...
30-November-2013_15-08.png
 
Pogledaj health na tom drugom koji losije radi . Preskeniraj ga na bad sectore kad stignes preko error opcije na HD tune ;)
 
Imaš jednu grešku do kabla, pogledaj da malo očistiš kontakt sredstvom, acetonom ili isopropilom sata kontakte na kablu, disku i ploči. To vremenom oksidira pogotovo ako se retko kad otkačinje...
 
@mdm
@Apple
Puno hvala :) stvarno nisam znao cime mogu da ocistim konektore a palo mi je to na pamet posto harad inace radi bez ikakvih problema usporenja ili tako nesto. Bas ga maltretiram, cesto brisem i kopiram nesto, svi podaci predju preko tog harda pa idu dalje, zato sam i postavio ove rezultate jer vidim razliku u testu a ne znam na sta ukazuje...
 
Da ne otvaram novu temu, naime Seagate ST1000DM003 star nekih mjesec dana, poceo je proizvoditi prilicno iritantan zvuk: "krrrr" na svake ~3s i tako konstantno bez prestanka. Ima li neko ideju o cemu se radi?
Nisam ga cuo prije (mozda nisam ni obracao paznju, jer je prethodni Samsung F3 drobio previse pa mi je ovo bilo osvjezenje) ali imam osjecaj da se to pocelo desavati kada sam promjenio ostatak konfiguracije, prije nekih 7 dana.
Evo i snimljen zvuk, telefonom sam snimio, nadam se da se cuje dovoljno, uzivo je taj "krrr" malo jaci nego na snimku:
https://soundcloud.com/goran-mandic-3/hdd-noise
 
Da ne otvaram novu temu, naime Seagate ST1000DM003 star nekih mjesec dana, poceo je proizvoditi prilicno iritantan zvuk: "krrrr" na svake ~3s i tako konstantno bez prestanka. Ima li neko ideju o cemu se radi?
Nisam ga cuo prije (mozda nisam ni obracao paznju, jer je prethodni Samsung F3 drobio previse pa mi je ovo bilo osvjezenje) ali imam osjecaj da se to pocelo desavati kada sam promjenio ostatak konfiguracije, prije nekih 7 dana.
Evo i snimljen zvuk, telefonom sam snimio, nadam se da se cuje dovoljno, uzivo je taj "krrr" malo jaci nego na snimku:
https://soundcloud.com/goran-mandic-3/hdd-noise

Preslikan problem imam (totalno isti "problem") Naime radi se o Segate ST31005 20AS na staroj polci (sata2) ASUS m5a78l-mlx nisam imao nikakvih problema po menjanju ploce je poceo da krci ko sasav (mislio sam prvo nije dobo stavljen,probao sam da ga vratim na obicne sata kablove reko sata3 moza mu smeta posto je on sata2 ma jok) a nema test koji nisam radio nema bed sektore stanje odlicno.Sve sam pokusao i nista nakon kupovine ssd gde os na ssd a sporedne stvari (igre,slike,filmovi..) stavio sam ga nakon odredjenog vremena u sllep tako da sada kada igram moze da krci ko ga sisa i onako ne cujem nista od muzike ili igre.Resio sam da ga ne menjam dok ne badrkne a kako vidim ici ce on evo vec pola godine gura tako.

-Ovo inace nije pojedinacan ili banalan slucaj na nemackim forumima nasio sam na par ljudi sa ovim problemom (koji se isto javio nakon menjanje ploce,neki su cak pisali mejl firmi o cemu se zapravo radi? odgovor nikad nisu dobili.Tako da ako kojim slucajem otkijes kljuc resenja problema javi bices jako poznat:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno