Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Poštovani predstavniče ASUS Srbija, drago mi je da ste bili tako ažurni u odgovoru na moj post. Šteta što je to sve što je lokalna ASUS kancelarija u stanju da uradi (iako sam svestan da to nije vaša krivica, i cenim vaš trud u tom smislu).

Navedene detalje sam izostavio jer je originalni post ionako bio veoma dug, a ništa od navedenog ne menja osnovnu postavku stvari:

1) Vrhunski i skupo plaćeni ASUS ROG laptop mi je otkazao u garantnom roku, po drugi put.
2) Kimtec servis nije pravilno dijagnostifikovao kvar i blagovremeno ga otklonio, takođe po drugi put.

"Neovlašćeni" servis o kome govorite zapravo je zvanični Dell servis u Beogradu, gde sam ranije dokazanim vrhunskim i sertifikovanim stručnjacima odneo laptop na svoju odgovornost kako bih utvrdio da li me Kimtec vuče za nos. Dotični stručnjaci tvrde do dan-danas da je laptop još prvi put nestručno otvaran, i da je originalna dijagnoza bila krajnje pogrešna, kao i da je zamenjeni ekran sve vreme u potpunosti ispravan, dok je kvar ostao. Možemo se natezati oko toga ko je tu kvalifikovaniji i da li mi je taj čin poništio garanciju (o čemu je sad pomalo besmisleno raspravljati), ali gorenavedene dve činjenice ostaju nepobitne.
 
Poštovani,

Iskreno mi je žao što problem nismo mogli da rešimo na obostrano zadovoljstvo, ali je to u ovom slučaju bilo van naših mogućnosti. Svojim postom sam samo želeo da svima koji čitaju dam kompletnu sliku. Što se tiče servisera, da napravim paralelu, pitanje je da li je vrhunski majstor za benzinske motore dobar da popravlja dizelaša. Verujem da bi vam i ti drugi majstori rekli da su za svoj brend prolazili posebnu obuku i da dobijaju detaljna uputstva za popravku svakog modela. Takođe je činjenica da je između prve popravke i drugog kvara prošlo par meseci, pa možemo samo nagađati da li je isti ili drugačiji kvar.
Još jednom naglašavam da mi je žao što ste imali problem i što ste nezadovoljni ASUS uređajem.
 
^iako cenim vaše pojavljivanje ovde, ipak moram da stanem na stranu novopečenog člana. Davne 2008 sam se slično proveo sa jednim Asus lap topom, i od onda ih zaobilazim, samo i isključivo zbog podrske. Sa Dell-om nisam imao takvih problema, štaviše, uvek sam dobijao i više nego što sam očekivao.

P.S. poređenje dizel i benzinskog motora u ovom slučaju je više od preuveličavanja. Tako nešto biste mogli da izjaviti na forumu na kom nema bas ovoliko IT entuzijasta.
 
Poslednja izmena:
To je činjenica za respekt. Ali ne govorimo o pouzdanosti nego o servisu.
 
Kako ljudi sebe caste: "vrhunski strucnjaci". Prodje covek dvosatno predavanje i postane vrhunski strucnjak.
Pitam se da li zbog komplikovanosti otvaranja i zatvaranja Asus laptopa postoji posebno radno mesto?


Ovo za automobile i servisere kao da je moja zena dala poredjenje. Idi begaj...
 
Ovo sa pouzdanošću u svetu, ne važi ovde. Ovde se uvozi Ž klasa.
 
Može li neko da mi pomogne, ovako imam HP 635 , i danas zakačim čašica sa rakijom i ona se prospe po tastaturi, odmah sam ga ugasio, i malo osušio sa fenom, nakon nekog vremena upalim ga, i dosta tastera ne radi, evo kucam sa virtualne tastature, šta mi je činiti, kako da ga otrznim, napio se.... šalim se, al nije mi do šale... hvala i pozdrav
 
Može li neko da mi pomogne, ovako imam HP 635 , i danas zakačim čašica sa rakijom i ona se prospe po tastaturi, odmah sam ga ugasio, i malo osušio sa fenom, nakon nekog vremena upalim ga, i dosta tastera ne radi, evo kucam sa virtualne tastature, šta mi je činiti, kako da ga otrznim, napio se.... šalim se, al nije mi do šale... hvala i pozdrav
Osim ovlašćenog servisa za koga pretpostavljam da je preskup, pogledaj po netu ove što uvoze kopije tastatura za laptopove i ugrađuju ih, neka ti je zamjeni.
 
Tastatura za taj laptop 25 evra, besplatna ugradnja i garancija 1 godina, zvao sam danas jedan servis.

Ima cena raznih, ima i tastatura u Srbiji da se kupe.
 
Otisao mi je izgleda cooler na laptopu Hp Pavilion G6 serija. Laptop je u garanciji pa me zanima gde ga nosim u radnju gde sam ga kupio ili u ovlasceni servis direktno i koji bi to servis bio za hp?
 
Otisao mi je izgleda cooler na laptopu Hp Pavilion G6 serija. Laptop je u garanciji pa me zanima gde ga nosim u radnju gde sam ga kupio ili u ovlasceni servis direktno i koji bi to servis bio za hp?

U radnju, pa ga oni salju o svom trosku u servis, cekas 3-4 nedelje, vratis se u radnju i pokupis.
Ja imam G7, mislim da je ovlasceni servis Kimtec ili SystemOne, nisam siguran, ali vidi u garanciji pise ima nalepnica njihova ili logo il sta vec.
 
Ovi iz prodavnice pojma nemaju koji im je ovlasceni servis kazu pise na garanciji, a na garanciji stoji navedeno par servisa, a ne jedan za hp. Evo slike.
20140709_191537.jpg
Nego jel moguce da ce im trebati 3-4 nedelje da zamene jedan obican cooler?
 
Ili ga odnesi direktno u najblizi servis iz garancije
Brze ce ga uraditi ako ides direktno u ovlasceni servis, e sad mozda i irade brzo, a mozda i sacekas malo, nezna se
 
Poslednja izmena:
System one, Kimtec i Comtrade su mi rekli da su oni ovlašćeni serviseri i da mogu kod njih da odnesem laptop sa bnaaterijom i punjač.

Koga bi ste mi od ovih preporučili, pošto evo malo tražio iskustva sa servisima iznad na googlu i uglavnom ni za jednog od njih nisam našao pozitivna...
 
Nemoj u System one (za druge ne znam).

I dobro procitaj sta potpisujes kada budes predavao laptop.
 
Poslednja izmena:
Kad mi laptop (Asus K52 jv) ode u idle mod, dakle, display se ugasi, ventilator graficke kartice poveca broj obrtaja na 4000 sa 2600, kao da ga nesto optereti.
Otvarao sam laptop i ocistio ga od prasine, na taj nacin sam smanjio temperature pri normalnom radu i igricama.
Citao sam na netu da moze da bude do: 1)Drivera graficke. Vratio sam stare drivere i opet isto.
2)Do temperature, nije, laptop se ne greje.
3)Malwares, nije, skenirao sam preko onog windows-ovog i ubacio Malwares antibytes.
4)U biosu sam vratio sve na defaults mada tamo nisam nista cackao.
Kad pomerim mis, display ekrana se upali i ventilator se smiruje, vraca se na 2600 obrtaja.

Jel zna neko resenje za ovaj problem ili ima neki predlog?
 
Probao sam, nije to.
Pada mi na pamet da ubacim neki program koji ce da prati sve procese pa da vidim sta se desava kada laptop ode u idle mod.
 
Sto se tice Kim-Tec-a ......
Artikl: NOTEBOOK ASUS K95VB-YZ027D
Broj prijemnice: RS-BG01-120XXX
Datum prijemnice: 20.6.2014
Trenutni status: 3 - Čeka delove / podršku
Opis kvara: NE MOZE DA SE INSTALIRA OS . 381658137597 RSB1460622
Opis radova: hdd
Jos malo pa da kompletiramo svih 30 dana za zamenu HDD-a . Ok mozda nije do njih, mozda Asus ima specijalne hardove ....
 
Poslednja izmena:
System one, Kimtec i Comtrade su mi rekli da su oni ovlašćeni serviseri i da mogu kod njih da odnesem laptop sa bnaaterijom i punjač.

Koga bi ste mi od ovih preporučili, pošto evo malo tražio iskustva sa servisima iznad na googlu i uglavnom ni za jednog od njih nisam našao pozitivna...

Sa Kimtec-om imam veoma pozitivna iskustva. Nosio sam im neispravno napajanje gde se plastika na jednom kablu bukvalno istopila (nisu ni morali realno da mi uvaze reklamaciju, jer je fizicko ostecenje u pitanju), dobio sam u roku od 3-4 dana novo napajanje. Takodje sam pre godinu dana slao Ati 7950 na reklamaciju u roku od par dana sam dobio novu.
 
Kad mi laptop (Asus K52 jv) ode u idle mod, dakle, display se ugasi, ventilator graficke kartice poveca broj obrtaja na 4000 sa 2600, kao da ga nesto optereti.
Otvarao sam laptop i ocistio ga od prasine, na taj nacin sam smanjio temperature pri normalnom radu i igricama.
Citao sam na netu da moze da bude do: 1)Drivera graficke. Vratio sam stare drivere i opet isto.
2)Do temperature, nije, laptop se ne greje.
3)Malwares, nije, skenirao sam preko onog windows-ovog i ubacio Malwares antibytes.
4)U biosu sam vratio sve na defaults mada tamo nisam nista cackao.
Kad pomerim mis, display ekrana se upali i ventilator se smiruje, vraca se na 2600 obrtaja.

Jel zna neko resenje za ovaj problem ili ima neki predlog?
Problem resen.
Postojao je jedan proces koji optereti CPU na 100% cim ovaj ode u idle mod. Preko Process Explorer-a sam video da je to proces Solve.exe.
Ni antivirus ni malwarebytes ga ne detektuju kao virus. Obrisao sam iz Control Panela stavku Math Problem Solver. Ne znam kako se to zapatilo, uglavnom, to je to.
 
Pa kopao si za nekoga i to ti dodje kao stetocina tako da...
 
Sto se tice Kim-Tec-a ......
Artikl: NOTEBOOK ASUS K95VB-YZ027D
Broj prijemnice: RS-BG01-120XXX
Datum prijemnice: 20.6.2014
Trenutni status: 3 - Čeka delove / podršku
Opis kvara: NE MOZE DA SE INSTALIRA OS . 381658137597 RSB1460622
Opis radova: hdd
Jos malo pa da kompletiramo svih 30 dana za zamenu HDD-a . Ok mozda nije do njih, mozda Asus ima specijalne hardove ....
Ovaj problem ce danas biti resen.
 
Dell N5110 se gasio nakon par minuta rada. Otvorim ocistim prasinu (jedva da je bilo) i stavim pastu (umesto stvrdnute original zvake. Opteretim pola sata sve radi, hladjenje odlicno kao i temperature.

Sutra laptop se opet gasi, uopste ne upali ventilator i kad skoci temp ugasi se. Probam sa ubuntu (da eliminisem win) ali isto. Rasklopim i prikljucim vent na ispravljac od 5v da proverim da li tadi. Vrtio vent 2 minuta i posto ispada da ne daje komandu za paljenje venta zakljucak da je ploca. Povezem vent direkt na 5v od usb prikljucka da radi uvek pun gas. Radio tako 10 minuta i stao vent. Prikljucim vent van laptopa pola sata na nezavitan izvor 5v i on stade.

Porucio vent sa ebay (2000din) zamenio i sve radi vec danima.

Eto mozda nekome pomogne sa slicnim modelom.
 
Nazad
Vrh Dno