Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Da li je uobicajen problem na Asus-ovim laptopovima, koji poseduju SonicMaster sistem, da ponekad malo pucketa zvuk, kad se pojaca malo vise? Ja sam taj problem primetio na modelu serije X551, ne znam da li je do drajvera ili je fabricki tako.
 
Laptop mi se sam ugasio prilikom pomeranja , na sta treba posumnjati na pregrevanje ili plocu? Temperature su oko 76 stepeni?
 
Da li je uobicajen problem na Asus-ovim laptopovima, koji poseduju SonicMaster sistem, da ponekad malo pucketa zvuk, kad se pojaca malo vise? Ja sam taj problem primetio na modelu serije X551, ne znam da li je do drajvera ili je fabricki tako.

Vidi jel pucketaju oba zvucnika smanjuj balance na jedan pa na drugi

1.PNG

2.PNG

Takodje skini najnoviji drajver 64bit_Win7_Win8_Win81_R275 http://www.download3k.com/Install-R...Driver-for-Vista-Win7-Win8-Win8.1-64-bit.html
 
@Darkodar
Da ti nije bio na bateriji pa da jos i labavo stoji u svom slotu ili tako nesto?
Koji ti je procesor u njemu?
Proveri sa npr. speccy programom dal je temp ok.
 
Idu temperature do 80 stepeni , sa punjam mi se ugasio bio je oko 50% pun , da nije to sto mi je punjac u prekidu pa je mozda doslo do nekog spoja? Ali bio mi se gasio i sa baterijom prosle nedelje tako da ne verujem sigurno je pregrevanje u pitanju , nisam ga cistio godinu dana od kad sam ga kupio u oglasima...
 
To nije toliko mnogo, jedino ako se kuciste mnogo greje a i tastatura(obicno je ona na procesoru i/ili grafici).
Da je punjac u prekidu baterija bi se cas punila cas praznila(u zavisnosti od kontakta na tom kablu dal je skroz prekinut ili ne), najgora varijanta bi bila da povuce vise struje i da se zadimi(i punjac i laptop).
Sve u svemu ako ne znas koji je procesor onda ne moze niko da ti ovde kaze koja je maks temperatura za njega :D
Skini CPU-z(mozes i portabl verziju da ne bi morao da ga instaliras) i vidi koji je procesor(a moze i preko speccy-a).
 
2020m ne gasi se vec par dana , temperature prvih 4-5 sati posle paljenja budu oko 65-70 tek posle pocne da se greje do 80 , sledece nedelje kupujem punjac ali bi trebao da ga ocistim ipak , srecom ovog leta nema vrucina pa za sada nema problema a sigurno bi bilo preko 80 da su vrucine!
 
mnogo je to druze,moj acer posle 2,5 godine retko kad ode povise 60..posle paljenja oko 42,43
 
Imam problem indirektno vezan za laptop, crkao mi je SSD koji je bio unutar laptopa. Laptom sam opravio, ali SSD koji je u garanciji je od 30.8 na reklamaciji u Alti servisu. Za dijagostiku pomenutog kvara je potrebnoi ne vise od 5 min, sto i samo znate, a ja sam vec blizu 15 dana bez bilo kakve informacije.
Kako se opasno priblizio zakonski rok u kome davalac garancije treba da se izjasni kako ce reklamaciju resiti ja sam u dilemi jer ne znam sta da radim.
U ponedeljak sam bio u servisu i dobio obecanje da ce do kraja dana to biti reseno, ali od tada je proslo vec 3 dana. Pokusao sam i telefonom, ali mrka kapa, call centar 0700 33 00 33 je beskoristan. Sta vise, izvensi Nikola mi je u prilikom prvog pokusaja reklamacije spustio slusalicu bez da sam stigao da bilo sta objasnim.
Koje su mi opcije kada istekne zakonski rok? Postoji li bilo sta sto mogu da uradim?
 
15 dana im je rok da ti jave sta su preuzeli povodom tvoje reklamacije. a to je poruka tipa prosledjen u servis.....
 
Da li se gubi garancija na laptop ukoliko ugradim jos GB rama van ovlascenog servisa, npr u radnji gde budem kupio ram memoriju? Asus laptop je u pitanju.
 
A koji je ovlasceni servis za Asus da ne bih izgubio garanciju?
 
Pozdrav svima.
Imam sledeci problem : prilikom rada na laptopu (HP 625) on sa vremena na vreme pocinje da ispusta pistajuce isprekidane zvuke (nalik morzeovoj azbuci), i tada primetno zabaguje. To se desava par puta u toku dana, a odnedavno i prilikom podizanja sistema. Citao sam da to moze biti znak kvara maticne , hard diska ili procesora, pa ipak komp radi korektno sem u trenucima kada 'peva' . Ima li neko ideju ili savet sta mi je ciniti, pre nego sto odnesem lap na servis i puknem lovu? Hvala.
 
Pretpostavljam da kada kazes da pisti da nije zvuk generisan od strane zvucnika.
Ako je to slucaj onda je definitivno ili hdd ili hladan lem(veoma mala verovatnoca) na ploci, naravno to znaci da kada zabaguje(kako ti to kazes) on ili se skroz iskljuci ili pocne da BSOD-uje.
Najlakse ti je da proveris dal je hdd tako sto ces ga izvaditi i ukljuciti laptop bez njega(odes npr u BIOS ili ako imas neki bootabilni disk pa ga ostavis da radi tako neki period). Evo i uputstvo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! Imam laptop HP OmniBook xe4500 iz 2002 god. pre par dana je poceo da stalno ispisuje slovo "i" kada je pokazivac u polju za pisanje, takodje pokazivac stalo prelazi npr sa foldera na folder, nekada se desi da je sve u redu, radio sam sistem isto je i posle toga kao i u linuxu, taster "i" nije zaglavljen, menjao sam i mis. Sta to moze da bude i ima li mu spasa?
Hvala.
 
Najverovatnije neispravna tastatura...
 
Da pitam, jel se vadjenjem HDD-a i ugradnjom SSD-a gubi garancija za lap top?

I moze li izvadjeni HDD da se upotrebi posle da se kaci na USB sa nekim adapterom ili nista od toga?
 
Da pitam, jel se vadjenjem HDD-a i ugradnjom SSD-a gubi garancija za lap top?

I moze li izvadjeni HDD da se upotrebi posle da se kaci na USB sa nekim adapterom ili nista od toga?

Najbolje pozovi ovlasceni servis za tvoj laptop pa se raspitaj kod njih, najvise zavisi od toga koliko je lako zamenuti HDD na datom modelu...

Edit : Zaboravih, moze HDD da se koristi u USB racku-u za 2.5" HDD.
 
Da li se SSD manje greje od HDD i da li se to oseca u samom zagrevanju laptop-a?
 
Ne bi smeli da prave problem oko ugradnje SSD-a, naravno treba obratiti paznju kada se isti ugradjuje da se nesto ne osteti jer su neki uredjaji zahvalniji za odrzavanje od drugih.
Meni je uvazena garancija na uredjaj kome sam ugradio SSD i jos jedan memorijski modul. Cak sam i HDD ugradio u ladicu, umesto DVD uredjaja. Niti sam spominjao da sam ugradjivao niti ih je zanimalo.

Sto se SSD tice ono sto sam primetio je znacajna razlika izmedju 7mm i 9mm modela u grejanju, sto je i logicno kada je u pitanju skuceni uredjaj kao sto je laptop. Doduse drugi je i proizvodjac.

Teoretski manje se greju od HDD-a, ali to na kraju i nije bitno jer na ukupno grejanje laptop-a i HDD ne utice znacajno.
 
Poslednja izmena:
Sto se SSD tice ono sto sam primetio je znacajna razlika izmedju 7mm i 9mm modela u grejanju, sto je i logicno kada je u pitanju skuceni uredjaj kao sto je laptop. Doduse drugi je i proizvodjac.
Sta bi bio predlog za Asus X550v?
 
Asus N550JV-CN032, kupljen 30.12.2013. Od samog starta za laptop koji kosta 100k+ dinara, iritiralo me je probijanje svetlosti uz donju ivicu displeja(ne znam kako se to strucno kaze), a od skoro primetio sam dok sam gledao film, da imam neke cudne probleme sa pikselima po displeju, to se desava po uglovima ekrana, nemam tako dobar fotoaparat kojim bih to zabelezio, ali uspeo sam nekako da zabelezim ove artefakte. Pre upustanja u avanturu sa garancijom itd, zeleo bih da se konsultujem sa ljudima na forumu povodom ovoga.

IMG_5864.jpg IMG_5865.jpg IMG_5866.jpg IMG_5867.jpg

Evo, tu su ta probijanja svetlosti, kao i ti pikseli, sta je problem i sta se tu desava ili se desilo? Laptop je pazen i mazen, nikad nije ni taster enter jace pritisnut :D
Dodajem jos jednu sliku, sa ovom belom tackom, vidi se na beloj, sivoj, crnoj pozadini najvise ima jos jedna ali je slabije uocljivija, displej je IPS FHD, slicnu tacku sam primetio i na Samsungovom TVu, koji je Egde LED model. Zbog cega se to pojavljuje i sta znaci ? :)

IMG_5868.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledaj review modela iz iste serije N550JV http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N550JV-CN201H-Notebook.98311.0.html ta serija mislim da ima panel LG LP156WF4-SPB1 , mislim da bi trebao da reklamiras!

Ovako normalno treba da bude:

Display

Wie wir testen - Display

Asus equips the N550JV with a matte 15.6-inch display with a native resolution of 1920x1080 pixels. According to the Asus website, the notebook is also available with HD display (1366x768 pixels). However, we could not detect such a model so far. The LG display's average brightness of 277.7 cd/m² is decent. The Aspire (293.7 cd/m²) performs slightly better and the IdeaPad (367.7 cd/m²) is significantly brighter.
289
cd/m² 302
cd/m² 289
cd/m²
259
cd/m² 296
cd/m² 269
cd/m²
272
cd/m² 264
cd/m² 259
cd/m²
Distribution of brightness
Information
X-Rite i1Pro 2
Maximum: 302 cd/m²
Average: 277.7 cd/m²
Brightness Distribution: 86 %
Center on Battery: 296 cd/m²
Black: 0.21 cd/m²
Contrast: 1410:1
ICC File (X-Rite i1Pro 2)
Asus N550JV vs. sRGBAsus N550JV vs. sRGB
Asus N550JV vs. AdobeRGBAsus N550JV vs. AdobeRGB

Contrast (1410:1) and black value (0.21 cd/m²) are excellent. As a result, images look saturated and vivid. The IdeaPad (608:1, 0.65 cd/m²) and the Aspire (837:1, 0.38 cd/m²) cannot keep up here, but also achieve good (IdeaPad) or very good (Aspire) values.

We compared the colors of the display to sRGB in factory state. The DeltaE-2000 deviations of most colors are within the target range (DeltaE smaller than 5). Only a few colors - especially gray and blue tones - deviate more greatly from their ideal values. The display does not have a blue tint. White and nearly all colors look warm.
CalMAN - Color CheckerCalMAN - Color Checker
CalMAN - Gray levelsCalMAN - Gray levels
CalMAN - Color saturationCalMAN - Color saturation

The N550JV can also be used outdoors. Thanks to matte surface, sufficient brightness and very high contrast, you can also easily read from the screen outdoors.

As usual for an IPS panel the viewing angles are wide. You can look at the N550JV 's display from virtually every angle. There is only a small limitation: If you are sideways of the display and look at the display from top right or left, the image looks slightly pale.
 
Poslednja izmena:
@kovle
Displej je prepun mrtvih i zaglavljenih piksela, po meni i (pre)više nego dovoljno za reklamaciju.
 
Kako da iskljucim Touchpad posto koristim misa, znaci da ga iskljucim i po potrebi ukljucim, radi se o Asus X550V?
 
Ako tvoj laptop nema posebno dugme za to uvek možeš iz Control panela (Control Panel – > Mouse Properties – > Touch Pad) ili iz Device managera ( desni klik na Mice and other Pointing devices pa izabereš touchpad ili šta već kod tebe konkretno piše pa disejbluješ drajver).
Takođe ima i programče TouchPad Pal za tu svrhu a kod dosta tableta se i u biosu može uključivati i isključivati touchpad.
Eto, biraj šta ti paše najviše.
 
Nazad
Vrh Dno