Šta je novo?

Problem sa hdmi zvukom

nsAce

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
766
Poena
320
Imam GTX 1660Ti koja je povezana preko hdmi na lg monitor. Na monitoru je izlaz za slušalice. Izlaz radi ok prilikom slušanja muzike. Prilikom gledanja videa dolazi do povremenog nestanka zvuka (zvuk radi pa onda nestane, pa se vrati...) Zanimljivo je da nestaje na identičnim mestima, a ne nasumično. Zbog tog sam prvo mislio da je video fajl oštećen i probao drugi, ali zvuk i dalje nestaje na identičnim mestima. Kada su slušalice povezane na integrisanu muzičku karticu, ovaj problem ne postoji. Da li neko zna u čemu je problem?
 
Probao drugi HDMI kabel, drugi HDMI port, druge slušalice. I dalje isto. Zvuk se gubi na identičnim mestima.
 
Deluje kao 5.1 na 2.0 problem. koji video player koristis? Moze biti tu neki problem.

Takodje proveri sta ti stoji u sound u control panel. Kod mene je ovo optical out, ali su opcije iste/slicne i za HDMI. Postaraj se da stoji 2 channel. Kada gledas film proveri da nije "sam" prebacio na surround

1715001284511.png
 
Probao sam VLC i neki SM plejer.
Ovako izgledaju podešavanja. Isključena su i Audio Enhancements.
Ok, bilo bi ok da se to dešava prilikom nekih specifičnih situacija, ali se ovo dešava bukvalno u sred dijaloga, pa ne vidim da bi u tom slučaju trebao da se aktivira surround.

Screenshot 2024-05-06 161516.png
 
Vrh Dno