Šta je novo?

PROBLEM! Dual monitor setup HDMI i VGA računar se gasi, ne baca sliku, otišao i zvuk

Markob1515

Zapažen
Učlanjen(a)
08.01.2024
Poruke
1
Poena
1
Pozdrav ljudi, izložiću svoj problem hronološki.

-Već dve godine koristim setup sa dva monitora (jedan na HDMI, drugi na VGA port), nikakvih problema nije bilo do skoro.

-Nedavno je računar (iako upaljen) prestao da daje sliku na oba monitora. Lampice na matičnoj svetle, kuleri, rgb..samo nema slike ni na jednom od monitora. Situacija se ne menja ni nakon par resetovanja, promene kablova, itd.


- Slučajno ostavih računar upaljen i nakon 15 min slike se povratiše na oba ekrana. Nakon toga sve radi bez problema par nedelja.

-Od juče je opet pobrljavio i simptomi su sledeći:

1. Ponekad ne daje sliku ni na jednom monitoru.
2. Ponekad daje samo na jednom (najčešće VGA port).
3. Ako je jedan od monitora nepovezan, uglavnom radi sve normalno (bez obzira da li je HDMI ili VGA povezan) mada se dešavalo više puta da ne radi čak i ako je samo jedan monitor priključen.
4. Dešavalo se da kada u toku rada računara izvučem hdmi kabl, restartuje se mašina.
5. Ubrzo potom ode i zvuk na računaru. Dakle sve je povezano (i ispravno), zvuka odjednom nema. Probao sam razna podešavanja, da proverim da li je negde mute-ovano i slično.

Probao sam varijante sa zamenom memorije, restartovanjem bios-a, kablove proverio. Kondenzatori takođe na oko izgledaju ok.

Ne znam šta mi je činiti
eek.gif




Info o konfiguraciji:

ASUS 23.8" VA VA249HE Monitor x 2

MSI B550M PRO-VDH
AMD Ryzen 5 PRO 4650G 6 cores 3.7GHz (4.2GHz) MPK (integrisana grafika)
2x KINGSTON DIMM DDR4 8GB 3200MHz HX432C16FB3/8 HyperX Fury Black
KINGSTON 250GB M.2 NVMe SA2000M8/250G SSD A2000 series
HDD TOSHIBA 1TB HDWD110UZSVA P300 SATA3 64MB
550W LC Power LC6550 V2.3 80 Plus BRONZE
 
Nazad
Vrh Dno