Šta je novo?

Problem pregrevanja sa Leadtek GTX 275

fingon82

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2009
Poruke
7,254
Poena
435
Nedavno sam dosao u posed pomenute karte, Leadtek GTX 275 referentni model

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1563 (test)

Kartica se zestoko pregreva, skoro do granice neupotrebljivosti. Drzi ispod 95C samo ako je vent podesen na 100% obrtaja! Najbrze naravno u Furmarku gde dostigne 105C za samo 2 min iako je fan na 100%.
Heaven - 92C, Warhead Bench - 93C, 3DMark 06 Demo - 94C
Two Towers II, Mafia II, novi CoD...maltene uvek popijem alarm za visoku temperaturu (na 100C) ako vent nije na 100%!!! Vec ako ga manuelno stavim na 95% recimo, prelazi 100 stepeni. Jedino u Fallout New Wegas su temp. dobre

Sta mi je ciniti? Kartica je u garanciji jos 8 meseci, slati na reklamaciju ili ne? Kuciste je dobro provetreno, a soba u kojoj je testirano ima 16-17 stepeni. Ne bih da ostanem bez karte dugo vremena, moze li se to nekako srediti a da ne narusava garanciju? Fles drugog biosa?
Inace, pregrevala se od samog starta, kaze momak koji je imao, ali je radila u vecini igara uz fan na 80-90%. Nije li to previse? Imao sam Gigabute gtx 260 216sp fabricki oc model, i u Furmarku posle 10 min nije prelazila 78 stepeni, i to na 90% fan, da ne pricam o igrama...69 je bilo najvise sto sam na njoj video

Svako misljenje/predlog/savet dobrodosli :mad:
 
Da li si probao da stavis ruku na izduvnu resetku? Ako GPU dostigne tolike temperature i vent urla na 100%, iz izduvne resetke treba da kulja vreo vazduh, sto je znak da se toplota efikasno odvodi od GPU.

Ako ne osetis protok vazduha ili pak osetis jako slabo pirkanje onda je verovatno hladnjak pun prasine. Morao bi da skines shroud i da ga ocistis.

Ukoliko osetis jak protok vazduha a ocenis da je temperatura isuvise niska uzevsi u obzir da je karta dostigla 90+ stepeni, onda nesto nije uredu sa naleganjem hladnjaka na GPU.
 
Hmm....pa i ne duva bas impresivno, oseti se vruc vazduh ali i na 100c i 100% fana to nije nesto jako. Mada, nemam neki reper s kojim mogu da uporedim. Jel treba da "bije" kao fan, recimo, ili slabije :) od prilike, naravno?
 
Skidaj karticu i produvaj je (ocisti od prasine) ;)
 
A ako nije do prasine, da sam na tvom mestu, rasklopio bih karticu , obrisao termalnu pastu , proverio da li dobro naleze kuler na ihis(ne bih skidao ihis), ako dobro naleze , stavio novu pastu, zategao ponovo i probao :)
 
Probacu prvo da izduvam kompresorom cim nadjem nekog ko ga ima, pa ako to ne resi stvar, mozda je posaljem na reklamaciju, mislim da ne sme da se otvara karta? Inace, bas sam posumnjao na vent, mislim da bi trebao da izbacuje i vise (za taj nivo obrtaja i buke) i topliji vazduh. Da nije sonda zabagovala, desava li se to i na GPU? U gpu-z, ocitavanju senzora, mi je razlika 8C izmedju ocitavanja drajvera (recimo 88C) i ocitavanja ADT 7473 senzor cipa (80C)?
 
Poslednja izmena:
Zavisi i kod koga je garancija, nekad se isplati i da skikne nacisto ako istog dana dobijes novu ili novac kao ja sto sam uvek u imte*u dobijao. Sta znam.
 
Pa sta znam, zadovoljan bih bio i da mi rese problem, ne mora nova, za moje potrebe je taman...u svakom slucaju, ne verujem da je nesto ozbiljno, ali mislim da nije do prasine, vec da kuler ne naleze lepo na gpu. Decko koji je imao pre mene kaze da je uvek bila dosta topla, od starta
 
Na toj sobnoj temp. fan ne bi trebao da prelazi 70%.
 
^^Da, kao sto i nije na gtx 260, sa temperaturom u igrama od 69C (i to fabricki oc model na 680mhz). A temperatura u igrama ne bi smela da prelazi 80C na istih 70% obrtaja na 275. Videcemo sta ce biti. Mislio sam da probam da malo oborim voltazu jezgra iz Afterburnera, ali zacudjujuce, ne moze da se menja
 
Ih, ta skupa resenja su mi poznata, trazim neko narodno ;) a i karta je u garanciji, sto bih se baktao sa tim, upravo sam odlucio da im je sutra odnesem pa cemo videti kako ce se prica dalje odvijati.
 
Ih, ta skupa resenja su mi poznata, trazim neko narodno ;) a i karta je u garanciji, sto bih se baktao sa tim, upravo sam odlucio da im je sutra odnesem pa cemo videti kako ce se prica dalje odvijati.

Najpametnije da se ne zamajavas puno kad vec ima garanciju
 
odnesi karticu u servis

mozes je ocistiti,
mozes cak i skinuti hladnjak i staviti novu pastu,
ponekad se desi da od starta hladnjak ne naleze bas najbolje na chip
ili da je sam hladnjak defektan,
proveri ali pazi,
ako se na srafovima budu videla ostecenja,
nece ti uvaziti garanciju,
niti ce je uvaziti ako je na bilo koji nacin ostetis.
Srecno, znam ko je uvoznik za Leadtek,
ako bas ne budes mogao da resis problem,
javi se, pokusacu da ti pomognem s tom kartom.
 
mozes je ocistiti,
mozes cak i skinuti hladnjak i staviti novu pastu,
ponekad se desi da od starta hladnjak ne naleze bas najbolje na chip
ili da je sam hladnjak defektan,
proveri ali pazi,
ako se na srafovima budu videla ostecenja,
nece ti uvaziti garanciju,
niti ce je uvaziti ako je na bilo koji nacin ostetis.
Srecno, znam ko je uvoznik za Leadtek,
ako bas ne budes mogao da resis problem,
javi se, pokusacu da ti pomognem s tom kartom.

hvala druze, poslao sam je istima, videcemo sta ce biti :)
 
Cisto da kazem da imam gtx275,doduse twin frozr edition,sobna temperatura je ~18c ,grafika ne prelazi 65c,a vent se ne pomera sa 30%(u normalnim gaming uslovima) tako da tu nesto gadno ne valja ,te temp su prevelike cak i za leadtek :)
 
Cisto da kazem da imam gtx275,doduse twin frozr edition,sobna temperatura je ~18c ,grafika ne prelazi 65c,a vent se ne pomera sa 30%(u normalnim gaming uslovima) tako da tu nesto gadno ne valja ,te temp su prevelike cak i za leadtek :)

ma sve su to iste karte, referentni dizajn a ne bih se cudio ni da je oem isti (ne racunajuci msi). Jel ti to ona msi sto je skoro bila u oglasima? :)
 
imao sam isti problem sa 4890. reklamirao sam je,medjutim nisu mi zamenili za drugu niti popravili moju, pod izgovorom, "teraj dok ne izgori..." Te sam ja skinuo kuler zamenio neku jadnu pastu koje je bilo samo u tragovima, za arctic silver i to mi je spustilo temp za 20c...
 
:) Zvali su me iz servisa i rekli da je problem uspesno resen kompresorom (nisam nigde mogao da ga nadjem,a fen je bio preslab). Na zalost, tek u ponedeljak stize zbog vikenda, pa cu da istestiram i okacim temperature
 
Ala ga je opravio, svaka mu cast :d

samo izduvavanje kompresorom, temp u furmarku posle 10-tak min ne prelazi 80C, vent 76%. U igrama cu je tek testirati, pa kacim rezultate, bas sam zadovoljan :)

p.s.
da su kojim slucajem otvorili kartu i zamenili pastu, tek bih onda bio odusevljen temperaturama :)
 
U igrama, max temperatura 74C, vent 63%. Do 65% ne skoro ne cuje, tako da sam vrlo zaovoljan :)

case closed
 
btw. ako nisi primetio imash kompresor na svakoj benziskoj pumpi :p
 
primetio sam, ali sam mislio da su prejaki za to sto meni treba ;)
 
ali cini mi se da je to opet prevelika temp i broj obrtaja za jednu 275cu , mozda gresim :)
uspust da ti odg na pitanje,nije ta iz oglasa ,kupio sam je od kolege :)
 
ali cini mi se da je to opet prevelika temp i broj obrtaja za jednu 275cu , mozda gresim :)
uspust da ti odg na pitanje,nije ta iz oglasa ,kupio sam je od kolege :)

pa 5C vece temperature nego kod tebe, a ja nisam skidao hladnjak, nije menjana pasta, inace bi sigurno bilo i nize.

Ah, da-klokovana mi je na 685 mhz jezgro i 1250 memorija,zaboravio sam da pomenem :) kod mene nista ne radi na deff

postavi na toliko, pa probaj, bas me zanima
 
tu su nam temperature, samo sto moj fan radi na 30% iliti na minimumu,i da moja grafa je oced na 690 i mem je takodje 1250,ali kontam da je ta razlika zbog twin frozr kulera :)
 
Zezas! Ajde proveri u Afterburneru, ako je to tacno imas najhladniju 275-icu na svetu...ipak je to cip od 490mm^2, i po testovima 275 radjenim u vreme kad je izasla, dobijali su i vece temperature od mene (npr furmark 90C, ja 80C). Na Gtx 260 OC imao sam 78C u furmarku. Nema sanse da ti je kuler na manje od 60% u njemu, probaj. Samo sto nije glasan, pa ga verovatno zato nisi primetio
 
Nazad
Vrh Dno