Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Ako ti je citanje primarna funkcija, i ako vec imas smartphone, laptop, desktop za ostale poslove, igre, zabavu, net, onda bi mozda trebalo da razmislis o nekom citacu digitalnih knjiga sa e-ink ekranom. Prikaz je stvarno nadrealno dobar, bukvalno kao da gledas u list papira, ne zamara oci, lepo se vidi na dnevnom svetlu, a na suncu jos bolje, a baterija traje... i traje... i traje... Baterije na ovakvim uredjajima traju po nekoliko nedelja. Plus su uredjaji maksimalno mobilni, ekrani su im oko 5", sto znaci da mogu da stanu u dzep bilo koje jakne, a leti u torbicu, pa mozda cak i u dzep pantalona, ako bas zatreba.

Do sada je mala prepreka za kupovinu e-readera bila cena, bar po mom misljenju, zato sto su kostali izmedju 150-200 evra na nasem trzistu (skupo za uredjaj koji je "one trick pony"). Medjutim, sada sa pojavom novog kindle-a koji kosta 79$, to je vec cena o kojoj vredi razmisliti. 79$ = 5600 dinara (kod nas ce, naravno, cene biti nesto vece, ali neka budu 79 evra i bice super). Na sajmu tehnike u bg-u sam video na prestigio standu nove modele citaca koji se ocekuju uskoro u prodaji, a koji ce kostati oko 70 evra (tako mi je rekla zgodna i lepa hostesa ). Tako da mozda tebi vredi da jos malo sacekas pojavu novih e-readera na nasem trzistu, po novim cenama, pod uslovom da te zanima ta vrsta uredjaja.

Sorry svima za mali off-topic.



Pa u pravu si.Ja sam oduvek i razmisljao da uzmem ebook reader medjutim cena im je bila skupa za 5 inca.Sad su se pojavili tableti koji imaju sve to sto i ebook reader plus jos dosta stvari i to sve za manje para.Nisam do sad naleteo ni na jedan ebook reader za 70 evra.Kindle je sjajna stvar i imam drugara iz USA koji ih imaju medjutim kod nas ih nisam video.Video sam ih jedino na limundu za nekih 170 evra.Kod nas sam video prestigio za 150 evra od 5 inca koji ima 6h bateriju.Gledajuci logiku onda bolje da uzmem G2 za 130 evra i da imam sve to isto plus android.Ili jos bolje da cekam A1 pa da imam sve to plus jos mnogo stvari.

Ebook reader kad bi uzeo ne bi isao nikad na 5 inca.Jer mi je to realno bas malo.Isao bi bar na 7-8 inca.Ako je istina sto kaze lepa hostesa da ce biti za 70 evra ebook reader u Srbiji to bi me 100% zanimalo.Inace nema sile da bi dao 150 evra za prestigio ebook reader.E sad kupovati na limunu bez garancije je rizik.A opet nije mi bas da se kockam za uredjaj od 170 evra.Jedino kad bi uzeo nesto bez garancije je ako bi tog nekog poznavao_Ovako lik moze da mi posalje kutiju a unutra da bude kamen(ovo nije zezanje jer je moj drugar dao 150 evra za HTC na limundu i lik mu je poslao kutiju u kojoj je bio kamen

.Kad je slucaj prijavio limunudu rekli su mu da moze dati negativnu ocenu).Iz tih razloga za sad mi je kindle van dometa dok prestigio koji se nudi je los i skup.Btw za kindle znam da je vrh vrhova sto se tice citanja.I da na njemu baterije traje 100 godina.Na prestigio ebook readeru za 150 evra deklarisano je 6h baterija za citanje sto je malo.......



PS: Dok sam cackao po netu nasao da tablet prestigio PMP5080B ima za 19 000 din u winwin na web ceni :)
 
Poslednja izmena:
Pod uslovom da Winwinu radi uopste web prodaja, pominjali su mi nesto jednom da im to ne radi uopste, kao da je foliraza da bi cena izgledala manje... Nisam siguran.
 
Pa u pravu si.Ja sam oduvek i razmisljao da uzmem ebook reader medjutim cena im je bila skupa za 5 inca.Sad su se pojavili tableti koji imaju sve to sto i ebook reader plus jos dosta stvari i to sve za manje para.Nisam do sad naleteo ni na jedan ebook reader za 70 evra.Kindle je sjajna stvar i imam drugara iz USA koji ih imaju medjutim kod nas ih nisam video.Video sam ih jedino na limundu za nekih 170 evra.Kod nas sam video prestigio za 150 evra od 5 inca koji ima 6h bateriju.Gledajuci logiku onda bolje da uzmem G2 za 130 evra i da imam sve to isto plus android.Ili jos bolje da cekam A1 pa da imam sve to plus jos mnogo stvari.

Ebook reader kad bi uzeo ne bi isao nikad na 5 inca.Jer mi je to realno bas malo.Isao bi bar na 7-8 inca.Ako je istina sto kaze lepa hostesa da ce biti za 70 evra ebook reader u Srbiji to bi me 100% zanimalo.Inace nema sile da bi dao 150 evra za prestigio ebook reader.E sad kupovati na limunu bez garancije je rizik.A opet nije mi bas da se kockam za uredjaj od 170 evra.Jedino kad bi uzeo nesto bez garancije je ako bi tog nekog poznavao_Ovako lik moze da mi posalje kutiju a unutra da bude kamen(ovo nije zezanje jer je moj drugar dao 150 evra za HTC na limundu i lik mu je poslao kutiju u kojoj je bio kamen

.Kad je slucaj prijavio limunudu rekli su mu da moze dati negativnu ocenu).Iz tih razloga za sad mi je kindle van dometa dok prestigio koji se nudi je los i skup.Btw za kindle znam da je vrh vrhova sto se tice citanja.I da na njemu baterije traje 100 godina.Na prestigio ebook readeru za 150 evra deklarisano je 6h baterija za citanje sto je malo.......



PS: Dok sam cackao po netu nasao da tablet prestigio PMP5080B ima za 19 000 din u winwin na web ceni :)

Mozda nisi u toku, nedavno (pre nedelju-dve) je Amazon predstavio novi kindle, koji kosta 79$:

http://www.amazon.com/Kindle-eReader-eBook-Reader-e-Reader-Special-Offers/dp/B0051QVESA

To utice na obaranje cena ostalih proizvodjaca, tako da me ne cudi reakcija prestigia da ponude reader za 70 evra u Srbiji. Zato mislim da bi bilo dobro da sacekas koju nedelju.
 
@LoverBoy
Prestigio 5080 vec ima u ponudi jedne nase firme. Samo su zacepili cenu na okruglo 21000din.

Evo pojavljuje se i u ostalim prodavnicama, za sad je 18400rsd, moglo bi još par evra niže :D
 
Mozda nisi u toku, nedavno (pre nedelju-dve) je Amazon predstavio novi kindle, koji kosta 79$:


Tacno nisam u toku sa njima jer sam vise citao o tabletima nego o kindle.O njima znam preko drugara iz USA koji ga hvale i kazu da je savrsen.Ali ocigledno nisi razumeo sta sam pisao u postu.Pisao sam da mi ne znaci nista nesto sto nema kod nas i sto nema garancije.Druze i u Kini se prodaje dell streak 10 pro za 340 evra pa to mi ne znaci nista jer nema u Srbiji.Mozda ja gresim ali iskreno nisam video nigde da se prodaje kindle kod nas.Jedino sam video na limunu a to mi nije sigurna kupovina.

Nego da ne otvaram novu temu , nasao sam danas jedan OK tablet za OK pare:


http://www.emmi.rs/tablet-pc-tablet-multipad-prestigio-pmp7100c-101.11.html?productId=16656


Bukvalno sam bio odusevljen sa tabletom i cenom dok nisam video ram memoriju.Na veliku zalost tablet ima samo 256 ram-a. :( Znaci bas bedak.Da su stavili sve ovo sa 512 mb i da ima komentara da je tablet dobar bio bi mi prvi izbor.Mada ko zna mozda izbace ovo sve isto sa 512 mb.Mada i steta sto nije 2.3 android al ajde to bi se verovatno resilo sa upgrade ali 256 mb je ipak bas malo..........
 
On vec ima svoju temu :) I skuplja varijanta je nego 5080, on je rebrandirani Archos 101.

A kada ti je Air-max pomenuo da ce Kindle biti za 79$, rekao je i da ce to uticati da ostali proizvodjaci obore cenu. Nije rekao da ce ga biti kod nas, vec da je moguce da se kod nas pojavi taj Prestigio od 70 jura.
 
On vec ima svoju temu :) I skuplja varijanta je nego 5080, on je rebrandirani Archos 101.

A kada ti je Air-max pomenuo da ce Kindle biti za 79$, rekao je i da ce to uticati da ostali proizvodjaci obore cenu. Nije rekao da ce ga biti kod nas, vec da je moguce da se kod nas pojavi taj Prestigio od 70 jura.

Da, i to verovatno vrlo brzo, mozda vec za koju nedelju. Amazon je takodje izbacio kindle fire, Android 2.3 tablet koji kosta 199$, sto ce uticati i na cene tableta. Zato mislim da je sada mozda najgori trenutak za kupovinu obe vrste uredjaja, jesen je uvek doba godine kada se pojavljuju nove, bolje, jeftinije tehnicke novotarije, i onda treba sacekati mesec-dva da se trziste prilagodi i cene svih proizvoda obore. Ako se pojave ti prestigio readeri za 70 evra, mislim da ce to biti pun pogodak.
Takodje je dobra varijanta donosenja kindlea iz USA (za one koji imaju nekoga da ima donese).
 
Nisam siguran koliko ce Kindle Fire pogurai cene na dole (u sustini, nisam primetio ni preterani Uticaj Nooka), ipak nisu svi korisnici dovoljno izverzirani da menjaju softver, vecina ce ih bukvalno kupovati Fire za rad sa Amazonom, kako su ga i zamislili... Realan broj korisnika kojima je root i bilo kakav custom rom bauk je ogroman, a Fire ipak nije sposoban kao ozbiljni tableti. Ali obican Kindle da, on uvek gura cene.
 
Iako sam imao white screen of death problem sa Prestigio 7070c (Archos 70IT) ovaj 5080B mi se trenutno čini kao dosta dobra kupovina.
Za 180e se dobije 8" (za čitanje sweetspot zbog 4:3 odnosa stranica, wayteq mi deluje premalo sa 7"), Gingerbread, 512 RAMa i sad već standardni Cortex A8.
Stari Archos/Prestigio modeli imaju 256RAMa i Froyo, Wayteq ima 1" manje, Arnova 7 G2 navodne probleme sa digitizerom.

Šteta samo što ima 800x600 rezoluciju, a ne 1024x768, oštrine nikad dosta :D

korisnik draxd je već ostavio link za ovaj preview po kome završna izrada izgleda jako dobro
[YOUTUBE]zG89xw8IIGA[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran koliko ce Kindle Fire pogurai cene na dole (u sustini, nisam primetio ni preterani Uticaj Nooka), ipak nisu svi korisnici dovoljno izverzirani da menjaju softver, vecina ce ih bukvalno kupovati Fire za rad sa Amazonom, kako su ga i zamislili... Realan broj korisnika kojima je root i bilo kakav custom rom bauk je ogroman, a Fire ipak nije sposoban kao ozbiljni tableti. Ali obican Kindle da, on uvek gura cene.

Ja bih ipak sacekao neki ozbiljniji review za kindle fire, mada koliko su dali informacija do sada, tacno je da koristi custom interfejs preko androida, ali podrzavace normalno aplikacije, nije namenjen samo citanju knjiga, nego je full tablet. Razlika je u meniju, sto ce sve biti poredjano po "polici za knjige", ali mislim da funkcionalnost nece biti ogranicena. Videcemo.
 
Iako sam imao white screen of death problem sa Prestigio 7070c (Archos 70IT) ovaj 5080B mi se trenutno čini kao dosta dobra kupovina.
Za 180e se dobije 8" (za čitanje sweetspot zbog 4:3 odnosa stranica, wayteq mi deluje premalo sa 7"), Gingerbread, 512 RAMa i sad već standardni Cortex A8.
Stari Archos/Prestigio modeli imaju 256RAMa i Froyo, Wayteq ima 1" manje, Arnova 7 G2 navodne probleme sa digitizerom.

Šteta samo što ima 800x600 rezoluciju, a ne 1024x768, oštrine nikad dosta :D

Ovo je u sustini naslednik modela PMP3084B, dosta poboljsan, sa kapacitivnim ekranom, jacim procesorom, vise memorije, i naravno novim androidom. Zadrzali su futrolu od starog modela, sto je pun pogodak, futrola je od imitacije koze, ali je lepa, korisna i daje stila uredjaju. Inace, ovo mi je najlepsi Prestigio tablet, pored starog modela (stvar ukusa, naravno).
 
I dalje je malo visoka cena, ali treba zaista videti kakvi su mu ekran i baterija. I softver, naravno, ne zeli svako da rootuje i stavlja custom rom, a i da zeli, nisam siguran da ce podrska za ovaj model biti nesto posebno. Uostalom, mozda Benchmark odluci da ga testira :)
 
[YOUTUBE]PLafcl_zJc0[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]R_mfSOul5wk[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]0emzn_f7fog[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]XsOcCAJwXoE[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]viOkvmWavz0[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]c9F0xU3V1Uw[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]FhEvdC4h8Ys[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]mW5hOyv8EpY[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]NWG1NOu0W_0[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]Hbyy7G2bV0g[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]RnnIeUf3WIo[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]LD7F4QXc1fY[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]pPpL9DqUnHM[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]kfrxa_wGyLg[/YOUTUBE]
 
Ja sam ga probao malo danas u comtradeshop-u , utisak je sledeci : izrada je jako dobra , plastika je slicna onoj na mom xpad-70-u , dobro stoji u ruci ne klizi. Kinezi su kao i na mom starom pmp3084b traljavo nalepili zastitnu foliju tako da ukoliko neko zeli da sacuva ekran morat ce kupovat novu. Sistem je brz , brzi i od pmp7070c , da li je zbog novog OS-a ili zbog jaceg hardvera to je pitanje. Aplikacije su standardne prestigiove i ima android market. Mislim da je ova spravica trenutno best buy pored one arnove 70 g2.
 
Kakvi su uglovi gledanja, jesi probao da vidis? Pre svega u nekom ebooku ili pdfu?
 
Pa i nisam predugo testiro , prodavac je bio nestrpljiv. Slika mi se generalno cinila za nijansu bolja nego na mom xpad-70-u. Prestigio ima onaj svoj sivkasto ruznjikavi interfejs na kojem se bash i neda videti kolko je dobra slika. Inace uredjaj ima na donjoj horizontalnoj ivici 4 touch dugmeta koja se meni jako ne svidjaju posto ce sigurno dovoditi do belikog broja slucajnih pritiskanja home , back i menu. Plus i kad ocesh da ih pritisnesh nisi siguran dal si ih pritisno il nisi. Dugmici se zasvetle kad je neki pritisnut al mi se cini da tu ima neki delay.
 
U cemu je fora sa internom memorijom?Prema specifikacijama pise da ima interne memorije 4 gb a u stvarnosti je samo 250 mb dok se ovih 4 gb ustvari vodi kao SD card.Drugar je uzeo ovaj tablet i kaze da internal storage je samo 250 mb.Ovo mi je veliki minus iz razloga sto mi nista ne znaci to dal ima 4 gb koje vidi kao SD card.Jer ukoliko zelim SD card ja cu da kupim karticu.

Takodje 250 mb je malo memorije za aplikacije.Ovo nisam znao do juce i vrlo sam razocaran ovom prevarom proizvodjaca.Zanima me jel tako kod svih tableta prestigio i npr archos ili je ovo slucaj samo sa ovim modelom?
 
Joj, da, uzasni Prestigio interfejs, to bi dobilo go launcher prvi dan... Inace, sto si pomenuo capacitive dugmice, ako su kvalitet kao na mom pokojnom mp3 plejeru, kuku majko. Ako su kvalitet kao na Samsungu, meni su bolji nego fizicki, iskreno. Dovoljno je sto tablet zavibrira kada ih pritisnem, a i nece da pocrkaju tako brzo kao fizicki dugmici. Ovo je ipak jeftina sprava, verujem da ovo ipak ima neki znacaj, iskreno.
 
Evo jedan tablet koji lici na Prestigio 5080b.
Karakteristike su skoro iste (izgled je identican, raspored konektora i tastera takodje) ali se razlikuje cpu po nekim izvorima (ali radi na istom broju MHz). Mada se i neki drugi podaci "razilaze" na nekim sajtovima dok su na nekim usaglaseni. Okruzenje je mnogo lepse nego na Prestigio modelu.
Izgleda da je popularan u Italiji zbog cene.
Model se zove: MEDIACOM SMART PAD 810C.

http://androidsaga.blogspot.com/2011/07/mediacom-smart-pad-810c-android-23.html

[YOUTUBE]ZGG_3hl_M0g[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]VZ1ot2UfqKU[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Sam interfejs nije toliko znacajan zapravo, mozes uvek da stavis neki ADW Launcher, Go Launcher, Launcher Pro, Zeam ili bilo sta takvo, poskidas ruzne widgete i sve ce da izgleda mnogo lepse. Ali ukoliko su dovoljno klonovi, to mu vec daje na znacaju zbog naknadne podrske (root, custom romovi itd).
 
Uzeo sam ovaj tablet pa da podelim par utisaka.
Evo opisa u kratkim crtama:

-izgleda da je njegov klon onaj italijanski Mediacom 810c (ima sve identicne karakteristike osim baterije koja je kod italijana 6000 a ovde valjda 5400mAh i "italijan" nema Android Market)

-nisam se time bavio i ne razumem se u to ali pretpostavljam da ce se moci koristiti neki romovi od Italijana a vidim da ih vec ima

-placen 18.5 hiljada

-solidna izrada (sve deluje cvrsto i ne deluje jeftino)

-mana je staklo koje je (kada je u lendskejp polozaju) u donjem desno uglu labavo i kao da se odvaja od podloge

-tablet je vracen kod trgovca zbog prethodne mane i dobijen novi koji ima slican problem ali je mnogo manji (vidim u nekim opisima slike koje pokazuju ovo isto ali niko nije to spomenuo - valjda sam sitnicar :))

-ekran je dobar (svetloca bi mogla biti i bolja ali moze da prodje), odziv je fantastican i treba ga samo veoma lagano pipnuti za neku operaciju

-zvucnik dobro sluzi nameni (mada mislim da je na prethodnom komadu koji sam vratio bas krcao) i nije previse kvalitetan i glasan (standardni problem tableta)

-kamera je veoma dobra za video razgovore a naravno za slikanje ne toliko

-bezicni adapter radi jako brzo ali je potrebno iskljuciti AES enkripciju i postaviti TKIP posto je brzina u prvom slucaju desetak puta manja nego obicno

-USB flesice, HDMI izlaz nisam probao ali vidim kod Italijana da sve radi okej

-baterija je jako dobra i moze da izdrzi ceo dan (igranje, cackanje, market) sa ukljucenim bezicnim adapterom (ovo je relativno i zavisi od intenziteta koriscenja i operacija koje se obavljaju ali i pri intenzivnom koriscenju traje dugo)

-aplikacije-standardno, igre lepo sljakaju (male igre rade bez problema a probao sam i pes2011 koji takodje lepo radi, radi i asphalt 6)

-Skajp radi ali bez video poziva (ima neka specijalna verzija kod tih Italijana na forumu za koju tvrde da radi ali nisam probao) dok Tango radi bez problema sa video pozivom -----> ispravka: Onaj Skajp sa italijanskog sajta radi

-citanje stripova (jpg u cbr fajlu) radi bez zastajkivanja (proban jedan cbr od 200MB), citanje knjiga (pdf fajlova) je takodje proslo bez problema

-regularni sajtovi rade kao na desktop masinama (dolphinHD pretrazivac sa instaliranim flesom 10.3)

-hd (1080p) pusta bez problema

Jedina ozbiljnija mana koju sam uocio je ona sa staklom. Sve u svemu, jako lepa stvarcica po povoljnoj ceni. Mislim da za ove stvarcice ne vredi davati mnogo para posto su one ipak samo igracke bez neke ozbiljnije namene. U principu dobio sam sve ono sto sam ocekivao (ako se spravica ne bude kvarila :)) po korektnoj ceni.

P.S. Sad ja imam nekoliko pitanja? Da li je moguce i KAKO ukloniti Prestigio vidzgete bez rutovanja tableta? Nervira me Prestigio sat i vremenska prognoza i neka aplikacija "Prestigio Home" posto jedu i internu memoriju i ram a ne sluze nicemu. I da li cu prilikom stavljanja neke nove verzije softvera sa zvanicnog sajta imati probleme zbog toga. Takodje, da li je moguce ukloniti i Dialer posto je ovde tablet u pitanju a ne telefon.
 
Poslednja izmena:
Ako uklonis dialer, pitanje je koliko ces aplikacija moci da skines sa marketa (pominjao sam vise puta, neka me neko ispravi ako zna bolje). Takodje, za ovo je neophodan root.

Sto se widgeta tice, zar ne mozes da ih drzis dugo i da ih samo prevuces na kantu (ili dobijes delete dugme)? Neki launcheri imaju lock funkciju (nemogucnost customizacije osnovne strane, prisutno u ADW launcheru na primer), stisni menu dugme pa pogledaj da li ti se tu pojavljuje.

Jos jedno resenje je da stavis custom launcher. Po mom iskustvu, jedini proizvodjac koji pravi lepsi launcher je HTC, a i on ima manu, najzahtevniji je od svih launchera sa kojima sam se sreo. Moj licni favorit je Go Launcher (nisam probao Launcher Pro, koji ima mnogo poklonika), ako zelis brzinu, imas Zeam, ADW ima neke customizacije koje nisam video da Go Launcher ima (mada me nije bilo preterano briga, iskreno). U svakom slucaju, bilo koji custom launcher ce te resiti fabrickih widgeta. Ako te nervira, ili hoces mogucnost da vratis fabricki, uvek imas neku od aplikacija, kao sto je home switcher ili tako nesto.
 
Ako uklonis dialer, pitanje je koliko ces aplikacija moci da skines sa marketa (pominjao sam vise puta, neka me neko ispravi ako zna bolje). Takodje, za ovo je neophodan root.

Sto se widgeta tice, zar ne mozes da ih drzis dugo i da ih samo prevuces na kantu (ili dobijes delete dugme)? Neki launcheri imaju lock funkciju (nemogucnost customizacije osnovne strane, prisutno u ADW launcheru na primer), stisni menu dugme pa pogledaj da li ti se tu pojavljuje.

Jos jedno resenje je da stavis custom launcher. Po mom iskustvu, jedini proizvodjac koji pravi lepsi launcher je HTC, a i on ima manu, najzahtevniji je od svih launchera sa kojima sam se sreo. Moj licni favorit je Go Launcher (nisam probao Launcher Pro, koji ima mnogo poklonika), ako zelis brzinu, imas Zeam, ADW ima neke customizacije koje nisam video da Go Launcher ima (mada me nije bilo preterano briga, iskreno). U svakom slucaju, bilo koji custom launcher ce te resiti fabrickih widgeta. Ako te nervira, ili hoces mogucnost da vratis fabricki, uvek imas neku od aplikacija, kao sto je home switcher ili tako nesto.

Prvi put imam Android uredjaj pa nisam znao taj podatak za Dialer. A sto se tice Prestigio okruzenja. Ono se nalazi samo na jednom od pet ekrana. U stvari sve te sarene ikonice su folderi sa lepim slicicama. Njih sam uspeo da da stisnem i prevucem u kantu. To sam uradio i sa Prestigio vidzetom. On se sada ne pokazuje ali vidim da je i dalje u memoriji i da radi posto primam Prestigio vesti. Kada sam pokusao da ga deinstaliram ispostavlja se da ne moze posto je sistemska aplikacija. Probao sam Go launcher ali se nisam bas snasao (moram naci neko uputstvo ili da se igram) i onda sam ga obrisao. Samo, nisam siguran da bi to pomoglo posto je Prestigio vidzet sistemska aplikacija. A bas bi bilo dobro da mogu da se otarasim ovoga, narocito zbog memorije koja je problem kod svih Android uredjaja.
 
Nije svim uredjajima problem, npr moj Galaxy Tab ima 1,5GB za aplikacije, to je tesko popuniti. Ima aplikacija koje zauzimaju mnogo prostora (Gameloft igrice, mape za navigacije), ali one vecinu podataka drze na kartici. Postoje fazoni kako da povecas memoriju za aplikacije (npr. Link2SD ti omogucuje da veci deo podataka prebacis na karticu nego sto bi inace mogao), ali ti za te fazone treba root, kao i za deinstalaciju Prestigio Widgeta.
 
P.S. Sad ja imam nekoliko pitanja? Da li je moguce i KAKO ukloniti Prestigio vidzgete bez rutovanja tableta? Nervira me Prestigio sat i vremenska prognoza i neka aplikacija "Prestigio Home" posto jedu i internu memoriju i ram a ne sluze nicemu. I da li cu prilikom stavljanja neke nove verzije softvera sa zvanicnog sajta imati probleme zbog toga. Takodje, da li je moguce ukloniti i Dialer posto je ovde tablet u pitanju a ne telefon.
Ako te ne mrzi da sve opet instaliraš resetuj tablet na fabrička setovanja.
Prestigio 7070c tako zauvek gubi taj prestigiov "shell" i vraća se na defaultni Archosov launcher i softverski izgleda skoro isto kao Archos 70 IT.
Možda će se slično dogoditi s tvojim tabletom :)
 
Ako te ne mrzi da sve opet instaliraš resetuj tablet na fabrička setovanja.
Prestigio 7070c tako zauvek gubi taj prestigiov "shell" i vraća se na defaultni Archosov launcher i softverski izgleda skoro isto kao Archos 70 IT.
Možda će se slično dogoditi s tvojim tabletom :)

Jel mislis na onu opciju u "Factory data reset" iz dela "Privacy settings" ili na nesto drugo? Ako mislis na to onda izgleda da to ne pomaze. Kada sam vracao onaj prvi tablet u radnju nisam bio u mogucnosti da izbrisem gmail nalog. Tada mi je Android preporucio tu opciju. Posle te operacije mi je obrisao sva licna podesavanja ali je prestigio okruzenje ostalo. Tada se nisam detaljnije bavio time.
To je ova operacija:
[YOUTUBE]Hbyy7G2bV0g[/YOUTUBE]
 
Kupujem ga:) samo cekam da stigne nova tura, nadam se iduce nedelje:).Siguran sam da moze da se ubaci neki drugi luncher
 
Nazad
Vrh Dno