Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Pošto sam se danas igrao sa tim skontao sam da drajveri za 32 bitne sisteme ne postoje u onom fajlu sa kojim dolazi i firmver. Za 32 bitne sisteme treba skinuti RK Batch Tool 1.4 sa nekog drugog mesta i tamo se nalaze drajveri za 64bit (koji su isti kao i oni koji je dao Prestigio) i 32bit (koje Prestigio nije dao). A slike na uputstvu za flešovanje ne odgovaraju tekstu.
 
Puu, pa meni win odma nadje kao disk drive i izbaci PMP5080B usb device i nikako ne mogu da ubacim onda ovaj driver. I probam uninstall i on ga opet prepozna i tako sve u krug :)
 
a probaj da prikljucis upaljen tablet za komp, onda ga nadji u divaces i obrisi ga. Nakon toga ugasi tablet i povezi ga za komp ali neposredno pre prikljucivanja drzi dugme vol- i kada ti trazi drajver koristi drajver sa ovog linka kad ga instaliras onda probaj onim programom update!
 
a probaj da prikljucis upaljen tablet za komp, onda ga nadji u divaces i obrisi ga. Nakon toga ugasi tablet i povezi ga za komp ali neposredno pre prikljucivanja drzi dugme vol- i kada ti trazi drajver koristi drajver sa ovog linka kad ga instaliras onda probaj onim programom update!

Konstantno ga prepoznaje... Mislim da je resenje daceo proces probam na nekom kompu na koji do sada nije bio vezan. Tako cu da pokusam...
 
Pitanje za one koji su instalirali ICS na ovaj tablet, kako izgledaju ikonice, da li i dalje imaju onaj karakteristican Prestigio izgled u obliku stita? To bas ne volem. :D Uopste, da li je to stock ICS, ili su ga tweekovali nesto? Ovaj tablet mi se sada uz ICS cini mnogo primamljivije nego ranije. :)
 
U pitanju je stock, inace kako da smanjim broj zasebnih ekranana ICS, imah ih pet komada sto mi je previse
 
Haa, juče ga kupio, a danas već na njemu šljaka ICS.:guitar:
Malo da ga istestiram, pa da vidim da li da ga ostavljam na tabu, ili da mećem "onaj" ruski!
Mojoj sreći nema kraja. Konaaačnooo, je i moj Galaxy W ugledao ICS (jes` da je još alfa, ali bitno da se najzad pojavio!).:laugh:
 
Ma kakav ruski, ovaj ICS odvaljuje... Baterija mi traje bar duplo duze nego do sada... Generalno mi se svidja i nista ne bih menjao na njemu sad :)
 
Slazem se da je odlican, samo da proradi prenosenje aplikacija na SD!

Inace, Google Play posle svakog updatea tablet prepoznaje kao novi uredjaja, tako da sada pored svojih telefona imam i tri Prestigio tableta u popisu sto me izrazito nervira, ovo bi pod hitno trebali da rese :/
 
Poslednja izmena:
@momboj Imao sam iste probleme, promenio usb prikljucak na kompu i upalilo je.
@svi Kao sto rece nsAce driver-i za 32bit os nisu tu, skinite ih posebno, ili u okviru nekog 2.3.1 firmware-a, odgovaraju. Postupak flesovanja
je prilicno jednostavan, pa pitajte ako nesto ne ide.

A sto se tice ICS-a videcemo, treba testirati dalje..
 
Da podelim malo utisaka u vezi novog ICS.

-Nekada biti prvi u nečemu i nije baš sjajno. Super je što je Prestigio obradovao svoje korisnike ovime ali postoje i negativne strane. Neki programi koje ja koristim Facebook, Tapatalk... sada ne mogu ni da se skinu sa Marketa a negde sam pročitao i da odbijaju da rade na ICS-u. Istina, neke aplikacije tek sada mogu da rade na ovom tabletu.

-ICS je brz ali je meni u početku radio užasno sporo dok nisam uradio fabrički reset iako je uređaj bio sveže flešovan (možda zbog onih problema sa flešovanjem)

- Sada ima 512MB internog skladišta što je povećanje 2x ali nema prebacivanja na SD karticu pa smo skoro na istom kao pre mada je ipak malo komotnije

-Ispravljena je tastatura za srpski i sada postoje sva slova (mislim da je pre falilo slovo đ ili ć)

-Nema mogućnost da se ekran zaključa na lendskejp orjentaciji ekrana. U 2.3.1 verziji se tablet mogao okrenuti po želji i onda isključiti rotacija ekrana. Tada bi ekran zadržao orjentaciju koju je držao a sada se zaključa na portret orjentaciji. Ovo mi sada neverovatno smeta prilikom čitanja stripova ili knjiga pošto se ekran neprestano obrće ako ga pomerate u toku čitanja.

-Nisam probao ali ne vidim podešavanja za 3g modeme. Možda bi neko trebao da proba.

-Status bar se ne može ukloniti. To je katastrofa na ovom našem tabletu pošto se gubi 1 cm prostora a položaj tih tastera je nezgodan. Mnogo su zgodniji za korišćenje hardverski tasteri koji se nalaze sa strane. To je opet problem prilikom čitanja stripova (mogu misliti koliko korisne površine ostane na 7" tabletu). Bilo bi dobro da bar ova traka može da se sakrije (bila je aplikacija za HC ali ne i za ICS). Takođe, ne znam kako će se to odraziti na korišćenje nekih igara koje imaju fiksnu rezoluciju.

-Serijski broj uređaja sada se više ne prikazuje u OS-u

Sve u svemu, lepo to izgleda ali ima i ove nedostatke. Neke stvari su ostavljene za sledeće revizije firmvera.
 
Poslednja izmena:
@momboj Imao sam iste probleme, promenio usb prikljucak na kompu i upalilo je.


Menjao sam USB i odem i izbrisem drajvere iz device manager-a i kada ka prikopcam na neki drugi usb on ga cas posla prepozna :wall: i to mi uvek prepoznaje dva PMP5080

Nije mi jasno, zasto nisu izbacili OTA update?

@nsAce lepo si nam izneo utiske, ja sam ocekivao da je to malo ispeglanije, oni kaoda su zurili da odrze rec koju su dali pa izbacili pomalo nedovrsenu verziju :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da nece da moze kao OTA update isto kako ne moze update kad se kopira taj .img na tablet, pa prijavi da nesto nije kako treba... Mora biti ozbiljniji poduhvat posto se izgleda menja i hboot ili sta vec on ima, a i preparticionise sve redom...
 
Posle jednog popodneva igranja sa ICS, evo par komentara:
- u poredjenju sa prethodnim Gingerbread-om ikone su uvecane, pozadinska matrica za pozicioniranje ikona ne dozvoljava da se ikone zalepe za ivicu ekrana, glupavi status bar na dnu takodje oduzima prostor - sve u svemu, treba mi veci tablet sa vecom rezolucijom
- USB mis radi, kursor (strelica) je uocljiv, jedino mi smeta plavicasti "glow" oko konture kursora. U podesavanjima postoji opcija za promenu brzine misa. Lepo.
- USB 3G modem (Huawei E1550) radi
- USB memorijski stick ne radi (radio je na Gingerbread-u)
- ima opciju da se iskljuci Screen Lock. Lepo - ne moram svaki put kada ga ukljucim da mrdam onaj katanac preko pola ekrana

Imajuci u vidu da je ovo prva verzija ICS, respektujem trud koji su momci iz Prestigia ulozili da ga uglave u nas tablet, ali moraju jos dosta da porade na upotrebljivosti i funkcionalnosti.
Do neke sledece verzije ICS-a (nadam se OTA instalaciji) vracam se na v.1.0.21 (za mene najbolje ispeglana).
 
Čestitam vlasnicima na ICS update-u, a svaka čast Prestigio-u na podršci za ovaj tablet.

Imam jedno pitanje, kada se očekuje update direktno na tablet, da ne mora da se ubacuje preko kompa?
 
OTA instalacije nece biti iz prostog razloga sto ce i Gingerbread i ICS dobijati posebno update-ove. Korisnicima je omoguceno da izaberu koju ce verziju. Ali ICS nikad nece raditi kao Gingerbread!
 
Ok video sam dovoljno. Ovaj ics je toliko manjkav da ne vredi ni probati. Ovde je naveden samo deo problema, ja sam nasao bar jos toliko i to u svega par instaliranih aplikacija. Ne instalirajte ovo pokajacete se. Ako ikada budu otklonjeni problemi (u sta sumnjam) mozda tek onda. I da, ne verujte Italijanima, oni ljudi lazu sebe i druge. Vracam se na Gingerbread..
 
Ok video sam dovoljno. Ovaj ics je toliko manjkav da ne vredi ni probati. Ovde je naveden samo deo problema, ja sam nasao bar jos toliko i to u svega par instaliranih aplikacija. Ne instalirajte ovo pokajacete se. Ako ikada budu otklonjeni problemi (u sta sumnjam) mozda tek onda. I da, ne verujte Italijanima, oni ljudi lazu sebe i druge. Vracam se na Gingerbread..

А на које си још проблеме наишао и шта кажу Италијани?
 
Flash ne radi kako treba, fali rama valjda; belina u browseru i to svakom(bug koji se javlja i zahteva izlazak iz aplikacije); najsmesnije od svega je zasto usb flash ne radi, zbog par slovnih gresaka u jednom sistemkom fajlu?! Ovo za usb ce biti zamenjeno u prvom narednom update-u, ali da je neozbiljno jeste. Ima jos par sitnica vezanih za vec recene propuste.

A Italijani odusevljeni, sve super. Delimicno ih razumem, jer kakvo li je tek djubre bio onaj njihov ics? Pa hvale developer-a za trud. Mama mia :). Svi njihovi custom romovi su fino nasminkani, ali nije sve kao sto izgleda. Ako ne mogu napraviti custom rom funkcionalan poput fabrickog ne trebaju ga ni praviti.
 
Da li je isti postupak za vracanje sa ICSa na Gingerbread?
 
Da li je isti postupak za vracanje sa ICSa na Gingerbread?

momboj - Jeste.

I ja sam se malo igrao sa ICS-om, i nisam zadovoljan, pre svega brzinom sistema. Džindžer radi brzo i odlično, za razliku od ovog skrndelja.
Vratio sam nazad onaj ruski ROM, i ja sam, za sada zadovoljan.
 
Негде сам прочитао да се некоме таблет са ИЦС-ом ресетује сам од себе. Ја сам у једном тренутку приметио да је и мени таблет то урадио. Пошто га не користим 24 часа и не знам када ће се ресетовати морао сам да нађем начин како да проверим ово. Укључио сам Делфина и отворио неку страницу а тада сам пребацио на десктоп. Када сам касније погледао и отворио Делфина он није показивао ону страницу већ почетну. То значи да се таблет у међувремену рестартовао.
Стварно ова верзија није уопште довршена и оним људима којима је стабилност битна још не требају да прелазе на ИЦС.
 
Pozdrav svima :).

Nabavio sam ovaj tablet pre neki dan i voleo bih da stavim neki custom Gingerbread rom na njega. Prvenstveno me zanima brzina, stabilnost, root i da je ociscen od Prestigio bloatware-a. Pretrazivao sam temu, ali jednostavno ima previse poruka za citanje, pa bi mi info iz prve ruke dobro dosao.
 
Super! Reci mi samo da li ti radi skajp i kamera kako treba :)

E da, jel se popravila autonomija sa tim ROM-om?

EDIT:
Jos jedno pitanje :D
Taj rom je za PMP5080BRU, a ja imam 5080B. Da li ima neke razlike?
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve razlike. Samo što po difoltu dolazi na ruskom, ali se to u par poteza vrati na engleski.
Skajp, iskreno nisam koristio, tako da ne znam. A kamera ko kamera. Ja je retko i na mobu koristim, a kamo li na tabletu. Probao sam je, radi, i tako to :d.
Ni bateriju nisam nešto posebno testirao, ali sumnjam da ćeš u radu primetiti neka toliko vidljivija poboljšanja u odnosu na dosadašnju ergonomiju. Po meni, sve to je više u domenu nekog subjektivnog osećaja.;)
 
Poslednja izmena:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=285766

Evo tu su svi custom firmware-i (izbacene su prestigio gluposti, dodat root i vise mesta za apk). Obzirom da sam isprobao sve da kazem nesto:
1) Ovaj ics nikako, previse bagovito, mozda u daljoj buducnosti
2) Morda i 20120130 su u sustini isti, sa malom razlikom instaliranih apk. Mane su iste kao kod oficijalnog Prestigio 1.0.25 firmware-a: pucanje Dolphin-a i sporiji rad; nemogucnost zumiranja ispod granice velicine strane u browser-u (ovo je ranije moglo); flash mora biti 10.3, jer 11 ne radi kako treba u nekim situacijama; "paucina" na ivicama ekrana (ovo tako ide na zivce ponekad, a rec je o animaciji koju dobijete kad npr. skrolujete do kraja stranice u browser-u); previse mesta za apk, meni barem.
3) ext3 1g i full root v2 se razlikuju u instaliranim apk i kolicini memorije za instaliranje apk( kod prvog je oko 1GB, a drugog oko 600 MB). Ova dva firmware-a su bazirana na oficijalnom Prestigio 1.0.21 firmware-u. Sve sto sam naveo kao manu za prethodna dva firmware-a ovde naravno radi kako treba.

Skype, kamera i sve ostalo radi isto kao i u odgovarajucim oficijalnim firmware-ima. Trajanje baterije je isto. Pomocu apk Titanim backup mozete uninstalirati sve sto zelite, sto vam se ne svidja. Root i vise mesta za apk su dovoljan razlog za custom firmware.

Ja trenutno koristim ovaj full root v2, jer je baziran na zasad najboljem oficijalnom firmware-u 1.0.21. Probao sam stotine apk i mislim da je i ovo previse memorije. Oprostite zbog eventualnih gresaka, postovao sam sa tableta..
 
Poslednja izmena:
Da li je ko probao setCPU na nekom od rutovanih ROM-ova? Bilo bi super kada bi se rucno moglo podesiti skaliranje frekvencije, kako bi se sto vise postedela baterija.
 
Nazad
Vrh Dno