Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Iz predjasnjeg iskustva sa Prestigiom tih 7-10 dana je vishe zivi bili pa videli
 
Ima li neki brži pdf viewer od ezpdf-a? Čitam uglavnom pdf-ove sačinjene od skeniranih slika-i svaka nova strana se otvara po 5-6 sekundi u proseku što ide na živce. inače je odličan program, mnogo bolji od ugrađenog ebook programa koji zbog nečeg neće da zumira slike.
 
Ima li neki brži pdf viewer od ezpdf-a? Čitam uglavnom pdf-ove sačinjene od skeniranih slika-i svaka nova strana se otvara po 5-6 sekundi u proseku što ide na živce. inače je odličan program, mnogo bolji od ugrađenog ebook programa koji zbog nečeg neće da zumira slike.

Repligo Reader
 
Upozorenje! Kupio sam tablet u WinWin-u i vec prvog dana sam ustanovio da ne radi punjenje. Reklamirao sam istog dana, a evo vec nedelju dana mi ne vracaju sa servisa. Trazio sam nov, ali kazu dok se ne potvrdi kvar ne mogu nista da mi daju. Najverovatno popravljen uredjaj. Samo u WinWin-u dakle imate to da kupite novu stvar, a dobijete polovnu. Nikako ne preporucujem ovu firmu. p.s. Sam uredjaj je ok, poterao sam dosta nezahtevnijih igrica, Robotek radi, Raging Thunder isto itd. Evo liste sa jednog foruma sta sve radi od igrica: Air Hockey Speed, Angry Birds, Angry Birds Rio, Angry Birds Seasons, CONTRACT KILLER, DEER HUNTER 3D DEMO, Eagle Nest II:Revolution, FRONTLINE COMMANDO, Fruit Slice (iz nekog razloga fruit ninja mi nije radila?), Greedy Spiders Free, My Country, Parking Frenzy 2.0, Race Of Champions, Robinson,Triple town, Plants vs zombies i Shane reaction.
 
Upozorenje! Kupio sam tablet u WinWin-u i vec prvog dana sam ustanovio da ne radi punjenje. Reklamirao sam istog dana, a evo vec nedelju dana mi ne vracaju sa servisa. Trazio sam nov, ali kazu dok se ne potvrdi kvar ne mogu nista da mi daju. Najverovatno popravljen uredjaj. Samo u WinWin-u dakle imate to da kupite novu stvar, a dobijete polovnu. Nikako ne preporucujem ovu firmu.
Jedini način da se zaštitimo od ovakvij stvari je da pre odnošenja na reklamaciju zapišemo serijski broj da ne bi mogli da nas lažu. Mada kad tražim novi očekujem neotvoreno pakovanje ;)
 
Izasao ICS!!!
 
Skinuo sam sa njihovog sajta, update-ovao i prvi utisci su da je extra... Znaci bas su me prijatno iznenadili sa ovim... Za svaku preporuku...
 
Ne znam, ja sam dva puta skidao i oba puta je skinuo extra brzo... A sto se tice ICS-a, po meni radi extra, cak po meni brze nego gingerbread, a sto se samog izgleda tice i svega ostalog je extra...
 
Skinuo sa sajta, isključio antivirus, postupio po uputstvima iz pdf fajla i ubio tablet. Došao do 58% i javio grešku i posle toga plavi ekran i restart win-a (win je 64bit).

Pitanje - Kako nazad? Rkbatchtool prepoznaje tablet ali sada neće ni da započne ažuriranje firmvera.
 
Skinuo sa sajta, isključio antivirus, postupio po uputstvima iz pdf fajla i ubio tablet. Došao do 58% i javio grešku i posle toga plavi ekran i restart win-a (win je 64bit).

Pitanje - Kako nazad? Rkbatchtool prepoznaje tablet ali sada neće ni da započne ažuriranje firmvera.

da li hoce da ti se upali tablet sada?
 
Neće. Jedini znak da postoji je da ga komp i program detektuju.
 
^Ne znam, meni je sve proslo glatko oko instalacije... Nije pravio nikakvih problema... Huh, sad vidim da si vec odgovorio... A kako ga program detektuje ako nece da se ukljuci?
 
Upravo, ja skinuo update ali se premisljam da li ga ga stavljam... Moja preporuka je pravac servis, ipak je puko na zvanicnom updateu!!!
 
Upravo, ja skinuo update ali se premisljam da li ga ga stavljam... Moja preporuka je pravac servis, ipak je puko na zvanicnom updateu!!!

Uvek rizična operacija. Mrzim i flešovanje biosa. Ali da ovako pukne, ne mogu da verujem i sada neće da prođe onu početnu operaciju i javlja "detect device fail". Da, pravac servis ako ne bude nekog rešenja pre toga.
 
Pa pazi, ovo ne bi trebalo da je rizicna operacija, nego da je pristupacna obicnom korisniku... E sad ovo sto se tebi desilo moguce da i nije do update-a ovog, nego do tvog windowsa, odnosno nekih drajvera ili sl. pa je puklo bas prilikom flash-ovanja firmware-a i tako si ga, pa recimo brick-ovao... Mada moguce i da nisi ako ikako hoce da se pokaze da postoji... Ali svakako pravac servis, pa neka resavaju...
 
Evo najnovije informacije.
Ubo sam reset uređaja i on je startovao ICS na tabletu. Verovatno sam imao sreće pošto je pukao na verifikaciji na 58% a ne prilikom kopiranja firmvera. Dakle, prošlo je i tablet sada ima ICS. Videćemo da li je prekid flešovanja prouzrokovao neke probleme. A zašto se sve to desilo ostaje misterija. Nije hteo čak ni da vrati stari firmver.
 
Poslednja izmena:
Super da si resio... E sad ako mislis da nesto nije kako treba odradio ti lepo kopiraj "PMP5080B_2.0.0_20120401.img" na tablet, preimenuj ga u "update.img", tablet ce ti onda prijaviti da imas update, pa ga tako instaliraj preko postojeceg i onda ces biti siguran da je sve proslo, a sve ovo ako neces opet da rizikujes da to uradis preko kompa ;)
 
Super da si resio... E sad ako mislis da nesto nije kako treba odradio ti lepo kopiraj "PMP5080B_2.0.0_20120401.img" na tablet, preimenuj ga u "update.img", tablet ce ti onda prijaviti da imas update, pa ga tako instaliraj preko postojeceg i onda ces biti siguran da je sve proslo, a sve ovo ako neces opet da rizikujes da to uradis preko kompa ;)

Probaću, ali ne danas. Dosta je uzbuđenja za 1 dan. :D

P.S. Da li ti se prilikom uključivanja tableta (pre onih Prestigio reklama) pojavi Linux pingvin u gornjem levom uglu ekrana?
 
Da, da, pojavi se, to im je sad neki novi feature :D
 
Super da si resio... E sad ako mislis da nesto nije kako treba odradio ti lepo kopiraj "PMP5080B_2.0.0_20120401.img" na tablet, preimenuj ga u "update.img", tablet ce ti onda prijaviti da imas update, pa ga tako instaliraj preko postojeceg i onda ces biti siguran da je sve proslo, a sve ovo ako neces opet da rizikujes da to uradis preko kompa ;)

Evo i ja skidam sa sajta. Samo jedno pitanje. Na root tableta da se presnimi i rename-uje?
 
Moze na root tabletove interne memorije ili na root sd kartice, sve jedno...
 
Skinuo sam update, promenio sam image fajlu ume update i stavio u root interne memorije, tablet mi izbaci obavestenje da ima update i da li zelim da ga instaliram, kada kliknem na instal samo se restartuje tablet a od updatea nista :s
 
Isto i kod mene. Ponudi update i nista... Mora ova komplikovanija fora
 
A onaj RKBatch Tool mi ne pozeleni kada ugasim tablet i prikljucim ga na komp, tako da ni tako nece update :/


Uspeo nekako!
 
Poslednja izmena:
Ja nisam driver uspeo da ubacim jer mi kad vezem tablet po instrukcijama odma prijavi kao disk drive i ne mogu da ubacim ovaj driver sto je stigao sa ICSom
 
Da, to oko instalacije drajvera sam se i ja mucio pre proslog update-a i nikako nisam uspeo da ih instaliram. Medjutim sad kad sam ga prikacio pokrenuo RKBatch i odma ga je video i kao krenuo da trazi drajver i sam Win nije nista nasaoa, nego sam ga onda naveo na putanju do ovih drajvera sto su stigli uz sve ovo, instalirao i sve ostalo proslo kako treba...
 
Nazad
Vrh Dno