Šta je novo?

Preporuka za pokrivenost interneta u cijelom objektu

Naravno, javljam.

Ma meni to treba cisto kad vec imam mogucnost dobro je imati kontrolu, ako nekad bude potrebno za nekim restartom itd. jer objekat se nalazi daleko od moje trenutne lokacije.
 
Naravno, javljam.

Ma meni to treba cisto kad vec imam mogucnost dobro je imati kontrolu, ako nekad bude potrebno za nekim restartom itd. jer objekat se nalazi daleko od moje trenutne lokacije.
To ti nikada neće trebati jer se ti uređaji nikada ne zaglupljuju. Rad može da prekine samo nestanak struje ili interneta i u oba slučaja AP nastavlja da radi čim se internet ili struja vrate.
 
Instalirao komplet sistem i sve radi perfektno, signal odličan u svakom ćošku. Nisam htio da razdvajam ssid (tv i gosti) , jer realno mislim da nema potrebe...ako bude trebalo uvjek to mnogu da odradim. AP su se odlično uklopili vizuelno i jako sam zadovoljan.

Jedino sam imao malo avanture oko Poi injektora, ko planira da uzima ovaj AP, a nema switch sa poi, obavezan je injektor od 24w.

E sad još nisam ukopčao kako funkcioniše cloud, jer sam sve odradio. Prijavio se na cloud, dodao AP sve kako treba ali mi i dalje prijavljuje da su AP offline. Sjutra ponovo idem pa sam mislio ako ugrabim vremena malo da se posvetim tome.

Da li ima neko neko rešenje?
 
Ja sam prilično skeptičan prema korišćenju tih vendor cloud rešenja.
Uvek bih pre namestio VPN konekciju sa tom lokacijom, a onda opremi pristupao iz lokalne mreže.
 
Ja sam prilično skeptičan prema korišćenju tih vendor cloud rešenja.
Uvek bih pre namestio VPN konekciju sa tom lokacijom, a onda opremi pristupao iz lokalne mreže.
Kao što je rekao kolega Alex, meni ova opcija vjerovatno nece ni biti potrebna. Ali eto volim da iskoristim mogucnosti kad su vec dostupne. Nisam iskreno vičan sa mrežama, zato i postavljam možda ova banalna pitanja.
 
Ja ti ne mogu pomoći oko cloud-a jer kao i @bbK1ng ja tim rešenjima ni malo ne verujem. Ako se ikada ukaže potreba za remote administartion, kao što ti je čovek rekao, samo je VPN pravo rešenje. Inače možeš namestiti automatski reboot AP-a recimo svakog dana u ponoć. Ili jednom nedeljeno/mesečno ili kako ti već odgovara. Ideš na System / Schedule i klikneš na Create New Schedule i napraviš nešto nalik ovome.

1682448211054.png
Datum i vreme sam odredi ovo sam napravio na brzaka čisto kao primer i ovaj raspored sam nazvao "Resetovanje". Nakon toga klikneš na System / Settings i skroluješ dole do sekcije Reboot Schedule i tu odabereš raspored koji si napravio i klilneš save i apply.

1682448387921.png
I AP će se sam rebootovati po rasporedu koji si napravio. Ali kao što sam ti rekao u prethodnom postu, nemaš potrebe da rebootuješ bilo šta jer se ti AP-ovi nikada ne zaglupljuju.
 
Razumijem, vidio sam tu opciju ali dans cu to detaljno da pregledam. Dobra ideja, hvala ti na tome kao i uvjek. 😊🙏
 
Podesio sve, ipak sam napravio 2 ssid (jedan skriveni za tv - jedan ga goste) i za 24h koliko sam bio u objektu sve radi perfektno. Podijelio protok, tako da svi imaju i više nego što je potrebno.

Takođe sam podesio da se uredjaji 1x u nedelju dana sam restartuju u sitnim satima, cisto da ne mislim.

Cloud nisam čačkao jer nisam ni imao vremena, to kad ugrabim pa cu se vise tome posvetiti.

Hvala još jednom @alex303 na nesebičnoj pomoci i svim kolegama koji su učestovali u temi. 🙌 🥂
 

Prilozi

  • IMG_20230426_104658.jpg
    IMG_20230426_104658.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 56
Prelepo izgleda. Noću kada je ugašeno svetlo te LED lampice obezbeđuju jako blago neutralno osvetljenje. Mada, nekome to smeta. Ako ti se neko bude žalio, LED lampice je moguće ugasiti.
 
Prelepo izgleda. Noću kada je ugašeno svetlo te LED lampice obezbeđuju jako blago neutralno osvetljenje. Mada, nekome to smeta. Ako ti se neko bude žalio, LED lampice je moguće ugasiti.
Vidio sam ti opciju, ali iskreno meni je ovako baš 👌
 
hotel manji 5 spratova na svaki sprat po 8 soba pokriven sa 2 Ruckusa r600,
centralne pozicije naravno ali nevjerovatno kako 2 ap odradise posao .
 
hotel manji 5 spratova na svaki sprat po 8 soba pokriven sa 2 Ruckusa r600,
centralne pozicije naravno ali nevjerovatno kako 2 ap odradise posao .
Ruckus je zverina od AP-a pa je takav rezultat za očekivati.
 
test ubiquiti long range ,ac pro, mikrotik i ruckus od svih je bio jaci za 30db
 
test ubiquiti long range ,ac pro, mikrotik i ruckus od svih je bio jaci za 30db
Iako je jačina signala bitna mogućnost svakog AP-a, ona ne sme biti primarni faktor kod kupovine. Na žalost, kod nas se ljudi vode logikom da je neki uređaj dobar onoliko koliko mu je jak signal.
 
Nazad
Vrh Dno