Šta je novo?

Preporuka za pokrivenost interneta u cijelom objektu

Ovo sto @alex303 preporucuje je kvalitetno i nesto skuplje resenje, takodje mislim da je dosta ovo bolje od bilo kakvog mesh resenja tipa tp link deco, tenda, google mesh i slicno tome.
 
Ne radi ovo to što si ti zamislio. Koaks kabl ima samo 2 "žice", ovo služi da ti ta dva provodnika sprovede na RJ45 modul da bi signal kasnije lakše sproveo dalje (ko već ima sproveden utp kabl negde). Ali to nije dovoljno za internet konekciju, odnosno mrežu, za to ti treba minimum 2 para žice, tj. 4 žice, i to za brzinu do 100mbps. Ono što je moguće (ako imaš sreće) je da je koaks sproveden kroz bužir, pa bi ti to omogućilo da na njegovo mesto dovučeš utp kabl.
Jasno, dakle da bušim jer mi nema druge.

A recite mi sa powerline adapterpm bi li mogao nešto da riješim?
Ne samo to. Još veći problem je to što sa ovim adapterom gubi PoE tako da mu access point u toj prostoriji ostaje bez napajanja.

@M3 iskoristi koaksijalni kabl za provlačenje UTP kabla. Zakači UTP na jednom kraju, vuci koaksijalni koji će uvući novi UTP.
Ok, vidjecu sa ovim majstorom.
Hvala na predlogu 👍🙌
 
Mislim da ce moci ovaj majstor sto mi je sprovodio struju da mi ubaci utp umjesto koaksijalnog kabla.

Kako sam krenuo da kompletiram kopru i porucim access pointe (TP link) upoređivao sam karakteristike i slucajno su mi privukli pažnju ova 2 modela:

1. grandstream gwn7602
2. mikrotik rbsxtsqg-5acd

Razlika u cijeni je mala između ova 2 modela je mala, 10e je skuplji mikrotik, dok su duplo skuplji od TP linka.

Gledajuci karekteristike oba AP, konkrektno "grandstream gwn7602" vidim da ima radijus koji pokriva 100m2 i cak 80 ljudi koji mogu da se konektuju na jedan AP istovremeno.

U mom slucaju po etazi, maksimum bi bilo 8 ljudi + 2 IPTV, dakle neka bude 10 ljudi koji bi bili konektovani, a obicno u aparmanu dolazi parovi ili manja porodica.

Ono sto nisam naglasio negdje u prvom postu je da su zidovi od cigle, dakle nista nesto debelo. Standard neki...

Kako je neko od kolega predložio UBIQUITI AP PRO ili Lite, kod nas ima samo Pro verzija koja je preskupa, ali kolega je rekao da neki AP uređaji imaju mogucnost da kreiraju skrivenu mrezu samo za IPTV, sto je sjajno.

Gledajuci karekteristike npr. "grandstream gwn7602" on ima tu mogucnost kreiranja i vidim da ga dosta preporucuju za restorane, hotele itd...dakle vjerovatno je pouzdan.

Moje misljenje je da je ovo bolja varinata, jer ce signal sigurno biti odlican do TV uredjaja (pogledajte na crtežu gdje se nalate TV uređaji).
Takođe u svim apartmanima TV uređaji su na istom mjestu. Access pointi ce biti na plafonu na sredini objekta na sve 3 etaže.

Imajte u vidu da u potkrovlju, pregradni zidovi su od duplog rigipsa i full izolacije, dakle nema teške armature, cigle itd.

S obzirom da nisam neki skica majstor, da objasnim crtež:

Kad udjete u objekat, sredina objekta je ulaz i hodnik (otvoren prostor)...jedan apartman u ovom slucaju ap1 se nalazi sa desne strane, dok se sa lijeve nalazi ap2.
Stepenice koje se nalaze sa desne strane gdje se nalazi Ap1 vode ka prvom spratu. Sve etaže su identične po strukturi.

Ako pogledate na crtezu gdje pise "KOTLARNICA", na toj poziciji je tehnicka soba koja je na prvom spratu i moja zamisao je da iz te sobe razvedem mrezu za prvu i drugu etaazu, dok za potkrovlje mreza ce biti dovedena do tehnicke sobe..nadam se.

Cak i da dodam negdje po 1 Ap nije problem, mada realno mislim da 1 AP po etazi u mom slucaju ima da bude super.

I na kraju sve to u kombinaciji sa Unifi switch-em od mog drugara.

Sta mislite da li je ovo bolja i stabilnija varijanta, nego da kupujem 6 TP linkova, a na kraju total cijena je priblizno ista?
 

Prilozi

  • viber_image_2023-03-14_01-18-54-745.jpg
    viber_image_2023-03-14_01-18-54-745.jpg
    100 KB · Pregleda: 24
Mislim da ce moci ovaj majstor sto mi je sprovodio struju da mi ubaci utp umjesto koaksijalnog kabla.

Kako sam krenuo da kompletiram kopru i porucim access pointe (TP link) upoređivao sam karakteristike i slucajno su mi privukli pažnju ova 2 modela:

1. grandstream gwn7602
2. mikrotik rbsxtsqg-5acd

Razlika u cijeni je mala između ova 2 modela je mala, 10e je skuplji mikrotik, dok su duplo skuplji od TP linka.

Gledajuci karekteristike oba AP, konkrektno "grandstream gwn7602" vidim da ima radijus koji pokriva 100m2 i cak 80 ljudi koji mogu da se konektuju na jedan AP istovremeno.
MikroTik koji si okačio gore je namenjen za spoljašnju montažu i siromašan je mogućnostima. Grandstream GWN 7602 je lakši za podešavanje i ima rezervne portove koji ti mogu zatrebati. Dakle ovde nema nedoumice. Uzmi Grandstream.
U mom slucaju po etazi, maksimum bi bilo 8 ljudi + 2 IPTV, dakle neka bude 10 ljudi koji bi bili konektovani, a obicno u aparmanu dolazi parovi ili manja porodica.
Ovde ćeš morati malo da prikočiš jer mi još uvek ne znamo kako je IP televizija realizovana na tom optičkom internetu koji ti uvodiš. Da li se dobija poseban STB uređaji koji se kači na port koji služi samo za IP televiziju, ili se koristi IPTV aplikacija koja koristi klasičnu internet konekciju. Ako je ovo provo, onda ćeš morati malo da smanjiš očekivanja jer ono što sam pričao za IPTV preko wireless-a važi samo ako se uzme oprema koju sam inicijalno naveo. A mi smo dosta toga izbacili iz cele ove priče zbog cene. Ovo što si ti zamislio sa IPTV zahteva VLAN tagovanje saobraćaja (port trunking) tako da moraš prvo da proveriš da li switch to podržava. U slučaju da se za IPTV koristi aplikacija koja ide preko klasičnog interneta, onda nema potrebe za pravljenje skrivenog SSID-a za IPTV jer sve može ići preko default SSID-a koji će koristiti svi. U tom slučaju neće biti problema.
Ono sto nisam naglasio negdje u prvom postu je da su zidovi od cigle, dakle nista nesto debelo. Standard neki...

Kako je neko od kolega predložio UBIQUITI AP PRO ili Lite, kod nas ima samo Pro verzija koja je preskupa, ali kolega je rekao da neki AP uređaji imaju mogucnost da kreiraju skrivenu mrezu samo za IPTV, sto je sjajno.
Ja imam Grandstream GWN7660 kod mene kući i koristim ga za IPTV koji je na skrivenom SSID-u + klasičan internet za telefone i par laptopova. AP se bez problema nosi sa 3 debela zida i takođe pokrivan solidan deo dvorišta gde se nalazi još jedan GWN 7660 koji je slave i formira MESH.
Gledajuci karekteristike npr. "grandstream gwn7602" on ima tu mogucnost kreiranja i vidim da ga dosta preporucuju za restorane, hotele itd...dakle vjerovatno je pouzdan.
Od kad sam ih montirao, samo sam ih jednom rebutovao jer je bio firmware update.
Moje misljenje je da je ovo bolja varinata, jer ce signal sigurno biti odlican do TV uredjaja (pogledajte na crtežu gdje se nalate TV uređaji).
Takođe u svim apartmanima TV uređaji su na istom mjestu. Access pointi ce biti na plafonu na sredini objekta na sve 3 etaže.
Prvo proveri na koji je način realizovana IP televizija na toj optici, pa tek onda možemo da pričamo dallje što se toga tiče. Grandstream svakako završava posao kakav god da je scenario u pitanju.
Imajte u vidu da u potkrovlju, pregradni zidovi su od duplog rigipsa i full izolacije, dakle nema teške armature, cigle itd.

S obzirom da nisam neki skica majstor, da objasnim crtež:

Kad udjete u objekat, sredina objekta je ulaz i hodnik (otvoren prostor)...jedan apartman u ovom slucaju ap1 se nalazi sa desne strane, dok se sa lijeve nalazi ap2.
Stepenice koje se nalaze sa desne strane gdje se nalazi Ap1 vode ka prvom spratu. Sve etaže su identične po strukturi.

Ako pogledate na crtezu gdje pise "KOTLARNICA", na toj poziciji je tehnicka soba koja je na prvom spratu i moja zamisao je da iz te sobe razvedem mrezu za prvu i drugu etaazu, dok za potkrovlje mreza ce biti dovedena do tehnicke sobe..nadam se.

Cak i da dodam negdje po 1 Ap nije problem, mada realno mislim da 1 AP po etazi u mom slucaju ima da bude super.
Probaj. Uvek se može dodati još jedan.
I na kraju sve to u kombinaciji sa Unifi switch-em od mog drugara.

Sta mislite da li je ovo bolja i stabilnija varijanta, nego da kupujem 6 TP linkova, a na kraju total cijena je priblizno ista?
Oni TP-Link uređaju jesu jeftiniji ali su mogućnosti, sigurnost, kvalitet, pouzdarnost, pa čak i estetika na jako niskom nivou. Grandstream sa druge strane je daleko ozbiljnija oprema sa većom cenom i mogućnostima. Dobijaš daleko kvalitetniji i stabilniji signal ali i dalje nemaš nikakve garancije da će apsolutno svaki kutak biti pokriven WiFi signalom bez obzira što na sajtu piše da on pokriva 100m bez problema. Svakako bi i dalje išao na Grandstream zbog izuzetno pozitivnog ličnog iskustva. Olakšavaš i sebi posao zbog drastično lakše instalacije i podešavanja.
 
Upravo to što si naveo "televizija ide preko klasičnog interneta putem aplikacije". Ovo što sam naveo "skrivena" mreža" mislio sam samo radi neke stabilnosti da ne dodje do nekog bagovanja i kočenja, da mreža bude rasterecena. Ali ako može da ide na klasičan SSID onda super.

Ja internet još uvjek nisam dobio, zahtjev je podnijet pa ce to biti uskoro nadam se. Uglavnom brzina ce biti 300 mbps, što mislim da ce biti sasvim dovoljno za moje potrebe.

Onda definitivno da uzmem Grandstream.

Sad sam još više ubeđen da ce biti signal odličan, jer je otvoren prostor i nisu debeli zidovi.

Isto tako, meni je najbitnije da se pokrije dnevni boravak i soba, da ljudi imaju pristojan internet.

E da, recite mi da li cu moci putem ovog switcha da ograničim protok po useru?

Tipa dnevno maksimum 3 gb, da ne bude da neko dodje pa počne da skida filmove i igrice, pa da čitava mreža pati zbog njega. 😂

To mi je nesto palo na pamet, mada ce biti smart tv android pa to nece biti potrebno ali ajde da pitam.

I što se tiče konfigurisanja, raduje me što nije komplikovano.
Konfigurisanje bi radio preko Unifi aplikacije preko switcha?

Vidim da Grandstream ima svoju aplikaciju pa zato pitam.
 
Upravo to što si naveo "televizija ide preko klasičnog interneta putem aplikacije". Ovo što sam naveo "skrivena" mreža" mislio sam samo radi neke stabilnosti da ne dodje do nekog bagovanja i kočenja, da mreža bude rasterecena. Ali ako može da ide na klasičan SSID onda super.
Odlično. Sad sam pogledao kod mene. Može da se napravi skriveni SSID i možeš čak da ograničiš protok na AP-u tako da ne dođe do gušenja. Jako je prosto.
Ja internet još uvjek nisam dobio, zahtjev je podnijet pa ce to biti uskoro nadam se. Uglavnom brzina ce biti 300 mbps, što mislim da ce biti sasvim dovoljno za moje potrebe.
Odlična brzina. Onda na AP-u možeš brzinu interneta da ograničiš na 50Mbps po AP-u, i ostatak ti ostaje za nesmetan rad IP televizije.
Onda definitivno da uzmem Grandstream.

Sad sam još više ubeđen da ce biti signal odličan, jer je otvoren prostor i nisu debeli zidovi.
Da. Nema dileme. Grandstream definitivino.
Isto tako, meni je najbitnije da se pokrije dnevni boravak i soba, da ljudi imaju pristojan internet.

E da, recite mi da li cu moci putem ovog switcha da ograničim protok po useru?
Kao što rekoh gore. Ograničenje protoka je moguće na samom access pointu. Switch takođe podržava ograničavanje brzine. Tako da možeš da biraš gde ćeš ograničiti brzinu.
Tipa dnevno maksimum 3 gb, da ne bude da neko dodje pa počne da skida filmove i igrice, pa da čitava mreža pati zbog njega. 😂

To mi je nesto palo na pamet, mada ce biti smart tv android pa to nece biti potrebno ali ajde da pitam.
Sve je to moguće ograničiti na AP-u.
I što se tiče konfigurisanja, raduje me što nije komplikovano.
Konfigurisanje bi radio preko Unifi aplikacije preko switcha?
Unifi switch se konfiguriše tako što se instalira Unifi Network aplikacija koja postoji za Windows ili android telefone.
Vidim da Grandstream ima svoju aplikaciju pa zato pitam.
Da. Grandstream ima svoj kontroler koji je integrisan u njemu, i dovoljno je ulogovati se u jedan AP (master) da bi kontrolisao i iskonfigurisao ostale. Prosto.
 
  • Like
Reagovanja: M3
Odlično. Sad sam pogledao kod mene. Može da se napravi skriveni SSID i možeš čak da ograničiš protok na AP-u tako da ne dođe do gušenja. Jako je prosto.

Odlična brzina. Onda na AP-u možeš brzinu interneta da ograničiš na 50Mbps po AP-u, i ostatak ti ostaje za nesmetan rad IP televizije.

Da. Nema dileme. Grandstream definitivino.

Kao što rekoh gore. Ograničenje protoka je moguće na samom access pointu. Switch takođe podržava ograničavanje brzine. Tako da možeš da biraš gde ćeš ograničiti brzinu.

Sve je to moguće ograničiti na AP-u.

Unifi switch se konfiguriše tako što se instalira Unifi Network aplikacija koja postoji za Windows ili android telefone.

Da. Grandstream ima svoj kontroler koji je integrisan u njemu, i dovoljno je ulogovati se u jedan AP (master) da bi kontrolisao i iskonfigurisao ostale. Prosto.
Sjajno, za sad imam sve informacije koje su mi potrebne.
Hvala puno @alex303 puno si mi pomogao. Javicu se kad sve ovo kupim i instaliram ako negdje zakocim.
 
Pa ja nemam zbilja srece što se tiče kupovine, poručio sam uređaje na 3 mjesta i na kraju sam shvatio da sve radnje funkcionišu tako da se snadbjevaju iz 1 magacina i 1 dobavljaca 🤦‍♂️ ali dobro...

Ako se nešto u međuvremenu ne promjeni, da provjerim :

@alex303 na lageru imaju Grandstream GWN7615 (skuplji model - okrugli) 2 komada i imaju 1 komad ovog što sam planirao Grandstream GWN7602.

Moje pitanje je da li mogu da rade oni zajedno u mreži bez problema?
Vjerovatno da, ali pitam zbog update firmware itd?

Isto tako sem što je ljepši i skoro duplo skuplji ovaj 7615, vidim i da su mu bolje karekteristike što se tiče signala itd...
 
Pa ja nemam zbilja srece što se tiče kupovine, poručio sam uređaje na 3 mjesta i na kraju sam shvatio da sve radnje funkcionišu tako da se snadbjevaju iz 1 magacina i 1 dobavljaca 🤦‍♂️ ali dobro...

Ako se nešto u međuvremenu ne promjeni, da provjerim :
Svi oni manje - više tako rade. Uređaji tog tipa se ne prodaju masovno.
@alex303 na lageru imaju Grandstream GWN7615 (skuplji model - okrugli) 2 komada i imaju 1 komad ovog što sam planirao Grandstream GWN7602.

Moje pitanje je da li mogu da rade oni zajedno u mreži bez problema?
Mogu da rade zajedno, ali imaj na umu da GWN7602 ima slabiji signal. Njegova namena nije to za šta ti planiraš da ga koristiš.
Vjerovatno da, ali pitam zbog update firmware itd?
Nećeš imati problem.
Isto tako sem što je ljepši i skoro duplo skuplji ovaj 7615, vidim i da su mu bolje karekteristike što se tiče signala itd...
Da. 7615 je ozbiljna sprava.
 
Svi oni manje - više tako rade. Uređaji tog tipa se ne prodaju masovno.

Mogu da rade zajedno, ali imaj na umu da GWN7602 ima slabiji signal. Njegova namena nije to za šta ti planiraš da ga koristiš.

Nećeš imati problem.

Da. 7615 je ozbiljna sprava.
Da ne rizikujem porucio sam 3 modela "Grandstream GWN7615" malo skuplja varijanta ali ce biti i bolja vjerovatno.
Javljam kad ih dobijem i instaliram, cisto zbog drugih kolega koje ce mozda ovo zanimati.
 
Da ne rizikujem porucio sam 3 modela "Grandstream GWN7615" malo skuplja varijanta ali ce biti i bolja vjerovatno.
Javljam kad ih dobijem i instaliram, cisto zbog drugih kolega koje ce mozda ovo zanimati.
Najbolje tako.
 
  • Like
Reagovanja: M3
Stigla oprema, u subotu idem da je montiram. Recite mi samo kombinaciju boja na mrežnom kablu za priključak?
 
  • Like
Reagovanja: M3
Mala pomoc ekipo alo može, naime sve sam instalirao, dodao uredjaj "addopt" u unify aplikaciju, ali nikako da mi prepozna grandstream uredjaje. Switch pise da je online - connection wired - network default.

Ako sam dobro u poe in ide ruter, a u poe out access point ili neki port od 5 do 8?

Probao obe varijante kabliranja standard a i standard b ali nema sanse da mi se uredjaj aktivira... Ima li ko kakav predlog?
 
Mala pomoc ekipo alo može, naime sve sam instalirao, dodao uredjaj "addopt" u unify aplikaciju, ali nikako da mi prepozna grandstream uredjaje.
Unifi network radi samo sa Unifi uređajima. Dakle u aplikaciji treba da vidiš samo switch i ništa više. Grandstream uređaji imaju integrisan kontroler u sebi. Njima pristupaš direktno kucajući njihovu IP adresu.
Switch pise da je online - connection wired - network default.
To je to.
Ako sam dobro u poe in ide ruter, a u poe out access point ili neki port od 5 do 8?
Router-u nije potreban PoE. Njega priključi na port 1 na switch-u. Portovi od 5 do 8 su PoE out portovi na koje treba da nakačiš Grandstream AP-ove.
Probao obe varijante kabliranja standard a i standard b ali nema sanse da mi se uredjaj aktivira... Ima li ko kakav predlog?
Treba da koristiš standard koji sam ti poslao u prethodnom postu. Ne znam da li je PoE out na switch-u uključen po defaultu. Pogledaj podešavanja za portove unutar Unifi Network aplikacije. Ili jednostavno zabodi Grandstream AP u jedan od tih portova i vidi da li na AP-u sijaju LED lampice. Ako sijaju, onda nema šta više da podešavaš osim eventualnog firmware update-a na AP-ovima.
 
Samo mala napomena, kabliranje nije važno uopšte, ako su je isto na obe strane. Dakle, 568A ili 568B ili daxyco11462GaWr, svejedno je dok su obe strane kabla identično povezane.
 
Unifi network radi samo sa Unifi uređajima. Dakle u aplikaciji treba da vidiš samo switch i ništa više. Grandstream uređaji imaju integrisan kontroler u sebi. Njima pristupaš direktno kucajući njihovu IP adresu.

To je to.

Router-u nije potreban PoE. Njega priključi na port 1 na switch-u. Portovi od 5 do 8 su PoE out portovi na koje treba da nakačiš Grandstream AP-ove.

Treba da koristiš standard koji sam ti poslao u prethodnom postu. Ne znam da li je PoE out na switch-u uključen po defaultu. Pogledaj podešavanja za portove unutar Unifi Network aplikacije. Ili jednostavno zabodi Grandstream AP u jedan od tih portova i vidi da li na AP-u sijaju LED lampice. Ako sijaju, onda nema šta više da podešavaš osim eventualnog firmware update-a na AP-ovima.
Fora je u tome što ne sijaju... Isto kao da poe nije uključen na samom switch-u
Ugašen PoE na switchu, sad se nadam da ce sve biti lagano. Hvala ekipo
 
Ugašen PoE na switchu, sad se nadam da ce sve biti lagano. Hvala ekipo
Kako misliš ugašen ? PoE treba biti uključen. Evo šta kaže chat GPT.

PoE settings for the switch.
  • Download and install the UniFi Network Controller software on your computer or device.
  • Launch the UniFi Network Controller software and log in with your account credentials.
  • Select the switch from the Devices tab.
  • Go to the Configuration tab and select the Ports tab.
  • Locate the PoE port you want to configure and click on the "Edit" button next to it.
  • In the PoE Configuration section, select the appropriate PoE mode for your device.
  • Click the "Apply" button to save the changes.
  • Click the "Apply" button to save the changes.
  • Click the "Apply" button to save the changes.
Once you have enabled PoE on the Ubiquiti Switch US-8 PoE, the PoE-enabled device should receive power and network connectivity through the Ethernet cable.
 
Aktivirao ovaj sto ide u port 8, ali ova 2 trika nemam. Jednostavno u port 8 ima opcija da aktiviram poe, ali na drugim portovima to ne vidim
 
Aktivirao ovaj sto ide u port 8, ali ova 2 trika nemam. Jednostavno u port 8 ima opcija da aktiviram poe, ali na drugim portovima to ne vidim
Taj switch izgleda ima samo jedan PoE out port. US-8-60W ima 4. Moraćeš ili da kupiš drugi switch, ili da dokupiš PoE injectore.
 
Ne, ne model je us-8 evo je kutija pored mene
 
Ovo je US-8 i on ima samo jedan PoE port. Port 8.

1681832559111.png

Ovo je US-8-60W on ima PoE na portovima 5-6-7 i 8.

1681832613565.png

Uporedi sa slike i znaćeš šta ti je činiti.
 
  • Like
Reagovanja: M3
1 PoE port ima.. Citavi dan izgubih danas, krastavac. Kontaktirao sam drugara, on mi je bogami bio i rekao ali sam ja to preskočio izgleda.

Inače probao sam signal na ovaj 1 AC, ubija... Svaka tačka pokrivena, to je i bio cilj.
Uzet cu od njega ova jos 2 poe injektora i to je to.
 
1 PoE port ima.. Citavi dan izgubih danas, krastavac. Kontaktirao sam drugara, on mi je bogami bio i rekao ali sam ja to preskočio izgleda.

Inače probao sam signal na ovaj 1 AC, ubija... Svaka tačka pokrivena, to je i bio cilj.
Uzet cu od njega ova jos 2 poe injektora i to je to.
To je ozbiljan uređaj gde je stabilnost i kvalitet signala primarna stavka. Kada se to sve podesi i pusti u rad, zaboravićeš da postoje. Dok čekaš da ti stignu injectori, odradi firmware update na svim uređajima da nebi posle morao da se cimaš sa time. Idi na System / Maintenance i u polje Firmware Server unesi ovo:

Kod:
firmware.grandstream.com

I klikni na Upgrade.

1681841336525.png
 
  • Like
Reagovanja: M3
To je ozbiljan uređaj gde je stabilnost i kvalitet signala primarna stavka. Kada se to sve podesi i pusti u rad, zaboravićeš da postoje. Dok čekaš da ti stignu injectori, odradi firmware update na svim uređajima da nebi posle morao da se cimaš sa time. Idi na System / Maintenance i u polje Firmware Server unesi ovo:

Kod:
firmware.grandstream.com

I klikni na Upgrade.

Pogledajte prilog 386250
Hocu, za 2 dana ponovo dolazim u objekat to da podesim zajedno sa injektorima i odmah cu da odradim update.

E sad me zanima ovo, sad kad hocu da se konektujem preko mobilne mreže kroz aplokaciju na switch ne mogu (piše da offline). Predpostavio jer nisam podesio static ip adress?
 
Hocu, za 2 dana ponovo dolazim u objekat to da podesim zajedno sa injektorima i odmah cu da odradim update.

E sad me zanima ovo, sad kad hocu da se konektujem preko mobilne mreže kroz aplokaciju na switch ne mogu (piše da offline). Predpostavio jer nisam podesio static ip adress?
Mobilna aplikacija radi samo u lokalnoj mreži. Ako hoćeš da imaš pristup van lokalne mreže, onda je potrebno registrovati se za Unifi Cloud. Grandstream takođe ima cloud aplikaciju koja ti omogućava da kontrolišeš AP-ove van lokalne mreže.
 
  • Like
Reagovanja: M3
Mobilna aplikacija radi samo u lokalnoj mreži. Ako hoćeš da imaš pristup van lokalne mreže, onda je potrebno registrovati se za Unifi Cloud. Grandstream takođe ima cloud aplikaciju koja ti omogućava da kontrolišeš AP-ove van lokalne mreže.
Super, to cu da vidim veceras. Hvala ti puno @alex303 🙌
 
Mali update:
Kupljeni Unify POE injektori od drugara, tako da sam sad konacno spreman što se toga tiče. Očekujem da cu to da instaliram u ovih nekoliko dana, ali u međuvremenu da pitam:

@alex303 odradio sam registraciju i prijavio se na GWN cloud, uredno dodao ovaj jedan AC koji sam pustio u rad, ali vidim da mi sad u konzoli pise da je uređaj offline.
Da li u ovom slucaju treba da ga konfigurisem (jer nisam nista ćaćkao samo sam prošao dashboard-om na brzinu), i da mu dam staticku ip adresu kako bi vjerovatno bio u vezi?
Ako ne, šta mi predlažeš da uradim?

p.s. Juče kako sam dodao AC, samo sam ga pustio u rad i nisam želio da odradim nikakav update dok sve ne kompletiram.
p.s2 vidim da mi google kaze da u GWN aplikaciji od željenog AC kliknem na Management- Cloud Management - Enable. Mislim da je to to.
 
Poslednja izmena:
@alex303 odradio sam registraciju i prijavio se na GWN cloud, uredno dodao ovaj jedan AC koji sam pustio u rad, ali vidim da mi sad u konzoli pise da je uređaj offline.
Da li u ovom slucaju treba da ga konfigurisem (jer nisam nista ćaćkao samo sam prošao dashboard-om na brzinu), i da mu dam staticku ip adresu kako bi vjerovatno bio u vezi?
Ako ne, šta mi predlažeš da uradim?
Nikada nisam koristio Grandstream cloud ali bi ti svakako preporučio da prvo uradiš firmware update pa onda sve ostalo. Nisam pristalica cloud rešenja jer je to potencijalni security risk.
p.s. Juče kako sam dodao AC, samo sam ga pustio u rad i nisam želio da odradim nikakav update dok sve ne kompletiram.
To moraš prvo da uradiš pre nego bilo šta drugo.
p.s2 vidim da mi google kaze da u GWN aplikaciji od željenog AC kliknem na Management- Cloud Management - Enable. Mislim da je to to.
Probaj pa javi. Baš me zanima kako to radi.
 
  • Like
Reagovanja: M3
Nazad
Vrh Dno