Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedina iole realna opcija za tebe da dobijes povracaj novca za registovanu pošiljku kojoj nema ni traga ni glasa a za koju se po pracenju vidi da je ušla u našu državu i da je preuzeta od JP Pošta Srbje je da se na poštinom sajtu pojavi status "izgubljena pošiljka" (da kažem da sam lično imao tu nesreću ili sreću da na taj način ostvarim povrat novca) i ovo važi samo za pošiljke koje su po pracenju stigle u tvoju lokalnu poštu i koje su bile na uručenju ali nisu uručene i kao takve dobijaju ovakav status.
U tom slučaju prodavac bi bio namiren od osiguranja a vi kao kupac bi dobili potpuni povracaj novca.
U svakoj drugoj situaciji AE više neće da rafundira novac i zato i kaže u odgovoru koji sI dobio da se obratite vašem lokalnom kuriru odnosno pošti.
AE patforma je promenila politiku kada su sporovi i refndacije u pitanju i razlozi za otvaranje spora nisu kao što su bili pre 10 godina "buyer friendly razlozi" vec sve više idu prodavcima i AE na vodenicu. Na primer otvorite spor sa jednim razlogom a AE vas mejlom obavesti da neki tamo peti razlog na koji su se oni samoinicijativno pozvali nije validan - Not Valid.
Kupac ostaje nemoćan bez robe i novca.
Hvala na odgovoru, sacekacu do kraja meseca i onda cu prijaviti u posti kao sto ste napisali.
Meni je jos cudnije sto kada su mi odbili refund na sve posiljke promenili status istih kao da su stigle i dobio sam obavestenje da ocenim prodavca i silicno, naravno dao sam negativne ocene i u komentaru stavio da paket nikad nije stigao. Izgleda da je AE totalno promenio politiku jer su gubili milione, naravno zastitili su sebe ali su sada kupci osteceni.
 
Hajde molim te objasni o kojoj banci pričaš i koja banka na ovome belome svetu ima veze sa našim registrovanim pošiljkama? Ja prvi put čitam o ovome
?

Ukoliko ti nije stigao kupljen predmet mozes da se javis svojoj banci i da podneses zahtev za reklamaciju koji se salje VISI ili Mastercardu u zavisnosti od toga koju karticu imas.
To se inace zove chargeback.
Znaci ako si koristio master karticu iz unikredit banke, javis se unikredit banci.

Licno uspesno odradjeno vec nekoliko puta sa prodavcima sa alija koji su se pravili mutavi kad mi je stigao neispravan predmet.
 
Registrovane posiljke koje imaju potrebu da se potpisu priikom urucenja, one su osigurane i mozes da dobijes refund. Prodavac moze da se pravi lud i vecina njih u Kini nece da da refund, ali onda se obratis Aliexpress support i oni rese problem. Ako je istekao rok i automatski su zatvorili porudzbinu, mozes da otvoris dispute, proverice i videti da ti paket nije urucen i vratice pare. Kinez ce dobiti pare od osiguranja od Aliexpress platforme.

Neregistrovane posiljke bez potpisa gde je poslednji status OUT FOR DELIVERY i slicno tu osiguranja nema. Ako istekne rok i porudzbina se zatvori a paketa nema, nazalost nemoguce je povratiti novac. Te price sa zvanjem banke i stopiranjem ili refundacijom sredstava su nemoguce. Jednom kad ode novac i proknjizi se pogotovo nakon 2-3 meseca koliko Aliexpress drzi lovu do zatvaranja porudzbine , sitaucija je gotova. PayPal vec ima bolju zastitu. Ali Aliexpress i PayPal... Imaju oni opciju AliPay ali isti djavo.
 
Koga zanima: pošiljka koja je 22. 11. prošla Izmeničnu i RSBEGC, danas (27.11.) otpremljena iz GPC Beograd.
 
Konačno, LA0520...HU
ДатумМестоСтатусПотписник
27.11.2023 09:06:5611010 БЕОГРАД 48*Зaдуженa зa достaву
29.10.2023 03:47:1810200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремa
28.10.2023 09:48:0861200 ЦАРИНА ГПЦ БЕОГРАДОтпремa
21.10.2023 08:25:3911003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
21.10.2023 06:27:2511003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
18.10.2023 18:45:00HU-HU1005 Пријем
 
Bio sam pre neki dan u Pošti po neku pošiljku domaću od pre mesec dana, kažu imaju 500.000 paketa iz Kine na gomili.
 
Ja danas bio do poste rekoh da vidim da se nisu zeznuli ovi iz GPC-a iako mi status na sajtu nase poste stoji 30.10 HU-HU1005 Prijem za LA...HU a na Aliju "Arrived at local delivery center Nov 2"
medjutim nista, kaze mi radnik na salteru da su ovi iz GPC-a poceli normalno da rade ali s obzirom na kolicinu paketa koji su se nagomilali daj boze da stigne ovog meseca ako se ubrzaju ovi nasi
 
Carina u Beogradu fenomenalno odradila posao. Stigao paket iz Nemacke preko DHL-a i poste nase. Nemci dobro odradili fakturu, stavili posteno sve. Nasa carina nije ni otvarala paket iako je ogroman I POSTENO su ocarinili na osnovu vrednosti i fakture sta pise.
 
Krenule su definitivno posiljke, evo moja koja je stigla u Srbiju 13.11 je dobila status da je prispela.
 
china post LV...CN
03.11. "arrive at the place of delivery"
jos uvek nije "prispela" na sajtu poste (ovo se obicno pojavi dva dana kasnije a sad ce proci mesec dana)

singapore post RF...SG
22.11. "arrival at the destination country"
25.11. prispela, za carinu

zatrpani su i to dobro
 
Meni danas konačno obradili registrovanu NL i pojavio se status Izmenična, a 9. novembra ušao u Srbiju.

Carina u Beogradu fenomenalno odradila posao. Stigao paket iz Nemacke preko DHL-a i poste nase. Nemci dobro odradili fakturu, stavili posteno sve. Nasa carina nije ni otvarala paket iako je ogroman I POSTENO su ocarinili na osnovu vrednosti i fakture sta pise.

Dobro Nemci su pouzdani i pedantni što se toga tiče pa retko otvaraju kad dolazi iz Dojčland.

Meni obični DHL sad naplatili nekih 300 dinara, nisam ni gledao šta je tačno pošto je paket vrednosti oko 45 evra, verovatno neki pregled ili šta već.
 
Dobro je da je krenulo
kod mene i dalje zaglavljene ove 3 sto imaju prijem u madjarskoj i dalje nisu stigle u srb ili nisu zbog strajka skenirane:
1701090044961.png
 
Nijedna od 10 parcela se nije krenula od 4. novembra

1701091489655.png

1701091705224.png
 
Meni obični DHL sad naplatili nekih 300 dinara, nisam ni gledao šta je tačno pošto je paket vrednosti oko 45 evra, verovatno neki pregled ili šta već.
Nije onda ni bila na carini, inace bi platio nekih 1000 dinara, PDV + otvaranje.
Ne znam sta su ti naplatili onda.
 
Sve je otprilike ovako i gotovo sve su od različitih prodavaca i iz različitih gradova UA...HU
Screenshot_20231127_145425_AliExpress.jpg
 
Poslednja izmena:
@ZGavrilovic

Nemam trenutno sveze primere za LS...NL za Srbiju.

27.11 Izmenicna posta - Prispela znaci da je tada evidentirana
u sistemu Poste Srbije.

Taj status od 13.11 moze da znaci da je posiljka tada stigla u Holandiju
- SunYou tako brljavi i sa LT posiljkama

prvo napisu Arrived at destination country airport - Serbia
umesto Litvanija pa posle toga ide status LT-2132NM - Reception

@gicko
@A7ttim

Jos uvek GPC nisu prosle ni sve LA...HU koje su 27 i 30.10 imale status HU1005

@ ostali

I pocetkom oktobra je bila ista situacija sa UA...HU ( stajale su po 15-20 dana ),
a sada plus imamo sve ove akcije , tako da ce cekanje bas da se oduzi....
 
Evo i kod mene kako stoji, doslo je do HU ali kod nas nece....
 

Prilozi

  • 866B9EA1-DBE3-4F3A-B377-6697CF69A7EA.jpeg
    866B9EA1-DBE3-4F3A-B377-6697CF69A7EA.jpeg
    116.9 KB · Pregleda: 32
@ZGavrilovic

Nemam trenutno sveze primere za LS...NL za Srbiju.

27.11 Izmenicna posta - Prispela znaci da je tada evidentirana
u sistemu Poste Srbije.

Taj status od 13.11 moze da znaci da je posiljka tada stigla u Holandiju
- SunYou tako brljavi i sa LT posiljkama

prvo napisu Arrived at destination country airport - Serbia
umesto Litvanija pa posle toga ide status LT-2132NM - Reception

@gicko
@A7ttim

Jos uvek GPC nisu prosle ni sve LA...HU koje su 27 i 30.10 imale status HU1005

@ ostali

I pocetkom oktobra je bila ista situacija sa UA...HU ( stajale su po 15-20 dana ),
a sada plus imamo sve ove akcije , tako da ce cekanje bas da se oduzi....
Da, za pakete sa Alija, ovo je u pitanju paket iz Spanije, koji je isao preko Holandije, ali je od pocetka prolazio kroz PostNL tracking, tako da je taj 13.11 tacan datum kada je to stiglo kod nas, a tek je danas evidentirano.
1701095008984.png
 
Meni stigli svi pre vremena bili su za 9.12. zakazani da stignu stigli danas.
 
Ti meni samo lose vesti. 11010 je moj deo haha. Daj mi neke dobre vesti.

Danas mi je isporucena LA***HU posiljka, ciji je pretposlednji status bio "29.10.2023. 10200 GPC BEOGRAD - otprema", uz informaciju da ce UA***HU paketi (koji su usli u Srbiju otprilike u isto to vreme) biti isporuceni do kraja nedelje. Posta 11010. Tako da, eto i dobrih vesti :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno