Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam 3 UA HU posiljke koje su u tranzitu 26 dana...

Za sve tri posiljke pise status [RS]Arrived at local delivery center

Ti statusi stoje od 12. i 13. maja

Sta mislite za koliko bi to moglo da stigne do moje poste, Beograd_
 
za tacno nikad...
meni tako stoji od decembra meseca...
 
Ja imam 3 UA HU posiljke koje su u tranzitu 26 dana...

Za sve tri posiljke pise status [RS]Arrived at local delivery center

Ti statusi stoje od 12. i 13. maja

Sta mislite za koliko bi to moglo da stigne do moje poste, Beograd_
To niko ne zna, kad se sete da podignu sa poda tad ce ti uruciti.
Ja sam sad skoro jednu cekao 1.5 mesec, a drugu cekam od 04.05 znaci nekih 20 dana kad ce mi dati ili staviti u paketomat to niko ne zna.
 
Od 12-tog i 13-tog stigle juče 5 komada sa zadnjim statusom ( [RS] Arrived at local delivery center )
Tj. ostavljene sve u paketomatu.
Niš
 
Ja imam jednu od 28.04 i jos uvek nista, imam jednu od 25.04 i dve od 29.04 i ni traga od njih.da li ce i kada biti ne zna se.ipak je bolje platiti i cekati i mesec dana,barem si siguran da ce stici,ovako em ne stignu em izgubis pare jer Ali ne odobrava refund.
 
Kad paket ne stigne sve sa trackingom da je isporuceno u srbiji i trazis gde je posiljka to sto tracking nema interno u srbiji to tebe nije briga! (trazi sefa poste, pisi email, itd)
Naravno da 1-2 zalbe nece uroditi plodom i sikanirat ce vas, ali 500+ DEFINITVNO OCE!
 
Danas stigli UA...HU paketi sa tri različita datuma zadnjeg statusa Arrived at local delivery center. Jedna od 28.04, nekoliko od 11.05 i jedan od 18.05. Sve šareno nema nikakvog reda.
 
Hrcak koji regulise pakete u Madjarskoj se probudio izgleda, 3 razlicitih posiljki registrovane u isto vreme, trebalo bi polako da se ubrzaju.
 
Zalite li se isto tako kad vam prodje paket bez pdv-a i carine?

I tad drzava ne radi svoj posao
Mozda si ti gradjanin I reda iz BG pa ti prodje paket bez carine, meni evo uredno sve placam PDV kad je vrednost 3-4$+ neretko placa 50% vise
naravno ja sma gradjanin 5 reda u NS, gde se cak zale sto mu uopste kupujemo ista
 
Ja sam 300km od Beograda, to mu u redovima dodje gradjanin 11og reda.
 
Ako govorimo o carini ja sam sa PDV i carinom u minusu u najboljem slucaju da mi prodju ove po 1-2$ bez carine treba bar 50+ kom da bi bio 1:1, svakako dosta da mi jednu od 2-3$ carine na 100-300din i eto opet u minusu jer neretko ovo vece koje vise ni ne uzimam budu precenjene, ako kazem da stave realnu cenu oni lupaju 50% vise ako stave manju oni traze racun, vracaju nazad i zivljavaju se
Naravno carina NS, a to sto si ti 300km od BG ne znaci da ti carina nije BG, jer ih ima 3, NIS (nemam pojma kako oni rade), BG i zlotvorska teroristicka iz Novog Sada
 
Kakva debilna izjava, ovde se zalimo na vreme koje paketi provode na carini, a koje je suludo. Kada bi ulazili u sam kvalitet tog rada gde bismo se zaustavili. Pocevsi od toga da je sam zakon sulud, limit na vrednost bez carine i pdv=a je smesan, pa preko toga koliko se se svercuje ko zna cega, koliko se zmuri na sve strane itd itd Ja ne kazem da tamo nema savesnih i dobrih ljudi ali ovo je vec Monti Pajtonovski...
 
Jedno je da se zalis na vreme koje ti je paket na carini tako sto napises da ti paket kasni 10-20-30 dana, a apsolutno drugo da u ovoj temi ljudi dozivljavaju nervne slomove oko paketica od 5$ i savetuju 500 mejlova carini.

Nije ni cudo sto kasiraju sve zivo, ko zna sta im sve stize u inbox.
 
Da ti ne radis na carini pa znas, sedis tamo citas emailove svaki dan i primas platu?
 
To sto smo bedna zemlja, pa nekom znaci paketic od 5 dolara, je jako tuzno. Mi da smo bogat narod imali bi kao Ameri Amazon pa bi nam dronovi donosili pakete u roku od 24 h ne bi narucivali sa Allija da prodjemo sto jeftinije. Liku smeta sto se neko zali da mu paket od Kine do Srbije stigne za nedelju dana a od ns do kuce za mesec dana.... Nije mi jasno nista
 
Nismo mi bedna zemlja nego ljudi ocekuju da kada nesto kupe i plate ocekuju da to i dobiju.ovako ljudi ostanu i bez toga sto su kupili i platili i jos bez novca,pa bilo to 5$ ili vise.problem je sto nemas mogucnost na nekim prodavnicama sa Alija da platis slanje sa pracenjem,verujem da bi svako platio 3-4 evra za slanje sa pracenjem,ovako free je lutrija.
 
Ja znam sta su meni licno rekli na NS carini a to je da ne narucjem, jer oni nemaju kapaciteta i da rade sa tehnikom iz 80tih godina, mada nije samo to oni tamo rade po 2h pa 2h sede napolju da ispuse cigare, ima tu svacega, ne da smo bedni vec tonemo bez dna

A to da NS nema skenere vec da rade njih 30+ pa i oni rade ko da ce sutra da umru je samo pokazatelj kako radi sistem, skeneri su nesto sto zamnenjju xxx ljudi i u celom svetu pa i u africi se koriste skeneri zadnjih 20 godina, ono tamo je rupa, ruglo
Naravno mene da neko pita tako je to namerno, narod im dopusta a oni testiraju limita pogotova na ovcama koje cute, a novac na od istih ide nekoma i taj se samo smeje kad cita komentare ovde negde daleko iz kaficu i vinjak
Inace u tim ruglu carine NS od pre 120 godina ni slika tita nije okacena, vec stoji slika staljina!
 
Poslednja izmena:
Nece nista od toga da se resi pisanjem besnih poruka u ovoj temi - to je poenta.

Napisi koliko kasni, tip posiljke, gde se trenutno nalazi, to koristi svima - svi znamo gde zivimo.

Registrovano gde moze i ne kosta papreno, neregistrovano gde mora i nije toliko skupo/bitno i gotovo.
 
Ne piju oni vinjak nego neka mnogo skuplja i finija pica... Evo ovaj jedan sto je pao, samo u satovima imao vise nego sto prosecan profesor zaradi za celi zivotni vek, koliko je takvih koji jos apaju. Koliko meseci bi trebalo da rade, da zarade za novu opremu, pitanje od milion dolara? Ovo je forum, bas tome sluzi, da ljudi razmenjuju iskustva i informacije. A mejlove treba slati, i zalbe, na sve registrovane posiljke koje se zaglave nenormalno dugo, citao to neko ili ne. Ako ikad neko bude radio neku reviziju ostaje pisani trag... Negde stvarno nema kapaciteta, to razumem, ali to se da resiti, ne sumnjam da mnogo ljudi ceka na posao, mogu i ove radnike svoje iz administracije da angazuju povremeno, milion resenja ima.
 
Stigao mi danas paket narucen 20. marta. Baseus BT sluske. Paket prvo otisao u Maleziju, a oni mi ga poslali FedEx-om. Kurir mi doneo do vrata. Na nasoj posti za pracenje pise samo Prijem. Hvala im lepo, vec sam se oprostio od paketa. Cudni su putevi postarski... :)
 
Stigao mi danas paket narucen 20. marta. Baseus BT sluske. Paket prvo otisao u Maleziju, a oni mi ga poslali FedEx-om. Kurir mi doneo do vrata. Na nasoj posti za pracenje pise samo Prijem. Hvala im lepo, vec sam se oprostio od paketa. Cudni su putevi postarski... :)
Jedan deo pošiljaka koje su poslate u martu preko SG pošte je bio u zastoju, pa su preuzimale razne kurirske službe, samim tim i FedEx.
 
zvali me jutros iz poste, da imam nekih paketa iz Kine, da dodjem da podignem, NS ofc…
 
Ova posiljka je danas isporucena na kucnu adresu

isporuceno.jpg

Za ovu pise da je prosledjena u Srbiju

8hu.jpg
 
3 paketa UA HU stoje ono
Arrived at local delivery center
RS


10ak dana

Jedan od ta tri konacno stigao,.Ostavili mi u paketomatu. A druga dva nema ih jos. ILI kasne ili nece nikad ni stici. U principu nema nikakvog reda ni smisla. Kako zapadne. Naravno nmanje vise to se vec zna.

Jel zna neko po kojim kriterijumima ostavljaju pakete u paketomatu? Ovo je prvi put a stizalo mi je mnogo paketa. Inace svidja mi se tako. Ostave mi i ja dodjem kad stignem i uzmem, ne moram cekam red u posti....
 
Meni dva UB****HU paketa vec 10 dana ne mrdaju iz Madjarske...
 
@nijebikovic

Verovatno trpaju sa gomile posiljki koje danima nisu isporucili :(
pa sta dohvate.


Da hoce , mogu da isprazne sve magacine za 15-20 dana




@ale

Izgleda da su im UB najnizi prioritet , pa danima stoje dok ih ne proslede
ka odredistu
 
Ova posiljka je danas isporucena na kucnu adresu
To je extra, 2 dana od statusa :) Imam baš jednu UA...HU sa istim datumom, bukvalno 2 minuta razlike, pa da vidimo kakva će biti situacija kod mene ;)
 
Ovi obaraju sve rekorde sporosti. Proći će mi fishing season dok ne stigne nova mašinica. 😁

Screenshot_20230525-141854.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno