Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Prethodna tema: Pracenje posiljki

FAQ:

Unapređena verzija generatora

Generator / Praćenje / Provera za registrovane pošiljke

Da li su i kada Ux...xx posiljke stigle u Srbiju
 
Poslednja izmena od urednika:
Dzabe nam presek i pokretanje "nove" teme ako nastavimo sa zatrpavanjem po starom...

Postoji GENERATOR KODOVA i mozemo da pratimo na hiljade primera

Za trenutno najaktuelnije HU posiljke aktuelno stanje sa filtriranih par hiljada kodova
mozemo da objavljujemo na svakih par dana.

Posto NEREGISTROVANE Ux...xx posiljke jos uvek nemaju pracenje , mozemo ostavljati
informacije kada je i gde bila isporuka , ali uz navodjenje pocetka koda i kada
je posiljka prosledjena iz neke tranzitne tacke / kada je dobila status koji ( treba da )
znaci da je posiljka stigla u Srbiju.
 
( GENERATOR / PROVERA STATUSA )

Najzastupljenije Ux i Lx...HU posiljke

Trenutno se statusi malo menjaju - videcemo da li ce se promeniti i graficki prikaz
i da li ce Madjarsku napokon pravilno oznaciti kao tranzitnu zemlju.
( Arrive attransit country or district )

Takodje , videcemo da li ce UB...HU dobijati status Arrived at local delivery center
LA...HU i UA...HU
Arrived at local delivery center
( Posta Srbije je potvrdila prijem transportnog pakovanja
u kom bi trebala da se nalazi i posiljka sa UA...HU kodom koju pratimo )
Received by local delivery company ( spakovane u Budimpesti za transport u Srbiju )
Arrived at linehaul office ( stigle iz Kine u Madjarsku )


Najnoviji HU kodovi

UB084....HU
UA15....HU
LA0565...HU


U Madjarskoj jos uvek stoji veci broj posiljki narucenih krajem novembra i pocetkom decembra.
Sa druge strane veliki broj posiljki porucenih u zadnjih par dana decembra su vec stigle u Madjarsku.

POGLEDAJTE primere na par poslednjih strana stare teme
 
@sasa022 generator je koliko dobra toliko i losa stvarcica, dobra je jer caskom uporedis svoju posiljku sa nekoliko drugih (statuse) aaa losa strana je vezana za zivce, samooooo meniiiiii stoji od 10 generisanih kodovaaa "Tracking notice Your package has been stuck for more than 14 days. Please tap below for help" inace UA..HU posiljka :ROFLMAO:

Inace ako je najzad budu oznacili kao tranzitnu zemlju to bi ujedno moglo da nam ide u plus ako dodje do refunda i jos par sitnih pogodnosti. Ali mi nije jasno, kakav ce biti sad onda status za na primer LA..HU jer sad mi idu statusi Arrived at linehaul office - znaci da je posiljka stigla u Budimpestu pa onda Received by local delivery company - Madjarska oznacava da je paket u distributivnom centru i da je krenuo ka zemlji odredista Srbiji u ovom slucaju,
pa sad iskace zadnji status Arrived in transit country/region a pritom ni na sajtu nase Poste ni na Madjarskom sajtu Poste nema ni traga ni glasa od paketa :unsure:
 
Gomila UA...HU statusa se nakon Arrived at linehaul office danas promenilo u Arrived in transit country/region.

Moguce je da ce da Received by local delivery company potpuno zamene ovim statusom jer je poprilicno konfuzan za mnoge sto podrzavam.

Cekamo da vidimo ishod.
 
U NS-u izgleda ubrzali, svega nedelju dana i to uključujući praznike (prošli put sam čekao skoro tri nedelje)

21.12.2023 12:24:19 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
21.12.2023 13:43:43 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину
27.12.2023 06:48:47 RSBEGC Отпремa
27.12.2023 16:25:08 20200 ГПЦ НОВИ САД Отпремa
03.01.2024 17:48:49 21*** НОВИ САД Зaдуженa зa испоруку
 
@Stoka89

Laksi nacin je da pazljivije pratis temu - pogledaj sliku i komentar u prvoj ovogodisnjoj poruci na
( sada vec staroj temi ) Pracenje posiljki.
Tezi nacin je da mesecima pratis posiljke i polako shvatas sta koji status znaci i gde se kriju greske.

Ako ti je za utehu i ja jos uvek na pracenju imam UA...HU narucene krajem oktobra/pocetkom novembra.
( vecina nisu moje narudzbine - imam pristup na par "komsijskih" naloga koje redovno "spijuniram" )

@Bryan Fury
NS je sirok pojam - na teritoriji grada ima cini mi se 30-ak lokalnih posta 211xx koje vrse isporuku na kucne adrese.
 
Peripetije sa statusima

cyp.jpg



@Bryan Fury

Jedan ili par primera je malo za donosenje zakljucka...
Posto imamo generator kodova , treba izdvojiti npr. oko 100 primera
za NS i videti kakvo je stanje
 
iz UK ParcelForce Global Priority da li ide preko poste kod nas ili je neka druga sluzba zaduzena?
24 funti su me kostali do 1kg je posiljka
 
@techone

To je najverovatnije EMS posiljka i isporucuje je PostExpress

Koji je format koda za pracenje ?




-------------------------------

Kasnjenje LA....HU - Srbija i Slovenija

slo549.jpg

ns549.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemam jos kod...
 
Danas su mi sve posiljke LA...HU i UA....HU koje su zaglavile u Madjarskoj dobile status arrived in transit country.
 
Ja imam pošiljke i sa jednim i sa drugim statusom ali ne stiže ništa još od 22.12 pa na ovamo,mislim na UAxxxxHU.
 
I meni dve imaju UA..HU od 20.11 status arrived in transit country stim sto jedna ima posle tog statusa 22.11 received by local delivery company ali se nista nije pomerilo iz Madjarske.Narucene su 13.12 obe.
 
Upravo mi se promeni status LAxxxxHU pošiljke. Možda ima veze sa našom poštom, napokon počeli da skeniraju i obične pošiljke pa se napokon status menja kako treba.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240104_093324.jpg
    Screenshot_20240104_093324.jpg
    96.6 KB · Pregleda: 94
Šta se dešava sa carinom, koji datum se obrađuje od prilike? Stigla su mi 3 paketa 12 decembra na carinu, i još ni jedan nije promenio status.
 
Zanimljivo je da mi je jutros na sajtu poste jedna LA bila u statusu: "Zaduzena za dostavu", a malopre taj status je nestao. Jel to znaci da se postar predomislio? :)
 
Ne seta mu se danas pa rešio da ti dostavi kartonce sutra, menjaju oni statuse kako oni hoće. Ranije je bilo da iz GPC u LPC stigne za jedan dan, sada je to 2 do 3 dana i još LPC ne unese u sistem tog dana kada stigne već sutradan tako da pošiljka do mene stigne za 4-5 dana. Neradnici parekselans.
 
IMG_20240104_103538.jpg
Zanimljivo je da mi je jutros na sajtu poste jedna LA bila u statusu: "Zaduzena za dostavu", a malopre taj status je nestao. Jel to znaci da se postar predomislio? :)
I meni isto jutros,stim sto nema ni otpreme iz GPC....pre se isto desavalo i samo se sve kasnije pojavi.
 
Zanimljivo je da mi je jutros na sajtu poste jedna LA bila u statusu: "Zaduzena za dostavu", a malopre taj status je nestao. Jel to znaci da se postar predomislio? :)
Ili mozda prati forum, pa procitao da imam dve iste porudzbine, i da mu druga sutra stize, pa da ih spoji :D
 
I meni treba u Niš da stigne, ali stoji 11003 izmenicna pošta Beograd, for customs...
Za sva 3 paketa...
 
Oni su trenutno u totalnom zastoju. Retko koji paket propuste dalje, skoro sve ide na carinu a nisu u stanju da ocarine po više od 20 dana.
 
OPET CE NASTATI HAOS :(

Lepo pise da su uveli status Arrive attransit country or district i za posiljke koje idu u Srbiju.

Pisali smo pre par dana na staroj temi i ja sam ponovio i ovde
da u Madjarskoj jos uvek stoji veci broj posiljki narucenih krajem novembra i pocetkom decembra ,
i da na pracenju ima neisporucenih UA...HU narucenih krajem oktobra i pocetkom novembra.

Sacekajte par dana da vidimo sta ce biti dalje - nema potrebe da se isto na istoj strani ponovi 10 puta.

Isto na primerima pracenja mozete da vidite da Posta Srbije preskace pojedine statuse.

Isto tako ste u protekloj godini mogli da vidite i naucite da carina i u BG nekada drzi posiljke i po mesec dana....

test.jpg
 
LA...HU 0548 paket narucen 23.11. stigao danas, na carini bio od 22.12.
 
Evo i ja da potvrdim sve posiljke koje mi skoro mesec dana imaju status Arrived at linehaul office, sada imaju novi status u Arrived in transit country/region.
Tu se nekada dobijao status Received by Local Delivery Company.

Iskreno, i bolji je ovaj novi status jer ljudima realnije prikazuje da je jos u tranzitu a ne u zemlji odredista kako je pisalo ranije. Ovo SVAKAKO moze pomoci kod zastite ubuduce i refunda jer je pre pisalo

Received by Local Delivery Company - At Customs Serbia
Aliexpress je tvrdio da je posiljka u Srbiji i da je stiglo u zemlju odredista iako je zapravo paket bio u Madjarskoj i refund se odbijao
Sada kada pise da je Posiljka u tranzitu ne mogu da tvrde da je kod nas i da je uruceno i trebalo bi da daju refund onda

Ljude je sa razlogom bunilo dodeljivanje slicnih statusa
Received by Local Delivery Company
Received at Local Delivery Center


Ono sto me sad zanima je sta ce da se pojavi kao sledeci status. Da li Received by Local Delivery Cent (Najverovatnije da hoce)
Ili su nasi u medjuvremenu nesto novo smislili.
Sacekacemo. Uglavnom bez brige.
 
^Niska carina

Pocele su da se mrdaju i zaglavljene posiljke na Arrived at linehaul office izmedju 08.12. i 12.12., posle samo ~25 dana, konkretno moja LA 0551

 
Nazad
Vrh Dno