Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Evo malo detaljniji tracking gore navedenog paketa koji dokazuje ono sto sam rekao, a to je da su paketi zaglavljeni na aerodromu, odnosno Izmenicnoj posti i da je kolaps.

Verovatno ovaj kolaps i dovodi do toga da u poslednje vreme imamo dosta gabaritnih posiljki koje prolaze carinu bez naplate bilo kakvih dazbina sa jedne strane, a sa druge strane imamo cekanje u nedogled.
Sa kog sajta dobijas ove podatke?
 
UA1876*****HU
Arrived at local delivery center: 07.03.2024

Stiglo 04.04.2024
 
Da li ima neko pošiljke UA HU sa zadnjim statusima 14.2.2024. i 19.2.2024. ?
Koristio sam i Generator, moje neko mišljenje je trebalo odavno da bude kod mene, bio je novi poštar... tako da me baš interesuje da li su ljudima iz Niša i okoline isporučeni ti paketi.
Sa pracenjem stiglo sve iz januara i februara (zadnja 21.2 porucena stigla 22.3) LA05944xxxxHU NS carina
Bez pracenja nijedna od ove god a imam ih oko 40kom (zadnja je stigla iz decembara 2023 pre malo jace od mesec dana)
 
Juče stigla UA1805...HU

Poslata 15.02.
Delivery Company 29.02.
Delivery Center 06.03.

I dalje važi pravilo skoro mesec dana za neregistrovane (KŠ)
 
Neregistrovane (UA...HU) Juče i danas BG-Zemun, stiglo 5 paketića, lokal centar: jedan od 20.02, za ostale lokal centar od 06.03.
Registrovane stižu za 15ak dana
 
Koliko mi se cini ovo nece skoro :(
A drugi paket sa 3 min razlike u prispecu juce stigao,..
Beogradjani me upucuju na ns carinu, ovi iz ns-a me vracaju na bg..
Screenshot_20240404-103150.png
 
Video sam da još neko ima sličan problem, ali ovo je već dosta dana kašnjenja, kao da se izgubio paket.
Deluje da je prošao carinu, ali onda je sve stalo.

1712226753034.png
 
Da li ima neko iskustva sa UC Ali posiljkama? (UC......HU).
Narucih pre neki dan nesto i dobih taj broj. Nema trackinga u Posti barem za sad, a mislim i da nece biti.
Rekao bi da mi je ovo prva sa tim predznakom. Sve su bile do sada UA ili LA.
 
Order placed on: Feb 20, 2024
UA1852******HU
2024-03-06 18:56 Arrived at local delivery center

Danas sam preuzeo posiljku - Subotica.
 
POSTEXPRESS i LIČNA KARTA
nije za praćenje, al jeste za pošiljke, da ne otvaram temu za ovo

Da li vam je neko nekada tražio LK prilikom SLANJA postexpress pošiljke*?
Meni jeste, juče, i gledao sam zakon o poštanskim uslugama
i to naravno nigde nije navedno, osim ako po dobrom starom običaju
se odluka ne sprovodi na osnovu UREDBE, koja naravno nema uporište u zakonu, itd....
i još kaže kako ima 4 godine kako se to sprovodi?!
prvi put čujem! nit sam nit video da su nekome to ikada tražili*?
ILI je nešto drugpo po sredi? ghm?
 
Najverovatnije jos jedan slucaj kada kupac ne prati svoje posiljke ,
a postar ne ostavi izvestaj :(


lbse.jpg

@Koska_Kole

Postoji alat - pogledaj primere ;)


@dj13

Ocigledno je da nisi pogledao ni prethodnu stranu ove teme (n)
 
Da li ima neko pošiljke UA HU sa zadnjim statusima 14.2.2024. i 19.2.2024. ?
Koristio sam i Generator, moje neko mišljenje je trebalo odavno da bude kod mene, bio je novi poštar... tako da me baš interesuje da li su ljudima iz Niša i okoline isporučeni ti paketi.
Ja imam sa stanjem iz januara.
 
Da li ima neko pošiljke UA HU sa zadnjim statusima 14.2.2024. i 19.2.2024. ?
Koristio sam i Generator, moje neko mišljenje je trebalo odavno da bude kod mene, bio je novi poštar... tako da me baš interesuje da li su ljudima iz Niša i okoline isporučeni ti paketi.
Moja ni jedna sa tim statusima nije stigla, ja još čekam one od 11.11.23 sa zadnjim statusom krajem decembra. Inače oktobar je ceo stigao još prošle nedelje.
 
GPC Nis, pustena danas jedna LA...HU posiljka od 07.03., dakle okvirno su tu negde.
 
POSTEXPRESS i LIČNA KARTA
nije za praćenje, al jeste za pošiljke, da ne otvaram temu za ovo
postoji tema za kurirske službe
 
Kazem bez ikakvih dadzbina, sta znaci da nije naplaceno ni otvaranje paketa 100 din, ni pdv, a tek ne carina. Vrlo dobro znam sta carine a sta ne, poenta je da nema pravila kad ce sta naplatiti.

Zadrze i 30 dana, nebitno da li ce nesto na kraju naplatiti ili ne. Imao gomilu razlicitih, nebuloznih slucajeva poslednjih mesec dana.
Danas stigao Movespeed flash 256gb,kako ga oni krste ssd, naplacen pdv, otvaranje, sve po ps-u.
 
Konacno stigao poslednji UA sa ALDC iz januara, da ociste ovo od 19.02. i onda polako cekam sve iz marta sa ove poslednje rasprodaje, pa posle na pauzu s narucivanjem.

Da li ima neko pošiljke UA HU sa zadnjim statusima 14.2.2024. i 19.2.2024. ?
Koristio sam i Generator, moje neko mišljenje je trebalo odavno da bude kod mene, bio je novi poštar... tako da me baš interesuje da li su ljudima iz Niša i okoline isporučeni ti paketi.
I ja cekam 19.02., to mi je jedino ostalo iz februara. BG je u pitanju
 
Nešto čudno se dešava sa Bgd pošiljkama poslednjih dana. Do skoro zadržavanje na carini je bilo par sati. Za sad najstarija 5 dana i dalje ništa...
 
Kakve su za praćenje pošiljke LPxxxxx pošto se prvi put susrećem sa ovim (iza ovog broja piše u zagradi "latest tracking number LAxxxxHU)...
 
Nazad
Vrh Dno