Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Firebat mini pc 16/512 ocarinjen sa 4750din. Znam da je još ljudi naručivalo pa da znate šta da očekujete. NS lešinari :)
U dinar sa otvaranjem.

Svakako jeftinije nego ovde u prodavnici da uzmeš tako neki mini pc.
 
UA19822****HU narucena 13.03 stigla danas, jos dve LA****HU vidim da su kod madjara kapiram da ce i one sledece nedelje.
 
Ja ubacim moju u kalkulator LA HU sve srbija i BG isporuceno za 2-3 dana, samo prokleta NS stoji jos je u pitanju glup kabl od par $, toliko o NS carini

i drugu ubacio sve BG i ja, moja stoji ide na carinu, od 10 , 7 u BG sve isporucene bez carine za 1-2 dana, ne znam jel potrebno dalje ista reci, bolje da nisam ni otvrao generator
najbolje ko vecina ovde napadat ljude da je sve super jer BG ne placa nista i dobija sve u 48h strasno kakve smo mi ovce neki
 
Poslednja izmena:
UA183446...HU poručena 14.2.
U ALDC statusu od 27.2. uručena danas.
Još jedne sa istim datumima nema. Više sreće u izvlačenju naredne nedelje. 🤣
 
Sto si iznenađen, znaju oni šta koliko kosta tako da ne carine ono što ne košta ispod 50€.Pre par godina su mi prošla 2 telefona bez carine ali zato treći je ocarinjena, to je tada bilo a sada teško da može da prodje nešto vrednije bez carinjenja.
 
Ne carine al PDV mogu da naplate i za 10 centi.
Tako je, PDV su po zakonu da naplate na sve što udje u zemlju. To si u pravu i to znam ali teško da carine ono što je ispod 50€,ako se to i desi piše se reklamacija i to se reši ako uz reklamaciju podelite i fakturu plaćanja gde piše cena i broj pošiljke.
 
Ne radi se o tome, vec da drze 10-15 dana i ne naplate nista. Ove sto naplate (bar PDV i pregled), bar iz licnog iskustva, zadrzavaju 25-30 dana
 
Razumem, ja pripadam GPC Beograd pa to ide vrlo brzo, zadržava se možda 2-3 sata na carini i to je to, čitam da je kod vas u GPC NS i GPC Niš haos.
 
Tako je, PDV su po zakonu da naplate na sve što udje u zemlju. To si u pravu i to znam ali teško da carine ono što je ispod 50€,ako se to i desi piše se reklamacija i to se reši ako uz reklamaciju podelite i fakturu plaćanja gde piše cena i broj pošiljke.
Kazem bez ikakvih dadzbina, sta znaci da nije naplaceno ni otvaranje paketa 100 din, ni pdv, a tek ne carina. Vrlo dobro znam sta carine a sta ne, poenta je da nema pravila kad ce sta naplatiti.
Danas cujem da NS carina zna da drzi paket 10-15 dana iako ni ne otvori ili naplati o_O
Zadrze i 30 dana, nebitno da li ce nesto na kraju naplatiti ili ne. Imao gomilu razlicitih, nebuloznih slucajeva poslednjih mesec dana.
 
Danas cujem da NS carina zna da drzi paket 10-15 dana iako ni ne otvori ili naplati o_O
Evo ja danas dobio LA…HU sitan paket, ništa nije naplaćeno ali je stojao na carini 15 dana. Tako da ovo krupnije u NS će stojati minimum jedno 35, 40 dana…
 
Jel se nekom desavalo da tri razlicita LP paketa dobiju na kraju isti LA... HU broj?

Sve je choice, 5 artikala zajedno, to podeljeno na dve posiljke i jedan je bio posebno.
 
Danas cujem da NS carina zna da drzi paket 10-15 dana iako ni ne otvori ili naplati o_O
Meni je juče stigla jedna LA posle 12 dana na carini, bez naplate
Takođe imam sitnica još evo već 7 dana stoje a sigurno neće ništa naplatiti
 
Tako i ja kontam, a nikad nisam imao bas ovakav slucaj,jos je nesto Digitaling store, a nesto Factory Direct Collected.
 
Pozdrav, pitanje jedno.. Do saa koliko sam narucivao sa alija, konkretno za la hu pakete, kada pratim u nasoj posti, sve je do sada bilo regularno, sto se tice ovog paketa, narucio sam auspuh, nekih 30e kostalo sa free shipingom, mislim da je i onaj choice bio, elem, pratim na postinom sajtu i jedna sitnica mi je privukla paznju, zasto stoji zvezdica* i otpremljeno? Uvek je isla otprema, otprema sve dok ne stigne u moj grad, a za ovaj paket stoji novi sad *otpremljeno, ispada kao da je vec negde urucena.. I da li ce se platiti carina, mozda neko zna grubu cifru? Artikal je kostao 30e
 

Prilozi

  • Screenshot_20240403-023012.png
    Screenshot_20240403-023012.png
    105.8 KB · Pregleda: 59
Jel se zna dokle su ovi mučenici iz GPC Niš stigli? Imam pakete od 7.Mart-a stoje tamo.

Po mojoj kalkulaciji mislim da idu sada već i na 40+ dana.
 
Pozdrav, pitanje jedno.. Do saa koliko sam narucivao sa alija, konkretno za la hu pakete, kada pratim u nasoj posti, sve je do sada bilo regularno, sto se tice ovog paketa, narucio sam auspuh, nekih 30e kostalo sa free shipingom, mislim da je i onaj choice bio, elem, pratim na postinom sajtu i jedna sitnica mi je privukla paznju, zasto stoji zvezdica* i otpremljeno? Uvek je isla otprema, otprema sve dok ne stigne u moj grad, a za ovaj paket stoji novi sad *otpremljeno, ispada kao da je vec negde urucena.. I da li ce se platiti carina, mozda neko zna grubu cifru? Artikal je kostao 30e
Javices nam danas kako si prosao, posto ce ti posiljka verovatno biti danas isporucena...
 
Ima 20 poruka iznad, juce nisu stigli ni do 01.03. tako da su danas u najbolju ruku tu oko 01.03.

Racunaj jos 7 do 10 dana okvirno.
 
Singapurćanin LB3621...SG stigao brzinom svetlosti kao u stara dobra vremena (11 dana), pošta 11120 Beograd 35 Kraljice Marije :)
 
Nazad
Vrh Dno