Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Baterije i proizvodi sa baterijama uglavnom idu kao UB ako je neregistrovana i nema statusa ADLC mada kinezi često gurnu kao normalnu pošiljku. Čekaju se malo duže, primer pokupljeno od prodavca 06.02., čučalo u HUB od 08. do 16. i ka nama prosledjeno 05.03. i čekam je a UA iz tog perioda odavno dostavljene.
 
Evo dokle je došlo . sad pogledam poruke na Aliexpressu kad ono mi prodavac šalje poruku sledećeg sadržaja:
"Dear customer, your package has been to Serbian customs for many days, please cooperate with customs clearance, thank you
Shun You Logistics Number: SYAE *********1Serbia tracking number: LK*******SK .
Eto kad je i kinez preko pola sveta PRIMETIO da nešto ne valja , pošiljka je sa praćenjem u pitanju su baterije za akcionu kameru i punjač za njih.
Ja čak nisam ni kontaktirao niti bilo šta pričao sa prodavcem jer vidim da je pošljka po praćenju već 15 dana na carini i da ne mrda ali eto kinez je
tamo preko sedam gora i sedam mora primetio da je nešto "zapelo"!!Ovo sa našom poštom i carinom NEĆE izaći na dobro , ne gine nam blokada
i crna lista za kupovinu na Alliexpressu.
 
15 dana nije ništa na carini... Ja sam 33 dan trenutno sa mini pc-em
 
Ma
Ja na žalost nisam te sreće (p20i slušalice, poručene 19. aprila)
Braća sa NS carine ne puštaju ni stakla za telefon
Mislim, postoji šansa da krene u ponedeljak ali teško jer neke gluposti stoje evo celu nedelju
Ma samo nek stigne pa i da ode na carinu. Al se bojim da će biti piši propalo. Ja sumnjam da je dao ispravan broj ili možda (nada poslednja umire) da su spakovali oba zvučnika zajedno jer su na istu adresu naručeni samo u razmaku od par minuta.
 
To da su poslali oba zajedno je moguce , uvek to urade kad primete da je isti kupac. Mozda 2 teze vise od dozvoljenog za tu vrstu posiljke ?
 
To da su poslali oba zajedno je moguce , uvek to urade kad primete da je isti kupac. Mozda 2 teze vise od dozvoljenog za tu vrstu posiljke ?
Iskreno ne znam više. Samo mi ostaje da čekam 75 dana i da tražim refund. Naručio sam prošli mesec 2 Tronsmart Trip zvučnika i prošli su regularno bez trunke problema.
 
15 dana nije ništa na carini... Ja sam 33 dan trenutno sa mini pc-em
Ma ovo je opošte rasulo, carinici su zaštićeni ko "beli medvedi" , oni imaju sve neka " dikreciona" prava, mogu da rade kako hoće, koliko hoće i kad hoće , imam neka iskustva sa NS carinom koja je pri Luci Novi Sad , to su tamo takvi neradnici i džabalebaroši da je to strašno, rade samo ako ih neko natera ili "podmaže". Naši zakoni na tom polju su iz praistorije kao i tehnologija , sve se radi ručno , natenane i polako . Neko je jednom ovde rekao da u NS carini na mali pošiljkama citiram: " rade dva carinika kojima je jedini strani jezik koji znaju SRPSKI" !!! Država neće učiniti ništa a onda će da bude stavljena na "black list" ma koliko mio nam bio " brat SI "....
 
Pa iskreno za veliki deo proizvoda koji su se pre godinu dve mogli poslati u Srbiju više se ne šalju. Pa i ove choice radnje po Aliju imaju perioda kada ni jedan proizvod skoro ne može da se kupi pošalje u Srbiju. Ore par godina sam kupio slušalice iz Tronsmart oficijelnog stora sada se ništa iz tog stora ne može skoro kupiti iz Srbije tj da se pošalje za Srbiju
 
Ja sam to dobio dok nije bio update statusa, nakon toga je došao UC broj klasičan.
 
Dešava li vam se da paketi brzo stignu do carine a onda zaglave u Local delivery Centar.
U mom slučaju stignu iz kine za 10 dana a onda tamo zaglave ceo mesec
 
Moze neko da mi kaze sta je razlika u cekanju na pakete bez tracking od ovih sto imaju tracking, oba relativno brzo stizu u Srb, oni koji imaju tracking onda u urednom roku prolaze sve i stizu ali sta se desava sa ovim UA, jesu oni neki nizak prioritet ili tako nesto pa ih dostavljaju kad ima vremena.
 
Da li singapurska pošta šalje direktno za Srbiju ili ima nekih usputnih stanica?
 
Tranzit je preko UAE ili Katara , ali tamo nema dugog zadrzavanja ( maksimalno par dana )
 
Moze neko da mi kaze sta je razlika u cekanju na pakete bez tracking od ovih sto imaju tracking, oba relativno brzo stizu u Srb, oni koji imaju tracking onda u urednom roku prolaze sve i stizu ali sta se desava sa ovim UA, jesu oni neki nizak prioritet ili tako nesto pa ih dostavljaju kad ima vremena.
To da registrovane uredno prolaze i stižu brže je možda u Beogradu, ako se pošiljka carini u Nišu, onda zna da potraje i po 30 -35 dana. Duplo manje vremena joj treba da stigne čak iz Kine nego par kilometra od carine do kuće, ludilo mozga.
 
Jel zna neko sta je ovaj RSBEGC? Pa više od mesec dana me je** sa ovim paketom, nisu normalni
1000004119.png
 
Poslednja izmena:
Znaci da je napustio carinu i krenuo ka LPC-u, tj. tvojoj lokalnoj posti.
 
Stigle neke sa zakašnjenjem LA od pre 30 dana na carini. Sve otvarane, svima naplaćen PDV i u nekima mi čak i fale proizvodi. Sve su porudžbine preko choice, vrednost jedne porudzbine maks 7$. Upakovano u običnoj sivoj kesici. Niška carina.

Zanimljivo mi je to da baš u ovima koje su otvarane i kojima je naplaćen PDV fale mi neke stvari...čovek da pomisli da kradu. :mad:
 
Čuj "da pomisli"... sigurno nije Kinez pokrao, nekome se nešto ovde dopalo. 🙄
Ne znam što lepo ljudi iz Niša ne poručuju na adresu nekoga iz Beograda, svi imaju nekoga, Niška carina je odavno bezobrazluk.
 
NS
Stigla UA1601... naručena 11.01, poslednji status 05.02
Još 4 dana i bilo bi dva meseca od kako je ušla kod nas
U drugoj polovini prošle god pre štrajka su stizale za oko mesec dana od poručivanja, a sada...
 
Stigle neke sa zakašnjenjem LA od pre 30 dana na carini. Sve otvarane, svima naplaćen PDV i u nekima mi čak i fale proizvodi. Sve su porudžbine preko choice, vrednost jedne porudzbine maks 7$. Upakovano u običnoj sivoj kesici. Niška carina.

Zanimljivo mi je to da baš u ovima koje su otvarane i kojima je naplaćen PDV fale mi neke stvari...čovek da pomisli da kradu. :mad:
Proveri tezinu sa nalepnice pa...
 
Procesor sa LB...SG brojem stigao u Srbiju posle samo 8 dana :) Sad da vidimo šta carina ima da izjavi po tom pitanju :ROFLMAO:

2024-04-01_133609.jpg
 
Danas stigla UA1560*****HU porucena 7.1. 2024. , u Srbiju usla 25.1. 2024. Znaci preko dva meseca lutanja po Srbiji, al eto... Alie mi vise nista ne duguje, sve poruceno do sada i stiglo. Bilo je zadovoljstvo igrati se sa njima, al mislim da je dosta 🍻
 
Nazad
Vrh Dno