Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Izgleda da je opsti haos na samom prijemu paketa, pogledajte status u prilogu. Posiljka koja je stigla 23.03. na Izmenicnu postu danas je propustena od strane carine BG uz zadrzavanje od 11 dana i 100% ide bez naplate. Dakle posiljka nije ni dosla do carine NS koja je zaduzena za moj region.

Iz ovoga proizilazi zakljucak da je verovatno opsti haos u Beogradu i prosledjivanjem posiljki dalje ka maticnim carinskim ispostavama + sama guzva u carinskim ispostavama. Nece se ovo skoro ispeglati. Inace usporio je i transport posiljki iz Madjarske u Srbiju, verovatno ce se ponoviti priblizni scenario kao i prosle godine kada je bio strajk postara...
 

Prilozi

  • carina.png
    carina.png
    12.2 KB · Pregleda: 77
Da li je realno da pošiljka više od mesec dana čeka na carinjenje?
U međuvremenu su mi stigle druge dve koje sam kasnije naručio.
Screenshot_2024-04-03-12-17-31-028-edit_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 
Juče je sa niške carine izašla pošiljka stigla 29. februara.
 
Da izgleda da je u Holandija kao tranzitnoj zemlji,tako mi se cini.Neka proba na sajtu nase poste sa brojem za praćenje da vidi da li je uopšte kod nas na carini.
 
Danas je u GPC, za dan-dva kod tebe. Mesec dana na carini kbt... 🙃🥺
 
Jel se nekom desavalo da tri razlicita LP paketa dobiju na kraju isti LA... HU broj?

Sve je choice, 5 artikala zajedno, to podeljeno na dve posiljke i jedan je bio posebno.
Meni su 3 posiljke spakovali u jednu nadam se da se to ne vazi kao jedna posiljka, a vazice se i bice preko 60 eura.
 
Dvije LA...HU pošiljke iz iste serije su mi istog dana (16. 3.) dobile status za carinu, u razmaku od 3-4h. Ova što je kasnije dobila status za carinu je isporučena 29. 3, dok ta druga još čeka u redu. Za carinu u Nišu se bar zna da se redom rješavaju paketi, na NS carini to ide nasumično izgleda...
 
Inace zaboravio da se pohvalim, stigla mi dva paketa iz novembra :D
 
Izgleda da je opsti haos na samom prijemu paketa, pogledajte status u prilogu. Posiljka koja je stigla 23.03. na Izmenicnu postu danas je propustena od strane carine BG uz zadrzavanje od 11 dana i 100% ide bez naplate. Dakle posiljka nije ni dosla do carine NS koja je zaduzena za moj region.

Iz ovoga proizilazi zakljucak da je verovatno opsti haos u Beogradu i prosledjivanjem posiljki dalje ka maticnim carinskim ispostavama + sama guzva u carinskim ispostavama. Nece se ovo skoro ispeglati. Inace usporio je i transport posiljki iz Madjarske u Srbiju, verovatno ce se ponoviti priblizni scenario kao i prosle godine kada je bio strajk postara...
Tako su i meni rekli iz carine u novom sadu, kao imaju veliki broj posiljki, zatrpani su.. 2 posiljke su stigle u bg na carinu 21.03, danas mi je jedna stigla, druga nije ni stigla do ns-a, a razmak par minuta pri prijemu
 
Meni jedna LaHu stoji na hu1005 prijemu već nedelju dana, dok su ostali paketi sa tim statusom dan pre (26.3.) uveliko isporučeni. Našao sam još jedan paket na generatoru koji ima iste vremenske statuse, tako da je ceo taj kamion ili kutija negde zaglavili.
 
Mogu misliti tek situaciju kod ljudi sa neregistrovanim posiljkama, imam osecaj da ce mi pre doci onih milion glupih sitnica i kabelcica nego ovo registrovano. A nije jos ni do NS stiglo, a znamo kako oni fino "brzo" rade. Ne bi mi bila cak ni toliko frka nego je elektronski aparatic sa baterijom koja bi radije da ne crkne sedeci u magacinu ko zna koliko dugo, jer se onda kolo srece opet okrece narucujuci novu sa Alija i prolazeci opet kroz isto.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-03214-03 140042.png
    Screenshot 2024-03214-03 140042.png
    11.8 KB · Pregleda: 66
Evo malo detaljniji tracking gore navedenog paketa koji dokazuje ono sto sam rekao, a to je da su paketi zaglavljeni na aerodromu, odnosno Izmenicnoj posti i da je kolaps.

Verovatno ovaj kolaps i dovodi do toga da u poslednje vreme imamo dosta gabaritnih posiljki koje prolaze carinu bez naplate bilo kakvih dazbina sa jedne strane, a sa druge strane imamo cekanje u nedogled.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240403_135942_net.track24.android.jpg
    Screenshot_20240403_135942_net.track24.android.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 87
Mogu misliti tek situaciju kod ljudi sa neregistrovanim posiljkama, imam osecaj da ce mi pre doci onih milion glupih sitnica i kabelcica nego ovo registrovano. A nije jos ni do NS stiglo, a znamo kako oni fino "brzo" rade. Ne bi mi bila cak ni toliko frka nego je elektronski aparatic sa baterijom koja bi radije da ne crkne sedeci u magacinu ko zna koliko dugo, jer se onda kolo srece opet okrece narucujuci novu sa Alija i prolazeci opet kroz isto.
Ima ti još da guliš, tek si na pola 🙂
 
Mali registrovan paket, danas pustili sa carine izgleda 👌
 

Prilozi

  • IMG_20240403_142847.jpg
    IMG_20240403_142847.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 85
Pozdrav da li je moguće nekako preko direct4.me aplikacije dozvoliti da neko drugi preuzme paket iz paketomata? Ili dati akaunt pa da druga osoba preuzme. Da li je tako nešto moguće (nisam dosad uzimao stvari iz paketomata pa ne znam kako funkcioniše).
 
Moguće je ovlastiti broj telefona druge osobe ili možeš jednostavno poslati link iz SMS-a.
 
Evo jednog <30 dana, Niš
IMG_6081.jpeg

Inače imam još pet neregistrovanih na čekanju, kao i pet registrovanih od kojih je jedna multimedija za auto od 160€.

Poslao sam im danas na mejl izvod iz banke za ovu kupovinu kao i potvrdu kupovine sa sajta u nadi da će odmah ocariniti jer će me prilično ošišati, ali džaba ostade na carini.
 
Jesi siguran za prosledjivanje linka? Probao? Nisam sigiran da moze tako da se otvori, a ne bi bilo lose da tako moze da funkcionise.
Ja sam prebacio poruku sa Vibera koju dobijem od Direct4.me na drugi broj i podignem normalno.
 
Super, znacice taj info, ide jos uskoro sezona godisnjih odmora, dobro ce doci da se preusmeri na nekog drugog.
 
Da li ima neko pošiljke UA HU sa zadnjim statusima 14.2.2024. i 19.2.2024. ?
Koristio sam i Generator, moje neko mišljenje je trebalo odavno da bude kod mene, bio je novi poštar... tako da me baš interesuje da li su ljudima iz Niša i okoline isporučeni ti paketi.
 
Da li ima neko pošiljke UA HU sa zadnjim statusima 14.2.2024. i 19.2.2024. ?
Koristio sam i Generator, moje neko mišljenje je trebalo odavno da bude kod mene, bio je novi poštar... tako da me baš interesuje da li su ljudima iz Niša i okoline isporučeni ti paketi.
Ja isto čekam UA....HU, 19.2 zadnji status, NS
 
Meni je isporuceno sve sto je UA...HU iz februara sto se tice GPC Nis tako da je to tvoje na duzem delu "normalnog" cekanja na dostavu od 30-40 dana od momenta kad napipa Nis.

Licno sad cekam 15.03., 25.03. itd., pa na to +30-40 dana.
 
Nazad
Vrh Dno