Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Moja 3 paketa stoje u LDC od 14.2. 🤡
Sa druge strane NL mi je stigao za 20 dana od Kine do vrata.
 
Danas mi stigla jedna neregistgrovana HU , poručena 25.11 2023 , ali ta nije rekorder imam jednu poručenu 28.10.2023 koju još uvek čekam.
Imam još dve sa početka decembra 2023 koje se vrte negde po magacinu sve neregistrovane i sve su to one iz serije zvane: "štrajk poštara preko ledja korisnika" ...
Barem se nadam da ću ih dobiti jer su svi rokovi istekli, Aliexpress je pare uzeo i prosledio prodavcu a ja samo mogu da čekam da se naša pošta smiluje i napokon isporuči sve zaostale
pošiljke. Radi se naravno o Novom Sadu ...
 
Meni isporucena danas jedna LA i na 19e vrednosti platih 600 i nesto dinara pdv i otvaranje. Al upravo mi stigao email sa Alie... "
Delivery failed
Delivery attempt unsuccessful. Recipent uncontactable by delivery personnel" i na Track order shemi mi je kuca (krajnja tacka) crvena sa velikim uzvicnikom. Na sajtu poste pise da mi je uruceno
 
Ne razmisljaj o tome, nema apsolutno svaki status i situacija uvek smisla.

Bitno je da ti je paket stigao.
 
Niška carina ko po običaju. Sve duže i duže im treba. Poslednji paket sam čekao od 11.12.2023 do 12.01.2024.

Kako stvari stoje i ova tri ću isto toliko.

Paket se mrdne tek kad im pustim mejl.

Danas mi kinezi šalju multimediju za auto, tu tek očekujem feštu s carinom.
 

Prilozi

  • IMG_6021.jpeg
    IMG_6021.jpeg
    238.6 KB · Pregleda: 22
  • IMG_6021.jpeg
    IMG_6021.jpeg
    238.6 KB · Pregleda: 21
  • IMG_6020.jpeg
    IMG_6020.jpeg
    186.9 KB · Pregleda: 19
  • IMG_6019.jpeg
    IMG_6019.jpeg
    192.3 KB · Pregleda: 21
Meni je statistika neka za Niš za LA, ako prođe odmah paket carinu stiže za 19-20 dana od dana poručivanja.
Ako ne prođe odmah, za 50-55 dana od dana poručivanja. Pritom, svi su mi paketi isti, sitni.
Isti mi je paket i taj što dođe za 20 i taj za 55 dana.
 
Niška carina ko po običaju. Sve duže i duže im treba. Poslednji paket sam čekao od 11.12.2023 do 12.01.2024.

Kako stvari stoje i ova tri ću isto toliko.

Paket se mrdne tek kad im pustim mejl.

Danas mi kinezi šalju multimediju za auto, tu tek očekujem feštu s carinom.
Meni paket od 21.02. jos nije ocarinjen, nacekaces se kao i ja.
 
Kad kazem 35 dana mislim na vreme kod njih, ne od narucivanja.
 
Sokiran sam brzinom isporuke 🤣

Pogledajte prilog 434023

Pošiljke iz Singapura su uvek stizale na vreme do Srbije.
Pre virusa pošiljke koje su išle preko Singapura l, stizale do Srbije za 10 dana, nekad 2 nedelje, nekad 3 nedelje. Svakako su munjevitom brzinom stizale uvek, nikad nije bilo nekog kašnjenja ili iščekivanja mesecima da to stigne. Pohvala za Singapurćane! 💪
 
Niška carina ko po običaju. Sve duže i duže im treba. Poslednji paket sam čekao od 11.12.2023 do 12.01.2024.

Kako stvari stoje i ova tri ću isto toliko.

Paket se mrdne tek kad im pustim mejl.

Danas mi kinezi šalju multimediju za auto, tu tek očekujem feštu s carinom.
Na koji mail im pises?
 
Kakvi su ovo LP kodovi (LP i gomila brojeva, nema poslednja dva slova)?
Poslednji paket koji je stigao (iz Choice i SuperDeals sekcije) naveden da ima praćenje i očekivao sam da bude LA...HU, ali u aplikaciji naveden taj LP kod. Pratio ga na ship24, pokazivalo da je u Mađarskoj još, a on već stigao do mene. Na sajtu naše pošte ga nisam našao. Dođe paket, pogledam, piše na njemu LA...HU?!
Sad imam još nekoliko takvih u putu.

Jesu to neke njihove greške ili ja ovo ne umem da pratim?
 
Takvi brojevi dobiju i drugi LA...HU broj negde tokom putovanja. Mislim čak dok su u Kini još.
 
Proveri na parcelsap ili ninja trakerima da li je to broj logističke kompanije, oni izbace i "pravi" broj.
Kako da očekujemo brzu isporuku iz HU kad najverovatnije stižu drumskim putem pa kad iskipuje u izmeničnoj mesec dana ne mogu da dodju sebi. Drugo je kad stigne avionom, nije neka količina pa očas posla izvrte.
 
U pravu si. Parcelsapp daje na dnu sledeći kod za praćenje, LA...HU.
Hvala!
 
Na postal ninja može da se prati, piše i alternativni kod za praćenje.
 
Evo danas prodje jedna registrovana LA....HU prispela 07.03. U pitanju je NS carina, sutra javljam da li je nesto naplaceno.

Izgleda da je metoda kako se koji paket dohvati, ne ide bas nekim redom po datumu pristizanja rekao bih...
Kao sto rekoh da javim. Danas stigla posiljka sa NS carine koja je pristigla na Izmenicnu 07.03. Prosla je bez naplate sto samo potvrdjuje to da je bas velika guzva i da je redosled obrade paketa kako se sta dohvati....
 
Da li carina ima neki krajnji rok za zadržavanje paketa?

Paket sa traking kodom LA058847761HU stoji od 27.02. na carini
 
Meni je danas tek prosao carinu, posle 24 dana. A stigao jedan UA koji je u Srbiji od kraja januara. Dok drugog, koji je narucen polovinom decembra a ovde od pocetka januara, jos nema.
 
Ja imam neke neregistrovane pakete jos od oktobra, s vremana na vreme stigne po neki, a desilo mi se da su mi vezali 4 paketa i poslali na paketomat ... NS
 
Одем данас u пошту да подигнем регистровану пошиљку (коју нема ко да донесе, пошто редовни поштар не ради) и нерегистровану (наводно враћена из пакетомата, а порука никад нисам добио). Питам (српски) да ли има још нека да чека испоруку, каже нема. Право из поште одем кући и стиже порука да ме чека пошиљка у пакетомату који пуни дотична пошта. После пар сати стиже још порука за други пакетић. Тотални распад система.
 
Danas stigao UA HU sa statusom ALDC 25.01.. februar očišćen i čekamo martovsku turu a akcijaši načekaćete se neregistrovanih pošiljki jer će biti zatrpavanje (da ne napišem trpanje). Naručeno 16.03. i uveliko u putu ka HU u više primeraka a ne znam da li bih uštedeo 12% na kupon. :ROFLMAO:
Prodaje sa popustom su za ozbiljnije stvari (registrovane pošiljke) a to sam završio u novembru i decembru pa kad prodje gužva idemo ponovo par $ mi ništa ne znači a nemam nameru da objavljujem mrdnula registrovana pošiljka.
 
Nazad
Vrh Dno