Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Pozdrav ljudi,
Porucio sam paket koji treba da mi dostavi DP Welt packet(Nemacka) koji dolazi iz USA.
Kontam da iz USA ide u Nemacku pa kod nas ali sam dobio ovaj status 18. Marta i pise kao Import not possible ali i dalje dobijam nove statuse.
Hvala unapred!
Meni ovaj status lici na to da je posiljka izuzeta od "carinskog" pregleda u tranzitnoj zemlji, odnosno u Nemackoj. Bice pregledana i ocarinjena kod nas...
 
Данас стигла LA... поручена 1.Марта. Иду ове LA прилично брзо у односу на AU.
 
Danas su u GPC Nis obradjivali 22.02., 23.02. i 24.02. istovremeno prema onome sto je meni krenulo od registrovanih paketa.

Nisu obradili sve dane u potpunosti posto imam jos jedan od 23.02. ali tu su okvirno trenutno.
 
Niška carina. Danas su mi stigle tri pošiljke LA 060. Prvi datum u Mađarskoj 11.03, Za carinu 16.03. Za sve tri je zaključeno da ne podležu carini.
 
Narucio sam na aliju za 5 dolara
Dobio kod la cudno mi sto otislo na carinu tj kosta samo 5 dolara
Valjda nece da carini
 
Stigle Liberty 4 NC narucene 5tog marta, nisam ocekivao ovako brzo, inace nisu bile na carini.
 
Tri paketa danas,dva UA.....HU,naruceni 13 i 16 januara.I LA0598....HU narucen 27 februara.
Glavna posta NS.
 
Poslednja izmena:
Lepo od tebe što obaveštavaš carinu na šta treba da obrati pažnju 😊
Pa sta ima da ih obavestavam, otvarali su paket valjda su videli sta je unutra. Cak i da si najveci duduk vidis da nema sanse da stvar kosta 10 eura i da je decija igracka :) Verovatno guzva cini svoje, sto nama svima ide u prilog...
 
@outlaw

Videcemo kojom brzinom ce ih prosledjivati iz Madjarske.
Takodje ce mo videti da li ce od 01.05 Posta Srbije uvesti pracenje svih posiljki.
 
Tri paketa danas,dva UA.....HU,naruceni 13 i 16 januara.I LA0598....HU narucen 27 februara.
Glavna posta NS.
Јави нам само кад је био последњи статус, та ставка је битнија од оне кад је послат пакет.
Вероватно је прва половина фебруара, али ипак напиши за сваки случај за UA... HU.
 
UC putuju isto kao što su putovale i UA, nikakva razlika osim što je UA otišao u zaborav do novog izvlačenja. Od pre neki dan neregistrovane pošiljke preko madjarske pošte za sve destinacije imaju oznaku UC, jednostavno UA više ne postoji osim pošiljki koje su već u putu od madjarske pošte do kupca. Sad će biti minimalno 5 dana šetnje po Budimpešti dok ne stigne do Madjarske pošte i statusa 1005 HU-HU. Evo svežeg primera za UA od polaska iz HUBa
Mar 18, 2024, 10:32 Arrived at departure transport hub
Mar 19, 2024, 24:00 Leaving from departure country/region
Mar 19, 2024, 08:05 Departed from departure country/region. Left from departure country/region
Mar 19, 2024, 17:13 Arrived at linehaul office
Mar 20, 2024, 21:02 Arrived in transit country/region
Mar 21, 2024, 20:29 Leaving transit country/region. Parcel outbound from transit facility

Zašto tolika fama oko oznake UC, isto je što i UA, potrošeni brojevi i sad je numeracija sa prvim sledećim slobodnim slovom a koliko vidim počeće i komentari o nekakvoj teoriji zavere. :ROFLMAO:
 
@Filip013

U nekim vestima se pominjao mart , pa pocetak proleca , pa prvi maj...

Pre par dana je na Carini odrzan seminar o unapredjenom NAP sistemu ,

pa ce verovatno uskoro doci do promene i u postanskom saobracaju.


@qwerty96

Cekanje ( za Ux..HU ) posle statusa Arrived at local delivery center je i vise od mesec dana
 
Juce stiglo iz Januara 7 paketa UA....HU,status arrived su imali 23,25,29 januara i jedna sa tim statusom od 22 Februara.
 
Paket stigo u srbiju u cetvrtak proso carinu danas stigo u postu lokalnu bas su bili brzi
 
Stigle juce jos 2 UA...HU posiljke, GPC Nis, ovaj put nisu najstarije ali su tu negde.

UA1764XXXXXHU - Naruceno 03.02, do nas stiglo 26.02., preuzeto 22.03.
UA1762XXXXXHU - Naruceno 03.02, do nas stiglo 26.02., preuzeto 22.03.
 
Јави нам само кад је био последњи статус, та ставка је битнија од оне кад је послат пакет.
Вероватно је прва половина фебруара, али ипак напиши за сваки случај за UA... HU.
Oba paketa UA....HU zadnj status, Carrier note: Arrived at local delivery center2024-02-02 18:37:00 GMT+8
 
Stigle 2 juče UA od 20.02 zadnji status i jedna danas od 04.03 zadnji status takođe UA. LA06054 prispela jutros,poslata 09.03.
 
Ko hoce da vidi primere pomocu generatora - LB35....SG - u sve krajeve sveta stizu za 5-15 dana
 
Nazad
Vrh Dno