Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

I moja je na taj datum. Znaci kad puste bice masa paketa
Otprilike, bice situacija kao sto kolege forumasi kazu ima lopatama da ih utovaraju a vala i istovaraju. Al' dobro, bitno je samo da dodju citave na nase adrese
 
Pred Novu godinu me zvala drugarica koja radi u posti. Naletela na 2 moja paketa narucena u Oktobru na Aliju. Rece mi da su u katastrofa guzvi i da ne mogu da stignu da napune paketomat pa bi bilo najbolje da dodjem licno po to ako imam vremena :) Naravno odmah sam otisao :D
Inace u posti su bila 2 od 3 paketa. Treceg jos uvek nema.
 
U mojoj lokalnoj posti u Borci i dalje rade kao da je strajk. Doduse oni su i pre strajka radili katastrofa. Imate cetri saltera. I svi salteri rade sve. Dakle nema odvojeno za uplate, isplate i pakete. I od da cetri saltera uvek rade samo dva, na druga dva uvek pise pauza. A i te zene sto rade na salterima neretko neka pije kafu ili pregledava papire neke po pola sata, uopste ne prima klijente. Redovi budu do dvorista poste.... Kuriri vec mesecima nece da pokusaju da dostave paket, samo oznace IZVESTENO i ti moras sam da ides. Kad je tako onda necu vise ni da placam postarinu za do kuce. Sad ima opcija Postexpress dostava da ti signe paket u postu pa da tamo uzmes. Dostava je uemsto 400 dinara 250 dinara.
Postari lokalni nikad i ne donesu pakete sa Aliexpresaa ostave samo papiric. Pa kad vec nece da nose a posto su neregistrovane posiljke bez potpisa mogu i u paketomat da ga ubace. Cak i kad oznacis da paket ide u paketomat oni ga zaduze za dostavu i posle izveste i opet sam moras po to da ides. Ovi koji zabusavaju i nece da rade obicno mozes da ih vidis kako puse cigare i graju fudbal u zadnjem dvoristu poste. Dodje mi da im posaljem unutrasnju kontrolu ali ozbiljno. Koliko rade, vise nego dobro su placeni. Pa evo odlukom Vucica ni danas nece da rade.
 
Pred Novu godinu me zvala drugarica koja radi u posti. Naletela na 2 moja paketa narucena u Oktobru na Aliju. Rece mi da su u katastrofa guzvi i da ne mogu da stignu da napune paketomat pa bi bilo najbolje da dodjem licno po to ako imam vremena :) Naravno odmah sam otisao :D
Inace u posti su bila 2 od 3 paketa. Treceg jos uvek nema.

Ovo je suština. Ja sam o ovome pisao prošle godine. Žena iz pošte me je zvala da dođem i pokupim 8 pošiljki (sve su bile vrednosti ispod 10 evra). Žena bila u fazonu "oli ti uzimaš ovo ili da vrćemo". 30.12. bilo. Tokom godine sam poručivao na drugarovu adresu, jer ova pošta (Rakovica) je kriminal. Stalnog poštara nemam. Sve što je dolazilo kod drugara - sve je dolazilo u roku od 30-40 dana. Na žalost, i njemu su promenili poštara (stari bio lafčina, uvek mu se javljao, ulazio u zgradu, dolazio do vrata) i na novog je morao da se žali. Lik je šatro bio besan pa mu u sanduče ubacio neku prepisku, koja je valjda trebala da predstavlja info "znam da si se žalio na mene, tek sad ću da ti se u****m u život. Sad sam ponovo pustio par porudžbina (tačnije 5) u periodu od 24.12. do 06.01. od kojih su četiri LA***Hu formata (jedna je vrednosti malo preko 100 evra) i samo jedna malecka, koja je UA***HU formata.

Videh na prethodnoj strani da je čovek napisao da je primio neregistrovane pošiljke poručene u septembru - pa me zanima @gicko o kojoj se pošti radi? Ona u Pilota Petrovića ili neka druga?
Opasan pik imam na njih...a realno je da ne mogu ništa da uradim.
 
Ovo je suština. Ja sam o ovome pisao prošle godine. Žena iz pošte me je zvala da dođem i pokupim 8 pošiljki (sve su bile vrednosti ispod 10 evra). Žena bila u fazonu "oli ti uzimaš ovo ili da vrćemo". 30.12. bilo. Tokom godine sam poručivao na drugarovu adresu, jer ova pošta (Rakovica) je kriminal. Stalnog poštara nemam. Sve što je dolazilo kod drugara - sve je dolazilo u roku od 30-40 dana. Na žalost, i njemu su promenili poštara (stari bio lafčina, uvek mu se javljao, ulazio u zgradu, dolazio do vrata) i na novog je morao da se žali. Lik je šatro bio besan pa mu u sanduče ubacio neku prepisku, koja je valjda trebala da predstavlja info "znam da si se žalio na mene, tek sad ću da ti se u****m u život. Sad sam ponovo pustio par porudžbina (tačnije 5) u periodu od 24.12. do 06.01. od kojih su četiri LA***Hu formata (jedna je vrednosti malo preko 100 evra) i samo jedna malecka, koja je UA***HU formata.

Videh na prethodnoj strani da je čovek napisao da je primio neregistrovane pošiljke poručene u septembru - pa me zanima @gicko o kojoj se pošti radi? Ona u Pilota Petrovića ili neka druga?
Opasan pik imam na njih...a realno je da ne mogu ništa da uradim.
Jeste bas ta
 
Kad vec pricamo o rekla kazala anegdotama, 29.12. sam isao po posiljku iz Italije da ne bi cekao posle Bozica dostavu/obavestenje elem, radnica na salteru mi je rekla da je u GPC-u zaglavljeno 700.000 malih posiljki sa Alija.

Takodje da citiram "vise ne vazi nema carine ispod 50e, sad mogu da carine sta i kako hoce". Tkd da li moze neko da nadje uredbu gde to pise ili ona samo nema pojma o cemu prica?
 
Pogledajte prilog 422299

Da li neko zna sta se ovde desilo ili da preventivno (opet) besim postara?
Mali apdejt: bio u Pošti, rekoše da mu zvali čim je pošiljka zadužena, zato je navodno status da sam "izvešten" i pre nego zadužen, što je notorna laž. Zato papirić navodno nije ni ostavljen jer su imali interni dogovor da zovu i dele paketiće.
Idem danas do mobilnog operatera, da izvadim listing dolaznih poziva, pa da presavijem tabak.
 
ЛА0563ХУ од 3.1. стоји на "Arrived in transit country/region" и још 5 УА-ХУ са истим статусом. Очекујем до 20.1. да стигне та ЛА-ХУ а остале кад стигну, стигну...
 
Desavalo se da zovu obaveste da dodjes po paket, desavalo se ako nisi dostuoan i slicno, posalju ti sms sa tamo nekog licnog broj,pogledaj da ti nije mozda u spam otislo.
Ista je posta u pitanju...
 
Nema nista, niti SMS, niti Viber, a pogotovo ne poziv...
16. dec, subota, otisao samo do Promenade sa zenom poslepodne...
 
Nema nista, niti SMS, niti Viber, a pogotovo ne poziv...
16. dec, subota, otisao samo do Promenade sa zenom poslepodne...
Ista stvar i to 3 paketa za redom. U pitanju su bila 2 paketa iz Amerike, oba puta zadzuio kurir iz Ugrinovacke, stavio status "izvesten" i ostavio paket u dostavnoj posti, niti sms, niti poziv, niti papir nije ostavljen. Treci paket nisam siguran da li je bio iz Kine ili Nemacke, ali to je islo na adresu u Zemunu i to je zaduzio kurir iz glavne poste u Zemunu, i potpuno ista prica, stavljen status "izvesten" bez ikakvog obavestenja i ostavljen u dostavnoj posti. Sreca pa sam ja pratio sve te pakete, inace bi se vratili nazad. Ovde nije bio problem s postarom, jer mi je novi postar stvarno OK, vec s kuririma.
 
Kolike cesto vam NE stignu porucene UA posiljke, ono tipa da jednostavno nestanu u akciji? Meni do sad stigle sve porudzbine drugih oznaka, ali UA, 5-6 komada, nijedna ne stize. Neke vec i po dve nedelje imaju status "stiglo u lokalni dostavni centar" i na tome se sve zavrsava
 
Meni trenutno UA1392..HU i UA1393..HU imaju Linehual office status od 16.12. ali verujem da će stići na kraju do sada mi je svaka stizala koji god da je tracking
 
Kolike cesto vam NE stignu porucene UA posiljke, ono tipa da jednostavno nestanu u akciji? Meni do sad stigle sve porudzbine drugih oznaka, ali UA, 5-6 komada, nijedna ne stize. Neke vec i po dve nedelje imaju status "stiglo u lokalni dostavni centar" i na tome se sve zavrsava
Recimo da ti nisu maznuti paketici, sta mislis kojih jos drugih opcija ima?
 
Recimo da ti nisu maznuti paketici, sta mislis kojih jos drugih opcija ima?
Pa lepo pitam koliko ih procentualno ne dobijete? 1%, 20%, 50%, 70%... cisto da znam cemu mogu da se nadam, jer su mi to prve porudzbine sa UA, cak jos nisam ni savladao kako da prilikom kupovine saznam da ce posiljka biti UA
 
Imas taj maler da si narucio u losem momentu jer se logisticki poklopilo previse losih stvari pa sve zivo kasni svima, ne samo tebi.

Za to sto ne znas, pre 2-3 strane sam okacio jednu maznutu tabelu sa komentarom, eto ti ispod. Kod sam po sebi nije bitan, ali kad nemas pracenje obicno bude UA...HU ili bas retko UB...HU, kad imas pracenje bude LA...HU a redje RB...SG, LS...NL itd.

Imas proizvoda gde se i neregistrovani shipping placa i tu je registered jos skuplji pa se cesto ne isplati. Kad je free u pitanju, gledas kakav je free prema tabeli ispod. Dane za dostavu ne gledaj jer je kod nas to naucna fantastika uglavnom. Takodje prodavac (ako je neka mutljavina) moze da ti naplati shipping i svejedno ti posalje opcijom koja je jeftinija po njega ali se to retko desava.

AliExpress Standard Shipping ti je uglavnom isto sto i AliExpress Selection Shipping.

Za AliExpress Saver Shipping mislim da nije tacno uvek, ali ovo ostalo pod Tracking? bi trebalo da bude ok.

Name
Tracking?
Received in
Description
AliExpress Standard Shipping​
Yes​
15-20 days​
Very fast certified shipping, not usually delayed, and is one of the most common on AliExpress.​
AliExpress Saver Shipping​
Yes​
30 days (15-20 days if the order is combined)​
Regular shipping but with tracking, generally quite fast (usually arrives well before the estimated date).​
AliExpress Premium Shipping​
Yes​
39 days​
Shipping by private courier, for a fee. Delivery by any private courier that AliExpress has an agreement with (DHL, FedEx, EMS,…).​
Cainiao Standard for Special Goods​
Yes​
43-68 days​
Certified shipping is usually paid separately and is used for medium-high value orders.​
Cainiao Super Economy for Special Goods​
No​
30-50 days​
Ordinary shipping, it's usually fast and used for low-value orders.​
Cainiao Super Economy Global​
No​
30-60 days (if combined, 30 days)​
Ordinary shipping, it's usually fast and used for low-value orders.​
Cainiao Warehouse Standard Shipping​
Yes​
3 days if it's in stock in your country
7 days if in any other European warehouse​
Fast shipping (if you are in Europe) from warehouses that AliExpress has in several European countries.​
Cainiao Expedited Economy​
No​
30-50 days (if the order is combined, 15-20 days)​
Similar to Super Economy but allows orders to be combined, so the order gains priority and arrives sooner.​
China Post Air Parcel​
Yes​
52 days​
Certified shipping, although it is not used much anymore and is not the fastest.​
Turkey Post​
Yes​
7-30 days​
Certified shipping, usually fast (if you are in Europe), from AliExpress warehouses in Turkey.​
Seller's Shipping Method​
No​
Depends on the courier company chosen by the seller​
Ordinary shipping, the courier company is chosen by the seller and is not usually very fast.​
FedEx​
Yes​
24 days​
Certified shipment by private courier, fast but costs a bit more money.​
DHL​
Yes​
21 days​
Certified shipment by private courier, fast but costs a bit more money.​
e-EMS​
Yes​
45 days​
Certified shipping by private courier, not one of the fastest of its kind.​

Fali SunYou koji bi takodje trebalo da ima pracenje ali ovi do China Post su ti najcesci.
 
I dalje vas molim da generisete kodove i gledate primere
jer nema pravila kada ce LA i Ux...HU iz Kine stici u Madjarsku
i koliko ce vremena trebati da iz Madjarske stignu u Srbiju.

UA...HU izdvojeno samo par primera iz gomile

uh24.jpg



Sto se isporuke na kucne adrese / preko paketomata tice takodje astopsolutno nema pravila
kada ce lokalne poste da isporuce Ux...xx posiljke.

Preko LPC S.Mitrovica vecinu UA...HU isporuce u roku do oko 15 ( eventualno 20 ) dana posle statusa
Arrived at local delivery center

Imam primer da je 04.01 isporucena UA...HU sa statusom Arrived at local delivery center 27.12

@Lanikor

Cainiao Standard for Special Goods je SunYou preko Litvanije

Logistiku radi i Yanwen ali takodje pise Cainiao
 
Juče mi se zalomilo UA...HU uz
"AliExpress Select Saver" (nema u onoj tabeli ranije pominjanoj) za pošiljku od 5eur (smart utičnica) gde je za poštarinu dodato oko 1eur. Kada sam birao ovog isporučioca, pisalo je da ima Tracking - i upadne mi UA-HU.
I naravno, kada sam otišao na praćenje - pojavljije se ona Cianihao (ili kako već) tabela, veća ga upakovali i krenulo od sinoć. Malo morgen...
Znači ludilo kao sa prthodnom koja nije stigla, ako ne i veće.
Toliko o Aliju i pravilima i sigirnosti.
Ako i ovo zaglavi, definitivno odustajem
 
Ne obracaj paznju na to sto pise da ima pracenje, ume da bude pogresno. Svaka "standard" opcija, kao i "sun you" su registrovane posiljke sa pracenjem i za njih dobijas L ili R broj, a svaka "economy" i "saver" i slicna opcija je obicno neregistrovano pismo za koje dobijas U broj.


Cisto da dodam sliku moje zaglavljene LA, dobio sam oba statusa i "company" i "transit"
Screenshot 2024-01-10 at 08-45-11 Track order.png
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, menja li se nekome status od 3. januara(Arrived in transit country/region) ?IMG_20240110_085707.jpg
 
Ne obracaj paznju na to sto pise da ima pracenje, ume da bude pogresno. Svaka "standard" opcija, kao i "sun you" su registrovane posiljke sa pracenjem i za njih dobijas L ili R broj, a svaka "economy" i "saver" i slicna opcija je obicno neregistrovano pismo za koje dobijas U broj.


Cisto da dodam sliku moje zaglavljene LA540, dobio sam oba statusa i "company" i "transit"
Pogledajte prilog 422650
Znači moram da završim fakultet i na ovu temu, ili da istrošim silne pare (u zbiru) dok ne naučim. Bzvz
 
1704878133383.png

Случајно сам оставио стару адресу доставе на алију кад сам наручивао.
Да ли ово значи да ми је папирић у сандучету, постоји и моје име и презиме поред као потписник?
И да ли могу да одем у ову пошту данас поподне са личном картом и преузмем пакет, ако ће уопште бити тамо, без тог папирића?
 
Pogledajte prilog 422661

Случајно сам оставио стару адресу доставе на алију кад сам наручивао.
Да ли ово значи да ми је папирић у сандучету, постоји и моје име и презиме поред као потписник?
И да ли могу да одем у ову пошту данас поподне са личном картом и преузмем пакет, ако ће уопште бити тамо, без тог папирића?
Možeš bez papira ako je paket na tvoje ime, ponesi ličnu i pokaži im kod za praćenje na telefonu tipa (mogu ti uručiti paket i bez koda doduše, preko imena, ali lična je obavezna).
Čisto da znaš jer sam ista pošta kao i ti, bila je užasna gužva ovih dana i poslali su me kući dva puta bez paketa iako je status bio "zadužena za dostavu", najbolje dođi posle 6 sati tek jer će onda možda zapravo biti zadužena pošiljka.
 
I dalje vas molim da generisete kodove i gledate primere

Samo jedan iz mase primera

LA0560....
Arrived at linehual office 2023-12-18

Od 100 kodova jos oko pola je u tranzitu - kasne i u Srbiju ali i Kipar i Grcku




Zbog ovakvih primera treba da radi go**** motka

99,9% da postari nisu bili na adresi i ostavili izvestaje

izv.jpg



@гнд

Iako posiljku ako je ne uruce prvog dana kada je zaduze moraju da cuvaju 20 dana u lokalnoj posti ,
reaguj odmah jer svasta moze da im padne na pamet
 
Nije vise 20 dana Sale, smanjeno na 5 opet izgleda.


Ukoliko je primaocu ostavljen izveštaj o prispeću pošiljke pre isteka roka za uručenje pošiljke, smatra se da je Pošta ispunila svoju obavezu i pošiljku uručila u propisanom roku.
Paketi koji se nisu mogli uručiti primaocu dostavljanjem na adresi, čuvaju se u pošti za isporuku 5 radnih dana.
Rok za čuvanje paketa teče od narednog dana od dana ostavljanja izveštaja o prispeću pošiljke.
Navedeni rok primenjuje se ukoliko Pošta sa pošiljaocem nije ugovorila drugačiji rok čuvanja.
 
Pogledajte prilog 422661

Случајно сам оставио стару адресу доставе на алију кад сам наручивао.
Да ли ово значи да ми је папирић у сандучету, постоји и моје име и презиме поред као потписник?
И да ли могу да одем у ову пошту данас поподне са личном картом и преузмем пакет, ако ће уопште бити тамо, без тог папирића?
@uroborosfault @sasa022

Неком магијом, сада ми је нестао овај ред скроз горе.
Буни ме она ставка на папирићу, ако се сећам добро, тај први дан се може преузети ваљда у овој пошти у Устаничкој, а онда наредних 5 дана у локалној мањој. Или је обрнуто?
 
Nazad
Vrh Dno