Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Prema praćenju na Aliju (što je merodavno za Refund) piše mi
Arrived at local delivery center (20.12.'23.)
za pošiljku UA...HU od 27.10.'23.
Na našoj pošti nema trag, na mađarskoj isto. Prema ship24 piše:
Departure from outward office of exchange BUDAPEST sa datumom 18.12.'23.
Prodavac neće da mi produži delivery - kaže stiglo je - proveri u lokalnoj pošti (to ponavlja već 5 poruka pozivajući se na praćenje sa Alija), za 5 mi ističe Buyer Protection.
Može li nešto pametno da se učini, da ne propadnu novci - ne znam da li će stići pošiljka, ali znam da Refund neće proći?
Stice ti to,nekad prodje i mesec dana od toga statusa dok ti isporuce,za kineza je to zavrsena prica pa nema potrebe da se zamaras sa njim.Na ship24 ti daje trenutak kad je poslato iz Madjarske u Srbiju, u Srbiji vise nema pracenja osim potvrde kada stigne na izmenicnu a to je ovaj zadnji status Arrived at local delivery center (20.12.'23.) .Nista ne dobijas sa produzenjem,to nista ne menja,pare neces dobiti.
 
Nisam siguran da u pošti imaju takav obrazac koji če Ali da prihvati. Ili ima? Jel postoje takva iskustva?
Slao sam print screen sa naše pošte i mađarske, a on i dalje "proveri u lokalnoj pošti". Iskreno, poznanik mi tamo radi, davim ga već od posle NG - više mi neprijatno - naravno da nije stiglo.
 
Niko ti nece dati nikakav papir da tvoja neregistrovana pošiljka koja nema praćenje u Srbiji nije ili jeste u Posti. Tu ne možeš ništa osim da čekaš kao i svi mi dok ne stigne.
 
Stice ti to,nekad prodje i mesec dana od toga statusa dok ti isporuce,za kineza je to zavrsena prica pa nema potrebe da se zamaras sa njim.Na ship24 ti daje trenutak kad je poslato iz Madjarske u Srbiju, u Srbiji vise nema pracenja osim potvrde kada stigne na izmenicnu a to je ovaj zadnji status Arrived at local delivery center (20.12.'23.) .Nista ne dobijas sa produzenjem,to nista ne menja,pare neces dobiti.
Vidim ja, potvrdiću mu isporuku, i jedino što mogu je da ga napljujem i dam 1 zbezdicu, a sa 20€ se uslovno oprostim. Vidim ljudi čekali od juna. Žasu
 
Nisam siguran da u pošti imaju takav obrazac koji če Ali da prihvati. Ili ima? Jel postoje takva iskustva?
Slao sam print screen sa naše pošte i mađarske, a on i dalje "proveri u lokalnoj pošti". Iskreno, poznanik mi tamo radi, davim ga već od posle NG - više mi neprijatno - naravno da nije stiglo.
Moze da bude u lokalnoj,moze u GPC,moze na carini ako je nesto vece,posto nema pracenja niko ne zna,pa kada stigne.Jedno je sigurno 100% je u Srbiji.
Vidim ja, potvrdiću mu isporuku, i jedino što mogu je da ga napljujem i dam 1 zbezdicu, a sa 20€ se uslovno oprostim. Vidim ljudi čekali od juna. Žasu
Sacekaj sa ocenom,posto smo mi krivi za kasnjenja,tek sada neki ljudi dobijaju od avgusta posiljke.
 
Naravno da sam čitao...
Možda sam p-glu, ali ne vidim rešenje osim da čekam? Verovatno će stići... Jesam li dobro shvatio?
Ja pitam kako da ubedim prodavca da produži delivery, nije problem da čekam još 2 meseca, ipak ne bih da mi propadnu 20€. Ili, neki drugi predlog - ovo mi se do sada nije desilo na Aliju... Obično produže delivery, što daje nadu, a ovaj prodavac neće nikako
Ne treba da ti produzi delivery nego Buyer Protection, raspravljas se sa Kinezom koji jedva natuca engleski preko "Hi" i zato koriste neki kung fu Ali prevodilac koji uzasno prevodi engleski pa je jos gore.

Uvek, svim prodavcima za Buyer Protection pises kratko i jasno sledece:

Dear friend, can you please extend Buyer Protection for Order ID: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, package still didn't arrive. Have a nice day!

I dzabe napadas prodavca kad nije do njega jer nam svima kasni sve zivo, sedi i cekaj.
 
Čudi me da pošiljka od 20€ poslata kao neregistrovana 🤔, trebalo je da bude registrovana LAxxxxHU a ne UAxxxxHU
 
E bem li ga, nisam ja birao, tako mi se zalomilo. Nije 20€ već 18.79€ :)
Ne treba da ti produzi delivery nego Buyer Protection, raspravljas se sa Kinezom koji jedva natuca engleski preko "Hi" i zato koriste neki kung fu Ali prevodilac koji uzasno prevodi engleski pa je jos gore.

Uvek, svim prodavcima za Buyer Protection pises kratko i jasno sledece:

Dear friend, can you please extend Buyer Protection for Order ID: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, package still didn't arrive. Have a nice day!

I dzabe napadas prodavca kad nije do njega jer nam svima kasni sve zivo, sedi i cekaj.
Učinjeno
 
Nisam siguran da u pošti imaju takav obrazac koji če Ali da prihvati. Ili ima? Jel postoje takva iskustva?
Slao sam print screen sa naše pošte i mađarske, a on i dalje "proveri u lokalnoj pošti". Iskreno, poznanik mi tamo radi, davim ga već od posle NG - više mi neprijatno - naravno da nije stiglo.
trazi obrazac ili izjavu ovde

neka ti posalju na email zvacnicnu izjavu da paketi nisu u posti, tu izjavu attachujes na aliepexressu
 
Pa zato ga i molim da produži, nadajući se da će stići i da čemo svi biti srećni i zadovoljni, a i samo ime "Buyer Protection" znači neku "sigurnost", ali izgleda mogu da je okačim mačku o rep
trazi obrazac ili izjavu ovde

neka ti posalju na email zvacnicnu izjavu da paketi nisu u posti, tu izjavu attachujes na aliepexressu
Tenkju, probaću
 
nije normalno da nesto kupis i ne stize ni posle tri meseca. kad kupujemo na AE racunamo to da cemo da cekamo mesec dana (nek bude dva meseca max sto je nenormalno...), ali sve ima svoje granice i neko treba da odgovara za to. ti si to platio nebitno da li je 2 ili 20 ili 200eur, platio si onoliko koliko traze da ti to sto si platio stigne na kucnu adresu. ako ne stigne posle tri meseca, lepo vrate pare i sve kool (mislim nije, jer da ti ne treba to sto si kupovao ne bio ni kupio, znaci posle tri meseca cekanja i nerviranja ti i dalje nemas to sto ti treba i sta sad treba ponovo da kupis in opet cekas tri meseca da ne stigne?)
 
nije normalno da nesto kupis i ne stize ni posle tri meseca. kad kupujemo na AE racunamo to da cemo da cekamo mesec dana (nek bude dva meseca max sto je nenormalno...), ali sve ima svoje granice i neko treba da odgovara za to. ti si to platio nebitno da li je 2 ili 20 ili 200eur, platio si onoliko koliko traze da ti to sto si platio stigne na kucnu adresu. ako ne stigne posle tri meseca, lepo vrate pare i sve kool (mislim nije, jer da ti ne treba to sto si kupovao ne bio ni kupio, znaci posle tri meseca cekanja i nerviranja ti i dalje nemas to sto ti treba i sta sad treba ponovo da kupis in opet cekas tri meseca da ne stigne?)
Potpisujem
 
nije normalno da nesto kupis i ne stize ni posle tri meseca. kad kupujemo na AE racunamo to da cemo da cekamo mesec dana (nek bude dva meseca max sto je nenormalno...), ali sve ima svoje granice i neko treba da odgovara za to. ti si to platio nebitno da li je 2 ili 20 ili 200eur, platio si onoliko koliko traze da ti to sto si platio stigne na kucnu adresu. ako ne stigne posle tri meseca, lepo vrate pare i sve kool (mislim nije, jer da ti ne treba to sto si kupovao ne bio ni kupio, znaci posle tri meseca cekanja i nerviranja ti i dalje nemas to sto ti treba i sta sad treba ponovo da kupis in opet cekas tri meseca da ne stigne?)
Jedno prosto pitanje,a sta je normalno ikad bilo kod nas cak si i sam komentarisao pa su ti obrisali,problem nije do kineza vec do nas.
 
Ja nisam baš 100% siguran da je samo problem do nas, ali neću da se raspravljam, i ja i ti smo u pravu, a ovo nije razlog niti mesto za raspravu.
Hvala svima, povlačim se iz ovog dela priče
 
Ja nisam baš 100% siguran da je samo problem do nas, ali neću da se raspravljam, i ja i ti smo u pravu, a ovo nije razlog niti mesto za raspravu.
Hvala svima, povlačim se iz ovog dela priče
Nema sta da se raspravljamo,postujem tvoje misljenje,i meni ima gomila paketa koji ne stizu kao i svima na ovoj temi,ali imamo cinjenicu da nasa posta nije radila vise od mesec dana i sada pomnozi koliko je to paketa,a nasa posta sigurno nije bila u strajku zbog kineza.
 
Zato sto pratis samo svoj paket, npr ja cekam 20+ svojih paketa od razlicitih prodavaca pa vidim da svi podjednako sporo idu i kasne pa imam siru sliku.

Cak ti ni to ne treba, tema ima 4 strane i video bi da ne kasni samo tebi.
 
Ma zbun je u tome da su čak i paketi naručeni 11.11. stigli do sada. Isto UA...HU. Tek ti paketi su uleteli u štrajk... Samo ovaj iz oktobra, nekim čudom, debelo kasni, i već mi dosadilo. BTW, ovaj Smart Box je bio na nekoj ultra, ultra akciji pa još popust. Sada mu je cena skoro 50€. Zato ovo pisanje i sumnja u jbn-og Kineza koji neće da produži ni Buyer Protection
Inače vidim da ovaj prodavac ima dosta 1 star u zadnje vreme zbog neisporučenih pošiljki (niko iz Srbije)
 
Logistika je ludilo, 1 dan da se zaustavi nesto u jednoj tacki i nastaje haos a zamisli koliki je haos nastao kad su Kinezi kasnili, Madjari kasnili i nasi strajkovali i sve to danima kod svih.

Eto meni npr. nisu jos uvek stigli UA...HU paketi naruceni od 09.11. do 15.11. jer je Madjarima trebalo 100 godina da ih pokupe i proslede dalje i sad zvrje kod nas na nekoj gomili i cekaju da ih zakaci lopata.

A imam i situaciju sa 2 paketa iz oktobra - 1 od 2 jos nije stigao a iz iste radnje su, isti proizvodi samo druge boje, u isto vreme naruceni i poslati i u isto vreme stigli do nas - 1 od 2 posiljke je stigla za normalno vreme ali ovu drugu lopata izgleda nije zakacila pa je cekam jos. Napisem prodavcu sablonsku poruku kao tebi za Buyer Protection, covek odmah produzi za 45 dana i kulturno napise da se javim ako treba jos nesto.

E sad, taj paket je mozda zagubljen negde usput jer je debeo kao 4 lista papira i lako se zagubi, ko zna. To je rizik sa paketima koji prolaze kroz mnogo tacaka i kroz mnogo ruka - ne maznjavaju nasi uvek niti je Kinez uvek prevarant - svasta moze da se desi i mozes samo da se pomiris sa tim.

Za tvoj primer - imas i kod njih skeptika koji misle da smo mi prevaranti, zato moras da budes jasan i transparentan sto je vise moguce i da se nadas da je i Kinez voljan da ti poveruje bez dodatnih pitanja.
 
meni su stigli svi registered (zato sto moraju) nijedan unregistered nije stigao, a ima ih i iz septembra, oktobra, novembra i nije samo AE ima ih i sa ebay….

jedan sa ebay iz avgusta meseca nije stigao (nisam dobio code za pracenje, ko zna gde je, ali mi je prodavac vratio pare 30chf)

malo je cudno, da registered stignu a unregistered ne.
 
Jedno glupo, zbog neinfomisanosti, pitanje.
Kako da znam, da li će biti neregistrovan ili registovan u slučaju za besplatnu isporuku, čak i kada platim par € za isporuku može biti neregistrovana?
Ja ne biram da li je UA...HU ili LA...HU ili...NL
 
Da li ima nekih pretpostavki za pakete naručene oko 13. i 14. decembra kada bi mogli doći do Srbije? Zaglavio je 18.12. sa statusom Arrived at linehaul office i tek 4.1. kad su i drugi rekli dobio status Arrived in transit country/region. Paket je bio onaj Choice sa tom nekom pouzdanom dostavom, pisalo stiže do 5. januara ali zakači ga ovo kašnjenje... Kod je LA HU
 
@illidan Registrovane prolaze drugaciju proceduru a i ima ih manje pa verovatno zato + sto na registrovanim zaradjuju kroz PDV i carinu pa im je u interesu da njih sto pre rese.

@pajser.china

Imas proizvoda gde se i neregistrovani shipping placa i tu je registered jos skuplji pa se cesto ne isplati. Kad je free u pitanju, gledas kakav je free prema tabeli ispod. Dane za dostavu ne gledaj jer je kod nas to naucna fantastika uglavnom. Takodje prodavac (ako je neka mutljavina) moze da ti naplati shipping i svejedno ti posalje opcijom koja je jeftinija po njega ali se to retko desava.

AliExpress Standard Shipping ti je uglavnom isto sto i AliExpress Selection Shipping.

Za AliExpress Saver Shipping mislim da nije tacno uvek, ali ovo ostalo pod Tracking? bi trebalo da bude ok.

Name
Tracking?
Received in
Description
AliExpress Standard Shipping​
Yes​
15-20 days​
Very fast certified shipping, not usually delayed, and is one of the most common on AliExpress.​
AliExpress Saver Shipping​
Yes​
30 days (15-20 days if the order is combined)​
Regular shipping but with tracking, generally quite fast (usually arrives well before the estimated date).​
AliExpress Premium Shipping​
Yes​
39 days​
Shipping by private courier, for a fee. Delivery by any private courier that AliExpress has an agreement with (DHL, FedEx, EMS,…).​
Cainiao Standard for Special Goods​
Yes​
43-68 days​
Certified shipping is usually paid separately and is used for medium-high value orders.​
Cainiao Super Economy for Special Goods​
No​
30-50 days​
Ordinary shipping, it's usually fast and used for low-value orders.​
Cainiao Super Economy Global​
No​
30-60 days (if combined, 30 days)​
Ordinary shipping, it's usually fast and used for low-value orders.​
Cainiao Warehouse Standard Shipping​
Yes​
3 days if it's in stock in your country
7 days if in any other European warehouse​
Fast shipping (if you are in Europe) from warehouses that AliExpress has in several European countries.​
Cainiao Expedited Economy​
No​
30-50 days (if the order is combined, 15-20 days)​
Similar to Super Economy but allows orders to be combined, so the order gains priority and arrives sooner.​
China Post Air Parcel​
Yes​
52 days​
Certified shipping, although it is not used much anymore and is not the fastest.​
Turkey Post​
Yes​
7-30 days​
Certified shipping, usually fast (if you are in Europe), from AliExpress warehouses in Turkey.​
Seller's Shipping Method​
No​
Depends on the courier company chosen by the seller​
Ordinary shipping, the courier company is chosen by the seller and is not usually very fast.​
FedEx​
Yes​
24 days​
Certified shipment by private courier, fast but costs a bit more money.​
DHL​
Yes​
21 days​
Certified shipment by private courier, fast but costs a bit more money.​
e-EMS​
Yes​
45 days​
Certified shipping by private courier, not one of the fastest of its kind.​

Fali SunYou koji bi takodje trebalo da ima pracenje ali ovi do China Post su ti najcesci.
 
NEMA RESENJA za refund i UA-HU posiljke, Uvek kazu Kinezi PROVERI U SVOJOJ POSTI. Donekle imaju prava jer kad iskoci taj status Received by local Delivery Center nasa Posta potvrdila je Madjardima prijem njihove posiljke. Sve posiljke iz Kine se u Madjarskoj prelepe sa HUNGARY nalepnicom i informacijama o skeniranju. Dakle nasa posta ne polaze racune Kinezima nego Madjarima. E sad gde je to kod nas pitaj Boga. Uglavnom Kinezi nece dati refund jer po novoj politici Aliexpressa iz 2020. godine i ne moraju. Moze da se desi da neki trgovac da refund i prihvati tvoju molbu ali to je redje nego videti jednoroga u Borči
ako prodavac kaze da je u posti, idi u postu i trazi da ti daju paket. ako nema paketa u posti, neka ti daju napismeno izjavu da nema paketa u posti, onda prodavac laze i trazi refund sa izjavom iz poste da nema paketa
Nista to ne pomaze. Aliexpress ne uvazava takve papire i potvrde. Da ne kazem sto ce vecina sluzbenika da te gleda belo ako im zatrazis papir o potvrdi da paket nije kod njih,
 
Meni je pošiljka sa praćenjem stigla posle 27 dana. Danas mi je u paketomat smešten jedan paket, 63 dana putovao. Možda ima još paketa unutra. Nema me do aprila na aliexpressu dok se ne sredi stanje. Ako nam do tad ne ukinu skroz aliexpress pa lepo maske od 1$ na kp za 35e da kupujemo.
 
"Donekle imaju prava jer kad iskoci taj status Received by local Delivery Center nasa Posta potvrdila je Madjardima prijem njihove posiljke"
Kod nas na praćenju nema nikakve evidencije, a Ship24 kaže da je stiglo do "Departure from outward office of exchange BUDAPEST" što nema nigde više evidentirano. Baš mnogo toga se ne slaže. Što je to je
@illidan Registrovane prolaze drugaciju proceduru a i ima ih manje pa verovatno zato + sto na registrovanim zaradjuju kroz PDV i carinu pa im je u interesu da njih sto pre rese.

@pajser.china

Imas proizvoda gde se i neregistrovani shipping placa i tu je registered jos skuplji pa se cesto ne isplati. Kad je free u pitanju, gledas kakav je free prema tabeli ispod. Dane za dostavu ne gledaj jer je kod nas to naucna fantastika uglavnom. Takodje prodavac (ako je neka mutljavina) moze da ti naplati shipping i svejedno ti posalje opcijom koja je jeftinija po njega ali se to retko desava.

AliExpress Standard Shipping ti je uglavnom isto sto i AliExpress Selection Shipping.

Za AliExpress Saver Shipping mislim da nije tacno uvek, ali ovo ostalo pod Tracking? bi trebalo da bude ok.

Name
Tracking?
Received in
Description
AliExpress Standard Shipping​
Yes​
15-20 days​
Very fast certified shipping, not usually delayed, and is one of the most common on AliExpress.​
AliExpress Saver Shipping​
Yes​
30 days (15-20 days if the order is combined)​
Regular shipping but with tracking, generally quite fast (usually arrives well before the estimated date).​
AliExpress Premium Shipping​
Yes​
39 days​
Shipping by private courier, for a fee. Delivery by any private courier that AliExpress has an agreement with (DHL, FedEx, EMS,…).​
Cainiao Standard for Special Goods​
Yes​
43-68 days​
Certified shipping is usually paid separately and is used for medium-high value orders.​
Cainiao Super Economy for Special Goods​
No​
30-50 days​
Ordinary shipping, it's usually fast and used for low-value orders.​
Cainiao Super Economy Global​
No​
30-60 days (if combined, 30 days)​
Ordinary shipping, it's usually fast and used for low-value orders.​
Cainiao Warehouse Standard Shipping​
Yes​
3 days if it's in stock in your country
7 days if in any other European warehouse​
Fast shipping (if you are in Europe) from warehouses that AliExpress has in several European countries.​
Cainiao Expedited Economy​
No​
30-50 days (if the order is combined, 15-20 days)​
Similar to Super Economy but allows orders to be combined, so the order gains priority and arrives sooner.​
China Post Air Parcel​
Yes​
52 days​
Certified shipping, although it is not used much anymore and is not the fastest.​
Turkey Post​
Yes​
7-30 days​
Certified shipping, usually fast (if you are in Europe), from AliExpress warehouses in Turkey.​
Seller's Shipping Method​
No​
Depends on the courier company chosen by the seller​
Ordinary shipping, the courier company is chosen by the seller and is not usually very fast.​
FedEx​
Yes​
24 days​
Certified shipment by private courier, fast but costs a bit more money.​
DHL​
Yes​
21 days​
Certified shipment by private courier, fast but costs a bit more money.​
e-EMS​
Yes​
45 days​
Certified shipping by private courier, not one of the fastest of its kind.​

Fali SunYou koji bi takodje trebalo da ima pracenje ali ovi do China Post su ti najcesci.
Ovde se opet ne zna koja će biti UA-HU, koja LA-HU ili šta već
 
Pa ne postoje samo ta dva tipa koda, imas i UB...HU koji nema pracenje, RB...SG koji ima pracenje i ide preko singapurske poste itd., to ne mozes da znas nikako ali ono sto mozes da znas je da ako ima tracking, ide LA...HU, RB...SG LS...NL i slicno, ako nema pracenje ide UA...HU ili bas retko, za neke ultra jeftine i sitne proizvode UB...HU.

To ces najcesce da vidis na Aliju, zato ti je bitnija informacija ima li tracking ili ne.
 
Vrh Dno