Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

@Emix, lepe slike. Odličan S6, kida, kako bi rekli. Aplle će morati da poveća rezolucijiju i nabudži kameru na 6s.
 
Xperia z2... sve auto
281a09f72831d6bf5344d4ddcbab970e.jpg

0004e89d13b9877c56d9a6e5f523eb41.jpg
 
@Ivan I. Hvala ti, bice poboljsana kamera na 6s, to 100%.
 
S6 je napredak u odnosu na S5 kad su u pitanju low light i nocne fotke,u dnevnim nema sanse.
Evo samo 2 primera u dobrim uslovima osvetljenja




;)
 
Napredak je i samim tim sto manuelno moze da se podesi svaki parametar. Saturacija, kontrast i ostale stvari ipak mnogo znace.
 
Poslednja izmena:
Napredak ce biti tek kada ubace neke opcije kao sto ima G4 (manual ISO 50,raw,duzina ekspozicije)
Nego,kada smo kod kamere,citam da S6 dolazi sa dva senzora (Isocell,sony senzor IMX 240)
Sonijev senzor se preporucuje kod izbora. Sa ovim drugim senzorom kazu da je tuga sto se tice kamere
 
Poslednja izmena:
Sta da kazemo za iPhone onda ako se napredak svodi na opcije kamere?
Kad su 808/1020 imali sva podesavanja ostali tesko da su znali sta je to. Nema SS i RAW i nije dobra kamera? Tj. nije napredak? Lol

Sto se senzora tice low light su bolje kod Sony senzora. U ostalim uslovima su rezultati slicni.
 
Nisam rekao da nije dobra kamera,rekao sam da nije veliki napredak koliko se ovde prica. Napravilo se ovde da je kamera na S6 cudo jedno. Sta da kazemo onda za G4?
Sto se tice senzora,u low light-u je bas vidljiva razlika. Isto tako i u ostalim uslovima. Tako da pazite koji senzor u S6 uzimate,Isocell ili IMX 240 ,)
 
Kad neko postavi fotku sa G4 komentarisacemo i G4. Kamera na S6 jeste odlicna i zasluzuje sve pozitivne komentare. G4 nisam probao.
Ponavlja senzori su jako slicni i dnevne su gotovo identicne bar ono sto sam ja gledao. Isocell nocu ima neki tint i malo vise suma. Mada opet nisam probao mogu samo na osnovu onoga sto sam gledao i sto drugi pisu. Moj je Sony.
 
U daylight-u G4 daje prirodnije boje,bas zbog tog color spectrum senzora. U low light-u mislim da je izlisno pricati ko je bolji

Link

http://mob.hr/usporedni-test-kamere-lg-g4-vs-samsung-galaxy-s6/

Ali,videcemo to i kroz zive primere.

Sto se tice tvog senzora,proveri ti jos jednom to. Deluje mi da je Isocell,previse suma ima u fotografijama (cak i u daylight-u)
Takodje,vidi se sum i na ostalim primerima (slike koje si kacio na prethodnoj strani)

Primer



Crop

2015-07-19101727.jpg
2015-07-19101748.jpg


Razlike izmedju Isocell vs IMX 240 mozete videti na ovom linku

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/camera-sensors-isocell-vs-imx240-t3097817
 
Poslednja izmena:
^ HDR OFF i zalazak sunca. Ne znam sta ocekujes.
Boje su i na S6 prirodne sto se toga tice.
 
^ Zar S6 nema automatiku oko HDR-a? I raspoznavanja istog?
Tesko da su na S6 prirodnije boje od G4,no videcemo uskoro ;)
 
Poslednja izmena:
Jel taj isocell u S6 isti kao onaj u S5? Gledam oznake firmvera, na xda piše
SLSI_S5K2P2_FIMC_IS
a kod mene na S5 piše
LSI_S5K2P2XX
 
^ Koliko sam citao na xda,mislim da je isti. Tako da obratiti paznju na senzor prilikom kupovine S6
@ale,odlicna. Pokidao si ;)
 
Pa da, i meni liči. Ne znam kakav je senzor kao senzor, S5 su uništili obradom fotki, toliko peglanje šuma nigde nisam video, pogotovo kod Samsunga. Crna ovca među njihovim modelima. Mislim da u nekim situacijama S4 i note 3 sa IMX135 daju bolje fotke.
 
^ Slazem se sa tobom. Dosta njih nije znalo,pa su slucajno uzeli S6 sa Isocell senzorom. Tako da,svakako pre kupovine proveriti to. Da ne bude posle kasno ;)
 
jos malo probe u nocnim uslovima, na brzinu... iso 400



 
Poslednja izmena:
@beyondtime,prva odlicna. Definitivno njegov konkurent (S5) nema sta da trazi po pitanju kamere (low light) ;)
 
^ dobar LG.

@ale odlicna ta sa paukom.
@ Emix odlicna ideja i fotografija.

xp stock


















 
Jesi li ovo slikao pre ili posle potapanja telefona u vodu :D
 
Haha to je pre potapanja, oko podne a ova je posle, negde kasno popodne :)

 
Dobro si prosao, najbitnije je da radi. I vreme je da slike postavljas na flickr :p
 
Neka neka, to mu je za kaznu što ne stavlja na Flickr, valjda ce kad promeni telefon da napravi i Flickr :d
 
Vrh Dno