Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!













iso 50 :) i t2f




Treca je sa nekim Aviary filterom, ostale stock..
 
Poslednja izmena:
strava slike xmarko, hsv bas dobre neutralne boje na toj xp :)
 
LEPE SLIKE ALEXEY, ne vidim kojim je fonom slikano

thx NSX :) na prvoj slici sam koristio mod za oblačno vreme a na drugoj Automatic (mada isto daje i sunny).
Prva je totalno "opterećena" toplijim bojama, pretežno žutom a druga je ona klasična n808ovsko plava i trava ide na plavu.

Mnogo loše boje radi n808, šteta... dakle nema sredine...
 
Poslednja izmena:
Alexey ova druga nestvarno dobra. Prosto sam pozeleo da se teleportujem tamo.xmarkom dobre skroz ali obrada moze bolja. Wb ti se razlikuje. Kaci bre originale a obradu u atach.
 
Alexey, фантастична друга;).
 
Super su ti i ostale sa Flickr - a, stvarno odlicne slike iz prirode :)
 
Odlične slike slike ljudi.




 
Ma sve su super ali u ove dve fotografije sto je postavio alexey moze da se gleda satima.. kakva priroda ,)
 
Alexey ova druga nestvarno dobra. Prosto sam pozeleo da se teleportujem tamo.xmarkom dobre skroz ali obrada moze bolja. Wb ti se razlikuje. Kaci bre originale a obradu u atach.

napisao sam da se razlikuje, ali to je do telefona, nema sredine. Što se tiče originala ne bih da ih kačim jer namerno slikam sa smanjenom ekspozicijom i upaljenim ndFilterom da bih naknadno iz Lightroom-a izvukao sve detalje i boje. Ako zakačim original biće maltene samo jedna crna kocka :) pa moraš da rotiraš monitor da bi video sliku bolje :)

dakle imao sam ta dva izbora, ili original ili ovu foru sa dodatnom obradom (ovo drugo mi se više dopalo pa sam nastavio tako)
 
Jeste offtopic i licno ali zasto ne kupis neki krsten fotoaparat za ta putovanja? Npr neki mirrorless.. eos m, i neces imati probleme sa wb, dinamikom i bojama kao sa 808.. pratim sta po flickru postavlja neki planinar sa canonom G15 (1/1.7'' ''senzorcic'' sto je samo za nijansu vece od N8 npr) i fotografije su super a zamisli tek canon/sony milc pa cak i RX100 npr. Kad su boje/wb i dinamika u pitanju canon je keva i to se jasno vidi.
 
Poslednja izmena:
Jeste offtopic i licno ali zasto ne kupis neki krsten fotoaparat za ta putovanja? Npr neki mirrorless.. eos m, i neces imati probleme sa wb, dinamikom i bojama kao sa 808.. pratim sta po flickru postavlja neki planinar sa canonom G15 (1/1.7'' ''senzorcic'' sto je samo za nijansu vece od N8 npr) i fotografije su super a zamisli tek canon/sony milc pa cak i RX100 npr. Kad su boje/wb i dinamika u pitanju canon je keva i to se jasno vidi.

to sam već jednom napisao, ne bih hteo da teglim aparate a pre toga da teglim novčanik da bih kupio nešto što je bolje (ne drastično) ali 3 do 5x skuplje. Drugo ne možeš nikad da reaguješ sa takvim aparatom brzo kao sa telefonom, prođe oblak, magla, trenutak... treba mi više vremena da bih dobio iste stvari. Nisu mi valjda slike toliko loše. Što se tiče wb može i to da se ispravi u LR ali sam se olenjio u poslednje vreme.

Treće, to je već upuštanje u profi vode a ni za to još nemam volje, tako da ću se držati ovog foruma bar još neko duuugo vreme :p
 
Pa nisam rekao da su fotografije lose (za telefon su super) vec da za 300e (nekoliko meseci star fotoaparat) mozes da predjes na nesto ozbiljnije.. meni bar deluje da ti i treba bolji fotoaparat :) a ocigledno je da 808 ima navedene probleme pri toj pejzaznoj fotografiji, dzaba pure view detalji i 2-3 sekunde ss sa stativa ako je trava plava, dinamika kao sa duplo manjim senzorom.. mislim moze sve to da se cupa kroz obradu ali.. ok, u tim uslovima ti znaci da izvadis sto manji aparat i da ''okines'' ali ni eos m sa odgovarajucim objektivom ne zauzima previse mesta u rancu ;)
 
Poslednja izmena:
pa g15 je dobra mašina, u odnosu na 808 mi se ne sviđa prvo, nema toliko široki ugao tako da je malkice manje pogodan za landscape i drugo u 16:9 mu je rezolucija kao kod n8 samo 9mpix, taj senzor i ne bi mogao da uslika toliko detalja kao n808 u 34 ili 38mpix.

Sada se ponovo vraća trend slika sa velikom rezolucijom na sajtovima za kupoprodaju slika verovatno zbog većeg formata printa, veće rezolucije novih medija (tv, monitora)... mislim da je u tom slučaju g15 samo neko prolazno i skupo rešenje, onda se opet vraća pitanje ili 808 ili neki besni DSLR od 800+ eu pa kud pukne da pukne... :)
 
Kad već pominjete 808:



 
Pa nisam rekao da su fotografije lose (za telefon su super) vec da za 300e (nekoliko meseci star fotoaparat) mozes da predjes na nesto ozbiljnije.. meni bar deluje da ti i treba bolji fotoaparat :) a ocigledno je da 808 ima navedene probleme pri toj pejzaznoj fotografiji, dzaba pure view detalji i 2-3 sekunde ss sa stativa ako je trava plava, dinamika kao sa duplo manjim senzorom.. mislim moze sve to da se cupa kroz obradu ali.. ok, u tim uslovima ti znaci da izvadis sto manji aparat i da ''okines'' ali ni eos m sa odgovarajucim objektivom ne zauzima previse mesta u rancu ;)

pa neće ni ti aparati u svakom momentu da mu daju realne boje, i sa njima će morati da obrađuje većinu slika ako hoće baš perfekciju :)
 
hvala, NSX u pravu si, ni jedna fotografija danas ne ide bez Lightroom-a, pricao sam sa profesionalnim fotografima koji rade baš landscape fotografije i nagrađivani su ili pak prodaju dosta preko fotolie i drugih sajtova.
Što se tiče telefona poput Huawei, Samsung ili LG oni već u samoj obradi slike prilikom slikanja dodaju jače boje, ivice... skoro isti efekat kao toliko "izvikan" clarity u LR od koga mnogi zaziru... ko ne veruje neka pogleda testove na allaboutsymbian upoređenje 1020 i 808 sa tim pomenutim telefonima
 
@xmarkom nemoj da se ljutis ali ti obrada u lr ne ide najbolje. Nije 808 toliko losa da mora svaka fotka da se provlaci kroz lr. Cesto ti se mesaju koloriti i wb pa fotka ima neki cudan prikaz. Barem meni. Ovde na zadnjoj nebo ko da je probuseno vestacki i ostala neka cudna plava koja se uopste ne uklapa u kolorit. Vidim da planinaris i obilazis extra lokacije steta je to neobeleziti sa necim malo kvalitetnijim.
 
nemaš pojma :p ova je jedva pipnuta u LR, takve su boje na planini Rili :) bio više puta... nestvarno...

kako misliš bolje ? nema ništa bolje od Nokia? a ako kupim DSLR biće mi krivo što neću biti član ove grupe :p bolje ovako :p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno