Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Ne možeš gledati kompletnu osnovnu digitalnu ponudu kanala bez ugovora, bez ugovora imaš oko 70-tak kanala a 60-tak je skremblovano i dobijaš ih potpisivanjem ugovora i stb-om ili CA modulom.

tih 60 skremblovanih spadaju u pay tv kanale. Nije to osnovna ponuda. Lik BG mi je odgovorio. I hvala na odgovoru. Nisam znao dal da se cimam i da idem do njih pa da jurim CI modul, ovako bez njega ionako imam digitalnih 70 kanala, a o pay-tvu još uvek ne razmišljam, pošto ponuda i nije neka. Mislim na par hd kanala i na 2 hbo.
 
Poslednja izmena:
Napisao je da je pročitao nešto na forumima.
 
Zaboravio kolega rmlad da nam kaze kakav je to glogov kolac koji ce sbb zabiti u postin sanduk?
Nisam primetio da se na nekim forumima pise o tome,mozda sam bio na pogresnim forumima.

Mozda SBB nece da "zabije Posti glogov kolac", ali meni i mojim komsijama u dogledno vreme postace daleko povoljniji i konkurentniji nego do sada. Ruku na srce, do sada
mi je D3i izgledao pomalo skupo imajuci u vidu da razliciti internet provajder i KTV/IPTV operater podrazumevaju vecu cenu nego kada se ove dve usluge uzimaju kod jednog operatera
(takozvane objedinjene usluge).

Pre dva dana sam procitao ovo:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=01&dd=20&nav_id=948794

SBB preuzima EUnet, od EUneta sam dobio povratnu informaciju da ispunjavam uslove za njihov ADSL (a samim tim pretpostavljam i za "njihov" tj. SBB-ov D3i),
zgrada je prilicno blizu centrale, tako da ce bar na mom ulazu biti "selidbe" na leto i jesen, osim ako kod PostaNet-a u medjuvremenu ne dodje do promena epohalnih razmera
(najmanje 30-tak atraktivnih HD kanala, mogucnost odlozenog gledanja programa, ukidanje visestrukog tarifiranja PAY-TV paketa za jednog istog pretplatnika, itd.)
 
Poslednja izmena:
Nije objasnio, nego je to njegovo mišljenje.
Evo pogledaj pa mi reci da li pored svakog piše osnovni paket ili pay paket?
http://postanet.rs/lat/struktura/televizija/televizija-spisak-digitalnih-kanala-subotica.asp

Ako su ti programi u osnovnom paketu, ja plaćam pretplatu za osnovni paket, zašto samo pola kanala imam?
Kaošto rekoh meni je tuner našao oko 135 digitalnih kanala, od kojih nije skremblovano 70-ak (oni koji su navedeni u pay ponudi). Vidim da u osnovnoj ponudi za Beograd piše 105 kanala. Zbog čega se nije pojavilo još tridesetak nemam pojma. Pričam o onome što je tuner našao. I naravno našao je 70 analognih kanala.
 
O tome ti pričam, treba da imaš 105 kanala u osnovnoj ponudi, toliko i plaćaš a možeš da gledaš 70 digitalnih kanala.
 
O tome ti pričam, treba da imaš 105 kanala u osnovnoj ponudi, toliko i plaćaš a možeš da gledaš 70 digitalnih kanala.
Ako pogledaš njihovu zvaničnu ponudu, svi digitalni kanali treba da su skremblovani jer oni samo reklamiraju potpisivanje posebnog (dodatnog) ugovora za digitalnu TV bez PAY paketa (!), dakle pričamo o osnovnoj digitaliji gde se podrazumeva STB ili CAM i to naravno uz dodatne troškove u odnosu na osnovnu analognu pretplatu... Evo šta kažu zvanično (citat sa njihovog sajta): Ugovor za digitalnu televiziju podrazumeva iznajmljivanje digitalnog prijemnika:zgran: Nigde nećeš videti da ti taj novi ugovor za digitaliju ne treba jer tih ~70 digitalnih kanala nije skremblovano, tj. distribuira se kao DVB-C. To su oni nama i govorili onomad kad su hteli da ukinu DVB-C, da to u stvari i nije u zvaničnoj ponudi, i da je to u početku pušteno više promotivno da ljudi mogu da vide šta je to, da bi posle usledilo kodiranje celokupne digitalije + novi ugovor + dodatni troškovi ,) Na svu sreću odustali su, tj. ljudi su se bunili i evo ostao je DVB-C bar za sada :D
 
Ako pogledam račun piše: Mesečna pretplata (osnovna)
To i očekujem da gledam, nigde se ne spominje da je to ograničeno na analognu.
Nije jasno napisano na sajtu, da li namerno ili slučajno ne znam.
 
Sve je kod njih amaterski,nejasno i konfuzno.Niti oni sami pojma nemaju šta hoće i šta žele.Pay paketi pomešani,pobrkani,bez ikakave logike,kanale ukidaju bez smanjenja te osnovne predplate.Epg raštimovan,programski odbor je u stalnom zasedanju,pregovaraju za kanale do sudnjega dana.Ko je njih poznavao ni pakao mu neće teško pasti:-devil-:

Sinoć mi banuo na vrata telekomov promoter,kaže:

"Dobar dan vi imate našu uslugu ,da li bi želeli da vam pomognem u odabiru novih usluga,imam sve papire kod sebe pa ne morate da idete u poslovnicu.Ako hoćete box paket a telefon nije na vaše ime imam papire da to sredimo omah i tako redom"

Sbb sam skoro zvao na telefon vezano za probu D3i usluge i kažu:
Gospodine doneće ga neko na vašu adresu i imate 30 dana da probate,ništa vas neće koštati prvih 30 dana i ako niste zadovoljni možete ga vratiti bez dinara plaćanja.

Da li su ovi lenjivci ikada ustali sa svoje fotelje da obiđu svoje korisnike,da li su ikada ti lenjivci dali opremu na test ili probu,da li su ikada otključali neki kanal za promo period ili novu godinu ili božić????????
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da nam nece ponuditi nove pay pakete do kraja februara ( do kada traje promo period )....
 
Tu akciju su trebali da nude a da su prethodno uveli te nove pakete i napravili novu preraspodelu pay kanala.To je samo dokaz koliki su to amateri.
 
Sve je kod njih amaterski,nejasno i konfuzno.Niti oni sami pojma nemaju šta hoće i šta žele.Pay paketi pomešani,pobrkani,bez ikakave logike,kanale ukidaju bez smanjenja te osnovne predplate.Epg raštimovan,programski odbor je u stalnom zasedanju,pregovaraju za kanale do sudnjega dana.Ko je njih poznavao ni pakao mu neće teško pasti:-devil-:

Sinoć mi banuo na vrata telekomov promoter,kaže:

"Dobar dan vi imate našu uslugu ,da li bi želeli da vam pomognem u odabiru novih usluga,imam sve papire kod sebe pa ne morate da idete u poslovnicu.Ako hoćete box paket a telefon nije na vaše ime imam papire da to sredimo omah i tako redom"

Sbb sam skoro zvao na telefon vezano za probu D3i usluge i kažu:
Gospodine doneće ga neko na vašu adresu i imate 30 dana da probate,ništa vas neće koštati prvih 30 dana i ako niste zadovoljni možete ga vratiti bez dinara plaćanja.

Da li su ovi lenjivci ikada ustali sa svoje fotelje da obiđu svoje korisnike,da li su ikada ti lenjivci dali opremu na test ili probu,da li su ikada otključali neki kanal za promo period ili novu godinu ili božić????????
Cek malo zvap si SBB i trazio na probu d3i i oni ti dali mesec dana Dz.
Jel sam te dobro shvatio? Ako je tako idem odmah da ih zovem.
 
Da, koliko znam svako moze da uzme d3i na besplatnu probu na mesec dana.

Ja planiram uskoro da probam, samo sam procitao ovde da trenutno nemaju uredjaja. :smash:
 
Da ,tako sam vec tri puta dobio na probu i tri puta sam platio nula dinara mesec dana.Koristio sam 3 licne karte od ukucana i isao sam direktno po uredjaj.Sada idem na svoju licnu kartu i donece mi uredjaj na adresu.Ovog puta ostavljam uredjaj jer sam ga vec probao i sve radi ok a i red je da im napravim posao posto su svaki put bili korektni prema meni.
 
Tako je. Dobijes mesec dana. Al se čeka 4 nedelje
 
Juce mi rekose 2 nedelje.
 
Mogli bi da pazare i posta net ionako im je ponuda medju najgorima.
 
Kad se proda telekom,kad sbb pre toga krene sa zauzimanjem pozicija kupovinom euneta i sta sve jos ne,posta tu vise nema sta da trazi.
Posta je jedno vreme forsirala pricu kako ce sa MMDS-om da pokrije svoju kablovsku po ruralnim sredinama pa i od toga nije bilo nista.Te price su pricali jos davne 2004 godine pa sada mozete da sagledate koliki su to nesposobnjakovici.Pogledajte koliko je vremena proslo od tada a oni nisu u stanju jedan pisljivi epg da naprave.

http://www.telfor.rs/telfor2004/radovi/MMV-10-4.PDF
 
Poslednja izmena:
Da, mirijevo analagijia radi koliko toliko,digitalija nikako.Sreća pa je tu S2,T2,IPTV.

Da nije to možda onaj glogov kolac koji se zabada u poštin sanduk o kome je pisao kolega rmlad???:smash:
 
Poslednja izmena:
Subotica isto...
 
Pokvario mi se DVB-C pa ne mogu da govorim za digitalnu. U analognom prijemu nestali prvi, drugi ,studio B, happy pink i ko zna šata još.
 
Neko se noćas opasno sapleo o produžni kabl.
 
Na Konjarniku sve radilo sem RTS1 i to samo slika ton je radio.
Digitalna radila normalno.
 
EPG smo vec pominjali. Ja sam stekao utisak kao da ga rucno unose. I to kao da postoji bas posebno radno mesto za to. Pa tako npr za domace kanale se pojavljuje samo 2 sata unapred. Sa stranim kanalima na kojima postoji EPG je nesto bolja situacija, mada je neretko netacan, kasni 2-3 dana, pogresna programska sema i sl. Nedeljom i praznicima (JP, pa ne rade) ga uglavnom ni nema. Kada je taj zaposleni na pauzi, bolovanju ili mora da izadje ranije da zavrsi neke svoje obaveze, opet ga nema. Previse poklapanja praznika i vikenda sa vremenom nepostojanja EPG su mi stvorili ovu suludu ideju, da to tako primitivno funkcionise.

Pa ko je to nama danas odsustvovao sa posla? :smash:
 
Moram da pitam iako vidim da je diskusija otisla u nekom drugom smeru.

Gledah ovaj sajt Postin i ne kapiram nista. Da li to oni nude osnovni paket + ovaj Pay Tv paket sa Arenama za 1090+790? Jel to realno ili sam ja nesto lose shvatio?
Par dana nakon ukidanja Arena, zvao sam ih da pitam koliko ce kostati taj dodatni paket sa Arenama, ali nisu mi dali odgovor, jer jos nije nista odluceno. Ugovor mi je istekao odavno, razmisljam da predjem negde drugo, samo me interesuje ovo za Arene, da li sam ja lose razumeo. Inace, ocajniji sajt odavno video nisam.
 
Nazad
Vrh Dno