Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Mozda zato sto ce oni STVARNO da se prodaju, naprosto moraju jer ne mogu ovako u totalnom su minusu pogledaj njihov saldo na NBS videces koliko su u minusu.
A Posta net nije u minusu i ovo su samo nagadjanja odnosno neko je lupio sa drugog foruma, pa sad ovde krece rasprava hoce nece, a TT se ne pita da li hoce vec kad ce i ko ce.
Eto po meni je to razlika i to velika razlika i tu bih se slozio sa @magick-om.

vj2CYmL.png


Evo 250 dana u minusu od toga konstantno vec 195 dana i brojimo jos, eto to je razlika. Po meni, ne znam da li se @magick i ostali slazu sa mnom, ali ja to tako mislim.
 
Poslednja izmena:
Nije istina da ce PostaNet biti privatizovana, kao sto naravno nije ni istina da je SBB zainteresovan za kupovinu, ta informacija je skroz pogresna.

Ono sto se moze ocekivati u narednim danima je uvodjenje kanala Sport Klub 3 i kreiranje jednog sportskog paketa gde ce se nalaziti 4 Arene 3 Sport Kluba i 2 Eurosporta.

PostaNet pokusava da obezbedi i Arenu Sport 5, kao i Sport Klubove 4,5,6 medjutim za sada to ne izgleda izvodljivo, ali postoji sansa da budu makar uvedene HD verzije oba Eurosporta.
 
Lepo sto sad imamo i predstavnika Postaneta na forumu. Ima li jos nekih planova? Vise HD kanala npr?
 
Nije istina da ce PostaNet biti privatizovana, kao sto naravno nije ni istina da je SBB zainteresovan za kupovinu, ta informacija je skroz pogresna.

Ono sto se moze ocekivati u narednim danima je uvodjenje kanala Sport Klub 3 i kreiranje jednog sportskog paketa gde ce se nalaziti 4 Arene 3 Sport Kluba i 2 Eurosporta.

PostaNet pokusava da obezbedi i Arenu Sport 5, kao i Sport Klubove 4,5,6 medjutim za sada to ne izgleda izvodljivo, ali postoji sansa da budu makar uvedene HD verzije oba Eurosporta.
Pa ja od početka rekoh da nema ništa od prodaje.
Sad bar imamo insajdera .
 
Nije istina da ce PostaNet biti privatizovana, kao sto naravno nije ni istina da je SBB zainteresovan za kupovinu, ta informacija je skroz pogresna.

Ono sto se moze ocekivati u narednim danima je uvodjenje kanala Sport Klub 3 i kreiranje jednog sportskog paketa gde ce se nalaziti 4 Arene 3 Sport Kluba i 2 Eurosporta.

PostaNet pokusava da obezbedi i Arenu Sport 5, kao i Sport Klubove 4,5,6 medjutim za sada to ne izgleda izvodljivo, ali postoji sansa da budu makar uvedene HD verzije oba Eurosporta.

Ja sam baš o svemu tome pisao više puta ,osim u delu koji se tiče arene 5.

Ako to bude sve tako ,onda smo dobili prebacivanje dojučerašnjih free kanala u pay ponudu što je finansijski jako loše,a finansijski bol treba da nam ublaže: jedan SK3 i dva HD eurosporta.Da nam potpuno ublaže bol ,treba nam da bar jedan od 3 sk kanala da bude i u HD verziji.Ovo se sve odnosi samo na budući sport paket,pa ako na to dodamo i neki stari paket onda će cena osnovne ponude +novi sport paket+ neki novi ili stari pay paket biti ista ili skuplja od D3i ponude (start+Plus+HD=1830,00din)
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice, ako sa 3 SportKluba ne budu u HD-u slobodno neka ih izbace iz pay ponude. Ne pada mi na pamet da placam jedan jedini dinar za nesto u davno prevazidjenoj SD rezoluciji. Ovo nije kraj 1994. nego 2014. godine.
 
Mislim da je problem sto SBB ne daje nikome 3 kluba u HD-u.Mozda gresim ali mislim da ni jedan kablovski operater nema 3 komada u HD-u.Ako ih kojim slucajem neko ima onda svakako treba i posta da ih ima u pay paketu.
Ja cekam cuveni januar da vidim cene i pakete i ako ne budem zadovaljan idem definitivno na D3i.Toliko su mi se smucili da nemam reci,te uvode digitaliju,te hoce nece da je celu kodiraju,te je delimicno kodiraju,te kung fu risiver,te cam modul,te se ti ponadas a oni ti lepo izadju u susret time sto ti free sport kanale prebace u pay ponudu.Sto je mnogo,mnogo je.
 
Poslednja izmena:
Svojevremeno sam napisao po jedan mail i HBO-u i SportKlubu i Areni (pre digitalizacije osnovne ponude od strane Poste). Pitao sam ih da li imaju informaciju kada ce PTT emitovati njihov program u Full HD rezoluciji. Od svih sam dobio isti odgovor (otprilike kao da je Copy/Paste): "Mi svakom, pa i vasem operateru signal prosledjujemo iskljucivo u Full HD rezoluciji, a ako do vas isti stize iskljucivo u analognom obliku ili u SD digitalnom formatu/rezoluciji obratite se vasem operateru za obrazlozenje jer mi na to nemamo apsolutno nikakav uticaj ..."
 
Trebao sa da ih pitas ovako:

Da li vi posebno naplacujete licencna prava za HD verzije vasih kanala ili je cena ista i za SD i za HD verzije istog kanala?pa se onda nadovezes na razlog zasto ih to pitas
u smislu da je ptt kds operater gluv na recimo HD HBO ponudu.
Takodje kod HBO kancelarije mislim da postoji problem minimalnog broja PAY korisnika koji mora biti da bi se ponudio odredjeni kanal ili je u pitanju monopolsko ponasanje ko sme i moze da ima odredjeni kanal.
 
Poslednja izmena:
Da je problem bio u razlicitoj ceni licencnih prava, sigurno bi mi to kao razlog u mailu navela PR sluzba bar jednog od tri emitera kojima sam se obracao za informaciju. Pre bih rekao da se radi o specificnom odnosu prema korisnicima a mozda i o lose projektovanoj i lose izgradjenoj mrezi koja mozda zbog slabog kapaciteta ne moze da "propusti" veci broj HD kanala kao sto ne moze da propusti ni internet onih brzina koje su u ponudi vecine ostalih operatera (brzi internet od 10/1 mi ne treba ali cinjenica je da kod drugih operatera min. protok 25/2 a max download ide preko 100Mb/s).

http://www.sbb.rs/Internet+paketi/327/FlatHome.shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Cak i da je problem u skupljim licencnim pravima za HD pakete, neka podignu cenu. Evo, kod SBB-a HBO SD+HD paket je za 70 RSD skuplji od Postinog HBO SD paketa. Neka uzmu tu "HD licencu", dignu cenu pretplate za taj paket za 70 RSD i problem je resen.

http://www.sbb.rs/D3+digitalna+televizija/209/Cenovnik+D3+paketa.shtml/nav_start=0/nav_start2=0
 
Ako Hbo ima uslov minimalnog broja korisnika onda je tu problem.Saradjujem sa nekim kablovskim operaterima pa znam da neke informacije nisu javno dostupne od kancelarija koja zastupaju odredjena autorska prava.
Konkretno gde je hbo problem ja ne znam,ali ako opet budu gluvi, treba postaviti pitanje Hbo-u ,sta je problem da posta pusti HBO HD,kad vec postari nisu u stanju da nam daju precizan odgovor.
 
Poslednja izmena:
Nije istina da ce PostaNet biti privatizovana, kao sto naravno nije ni istina da je SBB zainteresovan za kupovinu, ta informacija je skroz pogresna.

Ono sto se moze ocekivati u narednim danima je uvodjenje kanala Sport Klub 3 i kreiranje jednog sportskog paketa gde ce se nalaziti 4 Arene 3 Sport Kluba i 2 Eurosporta.

PostaNet pokusava da obezbedi i Arenu Sport 5, kao i Sport Klubove 4,5,6 medjutim za sada to ne izgleda izvodljivo, ali postoji sansa da budu makar uvedene HD verzije oba Eurosporta.

Lepo..a koliko para za taj paket?
 
i da li ce pre kupovine Sport paketa morati da se uzme i Start paket ...
 
Mislim da bi ih neko zadovio za takav uslov.Lično znam jednog takvog.
 
A da se vas dvojica nađete negde? Da li ste svesni kol'ko spamujete tred svojom kuknjavom? Tako je kako je - ni meni se možda ne sviđa, ali šta možemo? Bezveze samo smarate tred pa niko ne može (lako) da dođe do konkretnih informacija. Postoji rešenje za tu vašu muku - lepo iskopate jednu duboku rupu u zemlji, pa se onda izderete u nju i zatrpate.
rolleye0010.gif
 
Izvini, ucinilo mi se da je tema podforuma: "PostaNet digitalna televizija". Ne mogu da pisem u komentarima kako imaju dobru HD ponudu kada je nemaju. NE mogu da pisem kako imaju sport paket kada ga nemaju. Ne mogu da pisem kako ne uslovljavaju PAY uslugu uzimanjem Start paketa kada ni to ne bi bilo istinito. Ako mi se omaklo pa sam sa komentarima u vezi ovog operatera i njegove usluge upao na forum o Novaku Djokovicu, Pupinovom mostu ili o laku za parket ... izvini, nije bilo namerno. U svakom slucaju, vreme je da se gasi racunar.
 
@rmlad

Možeš ti da pišeš šta hoćeš, u tome i jeste problem. Kol'ko vredi PTT KDS, ko hoće/neće/može da ih kupi, šta ti hoćeš a šta nećeš i koliko da plaćaš, kome si šta pisao/rekao... Gomila šuma. Niko nije dobio nikakvu korisnu informaciju od vas dvojice, osim što ste se vi lepo isćaskali i ispraznili.
 
Mgic

Ti ko neki mazohista:wall:,zaobiđi nas brate,niko te ne tera da nas čitaš.Svako ima pravo da iznosi svoja mišljenja vezana za temu. Za tvoju informaciju neki od NJIH čitaju ovaj form pa izvuci sam neki zaključak!!!!!!!!!!!!!!!!

Očekuješ da hvalimo nekoga čiji je mozak kodirao jedan RTRS kanal,možeš misliti:smash:To im je verovatno oslonac pay ponude:darmatura:p
 
Poslednja izmena:
Ja se ne bih mesao u vasa prepucavanja, ali ono malo smoriste, nadjete se napolju pobijete se vidite ciji je veci, odete na pivo, i resite nas bespotrebnih pisanija ovde ;)
Nista lose na mislim....
A brate NG je za 2.5 sata bataljujte prepirke uzmite vops i napijte se, i da srecna vam Nova godina..... svima.
 
Uzvraćam čestitke i svima čestitam srećnu novu godinu.:banana:
 
@rmlad
Možeš ti da pišeš šta hoćeš, u tome i jeste problem. Kol'ko vredi PTT KDS, ko hoće/neće/može da ih kupi, šta ti hoćeš a šta nećeš i koliko da plaćaš, kome si šta pisao/rekao... Gomila šuma. Niko nije dobio nikakvu korisnu informaciju od vas dvojice, osim što ste se vi lepo isćaskali i ispraznili.

Za tvoju informaciju, nisam ni direktor ovog operatera, ni zaposleni pa prema tome nisam u prilici da dajem informacije u vezi njih i njihovih usluga a ne umem da lazem i da izmisljam. Za informacije korisnicima trebalo bi da sluzi npr. njihov call centar, oficijelni sajt i salterska sluzba a ne ovaj ili onaj forum. Ni na jedan nacin nisam uspeo da od njih dobijem bilo kakvu informaciju u prethodne 2+ godine, osim u vezi interneta ali to je vec tema za neki drugi forum. Izgleda da po tebi komentare trebaju da pisu samo njihovi zaposleni (jer se nalaze na izvoru informacija) a ostali imaju pravo samo da citaju, upucuju pohvale ili da cute.

Ako te vec interesuju neke novosti, objavljene su juce na njihovom sajtu ali ticu se iskljucivo analogne tv odnosno adekvatne naknade korisnicima ove usluge za ukinute Arena kanale.
 
@rmlad

Bilo kako bilo ovaj forum ne služi da istreseš sav svoj bes i frustraciju zbog usluge kojom nisi zadovoljan. Imaš pravo da se osećaš kako se osećaš i da kažeš šta imaš da kažeš, ali imaju i drugi pravo da to ne trpe. Jedno je kritika, ali (malo) ste preterali - ne u kritičnosti, nego u meri (broju reči, postova, ponavljanju jednog te istog). Aman zaman!

Takođe, ko će koga da kupi, u kom će se pravcu kretati tržište, koje su dolazeće tehnologije i njihove mane i prednosti - sve to se uklapa u tematiku sobe koja je PRVA na listi ovog foruma.

Sve je kul, samo da ne preterujemo.
 
Najluđe je to što PTT i dalje plaća Areni istu sumu za Arena kanale. Ovo je biser nekog nazovi mnadžmenta da uzmje pare a da nisu luk jeli ni mirisali.
Koga su oni sad kaznili? Jedino što vredi na Areni je LŠ koja se igra od marta. Januar, Februar, Mart ljudi će se već odvići od Arena posle nek se slikaju.

PTT-kds nove korisnike neće dobiti, a sa ovakvim razmišljanjem jedan po jedan će da im odlaziti. Oni misle da će sad da se obogate tako što će većina njihovih korisnika da uzme dodatne pakete.
Ajde da vidimo posle godinu dana da li će biti više ljudi koji će pobeći od PTT-a ili onih koji će uzeti neku PAY ponudu.
 
Uđosmo u novu godine bez 70% epg-a.Jer to ta firma što dobi nagradu onomad?????????????
 
Poslednja izmena:
EPG smo vec pominjali. Ja sam stekao utisak kao da ga rucno unose. I to kao da postoji bas posebno radno mesto za to. Pa tako npr za domace kanale se pojavljuje samo 2 sata unapred. Sa stranim kanalima na kojima postoji EPG je nesto bolja situacija, mada je neretko netacan, kasni 2-3 dana, pogresna programska sema i sl. Nedeljom i praznicima (JP, pa ne rade) ga uglavnom ni nema. Kada je taj zaposleni na pauzi, bolovanju ili mora da izadje ranije da zavrsi neke svoje obaveze, opet ga nema. Previse poklapanja praznika i vikenda sa vremenom nepostojanja EPG su mi stvorili ovu suludu ideju, da to tako primitivno funkcionise.
 
Poslednja izmena:
EPG smo vec pominjali. Ja sam stekao utisak kao da ga rucno unose. I to kao da postoji bas posebno radno mesto za to. Pa tako npr za domace kanale se pojavljuje samo 2 sata unapred. Sa stranim kanalima na kojima postoji EPG je nesto bolja situacija, mada je neretko netacan, kasni 2-3 dana, pogresna programska sema i sl. Nedeljom i praznicima (JP, pa ne rade) ga uglavnom ni nema. Kada je taj zaposleni na pauzi, bolovanju ili mora da izadje ranije da zavrsi neke svoje obaveze, opet ga nema. Previse poklapanja praznika i vikenda sa vremenom nepostojanja EPG su mi stvorili ovu suludu ideju, da to tako primitivno funkcionise.
Sto je najgore mozda si u pravu da EPG kod njih tako i funkcionise.
 
Primetio sam da nema pink movie1 i pink action1. Da li će i ti programi da budu u nekom pay paketu? :D
 
Ima ih, na mestima arena...
 
Nazad
Vrh Dno