Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Kolika ti je brzina internet konekcije i da li si primetio bending na D3i, naročito kada su u pitanju tonovi kože?
 
Imam 50/2

Lično mi SD kanali nisu toliko bitni,pa i ne obraćam baš mnogo detalje.Ni poštin dvb-c nije savršen.Više mi znači recimo gledaj odloženo nego tonovi kože.Zanima me da vidim kakav im je kvalitet HD kanala.
Upravo poredim Pinkove zvezde iz studija i slika je aposlutno ista.Nisam primetio nikakve promene na boji lica,baš nikakve.Generalno svaki kanal je priča za sebe.Svi HDMI ulazi su mi kalibrisani.
Do sada jedina prava mana koju sam otkrio je što ti me se onaj albis krš dva puta načisto ukokao.Pratiću ga u periodu od mesec dana pa da izvedem konačan zaključak ali da je krš,krš je.I ranije kad sam ga imao na probio kočio se.
Da bi me poštari zadržali treba mi još par pinkovih filmsih kanala koju su stvarno odlični kao western i classic,par novih sportklubova,i bar jedno pet,šest novih HD kanala u ponudi.Za odloženo imam već d3go koji je takoreći u toj varijanti nezaobilazan.
Sada imam 6 tjunera grupisanih na jednom mestu 2x S2+2X DVB-T2+2X DVB-C + 2X CAM slot za dva poština CAM modula pa bi mi pošta lepo sela ali bez HD ponude džaba im lepa kuća.
 
Poslednja izmena:
HD kanali na D3i su odlicni (barem oni sportski). Gledao sam ih 55" tv.
 
Kada bi pošta imala SK hd kanale ostao bi kod njih bez problema,ako ne, onda je D3i karta za bioskop.
 
Imam 50/2

Lično mi SD kanali nisu toliko bitni,pa i ne obraćam baš mnogo detalje.Ni poštin dvb-c nije savršen.
Zanimljiva informacija. Ja sam prijatno iznenađen kvalitetom SD kanala kod Ikomovog DVB-C prenosa.

Više mi znači recimo gledaj odloženo nego tonovi kože.
Možda i moja plazma potencira taj problem, al' to baš ume da bude iritantno. Pogledaj propušteno je u svakom slučaju dobra fora.

Zanima me da vidim kakav im je kvalitet HD kanala.
A sa čim ćeš da porediš? :) Sa satelitom? :) Mislim, valjalo bi naći isti program pa porediti direktno (kol'ko je to moguće zbog kašnjenje).

Upravo poredim Pinkove zvezde iz studija i slika je aposlutno ista.
To ti je kao "Treća smena" na Foksu. :d

Nisam primetio nikakve promene na boji lica,baš nikakve.Generalno svaki kanal je priča za sebe.Svi HDMI ulazi su mi kalibrisani.
A TV je LCD, pretpostavljam?

Do sada jedina prava mana koju sam otkrio je što ti me se onaj albis krš dva puta načisto ukokao.Pratiću ga u periodu od mesec dana pa da izvedem konačan zaključak ali da je krš,krš je.I ranije kad sam ga imao na probio kočio se.
Jeste, zaglavi ponekad. A tek što se zaglupi kad provajder promeni IP adresu. :)

Da bi me poštari zadržali treba mi još par pinkovih filmsih kanala koju su stvarno odlični kao western i classic,par novih sportklubova,i bar jedno pet,šest novih HD kanala u ponudi.
Ja na Ikomu imam sve te Pink programe i često bih gledao nešto na Pink Horor ili Pink Western, al' me nervira format slike koij često nema veze sa životom, a ne sa 16:9. :S: A sve mi žao (još ne razrađene) plazme. :)

Realno, kol'ko gledam TV, ja bih mogao da živim i sa samo HBO, Cinemax, NG i Discovery programima. :)

Za odloženo imam već d3go koji je takoreći u toj varijanti nezaobilazan.
Sada imam 6 tjunera grupisanih na jednom mestu 2x S2+2X DVB-T2+2X DVB-C + 2X CAM slot za dva poština CAM modula pa bi mi pošta lepo sela ali bez HD ponude džaba im lepa kuća.
:zgran:
 
Obično ne kalibrisane plazme imaju problem sa bojom kože.Moj panasonic ST50 je plazma.

Dobar je poštin dvb-c ali ne teba očekivati savršenstvo na mirijevskim starim kablovima.

Hd prvenstveno poredim sa D3i istim kanalom koji je u SD ,pa onda sa Satelitom.Sada recimo RTS HD sa pošte ima isti kvalitet slike kao na d3i,ali to je zato što je rts verovatno ide max 10 mega a recimo History na toru ide preko 15 mega pa to neće biti isto kao na D3i-verovatno.

Koliko sam video D3i nema Discovery HD kanal,baš čudno.
 
Poslednja izmena:
Obično ne kalibrisane plazme imaju problem sa bojom kože.Moj panasonic ST50 je plazma.
Moj je Panasonic GT60 i tek je prevalio 200 sati, tako da se još uvek nisam bavio kalibracijom (gamuta), ali jesam korigovao gamu i nivoe crne i bele. Problem sa bendingom ne primećujem ni na Ikom DVB-C, ni na BD materijalu.

Dobar je poštin dvb-c ali ne teba očekivati savršenstvo na mirijevskim starim kablovima.
Kablovi ne bi trebalo da su problem ukoliko imaš dobar kvalitet signala. Kod mene na TV-u se to može proveriti u meniju.

Hd prvenstveno poredim sa D3i istim kanalom koji je u SD ,pa onda sa Satelitom.Sada recimo RTS HD sa pošte ima isti kvalitet slike kao na d3i,ali to je zato što je rts verovatno ide max 10 mega a recimo History na toru ide preko 15 mega pa to neće biti isto kao na D3i-verovatno.
Porediti HD sa SD-om i nije baš zahvalno - uvek će izgledati bolje. RTS HD takođe retko emituje dobar HD materijal, tako da i to baš nije neki test. Najbolje bi bilo kada bi mogao da snimiš (DVR) isti program emitovan preko D3i i preko satelita, samo je pitanje kako zaobići zaštitu na HDMI. :trust: Uvek ostaje vizuelni test.

Meni su svi oni HBO HD programi dosta bolji preko DVB-C. Nekada se razlika primeti na prvi pogled, a nekada moraš da se zagledaš, ali ono gde se uvek i jasno vidi je sam logo. Na D3i je on nekako uvek malo više iskrzan. Naravno ima i drugih razlika u slici. :)

Koliko sam video D3i nema Discovery HD kanal,baš čudno.
Ima u HD-u onaj neki Discovery Showcase ili kako već.
 
Poredim HD i SD na d3i, čisto da vidim kolika je razlika u protoku.

Moraš sve postavke da uključiš u kalibraciju.

Rts HD poredim samo kada je neki izvorni HD materijal kao danas recimo masters u Londonu.

Mislim da poštari imaju negde maltene jako blizu optiku do zgrade ili blizu čvorišta,mislim da je to daleko od mene.Inače često mi pada signal na nekim kanalima odnosno frekvencijama.

Da ,D3 ima malo iskrzan logo.

Vrhunski dvb-c je uvek bolji od vrhunskog IPTV-a,to je činjenica,ali šta ako naši poštari ne prošire ponudu kanala??Šta je sa duplim plaćanjem pay kanala,šta je sa odloženim gledanjem???

Ja gledam odprilike sve sa satelita ali moji ukućani mnogo koriste gledaj odloženo od crtaća do šou programa,filmova,serija i emisija.Jednom kad se navikneš na takvu uslugu teško je posle bez nje.Kod dvbc-a stalno moram da snimam emisje mada imam više sat antena u pogunu ali me to smara malo.

Deluje mi da D3i ima bolje strimove od D3go.

Takođe je D3i sada bolji nego kad sam ga prošli put probao.
 
Poslednja izmena:
Moraš sve postavke da uključiš u kalibraciju.
Vidi, ja sam po struci kao neki video inženjer i bavim se analognim i digitalnim video signalima jedno 15 godina, tako da je svaka dalja priča na tu temu... kako da ti kažem... :) Ne želim da ovo shvatiš kao moju nadmenost - daleko od toga da sve znam i da niko nema šta da mi kaže ili da me posavetuje, al' ovo su baš banalne stvari. Meni je profesionalna deformacija da primećujem artefakte u slici. :)

Moj zaključak je da je D3i OK, ali da mu je boja prekompresovana ili možda dolazi do te posterizacije jer su negde u lancu pogrešno podesili opseg signala. Kako god - većina verovatno ni ne primećuje nikakav problem. :)

Mislim da poštari imaju negde maltene jako blizu optiku do zgrade ili blizu čvorišta,mislim da je to daleko od mene.Inače često mi pada signal na nekim kanalima odnosno frekvencijama.
Pada jačina ili kvalitet signala? Da li si probao da im prijaviš problem? To deluje kao interferencija koja se možda može rešiti intervencijom na instalaciji.

Da ,D3 ima malo iskrzan logo.
To je jedan brzi test koji pokazuje kako kanal prenosi visoke frekvencije. Ako je logo iskrzan, budi siguran da trpe i drugi detalji u slici, samo je to teže oku da primeti.

Vrhunski dvb-c je uvek bolji od vrhunskog IPTV-a,to je činjenica,ali šta ako naši poštari ne prošire ponudu kanala??Šta je sa duplim plaćanjem pay kanala,šta je sa odloženim gledanjem???
To za DVB-C vs IPTV je možda tako u praksi (kod nas), ali u teoriji to ne mora tako da bude. Za ovo što kažeš - ne ulazim u kvalitet programske šeme i cenu ponude jednih, drugih ili trećih. Imam i ja neko svoje mišljenje, ali sam namerno hteo da se u diskusiji ograničim samo na tehnički aspekt.

Ja gledam odprilike sve sa satelita ali moji ukućani mnogo koriste gledaj odloženo od crtaća do šou programa,filmova,serija i emisija.Jednom kad se navikneš na takvu uslugu teško je posle bez nje.Kod dvbc-a stalno moram da snimam emisje mada imam više sat antena u pogunu ali me to smara malo.
Da. To pogledaj propušteno će i meni najviše nedostajati kada budem vratio D3i, iako imam dosta zamerki na tu uslugu (slabiji kvalitet slike, ne poklapa se uvek termin sa emisijom, nemogućnost premotavanja, itd) - ipak i ovakava je bolja od nikakve. :)

Deluje mi da D3i ima bolje strimove od D3go.
To svi kažu. Ja nisam stigao da lepo ocenim D3Go - nisam imao vremena a i dosta kanala ne radi preko Ikom neta.

Takođe je D3i sada bolji nego kad sam ga prošli put probao.
Zanimljivo. Pa super što se kreću na bolje. :) Konkurencija na tržištu je uvek dobrodošla.
 
Imaš premotavanje na d3i,samo što im je meni teška katastrofa od praktičnosti.

Za kalibraciju na panasonic 60 seriji imaš ovde malo o problematici sa skin tonovima o kjima pričaš.Nisi jedini koji viđa taj problem.Pročitaj malo detaljnije i videćeš razlog zašto ja nemam taj problem na 50 seriji.

http://www.avsforum.com/forum/139-d...ue-calibrating-panasonic-st60-skin-tones.html

Nisam im prijavio problem jer sam na ivici marici da im otkažem saradnju.

Kad sam rekao da je vrhunski dvb-c bolji od takvog iptv-a,mislim da je problem iptv-a to što većina korisnika nema 10 ili više mega slobodnog protoka samo za iptv.Kad se ustali H.265 sve će doći na svoje mesto i dvb-c može polako da se seli u istoriju.

Realno ne možeš očekivati tačnu sastnicu ali nije problem da pređem u sledeći dogođaj pa da nastavim sa gledanjem.Isto je i kada sam snimam ,tu uvek idem koji sat duže.

Upravo gledam rts hd masters u londonu i zadovoljan sam slikom.Nema anomalija koje bi mi odvlačile pažnju.
 
Poslednja izmena:
Imaš premotavanje na d3i,samo što im je meni teška katastrofa od praktičnosti.
Stvarno? :zgran: Ladno nisam provalio. :d

Za kalibraciju na panasonic 60 seriji imaš ovde malo o problematici sa skin tonovima o kjima pričaš.Nisi jedini koji viđa taj problem.Pročitaj malo detaljnije i videćeš razlog zašto ja nemam taj problem na 50 seriji.
Znam puno o toj problematici. :) Imam čak i CalMan i "profi" kolorimetar, a i član sam dotičnog foruma preko decenije. :) Kažem ti, D3i ima problem sa bojama. Na tonovima kože se takve stvari uvek najbolje primete zato sam to i naveo, a u tredu koji si postovao se i ukazuje na problem sa gamom. Ja sam takođe naveo kao mogućnost šiftovanu gamu - prevrti šta sam već pisao o tome.

Inače, postoje razne vrste kalibracije, a svi rade uglavnom samo onu osnovnu, jer nemaju kolorimetre ili spektro-fotometre, niti softver i znanje da rade kalibraciju gamuta. Bez obzira na sve, meni (kao profesionalcu) ne može da promakne tako nešto kao što je posterizacija usled dinamički sabijenog opsega kolor kanala ili šiftovane game.

Kad sam rekao da je vrhunski dvb-c bolji od takvog iptv-a,mislim da je problem iptv-a to što većina korisnika nema 10 ili više mega slobodnog protoka samo za iptv.Kad se ustali H.265 sve će doći na svoje mesto i dvb-c može polako da se seli u istoriju.
Koju crnu istoriju. Postoji i nešto što se zove DVB-C2. :)

Realno ne možeš očekivati tačnu sastnicu ali nije problem da pređem u sledeći dogođaj pa da nastavim sa gledanjem.Isto je i kada sam snimam ,tu uvek idem koji sat duže.
Ma ja nisam provalio da ima to premotavanje, pa me uvek smore reklame na početku ili to što ne mogu da se vratim na mesto na kome sam stao pre promene kanala. :S:

Upravo gledam rts hd masters u londonu i zadovoljan sam slikom.Nema anomalija koje bi mi odvlačile pažnju.
Ne, definitivno nema artefakata za koje bih rekao da su nedopustivi ili koji bi ometali praćanja programa, ali isto mogu da kažem i za nekoliko SD kanala na Ikomovom DVB-C. :)
 
Kako to misliš "možeš je poneti sa sobom"? :trust: IPTV nije isto što i OTT, tj Web TV.

Drugo, IPTV nije konkurencija DVB-Cx - to su ortoganalne tehnologije. Imajući u vidu da kabl osvaja sve više ISP tržišta, uz DVB-GSE (Generic Stream Encapsulation), ne verujem da će kablovski operateri lako napustiti postojeću opremu/infrastrukturu.

Web TV (Netflix) je jeftiniji, ali i manje pouzdan i ne može pružiti isti kvalitet. IPTV zahteva dobru i kontrolisanu mrežu, ali je zbog posebne multikast infrastrukture skuplje rešenje. DVB-Cx se lepo uklapa u DOCSIS, iako formalno nije deo njegove specifikacije, i omogućava pouzdan striming uz relativno nizak TCO. Na kraju krajeva, niko kablovskim operaterima ne brani da implementiraju i hibridnu DVB-IPTV infrastrukturu.

Da li ćemo za 20 godina imati samo IPTV usluge, iskreno ne verujem, a to je jedan prilično "educated guess". ,)
 
D3i mozes da selis po celoj Srbiji:d a posto dobijes i tri d3go naloga onda je to stvarno i OTT kombinacija koja je kada se sagleda D3i+D3go ipak bolje od dvbc-a, odnosno prakticnije.
Ne treba cekati 20 godina D3i+D3go je vec sada dobitna kombinacija i T2 kao besplatna rezerva ako padne net.
 
Ovo je tema o digitalnoj televiziji Pošta KDS-a, pa je glupo ovde da spamujemo, al'...

Taj njihov OTT (D3Go) ima lošu sliku i više od pola programa im nije dostupno osim ukoliko nemaš SBB kabl ili Total Net (ADSL), a tada je i besmislen. Da D3Go može da se uzme za nekih 400-500 dinara mesečno i da rade svi programi sa pristojnim kvalitetom slike, e to bi već bilo konkurentno. Ovako...

Što se D3i tiče, on jeste ozbiljna ponuda (u smislu funkcionalnosti i dostupnosti), ali zahteva relativno brzu internet konekciju (≥10 Mbps) koju je danas najpovoljnije uzeti preko kabla. VDSL još uvek nije dostupan ni jednom celom procentu tržišta, a ADSL često ne može da izvuče ni 10 Mbps (u ruralnijim područijima). Ispada da D3i zavisi od širenja Telekoma, koji pak nudi svoj IPTV, dok mu se tresu gaće od kablovskih operatera.

Okreni obrni, DVB-C ne ide nigde. :)

P.S. Sva veća pomeranja na tržištima tih usluga u svetu (USA) dešavaju se samo iz jednog jedinog razloga: novca! Korisnici hoće jeftiniju uslugu, provajderi niži TCO opreme i infrastrukture, a produkcijske kuće i studiji hoće više novca. Ključ svega je u njihovoj interakciji, jer oni mogu i od VHS-a da naprave bolju stvar od Bete. :)
 
Pre će ADSL da izvuče 20 mbps u ruralnim područjima sa novom infrastrukturom i u blizini centrale, nego u gradskoj vrevi sa buđavim dotrajalim kablovima, hiljadu puta isprekidanim i udaljenim od centrale nekoliko km.
 
Pre će ADSL da izvuče 20 mbps u ruralnim područjima sa novom infrastrukturom i u blizini centrale, nego u gradskoj vrevi sa buđavim dotrajalim kablovima, hiljadu puta isprekidanim i udaljenim od centrale nekoliko km.
Koliko je njih "u blizini centrale" u nekom selu? 4-5 ili čak 10 kuća? Ovde na Vračaru je najmanje 600 domaćinstava u krugu od 300 metara oko isturenog stepena.

Bilo kako bilo, retko ko na ADSL-u izvlači 20 Mbps, a većina je tu negde oko 10. U toj priči, teško D3i može da konkuriše Telekomovom IPTV-a koji ovi nude u Box paketu ili ponudi nekog kablovskog operatera. Srbija - zemlja čuda. Da ne razglabamo više o ovome - nema smisla.
 
Poslednja izmena:
D3go ima baš slabu sliku odnosno strim je namenjen za ekrane tableta i mobilnih telefona pa je to razumna odluka za veličinu strima.

D3go možeš da koristiš u kućnim uslovima takoreći sa svim otvorenim kanalima izuzev par manje zanimljivih kanala.

Ovo što pišemo i treba da stoji u ovoj temi da nateramo poštare da poboljšaju ponudu kanala.Njih u Beogradu već počinje da opkoljava vdsl a samim tim i daleko bolja ponuda kanala.D3i ima takoreći isti kvalitet kao njihov dvb-c i to je to.Gledaj unazad je super stvar,pay opcija može u drugu sobu za 290 dinara,još samo da sačekam kvalitet HD kanala pa da presečem kuda idem.Sve se nadam da će u 30 dana izbaciti novu ponudu kanala i neke nove pakete.
Da SBB ima sluha ,mogu mirne duše da naprave samo HD ponudu za nas koji nećemo da menjamo postojećeg kablaša u sferi osnovne ponude i da to naplate isto onoliko koliko poštari naplaćuju mega paket i posao ima da cveta:smash:
 
Poslednja izmena:
D3go ima baš slabu sliku odnosno strim je namenjen za ekrane tableta i mobilnih telefona pa je to razumna odluka za veličinu strima.
Pa da. Ozbiljnog OTT servisa, kao alternative kablu i IPTV-u, kod nas ni nema.

D3go možeš da koristiš u kućnim uslovima takoreći sa svim otvorenim kanalima izuzev par manje zanimljivih kanala.
Pa sad... Čim sam uzeo D3i to sam prvo probao. Testirao sam preko Eunet ADSL-a i posle preko Ikom kabla - u oba slučaja mi nisu radili ni Fox kanali ni Mini Ultra (koja mi je bitna zbog klinaca), ni Sport Klub, ni... Ne sećam se više, znam da sam zaključio da mi je takav D3Go skroz nepotreban. A najjače je što ni oni sami ne znaju kod kog će ti provajdera raditi koji kanali.

... Gledaj unazad je super stvar,pay opcija može u drugu sobu za 290 dinara,još samo da sačekam kvalitet HD kanala pa da presečem kuda idem.
Pa da, al' kol'ki ti treba propusni opseg neta za 2 TV-a? 20 Mbps? Odakle ti to ako nemaš kabl? Jedino VDSL, optika ili neki jači WiFi, što je za sada sve idalje "nič market". Kod kablovske je dodavanje još jednog televizora ipak mnogo jeftinije (kod Ikoma 100 RSD, a kod Pošte valjda 180) i ne opterećuje internet link. Mada, meni je OK varijanta da imam recimo 50/2 i dva IPTV prijemnika, pre nego 20/1 i dva DVB-C prijemnika, ako su iste pare u pitanju jer kada ne gledam TV bar mogu brže da vučem nešto sa neta. :)

Ipak, dana i moja tašta ima 40/2 i digitalnu televiziju preko SBB kabla. :zgran:

Da SBB ima sluha ,mogu mirne duše da naprave samo HD ponudu za nas koji nećemo da menjamo postojećeg kablaša u sferi osnovne ponude i da to naplate isto onoliko koliko poštari naplaćuju mega paket i posao ima da cveta:smash:
E, to bi bila jaka fora, al' teško. :(
 
Meni D3GO na vdslu i ranije na adslu radi sve osim:

-FC
-Dizni
-Discovery
-Discovery ID
-Animal planet
-24 kitchen

Generalno ga je dobro imati,na manjim televizorima slika je ok i plus jedan nalog mi je na mobilnom,jedan na tabletu i jedan u trećoj sobi.Sa obzirom da je besplatan ja sam super zadovoljan.

Kod pošte pay opciju za drugu sobu plaćaš u punom iznosu puta dva množiš.

Pojedinačno najveći broj ptt korisnika je u Mirijevu koje ce uskoro biti 99% pokriveno VDSL-om,pa oni koji hoće dobru HD ponudu sa pay opcijom imaju alternativu i to jako dobru.
 
Meni D3GO na vdslu i ranije na adslu radi sve osim:

-FC
-Dizni
-Discovery
-Discovery ID
-Animal planet
-24 kitchen
Mrzim te. :d

Stvarno su džiberi što nisu u stanju da daju takvu informaciju korisnicima, barem kada su u pitanju Telekom i eventualno još par većih internet provajdera (Ikom, Beotel...). Nisam, na žalost, imao način da proverim kako radi D3Go i na Telekomovom netu, jer da sam znao za to, možda bih pravio i nekakav drugačiji aranžman. ADSL/VDSL je ipak "keva", tamo gde dobro radi.

Generalno ga je dobro imati,na manjim televizorima slika je ok i plus jedan nalog mi je na mobilnom,jedan na tabletu i jedan u trećoj sobi.Sa obzirom da je besplatan ja sam super zadovoljan.
Pa, kada ti rade skoro svi kanali, onda je definitivno tako. Ne bih se cimao sa razvlačenjem ni koaksialnih ni UTP kablova već bih mogao deci da pustim crtaće na Mini Ultri gde god u stanu. :)

Kod pošte pay opciju za drugu sobu plaćaš u punom iznosu puta dva množiš.
A šta je "puni iznos"?

Pojedinačno najveći broj ptt korisnika je u Mirijevu koje ce uskoro biti 99% pokriveno VDSL-om,pa oni koji hoće dobru HD ponudu sa pay opcijom imaju alternativu i to jako dobru.
Ma... njihov problem. Moji matorci imaju PTT KDS analognu i sada su uzeli ADSL 6/1 u onom Pošta Net promotivnom paketu. Generalno su zadovoljni. Imam i ja KDS u zgradi, pored Ikoma, al' ih Ikom ubija u svemu. Razmišljao sam se oko Pošte jedino zbog kombinacije sa ADSL internetom - ni zbog čega drugog.
 
Upravo razdelih poštarski dvb-c na četiri strane.Tri su već u pogonu i signal se dosta dobro drži:smash:
 
Ne znam od cega sve zavisi jacina signala, ali kod mene je bas OK. Imam razdelnik 1na4; jedan se koristi za net, ostala 3 za TV. Sve radi kako treba.
 
Mislim da problem moze da se desi ako neko u zgradi ili vise njih razvuku kabl na divljaka,pa se posle hvale kad piju pivo ispred piljarnice kako oni sprovode stabilizaciju:d
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko sta se desava, vec sat vremena nema nijednog digitalnog kanala? Da li nesto popravljaju ili je pak nesto drugo? Smederevo je u pitanju.
 
Jel zna neko kada ce da krenu ovi novi paketi koje nam proturaju kroz anketu na njihovom sajtu?
 
Digitalizacija u Srbiji ti je kao borba protiv korupcije - svi govore o tome, svi su "za", al' za sada padaju samo sitne ribe. :d
 
Ko pažljivo pročita celu anketu može naslutiti da će se neki kanali iz sadašnje free digitalne ponude skremblovati,odnosno da će se tek sada sa CAM modulom ostvariti njihova želja od pre godinu dana kada su hteli da to urade pa su u zadnji čas odustali.
 
Nazad
Vrh Dno